Arnesen geeft oorzaak voor ontslag bij Anderlecht

1188 stemmen
Arnesen geeft oorzaak voor ontslag bij Anderlecht

Na een dramatische competitiestart besloot RSC Anderlecht om een zoveelste wijziging binnen de sportieve werking door te voeren. Met Frank Vercauteren werd een nieuwe hoofdtrainer binnen gehaald, maar er vielen ook slachtoffers. Zo moest technisch directeur Frank Arnesen al na minder dan een jaar beschikken.


De Deen werd vorige winter nochtans met de grote trom aangekondigd en werd vooral geloofd vanwege zijn uitgebreide internationale netwerk. Hij zou de transfers in goede banen moeten leiden, maar blijkbaar werd er in de laatste maanden daarvoor amper op hem beroep gedaan. "In de laatste maand van de zomermercato hebben ze me helemaal niet meer gebruikt. Er werden spelers gehaald, zoals Hendrik Van Crombrugge, waarvan ik niet eens wist dat ze zouden komen. Toen besefte ik eigenlijk al dat mijn dagen bij Anderlecht geteld waren", klonk het bij de podcast FC Arnesen.

De timing van zijn ontslag was wel behoorlijk pijnlijk. Arnesen had net een vijftal taarten meegepakt om tijdens een vergadering te trakteren voor zijn verjaardag. Maar net voor die vergadering nam sportieve baas Michael Verschueren hem apart. "Vlak voor de vergadering vroeg Ver­schueren of ik vijf minuutjes tijd had. En toen werd het snel duidelijk. Anderlecht vond dat er tussen mij en Kompany geen chemie meer was, zo vertelde hij."

Arnesen vond nochtans dat hij zeker nog een meerwaarde had kunnen beteken voor de club. "Ik heb hen verteld dat mijn ontslag vooral jammer is voor Anderlecht. Vergeleken met Kompany en Verschueren ben ik degene met de meeste ervaring."

LEES OOK: Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Anderlecht had Arnesen nog kunnen gebruiken ...

Meest recent

'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

62
62
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

114
114
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

167
167
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

257
257
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

27
27
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

28
28
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

441
441
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

337
337
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

276
276
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

696
696
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

154
154
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

158
158
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

572
572
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

708
708
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

347
347
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

78
78
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

410
410
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

924
924
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

209
209
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

322
322
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

712
712
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

453
453
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

363
363
Individuele prijzen WK 2026: géén Gouden Bal voor Messi

Het wereldkampioenschap 2026 zit er sinds zondagavond op. Na een ware marathon van liefst 104 ...

140
140

Meer sportnieuws