Matige Rode Duivels pakken in spaarmodus nieuw record

311 stemmen
Matige Rode Duivels pakken in spaarmodus nieuw record

Een zeer matig voetballend België heeft zijn achtste overwinning op een rij geboekt in het verre Kazachstan. De Rode Duivels hadden genoeg aan enkele klasse flitsen om het verschil te maken maar liepen allesbehalve over hun tegenstander heen.

De Rode Duivels gingen deze namiddag op bezoek bij Kazachstan op zoek naar een achtste overwinning op een rij, dat zou meteen een record zijn voor onze nationale ploeg. Zoals verwacht wijzigde coach Martinez zijn elftal op tal van plaatsen: op het middenveld speelden Witsel en Praet, voorin verving Batshuayi dan weer Lukaku. De Kazachen hoopten om iets recht te zetten na de onverwachte thuisnederlaag tegen Cyprus.
Zwak België heeft genoeg aan één klasseflits
De thuisploeg begon vol vuur aan de partij en België kreeg in het eerste kwartier nauwelijks een kans bij elkaar gevoetbald. Het werd daarbij niet geholpen door het veelvuldige balverlies dat Batshuayi voorin leed. Tevens kwam de aanvaller goed weg met slechts geel na een vuile fout op een thuisspeler. De spits van de Rode Duivels was halfweg de eerste helft wel attent op een voorzet van Praet en tikte van dichtbij de 0-1 in doel. De bezoekers teerden teveel op enkele klasseflitsen en hadden op vijf minuten van de rust geluk dat Fedin teveel tijd nodig had en zo een prima kans om zeep hielp. Halfweg stond het in de Astana Arena 0-1 na een zeer flauwe vertoning van de Rode Duivels.

Kazachstan verweert zich voorlopig kranig, Batshuasyi zorgt voor de 0-1.
Hazard zorgt voor zeldzaam hoogtepunt
Ook na de rust zagen we aanvankelijk hetzelfde spelbeeld: België had wel het meeste balbezit, het lage tempo en de hoeveelheid foute passes zorgden ervoor dat er nauwelijks kansen werden gecreëerd. Opnieuw zorgde een geniaal moment echter voor een doelpunt: Hazard met de prachtige assist en Meunier rondde even fraai af: 0-2 voor er een uur gespeeld was. Via de bedrijvige Mertens kregen de bezoekers nadien een handvol kansen om de score verder uit te diepen maar dat lukte voorlopig niet. Op twintig minuten van het einde schoof Batshuayi een prima mogelijkheid voorlangs, aan de overzijde schoot Beerschot-speler Vorogovskiy over het doel van Courtois. De numero uno van Real Madrid moest in de laatste tien minuten zelfs nog echt een redding uit zijn mouwen schudden na een knappe vrije trap van de Kazachen. Uiteindelijk bleef het bij een zuinige 0-2 na een matige prestatie van de Duivels, voorin was er vooral een negatieve hoofdrol weggelegd voor een dramatisch voetballende Batshuayi.
Scoreverloop:
0-1 (21') Batshuayi, 0-2 (53') Meunier

LEES OOK: Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

Wat vond u van de prestatie van de Rode Duivels?

Meest recent

STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

0
0
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

22
22
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

28
28
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

77
77
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

50
50
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

44
44
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

31
31
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

117
117
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

153
153
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

63
63
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

39
39
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

63
63
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

363
363
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

379
379
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

228
228
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

203
203
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

252
252
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

503
503
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

132
132
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

75
75
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

124
124
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

582
582
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

110
110
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

393
393
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

209
209

Meer sportnieuws