'Louwagie reageert over zijn rol bij bedenkelijke transfers'

door
'Louwagie reageert over zijn rol bij bedenkelijke transfers'

Dat 'Operatie Propere Handen', het grootschalige onderzoek naar financiële wantoestanden in het Belgische voetbal, nog niet voorbij is bleek woensdag nog maar eens. Het Laatste Nieuws weet namelijk dat Michel Louwagie zich heeft moeten melden bij de gerechtelijke politie van Hasselt. De manager van AA Gent zou enkele vragen omtrent verklaringen van spilfiguur Dejan Veljkovic moeten beantwoorden. 


Voor alle duidelijkheid: het is niet het geval dat Louwagie momenteel ergens van verdacht wordt. Na alle verklaringen van spijtoptant Veljkovic willen de speurders meer uitleg vergaren bij de betrokken clubleiders. Daarom werden vorige week ook Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert, voorzitter en manager van Club Brugge, opgeroepen voor ondervraging. 

Niet veel later na het bekend geraken van het nieuws, schreef De Standaard dat ook clubvoorzitter Ivan De Witte zich heeft gemeld in Hasselt. Die bron benadrukt dat Gent veel zaken doet met Mogi Bayat, de andere spilfiguur in het onderzoek, maar dat de vragen vooral over de verklaringen van Veljkovic zullen gaan. Het is overigens niet uitgesloten dat er in de komende weken nog meer clubleiders zich moeten melden om enkele vragen te beantwoorden.

UPDATE 12u20

Ondertussen heeft Michel Louwagie de faciliteiten van de gerechtelijke politie van Hasselt reeds verlaten. Radio 1 probeerde een reactie los te weken bij de algemeen directeur van AA Gent. Maar veel wilde Louwagie niet kwijt, behalve dat hij niets te maken had met bedenkelijke fiscale praktijken en witwassen van geld. Het is niet geweten of hij ook ondervraagd werd over transfers met Mogi Bayat. 

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

Waar rook is, is vuur?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

15
15
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

3
3
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

50
50
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

75
75
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

58
58
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

79
79
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

52
52
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

55
55
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

325
325
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

114
114
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

37
37
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

225
225
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

320
320
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

239
239
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

248
248
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

236
236
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

432
432
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

717
717
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

454
454
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

635
635
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

345
345
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

444
444
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

120
120
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

242
242
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

49
49

Meer sportnieuws