De dood of de gladiolen voor de toppers in de Proximus League

491 stemmen
De dood of de gladiolen voor de toppers in de Proximus League

Met nog vier speeldagen te gaan (vijf in het geval van Union en Lokeren) blijft het razend spannend in de eerste periode van de Proximus League. De eerste vier ploegen staan momenteel op een zakdoek van mekaar en lijken allemaal een gooi te doen naar de felbegeerde periodetitel.

Virton is de verrassende leider in 1B. De promovendus begon nog aarzelend met twee nipte nederlagen, nadien raasde de ploeg uit de provincie Luxemburg door de competitie. Enerzijds is het een verrassing dat een ploeg uit de eerste amateurklasse meteen de leiding neemt in de Proximus League, anderzijds heeft Virton voldoende financiële middelen door de inbreng van zakenman Flavio Becca. Zo haalden Les Verts de Gaume een speler of vijf weg bij Dudelange, de Luxemburgse ploeg die zowel vorig seizoen als deze jaargang in de Europa League uitkomt. Deze ploeg is niet toevallig eveneens in eigendom van... Becca. Met uitwedstrijden op Beerschot en Lokeren en thuismatchen tegen Roeselare en OHL, treft Virton nog maar één ploeg uit de top-vier.

OHL zit in een mindere periode na het vertrek van Vercauteren.
OHL wil liefst zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League en leek deze periode ook lang op weg om een eerste 'trofee' binnen te halen. De ploeg van het duo Euvrard-Vercauteren begon nog wisselvallig, nadien sprong het gestaag naar de leiding in 1B. De laatste weken sputtert de motor echter van de Leuvenaren. Met een gelukje won het nog de 'topper' op het veld van Beerschot, nadien verloor het van laagvliegers Lokeren en Roeselare. De West-Vlamingen wonnen zelfs pas voor het eerst dit seizoen nadat ze voor deze wedstrijd een doelsaldo van -20 hadden. Het verval van de Vlaams-Brabantse ploeg valt niet los te zien van het onverwachte vertrek van Vercauteren naar Anderlecht, nadien pakte OHL immers nul op zes. Met nog wedstrijden tegen Union, Westerlo en Virton oogt het programma van de ploeg van Euvrard pittig, al hebben ze alles nog in eigen handen.

Union verloor onder meer Percy Tau(zie foto) en Selemani, toch doet het opnieuw mee bovenin.
Union verloor in het tussenseizoen met Selemani, Niakaté en Tau enorm veel aanvallende kwaliteit. En toch staat de traditieclub voorlopig vierde en kan het zelfs naar een gedeelde leidersplaats wippen als het de maat neemt van Lokeren. Met Nielsen heeft Union voorlopig ook de topschutter uit 1B in zijn rangen lopen en achterin loopt met Kandouss een talentvolle Marokkaanse jeugdinternational. Ook de nieuwe trainer Christiansen lijkt opnieuw een voltreffer, vorig seizoen was Union al de revelatie in de Proximus League, kunnen ze dat dit seizoen koppelen aan een periodetitel?

Met beperkte middelen doet ook Westerlo het opnieuw prima dit seizoen.
Westerlo is misschien wel het meest 'stabiele' team uit de top-vier. De Kemphanen kregen dan wel een nieuwe (Turkse) eigenaar, toch onderging de kern niet al teveel wijzigingen. Met Berke staat er wel een nieuwe talentvolle Turkse doelman onder de lat bij de ploeg van Bob Peeters. Vorig seizoen zakte Westerlo na een sterk seizoensbegin weg maar pakte het in laatste instantie wel een ticket voor Play-Off II, dit seizoen lijkt de Kempense ploeg klaar om een hele competitie mee te strijden voor een promotieticket. Westerlo heeft nog een lastig programma met uitwedstrijden bij concurrenten OHL en Union. Thuis lijken op de opdrachten eenvoudiger met confrontaties tegen Lommel en Lokeren. Al leert elke speeldag in 1B ons dat er geen 'gemakkelijke' wedstrijden bestaan in de Proximus League. Over vier speeldagen weten we alvast wie al zeker is van een finaleticket.

LEES OOK: OHL stunt met komst ex-speler van Bayern München

Wie pakt de eerste periodetitel?

Meest recent

Sibierski onverbiddellijk: talent ongenadig doorgestuurd

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang, ook onder het nieuwe sportieve bewind. Trainer ...

12
12
'Nieuwe grootmacht voor Tresoldi, target te duur voor Club'

Het beloven nog zeer bewogen weken te worden bij Club Brugge. De landskampioen is immers nog op zoek ...

100
100
'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Bij AA Gent wisten ze deze zomer al verrassend goed te boeren op de transfermarkt na een ...

90
90
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

14
14
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

22
22
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

321
321
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

171
171
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

161
161
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

342
342
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

49
49
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

76
76
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

221
221
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

562
562
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

157
157
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

208
208
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

66
66
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

265
265
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

606
606
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

110
110
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

77
77
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

419
419
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

655
655
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

79
79
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

408
408
De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

De intrede van de Belgische clubs op het Europese toneel heeft donderdagavond geen succes gebracht. ...

180
180

Meer sportnieuws