TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vist achter net, Barça wil absolute wereldspits'

394 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vist achter net, Barça wil absolute wereldspits'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe spits en volgde daarvoor, tevergeefs, verschillende pistes. Volgens Le 10 Sport had Paars-Wit net als Olympique Marseille de voorbije zomer een oogje op Jackson Muleka. Dat is een 20-jarige aanvaller van de Congolese topclub TP Mazembe. Concreet werd de deal echter niet, mede omdat Mazembe niet wou verkopen.

Cercle Brugge is dramatisch aan het seizoen begonnen en dat bleef niet zonder gevolgen. De hekkensluiter besloot immers om de samenwerking met Fabien Mercadal vroegtijdig stop te zitten. Inmiddels heeft de Vereniging ook een vervanger aangeduid, zoals verwacht gaat Bernd Storck aan de slag bij Groen-Zwart. De Duitser tekende zaterdag tot eind dit seizoen bij Cercle.

BUITENLAND
FC Barcelona zou een nieuwe topspits willen die op termijn Luis Suarez kan doen vergeten. Volgens El Mundo Deportivo is Kylian Mbappé (PSG) het topdoelwit, Harry Kane (Tottenham) zou eveneens hoog op de verlanglijst staan. Als alternatieven heeft Barcelona nog drie fraaie namen achter de hand. Ook Roberto Firmino (Liverpool), Marcus Rashford (Manchester United) en Lautaro Martinez (Internazionale) kunnen immers op interesse uit Camp Nou rekenen.

Zinedine Zidane zou bij Real Madrid nog steeds versterking op het middenveld willen, maar beseft stilaan dat zijn droomdoelwit Paul Pogba wellicht onhaalbaar blijft. Volgens Jeunes Footeux heeft hij daarom twee andere Premier League-sterren naar voren geschoven: N'Golo Kanté en Christian Eriksen. Die laatste zit in zijn laatste contractjaar bij Tottenham, Kanté zal dan weer voor de nodige miljoenen bij Chelsea opgehaald moeten worden.

Ivan Rakitic is aan een tegenvallend seizoen bezig. Volgens AS heeft Barcelona nu een soort van 'bezinningsperiode' van twee maanden ingelast om de situatie van de Kroaat te bekijken. Maar mogelijk wordt hij komende winter toch verkocht. Juventus zou alvast kandidaat zijn, ook PSG en Inter liggen op de loer.

Manchester United en City kruisen komende wintermercato mogelijk de degens. De twee stadsrivalen zijn nog op zoek naar versterking in het hart van de verdediging. Volgens The Sun hebben ze daarbij hun oog laten vallen op Ruben Dias. SL Benfica wil zijn sterkhouder echter niet zomaar laten gaan en rekent op ettelijke miljoenen.

LEES OOK: ‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Welke spits is volgens u het meest geschikt voor Barcelona?

Meest recent

Henry zet Ronaldo na WK-opener op zijn plaats

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

9
9
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

27
27
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

588
588
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

36
36
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

107
107
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

202
202
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

17
17
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

38
38
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

241
241
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

129
129
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

319
319
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

242
242
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

418
418
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

420
420
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

245
245
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

75
75
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

103
103
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

185
185
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

63
63
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

68
68
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

532
532
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

127
127
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

186
186
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

190
190
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

963
963

Meer sportnieuws