De dood of de gladiolen voor de toppers in de Proximus League

door
De dood of de gladiolen voor de toppers in de Proximus League

Met nog vier speeldagen te gaan (vijf in het geval van Union en Lokeren) blijft het razend spannend in de eerste periode van de Proximus League. De eerste vier ploegen staan momenteel op een zakdoek van mekaar en lijken allemaal een gooi te doen naar de felbegeerde periodetitel.

Virton is de verrassende leider in 1B. De promovendus begon nog aarzelend met twee nipte nederlagen, nadien raasde de ploeg uit de provincie Luxemburg door de competitie. Enerzijds is het een verrassing dat een ploeg uit de eerste amateurklasse meteen de leiding neemt in de Proximus League, anderzijds heeft Virton voldoende financiële middelen door de inbreng van zakenman Flavio Becca. Zo haalden Les Verts de Gaume een speler of vijf weg bij Dudelange, de Luxemburgse ploeg die zowel vorig seizoen als deze jaargang in de Europa League uitkomt. Deze ploeg is niet toevallig eveneens in eigendom van... Becca. Met uitwedstrijden op Beerschot en Lokeren en thuismatchen tegen Roeselare en OHL, treft Virton nog maar één ploeg uit de top-vier.

OHL zit in een mindere periode na het vertrek van Vercauteren.
OHL wil liefst zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League en leek deze periode ook lang op weg om een eerste 'trofee' binnen te halen. De ploeg van het duo Euvrard-Vercauteren begon nog wisselvallig, nadien sprong het gestaag naar de leiding in 1B. De laatste weken sputtert de motor echter van de Leuvenaren. Met een gelukje won het nog de 'topper' op het veld van Beerschot, nadien verloor het van laagvliegers Lokeren en Roeselare. De West-Vlamingen wonnen zelfs pas voor het eerst dit seizoen nadat ze voor deze wedstrijd een doelsaldo van -20 hadden. Het verval van de Vlaams-Brabantse ploeg valt niet los te zien van het onverwachte vertrek van Vercauteren naar Anderlecht, nadien pakte OHL immers nul op zes. Met nog wedstrijden tegen Union, Westerlo en Virton oogt het programma van de ploeg van Euvrard pittig, al hebben ze alles nog in eigen handen.

Union verloor onder meer Percy Tau(zie foto) en Selemani, toch doet het opnieuw mee bovenin.
Union verloor in het tussenseizoen met Selemani, Niakaté en Tau enorm veel aanvallende kwaliteit. En toch staat de traditieclub voorlopig vierde en kan het zelfs naar een gedeelde leidersplaats wippen als het de maat neemt van Lokeren. Met Nielsen heeft Union voorlopig ook de topschutter uit 1B in zijn rangen lopen en achterin loopt met Kandouss een talentvolle Marokkaanse jeugdinternational. Ook de nieuwe trainer Christiansen lijkt opnieuw een voltreffer, vorig seizoen was Union al de revelatie in de Proximus League, kunnen ze dat dit seizoen koppelen aan een periodetitel?

Met beperkte middelen doet ook Westerlo het opnieuw prima dit seizoen.
Westerlo is misschien wel het meest 'stabiele' team uit de top-vier. De Kemphanen kregen dan wel een nieuwe (Turkse) eigenaar, toch onderging de kern niet al teveel wijzigingen. Met Berke staat er wel een nieuwe talentvolle Turkse doelman onder de lat bij de ploeg van Bob Peeters. Vorig seizoen zakte Westerlo na een sterk seizoensbegin weg maar pakte het in laatste instantie wel een ticket voor Play-Off II, dit seizoen lijkt de Kempense ploeg klaar om een hele competitie mee te strijden voor een promotieticket. Westerlo heeft nog een lastig programma met uitwedstrijden bij concurrenten OHL en Union. Thuis lijken op de opdrachten eenvoudiger met confrontaties tegen Lommel en Lokeren. Al leert elke speeldag in 1B ons dat er geen 'gemakkelijke' wedstrijden bestaan in de Proximus League. Over vier speeldagen weten we alvast wie al zeker is van een finaleticket.

LEES OOK: Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Wie pakt de eerste periodetitel?

Meest recent

Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

0
0
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

33
33
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

72
72
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

77
77
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

138
138
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

100
100
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

41
41
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

86
86
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

264
264
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

115
115
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

65
65
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

452
452
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

279
279
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

629
629
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

87
87
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

153
153
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

447
447
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

380
380
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

190
190
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

198
198
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

150
150
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

120
120
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

533
533
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

99
99

Meer sportnieuws