Licentiecommissie over Kompany: "Dan zal Anderlecht geen licentie krijgen"

door
Licentiecommissie over Kompany:

Dinsdag was een belangrijke dag voor de Licentiecommissie, want die deed vandaag een uitspraak over enkele hete hangijzers. Zo had Anderlecht zich moeten verantwoorden omdat Vincent Kompany als trainer zou fungeren, terwijl hij daar de juiste diploma's niet voor heeft. Daarnaast was er ook het dossier-KV Mechelen, want Beerschot had hun licentie aangevochten na de veroordeling in het matchfixingdossier. Beide clubs riskeerden hun licentie te verliezen, maar uiteindelijk kwam het lang zo ver niet.

Bij Anderlecht zijn ze er niet in geslaagd om voldoende aan te tonen dat Kompany geen dubbelrol als speler-trainer vervulde, maar uiteindelijk zal de club niet klagen over de straf die het gekregen heeft. Het Laatste Nieuws weet immers dat Anderlecht weg komt met een boete van slechts 5.000 euro. Daarmee komt het dus zeer goedkoop weg.

UPDATE 16u49
Anderlecht kreeg dus slechts een lichte boete omwille van de trainersrol die Kompany vervulde, maar de club kreeg wel nog een stevige waarschuwing van de Licentiecommissie. Die liet volgens Het Nieuwsblad immers weten in het verdict dat de club geen licentie zou krijgen voor volgend seizoen als het probleem tegen dan nog niet opgelost is. De kans lijkt echter onbestaande dat dat een probleem zal vormen voor Paars-Wit. Ondertussen heeft het immers met Franky Vercauteren al een hoofdtrainer aangesteld die over de nodige diploma's beschikt. Bovendien communiceerde het daarbij ook meteen dat Vercauteren de beslissingen zal nemen en dus niet louter zal doen wat Kompany hem influistert.

LEES OOK: Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Denk je dat het ooit zover zal komen?

Meest recent

Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

13
13
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

20
20
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

6
6
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

42
42
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

183
183
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

62
62
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

47
47
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

88
88
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

143
143
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

86
86
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

52
52
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

62
62
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

150
150
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

36
36
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

147
147
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

29
29
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

126
126
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

225
225
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

68
68
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

320
320
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

198
198
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

191
191
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

129
129
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

90
90
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

121
121

Meer sportnieuws