'Dubbelfunctie Kompany kan Anderlecht miljoenen kosten'

door
'Dubbelfunctie Kompany kan Anderlecht miljoenen kosten'

Voor RSC Anderlecht staat een belangrijke dag op het programma. De licentiecommissie doet immers een uitspraak over de dubbelfunctie van Vincent Kompany, die over onvoldoende diploma's beschikt om als coach te actief te zijn. Volgens de krant Het Nieuwsblad volgt echter ook de fiscus de situatie van op de voet.


Op de laatste speeldag van de PO's van vorig seizoen verbaasde RSCA de voetbalwereld met de comeback van Kompany. Wat zijn rentree nog opmerkelijker maakte, was dat hij de dubbelfunctie van speler en trainer ging bekleden. Bij Paars-Wit maakte men zich sterk dat Kompany in Engeland al de nodige cursussen had afgelegd en dat zijn diploma er wel zou komen. Maar dat bleek niet het geval. Zijn functie werd dan ook snel aangepast naar 'speler-manager' en tijdens de verdediging van vorige week werd hij plots zelfs 'speler-inspirator' genoemd.

Nochtans zijn er voldoende interviews en statements waarin naar die dubbelrol wordt verwezen, waarin zelfs de bewuste diploma's te sprake komen. Desondanks lijkt de licentie van Paars-Wit niet in gevaar te komen, wellicht blijft het bij een boete. Maar die uitspraak kan wel verregaande gevolgen hebben bij de fiscus, zo meldt Het Nieuwsblad. Kompany staat immers ingeschreven als speler en geniet zo van het enorme RSZ-voordeel. Maar in principe zijn die voordelen niet geldig voor een trainer.

De fiscus zou hier niet mee kunnen lachen, op die manier zouden alle trainers immers ingeschreven kunnen worden als 'sportbeoefenaar' en van de voordelen genieten. Mocht het tot een controle komen, zou Paars-Wit dus mogelijk een aanzienlijk bedrag moeten terugbetalen. Volgens berekeningen van bovengenoemde krant zou dat in het slechtste geval kunnen oplopen tot 1.2 miljoen euro per jaar.

LEES OOK: Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Anderlecht moet een einde maken aan de dubbelfunctie van Kompany ...

Meest recent

Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

8
8
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

161
161
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

24
24
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

27
27
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

142
142
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

18
18
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

129
129
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

170
170
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

57
57
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

139
139
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

404
404
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

70
70
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

135
135
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

91
91
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

112
112
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

361
361
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

105
105
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

337
337
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

273
273
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

165
165
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

286
286
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

325
325
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

196
196
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

714
714
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

352
352

Meer sportnieuws