'Louwagie reageert over zijn rol bij bedenkelijke transfers'

door
'Louwagie reageert over zijn rol bij bedenkelijke transfers'

Dat 'Operatie Propere Handen', het grootschalige onderzoek naar financiële wantoestanden in het Belgische voetbal, nog niet voorbij is bleek woensdag nog maar eens. Het Laatste Nieuws weet namelijk dat Michel Louwagie zich heeft moeten melden bij de gerechtelijke politie van Hasselt. De manager van AA Gent zou enkele vragen omtrent verklaringen van spilfiguur Dejan Veljkovic moeten beantwoorden. 


Voor alle duidelijkheid: het is niet het geval dat Louwagie momenteel ergens van verdacht wordt. Na alle verklaringen van spijtoptant Veljkovic willen de speurders meer uitleg vergaren bij de betrokken clubleiders. Daarom werden vorige week ook Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert, voorzitter en manager van Club Brugge, opgeroepen voor ondervraging. 

Niet veel later na het bekend geraken van het nieuws, schreef De Standaard dat ook clubvoorzitter Ivan De Witte zich heeft gemeld in Hasselt. Die bron benadrukt dat Gent veel zaken doet met Mogi Bayat, de andere spilfiguur in het onderzoek, maar dat de vragen vooral over de verklaringen van Veljkovic zullen gaan. Het is overigens niet uitgesloten dat er in de komende weken nog meer clubleiders zich moeten melden om enkele vragen te beantwoorden.

UPDATE 12u20

Ondertussen heeft Michel Louwagie de faciliteiten van de gerechtelijke politie van Hasselt reeds verlaten. Radio 1 probeerde een reactie los te weken bij de algemeen directeur van AA Gent. Maar veel wilde Louwagie niet kwijt, behalve dat hij niets te maken had met bedenkelijke fiscale praktijken en witwassen van geld. Het is niet geweten of hij ook ondervraagd werd over transfers met Mogi Bayat. 

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Waar rook is, is vuur?

Meest recent

Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

6
6
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

126
126
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

57
57
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

131
131
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

66
66
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

463
463
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

317
317
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

221
221
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

448
448
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

71
71
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

62
62
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

62
62
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

41
41
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

225
225
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

73
73
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

150
150
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

216
216
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

424
424
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

127
127
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

186
186
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

137
137
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

698
698
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

654
654
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

49
49
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

417
417

Meer sportnieuws