TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vist achter net, Barça wil absolute wereldspits'

394 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vist achter net, Barça wil absolute wereldspits'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe spits en volgde daarvoor, tevergeefs, verschillende pistes. Volgens Le 10 Sport had Paars-Wit net als Olympique Marseille de voorbije zomer een oogje op Jackson Muleka. Dat is een 20-jarige aanvaller van de Congolese topclub TP Mazembe. Concreet werd de deal echter niet, mede omdat Mazembe niet wou verkopen.

Cercle Brugge is dramatisch aan het seizoen begonnen en dat bleef niet zonder gevolgen. De hekkensluiter besloot immers om de samenwerking met Fabien Mercadal vroegtijdig stop te zitten. Inmiddels heeft de Vereniging ook een vervanger aangeduid, zoals verwacht gaat Bernd Storck aan de slag bij Groen-Zwart. De Duitser tekende zaterdag tot eind dit seizoen bij Cercle.

BUITENLAND
FC Barcelona zou een nieuwe topspits willen die op termijn Luis Suarez kan doen vergeten. Volgens El Mundo Deportivo is Kylian Mbappé (PSG) het topdoelwit, Harry Kane (Tottenham) zou eveneens hoog op de verlanglijst staan. Als alternatieven heeft Barcelona nog drie fraaie namen achter de hand. Ook Roberto Firmino (Liverpool), Marcus Rashford (Manchester United) en Lautaro Martinez (Internazionale) kunnen immers op interesse uit Camp Nou rekenen.

Zinedine Zidane zou bij Real Madrid nog steeds versterking op het middenveld willen, maar beseft stilaan dat zijn droomdoelwit Paul Pogba wellicht onhaalbaar blijft. Volgens Jeunes Footeux heeft hij daarom twee andere Premier League-sterren naar voren geschoven: N'Golo Kanté en Christian Eriksen. Die laatste zit in zijn laatste contractjaar bij Tottenham, Kanté zal dan weer voor de nodige miljoenen bij Chelsea opgehaald moeten worden.

Ivan Rakitic is aan een tegenvallend seizoen bezig. Volgens AS heeft Barcelona nu een soort van 'bezinningsperiode' van twee maanden ingelast om de situatie van de Kroaat te bekijken. Maar mogelijk wordt hij komende winter toch verkocht. Juventus zou alvast kandidaat zijn, ook PSG en Inter liggen op de loer.

Manchester United en City kruisen komende wintermercato mogelijk de degens. De twee stadsrivalen zijn nog op zoek naar versterking in het hart van de verdediging. Volgens The Sun hebben ze daarbij hun oog laten vallen op Ruben Dias. SL Benfica wil zijn sterkhouder echter niet zomaar laten gaan en rekent op ettelijke miljoenen.

LEES OOK: Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Welke spits is volgens u het meest geschikt voor Barcelona?

Meest recent

Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

12
12
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

375
375
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

82
82
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

242
242
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

109
109
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

209
209
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

607
607
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

300
300
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

257
257
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

368
368
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

333
333
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

257
257
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

167
167
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

402
402
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

288
288
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

143
143
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

118
118
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

177
177
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

211
211
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

158
158
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

100
100
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

472
472
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

116
116
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

322
322
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

136
136

Meer sportnieuws