'Vercauteren denkt aan verbazingwekkende wissel in basiself'

2654
'Vercauteren denkt aan verbazingwekkende wissel in basiself'

Nu de internationale break achter de rug is, kan de blik stilaan opnieuw op de Jupiler Pro League gericht worden. Zo wordt het onder meer kijken naar hoe RSC Anderlecht voor de dag zal komen in de komende weken. Vlak voor de interland-periode besloot de recordkampioen immers om Frank Vercauteren aan te stellen als nieuwe hoofdcoach.


Die zal nauw blijven samenwerken met speler-inspirator Vincent Kompany, maar in tegenstelling tot de periode onder Simon Davies is het nu wel de hoofdcoach die het laatste woord heeft. En dat biedt perspectieven aan een aantal spelers die in de voorbije weken aan de kant werden geschoven.

Zo bestaat de kans dat Adrien Trebel opnieuw wordt opgevist. De Fransman mocht dit seizoen enkel op Club Brugge depanneren. Dat deed hij zeker niet slecht, maar vervolgens werd hij opnieuw richting de tribunes gezet. Vercauteren, die voor een meer realistische voetbalvisie staat, zal een speler met zijn kwaliteiten echter goed kunnen gebruiken.

Ook Isaac Thelin krijgt mogelijk meer speelminuten zolang Landry Dimata nog niet fit is. Vercauteren is niet bang om de lange bal te hanteren en dat is de Zweed als targetspits veel beter geschikt dan Kemar Roofe. En wie weet mogen ook Alexandru Chipciu en Knowledge Musona hopen op nieuwe kansen. In de oefenpot tegen KV Mechelen kregen ze alvast minuten van Vercauteren.

UPDATE 16/10

We krijgen dus straks mogelijk enkele (oude) bekende namen bij Anderlecht. Zo meldt nu ook Het Nieuwsblad dat bovenstaand viertal zich liet opmerken op training. Zij denken echter te weten wie er het dichtst bij een basisplaats zou staan. Volgens de krant mag namelijk vooral Alexandru Chipciu hopen op een nieuwe kans. Dat heeft te maken met het feit dat Sardella vermoedelijk even aan de kant zal worden geschoven. Al kunnen uiteraard ook Dewaele of Saelemaekers daar worden geposteerd. Op Anthony Vanden Borre is het sowieso wachten tot na nieuwjaar. Dat weet dan weer Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Zou het een terechte keuze zijn?

Meest recent

Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

17
17
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

21
21
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

13
13
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

32
32
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

58
58
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

102
102
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

330
330
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

181
181
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

87
87
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

31
31
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

127
127
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

30
30
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

156
156
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

394
394
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

51
51
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

430
430
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

184
184
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

190
190
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

592
592
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

162
162
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

175
175
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

796
796
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

194
194
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

115
115

Meer sportnieuws