TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vist achter net, Barça wil absolute wereldspits'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vist achter net, Barça wil absolute wereldspits'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe spits en volgde daarvoor, tevergeefs, verschillende pistes. Volgens Le 10 Sport had Paars-Wit net als Olympique Marseille de voorbije zomer een oogje op Jackson Muleka. Dat is een 20-jarige aanvaller van de Congolese topclub TP Mazembe. Concreet werd de deal echter niet, mede omdat Mazembe niet wou verkopen.

Cercle Brugge is dramatisch aan het seizoen begonnen en dat bleef niet zonder gevolgen. De hekkensluiter besloot immers om de samenwerking met Fabien Mercadal vroegtijdig stop te zitten. Inmiddels heeft de Vereniging ook een vervanger aangeduid, zoals verwacht gaat Bernd Storck aan de slag bij Groen-Zwart. De Duitser tekende zaterdag tot eind dit seizoen bij Cercle.

BUITENLAND
FC Barcelona zou een nieuwe topspits willen die op termijn Luis Suarez kan doen vergeten. Volgens El Mundo Deportivo is Kylian Mbappé (PSG) het topdoelwit, Harry Kane (Tottenham) zou eveneens hoog op de verlanglijst staan. Als alternatieven heeft Barcelona nog drie fraaie namen achter de hand. Ook Roberto Firmino (Liverpool), Marcus Rashford (Manchester United) en Lautaro Martinez (Internazionale) kunnen immers op interesse uit Camp Nou rekenen.

Zinedine Zidane zou bij Real Madrid nog steeds versterking op het middenveld willen, maar beseft stilaan dat zijn droomdoelwit Paul Pogba wellicht onhaalbaar blijft. Volgens Jeunes Footeux heeft hij daarom twee andere Premier League-sterren naar voren geschoven: N'Golo Kanté en Christian Eriksen. Die laatste zit in zijn laatste contractjaar bij Tottenham, Kanté zal dan weer voor de nodige miljoenen bij Chelsea opgehaald moeten worden.

Ivan Rakitic is aan een tegenvallend seizoen bezig. Volgens AS heeft Barcelona nu een soort van 'bezinningsperiode' van twee maanden ingelast om de situatie van de Kroaat te bekijken. Maar mogelijk wordt hij komende winter toch verkocht. Juventus zou alvast kandidaat zijn, ook PSG en Inter liggen op de loer.

Manchester United en City kruisen komende wintermercato mogelijk de degens. De twee stadsrivalen zijn nog op zoek naar versterking in het hart van de verdediging. Volgens The Sun hebben ze daarbij hun oog laten vallen op Ruben Dias. SL Benfica wil zijn sterkhouder echter niet zomaar laten gaan en rekent op ettelijke miljoenen.

LEES OOK: Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Welke spits is volgens u het meest geschikt voor Barcelona?

Meest recent

'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

10
10
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

53
53
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

27
27
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

266
266
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

90
90
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

100
100
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

258
258
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

72
72
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

96
96
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

141
141
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

35
35
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

175
175
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

212
212
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

79
79
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1114
1114
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

141
141
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

332
332
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

399
399
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

252
252
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

323
323
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

125
125
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

93
93
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

572
572
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

90
90

Meer sportnieuws