Matige Rode Duivels pakken in spaarmodus nieuw record

311 stemmen
Matige Rode Duivels pakken in spaarmodus nieuw record

Een zeer matig voetballend België heeft zijn achtste overwinning op een rij geboekt in het verre Kazachstan. De Rode Duivels hadden genoeg aan enkele klasse flitsen om het verschil te maken maar liepen allesbehalve over hun tegenstander heen.

De Rode Duivels gingen deze namiddag op bezoek bij Kazachstan op zoek naar een achtste overwinning op een rij, dat zou meteen een record zijn voor onze nationale ploeg. Zoals verwacht wijzigde coach Martinez zijn elftal op tal van plaatsen: op het middenveld speelden Witsel en Praet, voorin verving Batshuayi dan weer Lukaku. De Kazachen hoopten om iets recht te zetten na de onverwachte thuisnederlaag tegen Cyprus.
Zwak België heeft genoeg aan één klasseflits
De thuisploeg begon vol vuur aan de partij en België kreeg in het eerste kwartier nauwelijks een kans bij elkaar gevoetbald. Het werd daarbij niet geholpen door het veelvuldige balverlies dat Batshuayi voorin leed. Tevens kwam de aanvaller goed weg met slechts geel na een vuile fout op een thuisspeler. De spits van de Rode Duivels was halfweg de eerste helft wel attent op een voorzet van Praet en tikte van dichtbij de 0-1 in doel. De bezoekers teerden teveel op enkele klasseflitsen en hadden op vijf minuten van de rust geluk dat Fedin teveel tijd nodig had en zo een prima kans om zeep hielp. Halfweg stond het in de Astana Arena 0-1 na een zeer flauwe vertoning van de Rode Duivels.

Kazachstan verweert zich voorlopig kranig, Batshuasyi zorgt voor de 0-1.
Hazard zorgt voor zeldzaam hoogtepunt
Ook na de rust zagen we aanvankelijk hetzelfde spelbeeld: België had wel het meeste balbezit, het lage tempo en de hoeveelheid foute passes zorgden ervoor dat er nauwelijks kansen werden gecreëerd. Opnieuw zorgde een geniaal moment echter voor een doelpunt: Hazard met de prachtige assist en Meunier rondde even fraai af: 0-2 voor er een uur gespeeld was. Via de bedrijvige Mertens kregen de bezoekers nadien een handvol kansen om de score verder uit te diepen maar dat lukte voorlopig niet. Op twintig minuten van het einde schoof Batshuayi een prima mogelijkheid voorlangs, aan de overzijde schoot Beerschot-speler Vorogovskiy over het doel van Courtois. De numero uno van Real Madrid moest in de laatste tien minuten zelfs nog echt een redding uit zijn mouwen schudden na een knappe vrije trap van de Kazachen. Uiteindelijk bleef het bij een zuinige 0-2 na een matige prestatie van de Duivels, voorin was er vooral een negatieve hoofdrol weggelegd voor een dramatisch voetballende Batshuayi.
Scoreverloop:
0-1 (21') Batshuayi, 0-2 (53') Meunier

LEES OOK: Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Wat vond u van de prestatie van de Rode Duivels?

Meest recent

‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

6
6
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

22
22
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

28
28
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

92
92
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

207
207
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

229
229
Weldra buitenlandse investeerders bij Hasselt?

De Challenger Pro League zal tevreden zijn dat Sporting Hasselt volgend seizoen in de reeks speelt. ...

76
76
Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

318
318
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

121
121
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

128
128
Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

404
404
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

132
132
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

474
474
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

50
50
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

117
117
Wie wordt trainer van Anderlecht? Dit zijn 10 kandidaten

Het seizoen is voorbij in de Jupiler Pro League. Eindelijk, zullen ze denken bij RSC Anderlecht. De ...

1434
1434
'Anderlecht heeft knoop over Taravel doorgehakt'

Voor Anderlecht eindigde het seizoen bijzonder pijnlijk, want in de slotmatch kreeg het zondag een ...

286
286
'Spraakmakende transfer voor Julien Duranville'

Op geen positie is de weelde bij de Rode Duivels wellicht groter dan op de flanken. Rudi Garcia kon ...

135
135
Bormans kondigt stevig transfervuurwerk aan bij Union

Union heeft voor het derde seizoen op rij een prijs gepakt. Na een beker en een titel in de twee ...

178
178
16-jarige international voor Club: "Als Yamal dat kon..."

Nu het seizoen erop zit, mogen de meeste spelers van Club Brugge op vakantie. Voor sommigen komen er ...

241
241
Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Spanje trekt straks als dé absolute topfavoriet naar het WK. Bondscoach Luis de la Fuente gaf ...

227
227
Standard grijpt keihard in na knokpartijen

Voor Standard eindigde het seizoen met een stevige valse noot. Met een thuisnederlaag tegen ...

192
192
Club Brugge baalt: transfer lijkt van de baan

Club Brugge heeft deze week stevig gevierd, want donderdag veroverde het de landstitel en die zette ...

236
236
Smaakmaker Union helder: "Ik wil nieuwe uitdaging"

Union eindigde zondag zijn seizoen in stijl met een klinkende 5-1 tegen Anderlecht. Het werd zo voor ...

158
158
Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

327
327

Meer sportnieuws