'Louwagie reageert over zijn rol bij bedenkelijke transfers'

door
'Louwagie reageert over zijn rol bij bedenkelijke transfers'

Dat 'Operatie Propere Handen', het grootschalige onderzoek naar financiële wantoestanden in het Belgische voetbal, nog niet voorbij is bleek woensdag nog maar eens. Het Laatste Nieuws weet namelijk dat Michel Louwagie zich heeft moeten melden bij de gerechtelijke politie van Hasselt. De manager van AA Gent zou enkele vragen omtrent verklaringen van spilfiguur Dejan Veljkovic moeten beantwoorden. 


Voor alle duidelijkheid: het is niet het geval dat Louwagie momenteel ergens van verdacht wordt. Na alle verklaringen van spijtoptant Veljkovic willen de speurders meer uitleg vergaren bij de betrokken clubleiders. Daarom werden vorige week ook Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert, voorzitter en manager van Club Brugge, opgeroepen voor ondervraging. 

Niet veel later na het bekend geraken van het nieuws, schreef De Standaard dat ook clubvoorzitter Ivan De Witte zich heeft gemeld in Hasselt. Die bron benadrukt dat Gent veel zaken doet met Mogi Bayat, de andere spilfiguur in het onderzoek, maar dat de vragen vooral over de verklaringen van Veljkovic zullen gaan. Het is overigens niet uitgesloten dat er in de komende weken nog meer clubleiders zich moeten melden om enkele vragen te beantwoorden.

UPDATE 12u20

Ondertussen heeft Michel Louwagie de faciliteiten van de gerechtelijke politie van Hasselt reeds verlaten. Radio 1 probeerde een reactie los te weken bij de algemeen directeur van AA Gent. Maar veel wilde Louwagie niet kwijt, behalve dat hij niets te maken had met bedenkelijke fiscale praktijken en witwassen van geld. Het is niet geweten of hij ook ondervraagd werd over transfers met Mogi Bayat. 

LEES OOK: 'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

Waar rook is, is vuur?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

64
64
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

71
71
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

121
121
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

208
208
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

202
202
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

65
65
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

440
440
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

54
54
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

132
132
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

436
436
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

140
140
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

229
229
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

161
161
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

163
163
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

365
365
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

504
504
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

124
124
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

679
679
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

220
220
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

341
341
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

283
283
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1072
1072
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

483
483
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

337
337

Meer sportnieuws