'Guardiola werkt aan erg straf plan met De Bruyne'

door
'Guardiola werkt aan erg straf plan met De Bruyne'

Kevin De Bruyne liet de twee voorbije interlands met de Rode Duivels aan zich voorbij gaan. De spelmaker bleef in Manchester verder werken aan zijn revalidatie zodat hij komend weekend weer kan hervatten bij City. Want in zijn afwezigheid bleek andermaal hoe belangrijk KDB momenteel is voor de Engelse kampioen.


Het verschil met of zonder De Bruyne in de ploeg, is op dit moment bijzonder groot bij City. Nochtans werd vorig seizoen de titel behaald terwijl de Rode Duivel in gros van de matchen in de lappenmand lag. Dat hij nu zo belangrijk is, heeft onder meer te maken met de rol die coach Pep Guardiola voor hem voorzien heeft. Zo werkt de Spanjaard volgens Sport/Voetbalmagazine aan een straf plan met onze landgenoot.

Guardiola zou De Bruyne immers veel hoger willen gebruiken dan de positie waarop hij normaal acteert. Dat was onlangs al het geval in de Champions League tegen Shakhtar Donetsk, toen KDB bijna de hele wedstrijd als een soort van schaduwspits werd uitgespeeld. Bij S/VM wordt die positie vergeleken met de rol die Lionel Messi destijds had in het Barcelona onder Guardiola.

De Argentijn werd toen doorgaans uitgespeeld in een vrije rol achter diepe spits David Villa of Zlatan Ibrahimovic. De statistieken tonen alvast aan dat Guardiola met De Bruyne ook die richting wil uitgaan. Ook bij de nationale ploeg bewees KDB overigens al dat zo'n hogere positie hem goed ligt. Tegen Schotland werd hij bijvoorbeeld een rijtje hoger uitgespeeld en daar speelde hij een ijzersterke partij.

LEES OOK: 'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Wanneer vindt u De Bruyne op zijn best?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

57
57
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

149
149
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

121
121
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

138
138
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

247
247
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

73
73
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

588
588
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

298
298
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

157
157
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

307
307
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

214
214
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

375
375
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

356
356
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

482
482
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

217
217
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

418
418
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

382
382
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

150
150
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

294
294
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

224
224
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

305
305
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

168
168

Meer sportnieuws