Arnesen geeft oorzaak voor ontslag bij Anderlecht

1188 stemmen
Arnesen geeft oorzaak voor ontslag bij Anderlecht

Na een dramatische competitiestart besloot RSC Anderlecht om een zoveelste wijziging binnen de sportieve werking door te voeren. Met Frank Vercauteren werd een nieuwe hoofdtrainer binnen gehaald, maar er vielen ook slachtoffers. Zo moest technisch directeur Frank Arnesen al na minder dan een jaar beschikken.


De Deen werd vorige winter nochtans met de grote trom aangekondigd en werd vooral geloofd vanwege zijn uitgebreide internationale netwerk. Hij zou de transfers in goede banen moeten leiden, maar blijkbaar werd er in de laatste maanden daarvoor amper op hem beroep gedaan. "In de laatste maand van de zomermercato hebben ze me helemaal niet meer gebruikt. Er werden spelers gehaald, zoals Hendrik Van Crombrugge, waarvan ik niet eens wist dat ze zouden komen. Toen besefte ik eigenlijk al dat mijn dagen bij Anderlecht geteld waren", klonk het bij de podcast FC Arnesen.

De timing van zijn ontslag was wel behoorlijk pijnlijk. Arnesen had net een vijftal taarten meegepakt om tijdens een vergadering te trakteren voor zijn verjaardag. Maar net voor die vergadering nam sportieve baas Michael Verschueren hem apart. "Vlak voor de vergadering vroeg Ver­schueren of ik vijf minuutjes tijd had. En toen werd het snel duidelijk. Anderlecht vond dat er tussen mij en Kompany geen chemie meer was, zo vertelde hij."

Arnesen vond nochtans dat hij zeker nog een meerwaarde had kunnen beteken voor de club. "Ik heb hen verteld dat mijn ontslag vooral jammer is voor Anderlecht. Vergeleken met Kompany en Verschueren ben ik degene met de meeste ervaring."

LEES OOK: Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

Anderlecht had Arnesen nog kunnen gebruiken ...

Meest recent

'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

86
86
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

357
357
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

100
100
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

302
302
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

540
540
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

605
605
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

179
179
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

121
121
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

71
71
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

24
24
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

167
167
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

108
108
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

140
140
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

44
44
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

240
240
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

59
59
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

418
418
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

249
249
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

250
250
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

242
242
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

260
260
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

338
338
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

586
586
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

93
93

Meer sportnieuws