'Dubbelfunctie Kompany kan Anderlecht miljoenen kosten'

door
'Dubbelfunctie Kompany kan Anderlecht miljoenen kosten'

Voor RSC Anderlecht staat een belangrijke dag op het programma. De licentiecommissie doet immers een uitspraak over de dubbelfunctie van Vincent Kompany, die over onvoldoende diploma's beschikt om als coach te actief te zijn. Volgens de krant Het Nieuwsblad volgt echter ook de fiscus de situatie van op de voet.


Op de laatste speeldag van de PO's van vorig seizoen verbaasde RSCA de voetbalwereld met de comeback van Kompany. Wat zijn rentree nog opmerkelijker maakte, was dat hij de dubbelfunctie van speler en trainer ging bekleden. Bij Paars-Wit maakte men zich sterk dat Kompany in Engeland al de nodige cursussen had afgelegd en dat zijn diploma er wel zou komen. Maar dat bleek niet het geval. Zijn functie werd dan ook snel aangepast naar 'speler-manager' en tijdens de verdediging van vorige week werd hij plots zelfs 'speler-inspirator' genoemd.

Nochtans zijn er voldoende interviews en statements waarin naar die dubbelrol wordt verwezen, waarin zelfs de bewuste diploma's te sprake komen. Desondanks lijkt de licentie van Paars-Wit niet in gevaar te komen, wellicht blijft het bij een boete. Maar die uitspraak kan wel verregaande gevolgen hebben bij de fiscus, zo meldt Het Nieuwsblad. Kompany staat immers ingeschreven als speler en geniet zo van het enorme RSZ-voordeel. Maar in principe zijn die voordelen niet geldig voor een trainer.

De fiscus zou hier niet mee kunnen lachen, op die manier zouden alle trainers immers ingeschreven kunnen worden als 'sportbeoefenaar' en van de voordelen genieten. Mocht het tot een controle komen, zou Paars-Wit dus mogelijk een aanzienlijk bedrag moeten terugbetalen. Volgens berekeningen van bovengenoemde krant zou dat in het slechtste geval kunnen oplopen tot 1.2 miljoen euro per jaar.

LEES OOK: Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Anderlecht moet een einde maken aan de dubbelfunctie van Kompany ...

Meest recent

Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

4
4
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op JPL-routinier'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

36
36
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

129
129
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

129
129
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

56
56
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

57
57
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

243
243
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

230
230
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

213
213
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

319
319
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

85
85
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

184
184
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

187
187
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1027
1027
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

88
88
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

125
125
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

380
380
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

157
157
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

516
516
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

50
50
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

208
208
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

177
177
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

251
251
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

279
279
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

176
176

Meer sportnieuws