Jonge Duivels scoren eindelijk en boeken broodnodige zege tegen Moldavië

171 stemmen
Jonge Duivels scoren eindelijk en boeken broodnodige zege tegen Moldavië

De Belgische nationale beloften hebben eindelijk hun eerste zege geboekt in de kwalificatiecampagne voor het EK 2021. Na een teleurstellende één op zes tegen Wales en Bosnië werd Moldavië wél over de knie gelegd. Aan Den Dreef gingen de jonge Duivels eindelijk aan het scoren en dat leverde uiteindelijk een 4-1-zege op.


Johan Walem behield in vergelijking met de vorige wedstrijden wel het geraamte van zijn elftal, maar kon met Zinho Vanheusden en Orel Mangala nog twee extra sterkhouders recupereren. Dat hielp duidelijk, want al na negen minuten lag het eerste doelpunt van deze campagne eindelijk tegen de netten. Openda opende de score voor de Belgen.

Rond het halfuur leek België helemaal op rozen te zitten na de 2-0 van Antonucci, maar Cojocaru kon snel milderen. De jonge Duivels bleven echter geduldig zoeken naar een extra doelpunt en een kwartier voor tijd werden ze ook beloond. Vanheusden trapte binnen na een één-twee met de ingevallen Vanzeir. In de slotminuut ging de bal nog op de stip voor de Belgen na een overtreding op de ook al ingevallen Doku, die zelf de penalty omzette.

De Belgen doen zo een goede zaak met het oog op eventuele kwalificatie, want met vier op negen komen ze op de tweede plaats in de groep, samen met Bosnië. Duitsland is leider met zes punten en heeft bovendien nog een wedstrijd tegoed.


LEES OOK: Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Zullen de beloften zich nog plaatsen voor het EK?

Meest recent

Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

35
35
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

93
93
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

45
45
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

76
76
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

68
68
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

47
47
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

199
199
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

86
86
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

295
295
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

322
322
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

87
87
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

339
339
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

42
42
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

485
485
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

339
339
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

433
433
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

157
157
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

78
78
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

136
136
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

117
117
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

57
57
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

233
233
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

303
303
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

140
140
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

83
83

Meer sportnieuws