'Vercauteren denkt aan verbazingwekkende wissel in basiself'

door
'Vercauteren denkt aan verbazingwekkende wissel in basiself'

Nu de internationale break achter de rug is, kan de blik stilaan opnieuw op de Jupiler Pro League gericht worden. Zo wordt het onder meer kijken naar hoe RSC Anderlecht voor de dag zal komen in de komende weken. Vlak voor de interland-periode besloot de recordkampioen immers om Frank Vercauteren aan te stellen als nieuwe hoofdcoach.


Die zal nauw blijven samenwerken met speler-inspirator Vincent Kompany, maar in tegenstelling tot de periode onder Simon Davies is het nu wel de hoofdcoach die het laatste woord heeft. En dat biedt perspectieven aan een aantal spelers die in de voorbije weken aan de kant werden geschoven.

Zo bestaat de kans dat Adrien Trebel opnieuw wordt opgevist. De Fransman mocht dit seizoen enkel op Club Brugge depanneren. Dat deed hij zeker niet slecht, maar vervolgens werd hij opnieuw richting de tribunes gezet. Vercauteren, die voor een meer realistische voetbalvisie staat, zal een speler met zijn kwaliteiten echter goed kunnen gebruiken.

Ook Isaac Thelin krijgt mogelijk meer speelminuten zolang Landry Dimata nog niet fit is. Vercauteren is niet bang om de lange bal te hanteren en dat is de Zweed als targetspits veel beter geschikt dan Kemar Roofe. En wie weet mogen ook Alexandru Chipciu en Knowledge Musona hopen op nieuwe kansen. In de oefenpot tegen KV Mechelen kregen ze alvast minuten van Vercauteren.

UPDATE 16/10

We krijgen dus straks mogelijk enkele (oude) bekende namen bij Anderlecht. Zo meldt nu ook Het Nieuwsblad dat bovenstaand viertal zich liet opmerken op training. Zij denken echter te weten wie er het dichtst bij een basisplaats zou staan. Volgens de krant mag namelijk vooral Alexandru Chipciu hopen op een nieuwe kans. Dat heeft te maken met het feit dat Sardella vermoedelijk even aan de kant zal worden geschoven. Al kunnen uiteraard ook Dewaele of Saelemaekers daar worden geposteerd. Op Anthony Vanden Borre is het sowieso wachten tot na nieuwjaar. Dat weet dan weer Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

Zou het een terechte keuze zijn?

Meest recent

Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

1
1
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

28
28
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

42
42
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

83
83
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

388
388
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

95
95
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

19
19
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

15
15
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

165
165
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

202
202
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

154
154
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

375
375
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

244
244
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

145
145
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

635
635
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

147
147
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

51
51
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

172
172
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

181
181
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

614
614
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

143
143
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

232
232
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

58
58

Meer sportnieuws