De dood of de gladiolen voor de toppers in de Proximus League

door
De dood of de gladiolen voor de toppers in de Proximus League

Met nog vier speeldagen te gaan (vijf in het geval van Union en Lokeren) blijft het razend spannend in de eerste periode van de Proximus League. De eerste vier ploegen staan momenteel op een zakdoek van mekaar en lijken allemaal een gooi te doen naar de felbegeerde periodetitel.

Virton is de verrassende leider in 1B. De promovendus begon nog aarzelend met twee nipte nederlagen, nadien raasde de ploeg uit de provincie Luxemburg door de competitie. Enerzijds is het een verrassing dat een ploeg uit de eerste amateurklasse meteen de leiding neemt in de Proximus League, anderzijds heeft Virton voldoende financiële middelen door de inbreng van zakenman Flavio Becca. Zo haalden Les Verts de Gaume een speler of vijf weg bij Dudelange, de Luxemburgse ploeg die zowel vorig seizoen als deze jaargang in de Europa League uitkomt. Deze ploeg is niet toevallig eveneens in eigendom van... Becca. Met uitwedstrijden op Beerschot en Lokeren en thuismatchen tegen Roeselare en OHL, treft Virton nog maar één ploeg uit de top-vier.

OHL zit in een mindere periode na het vertrek van Vercauteren.
OHL wil liefst zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League en leek deze periode ook lang op weg om een eerste 'trofee' binnen te halen. De ploeg van het duo Euvrard-Vercauteren begon nog wisselvallig, nadien sprong het gestaag naar de leiding in 1B. De laatste weken sputtert de motor echter van de Leuvenaren. Met een gelukje won het nog de 'topper' op het veld van Beerschot, nadien verloor het van laagvliegers Lokeren en Roeselare. De West-Vlamingen wonnen zelfs pas voor het eerst dit seizoen nadat ze voor deze wedstrijd een doelsaldo van -20 hadden. Het verval van de Vlaams-Brabantse ploeg valt niet los te zien van het onverwachte vertrek van Vercauteren naar Anderlecht, nadien pakte OHL immers nul op zes. Met nog wedstrijden tegen Union, Westerlo en Virton oogt het programma van de ploeg van Euvrard pittig, al hebben ze alles nog in eigen handen.

Union verloor onder meer Percy Tau(zie foto) en Selemani, toch doet het opnieuw mee bovenin.
Union verloor in het tussenseizoen met Selemani, Niakaté en Tau enorm veel aanvallende kwaliteit. En toch staat de traditieclub voorlopig vierde en kan het zelfs naar een gedeelde leidersplaats wippen als het de maat neemt van Lokeren. Met Nielsen heeft Union voorlopig ook de topschutter uit 1B in zijn rangen lopen en achterin loopt met Kandouss een talentvolle Marokkaanse jeugdinternational. Ook de nieuwe trainer Christiansen lijkt opnieuw een voltreffer, vorig seizoen was Union al de revelatie in de Proximus League, kunnen ze dat dit seizoen koppelen aan een periodetitel?

Met beperkte middelen doet ook Westerlo het opnieuw prima dit seizoen.
Westerlo is misschien wel het meest 'stabiele' team uit de top-vier. De Kemphanen kregen dan wel een nieuwe (Turkse) eigenaar, toch onderging de kern niet al teveel wijzigingen. Met Berke staat er wel een nieuwe talentvolle Turkse doelman onder de lat bij de ploeg van Bob Peeters. Vorig seizoen zakte Westerlo na een sterk seizoensbegin weg maar pakte het in laatste instantie wel een ticket voor Play-Off II, dit seizoen lijkt de Kempense ploeg klaar om een hele competitie mee te strijden voor een promotieticket. Westerlo heeft nog een lastig programma met uitwedstrijden bij concurrenten OHL en Union. Thuis lijken op de opdrachten eenvoudiger met confrontaties tegen Lommel en Lokeren. Al leert elke speeldag in 1B ons dat er geen 'gemakkelijke' wedstrijden bestaan in de Proximus League. Over vier speeldagen weten we alvast wie al zeker is van een finaleticket.

LEES OOK: Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Wie pakt de eerste periodetitel?

Meest recent

Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

1
1
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

16
16
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

33
33
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

56
56
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

13
13
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

153
153
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

124
124
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

177
177
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

93
93
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

79
79
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

226
226
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

31
31
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

153
153
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

113
113
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

236
236
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

187
187
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

82
82
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

215
215
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

165
165
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

401
401
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

873
873
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

88
88
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

96
96

Meer sportnieuws