TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vist achter net, Barça wil absolute wereldspits'

394 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vist achter net, Barça wil absolute wereldspits'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe spits en volgde daarvoor, tevergeefs, verschillende pistes. Volgens Le 10 Sport had Paars-Wit net als Olympique Marseille de voorbije zomer een oogje op Jackson Muleka. Dat is een 20-jarige aanvaller van de Congolese topclub TP Mazembe. Concreet werd de deal echter niet, mede omdat Mazembe niet wou verkopen.

Cercle Brugge is dramatisch aan het seizoen begonnen en dat bleef niet zonder gevolgen. De hekkensluiter besloot immers om de samenwerking met Fabien Mercadal vroegtijdig stop te zitten. Inmiddels heeft de Vereniging ook een vervanger aangeduid, zoals verwacht gaat Bernd Storck aan de slag bij Groen-Zwart. De Duitser tekende zaterdag tot eind dit seizoen bij Cercle.

BUITENLAND
FC Barcelona zou een nieuwe topspits willen die op termijn Luis Suarez kan doen vergeten. Volgens El Mundo Deportivo is Kylian Mbappé (PSG) het topdoelwit, Harry Kane (Tottenham) zou eveneens hoog op de verlanglijst staan. Als alternatieven heeft Barcelona nog drie fraaie namen achter de hand. Ook Roberto Firmino (Liverpool), Marcus Rashford (Manchester United) en Lautaro Martinez (Internazionale) kunnen immers op interesse uit Camp Nou rekenen.

Zinedine Zidane zou bij Real Madrid nog steeds versterking op het middenveld willen, maar beseft stilaan dat zijn droomdoelwit Paul Pogba wellicht onhaalbaar blijft. Volgens Jeunes Footeux heeft hij daarom twee andere Premier League-sterren naar voren geschoven: N'Golo Kanté en Christian Eriksen. Die laatste zit in zijn laatste contractjaar bij Tottenham, Kanté zal dan weer voor de nodige miljoenen bij Chelsea opgehaald moeten worden.

Ivan Rakitic is aan een tegenvallend seizoen bezig. Volgens AS heeft Barcelona nu een soort van 'bezinningsperiode' van twee maanden ingelast om de situatie van de Kroaat te bekijken. Maar mogelijk wordt hij komende winter toch verkocht. Juventus zou alvast kandidaat zijn, ook PSG en Inter liggen op de loer.

Manchester United en City kruisen komende wintermercato mogelijk de degens. De twee stadsrivalen zijn nog op zoek naar versterking in het hart van de verdediging. Volgens The Sun hebben ze daarbij hun oog laten vallen op Ruben Dias. SL Benfica wil zijn sterkhouder echter niet zomaar laten gaan en rekent op ettelijke miljoenen.

LEES OOK: 'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Welke spits is volgens u het meest geschikt voor Barcelona?

Meest recent

Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

3
3
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

208
208
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

81
81
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

38
38
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

174
174
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

30
30
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

41
41
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

193
193
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

579
579
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

180
180
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

74
74
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

439
439
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

217
217
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

542
542
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

530
530
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

488
488
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

366
366
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

604
604
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

272
272
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1077
1077
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

332
332
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

676
676
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

493
493

Meer sportnieuws