'Vercauteren denkt aan verbazingwekkende wissel in basiself'

door
'Vercauteren denkt aan verbazingwekkende wissel in basiself'

Nu de internationale break achter de rug is, kan de blik stilaan opnieuw op de Jupiler Pro League gericht worden. Zo wordt het onder meer kijken naar hoe RSC Anderlecht voor de dag zal komen in de komende weken. Vlak voor de interland-periode besloot de recordkampioen immers om Frank Vercauteren aan te stellen als nieuwe hoofdcoach.


Die zal nauw blijven samenwerken met speler-inspirator Vincent Kompany, maar in tegenstelling tot de periode onder Simon Davies is het nu wel de hoofdcoach die het laatste woord heeft. En dat biedt perspectieven aan een aantal spelers die in de voorbije weken aan de kant werden geschoven.

Zo bestaat de kans dat Adrien Trebel opnieuw wordt opgevist. De Fransman mocht dit seizoen enkel op Club Brugge depanneren. Dat deed hij zeker niet slecht, maar vervolgens werd hij opnieuw richting de tribunes gezet. Vercauteren, die voor een meer realistische voetbalvisie staat, zal een speler met zijn kwaliteiten echter goed kunnen gebruiken.

Ook Isaac Thelin krijgt mogelijk meer speelminuten zolang Landry Dimata nog niet fit is. Vercauteren is niet bang om de lange bal te hanteren en dat is de Zweed als targetspits veel beter geschikt dan Kemar Roofe. En wie weet mogen ook Alexandru Chipciu en Knowledge Musona hopen op nieuwe kansen. In de oefenpot tegen KV Mechelen kregen ze alvast minuten van Vercauteren.

UPDATE 16/10

We krijgen dus straks mogelijk enkele (oude) bekende namen bij Anderlecht. Zo meldt nu ook Het Nieuwsblad dat bovenstaand viertal zich liet opmerken op training. Zij denken echter te weten wie er het dichtst bij een basisplaats zou staan. Volgens de krant mag namelijk vooral Alexandru Chipciu hopen op een nieuwe kans. Dat heeft te maken met het feit dat Sardella vermoedelijk even aan de kant zal worden geschoven. Al kunnen uiteraard ook Dewaele of Saelemaekers daar worden geposteerd. Op Anthony Vanden Borre is het sowieso wachten tot na nieuwjaar. Dat weet dan weer Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Zou het een terechte keuze zijn?

Meest recent

'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

9
9
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

64
64
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

95
95
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

122
122
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

213
213
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

29
29
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

229
229
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

85
85
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

58
58
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

228
228
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

150
150
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

230
230
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

131
131
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

372
372
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

261
261
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

414
414
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

129
129
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

31
31
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

299
299
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

399
399
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

301
301
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

123
123
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

800
800
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

153
153
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

489
489

Meer sportnieuws