TRANSFERUURTJE: 'Opsteker Anderlecht, Mertens ontvangt topaanbieding'

door
TRANSFERUURTJE: 'Opsteker Anderlecht, Mertens ontvangt topaanbieding'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De bedoeling van RSC Anderlecht was om afgelopen zomer een pak spelers van de hand te doen, maar in verschillende dossiers kregen de Brusselaars nul op het rekest. Zo ook bij Isaac Thelin, die uiteindelijk aan boord bleef ondanks concrete interesse van FC Kopenhagen. Maar RSCA hoeft niet te wanhopen. Zijn manager laat bij Bold immers weten dat de Denen nog steeds geïnteresseerd zijn en komende winter allicht een nieuwe poging wagen.

BUITENLAND
Dries Mertens blijft in onzekerheid leven over zijn toekomst. Het contract van de Rode Duivel bij SSC Napoli is immers aflopend en verschillende clubs willen daarvan profiteren om hem na het seizoen transfervrij binnen te halen. Volgens Het Laatste Nieuws zou Napoli nu echter toch van plan zijn hem een nieuwe overeenkomst voor te schotelen. En de kans is groot dat Mertens daar ook op zal ingaan.

Juventus wist afgelopen zomer om de transfervrije Adrien Rabiot onder contract te leggen, maar de middenvelder kan allerminst overtuigen in Turijn. De Oude Dame zou dan ook alweer aan een afscheid denken en hoopt naar verluidt op een straffe ruildeal. Volgens Le 10 Sport zou Christian Eriksen immers de omgekeerde beweging moeten maken. Die is bij Tottenham zijn laatste contractjaar ingegaan, wat de nodige mogelijkheden biedt tijdens de komende wintermercato.

FC Barcelona zou Lionel Messi een dienst willen bewijzen met een straffe transfer. De superster zou immers graag zijn landgenoot Lautaro Martinez naar Barça zien komen. De 22-jarige doet het dit seizoen goed bij Internazionale en scoorde onder meer in de Champions League in Camp Nou. Hij scoorde ook al negen keer in veertien interlands voor Argentinië. Volgens Tuttosport heeft Martinez een clausule in zijn contract waardoor hij voor 111 miljoen euro kan vertrekken.

Manchester United speurt naar versterking op meerdere posities en zou daarbij onder meer aan Donny van de Beek denken. Volgens FCInterNews was United al eerder geïnteresseerd in de speler van Ajax en komt de club vrijwel zeker terug in januari. Wel is de concurrentie groot. Real Madrid is al maandenlang in de race voor zijn handtekening, Internazionale heeft de strijd nog niet opgegeven en ook Tottenham Hotspur is genoemd.

Edinson Cavani staat bij PSG nog maar enkele maanden onder contract en dat leidt mogelijk tot een fraaie wintertransfer. Atletico Madrid zou hem volgens AS in het vizier hebben, zeker nu Diego Costa wel eens naar het Midden-Oosten zou kunnen verkassen. Los Rojiblancos hopen PSG met een bod van 20 à 30 miljoen te overtuigen om de spits al enkele maanden vroeger te laten gaan.

LEES OOK: Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

Mertens doet er goed aan bij Napoli te verlengen ...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

92
92
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

82
82
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

96
96
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

286
286
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

402
402
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

153
153
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

134
134
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

322
322
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

103
103
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

101
101
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

245
245
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

121
121
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

72
72
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

91
91
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

45
45
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

187
187
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

183
183
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

374
374
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

258
258
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

205
205

Meer sportnieuws