'Vierde ex-bestuurslid KVM trekt ten aanval tegen uitspraak BAS'

door
'Vierde ex-bestuurslid KVM trekt ten aanval tegen uitspraak BAS'

Na een juridische slag van enkele weken werd KV Mechelen afgelopen zomer schuldig bevonden aan (poging tot) matchfixing. De club mocht daardoor geen Europees en bekervoetbal spelen, maar kon desondanks toch promoveren naar 1A. Tot grote frustratie van K Beerschot VA, dat hierdoor zijn ticket naar de Jupiler Pro League misliep.

Inmiddels hebben beide ploegen het seizoen al lang hervat, maar bij Beerschot is men de hele affaire blijkbaar nog niet vergeten. Zo zou de promotie van KVM alsnog in het gevaar kunnen komen. Naast de club in haar geheel, werden ook enkele ex-bestuursleden van Malinwa veroordeeld. Stefaan Vanroy, Olivier Somers en Johan Timmermans kregen onder meer een beroepsverbod in de voetbalwereld opgelegd. Maar daar gaan ze niet mee akkoord. Volgens Het Nieuwsblad zouden ze net als spilfiguur Dejan Veljkovic beroep hebben aangetekend tegen deze uitspraak.

UPDATE 16/10
Na Vanroy, Somers en Timmermans heeft nu ook Thierry Steemans een annulatieverzoek ingediend tegen de uitspraak van het BAS, weet Sporza. De gewezen financieel directeur van KV Mechelen kreeg een schorsing van 10 jaar wegens zijn aandeel in de matchfixingaffaire. Hij trekt nu naar de rechtbank, want net als de drie andere gewezen bestuurders vindt hij dat zijn rechten als verdedigende partij geschonden zijn. Steemans zou dan ook eisen dat zijn naam gezuiverd wordt.

LEES OOK: Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen
525

Denk je dat hun verzoek kans op slagen maakt?

Meest recent

"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

199
199
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

47
47
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

36
36
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

144
144
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

40
40
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

46
46
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

47
47
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

147
147
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

80
80
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

100
100
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

597
597
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

118
118
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

464
464
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

65
65
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

593
593
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

78
78
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

144
144
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

260
260
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

122
122
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

112
112
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

61
61
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

135
135
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

206
206

Meer sportnieuws