De dood of de gladiolen voor de toppers in de Proximus League

491 stemmen
De dood of de gladiolen voor de toppers in de Proximus League

Met nog vier speeldagen te gaan (vijf in het geval van Union en Lokeren) blijft het razend spannend in de eerste periode van de Proximus League. De eerste vier ploegen staan momenteel op een zakdoek van mekaar en lijken allemaal een gooi te doen naar de felbegeerde periodetitel.

Virton is de verrassende leider in 1B. De promovendus begon nog aarzelend met twee nipte nederlagen, nadien raasde de ploeg uit de provincie Luxemburg door de competitie. Enerzijds is het een verrassing dat een ploeg uit de eerste amateurklasse meteen de leiding neemt in de Proximus League, anderzijds heeft Virton voldoende financiële middelen door de inbreng van zakenman Flavio Becca. Zo haalden Les Verts de Gaume een speler of vijf weg bij Dudelange, de Luxemburgse ploeg die zowel vorig seizoen als deze jaargang in de Europa League uitkomt. Deze ploeg is niet toevallig eveneens in eigendom van... Becca. Met uitwedstrijden op Beerschot en Lokeren en thuismatchen tegen Roeselare en OHL, treft Virton nog maar één ploeg uit de top-vier.

OHL zit in een mindere periode na het vertrek van Vercauteren.
OHL wil liefst zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League en leek deze periode ook lang op weg om een eerste 'trofee' binnen te halen. De ploeg van het duo Euvrard-Vercauteren begon nog wisselvallig, nadien sprong het gestaag naar de leiding in 1B. De laatste weken sputtert de motor echter van de Leuvenaren. Met een gelukje won het nog de 'topper' op het veld van Beerschot, nadien verloor het van laagvliegers Lokeren en Roeselare. De West-Vlamingen wonnen zelfs pas voor het eerst dit seizoen nadat ze voor deze wedstrijd een doelsaldo van -20 hadden. Het verval van de Vlaams-Brabantse ploeg valt niet los te zien van het onverwachte vertrek van Vercauteren naar Anderlecht, nadien pakte OHL immers nul op zes. Met nog wedstrijden tegen Union, Westerlo en Virton oogt het programma van de ploeg van Euvrard pittig, al hebben ze alles nog in eigen handen.

Union verloor onder meer Percy Tau(zie foto) en Selemani, toch doet het opnieuw mee bovenin.
Union verloor in het tussenseizoen met Selemani, Niakaté en Tau enorm veel aanvallende kwaliteit. En toch staat de traditieclub voorlopig vierde en kan het zelfs naar een gedeelde leidersplaats wippen als het de maat neemt van Lokeren. Met Nielsen heeft Union voorlopig ook de topschutter uit 1B in zijn rangen lopen en achterin loopt met Kandouss een talentvolle Marokkaanse jeugdinternational. Ook de nieuwe trainer Christiansen lijkt opnieuw een voltreffer, vorig seizoen was Union al de revelatie in de Proximus League, kunnen ze dat dit seizoen koppelen aan een periodetitel?

Met beperkte middelen doet ook Westerlo het opnieuw prima dit seizoen.
Westerlo is misschien wel het meest 'stabiele' team uit de top-vier. De Kemphanen kregen dan wel een nieuwe (Turkse) eigenaar, toch onderging de kern niet al teveel wijzigingen. Met Berke staat er wel een nieuwe talentvolle Turkse doelman onder de lat bij de ploeg van Bob Peeters. Vorig seizoen zakte Westerlo na een sterk seizoensbegin weg maar pakte het in laatste instantie wel een ticket voor Play-Off II, dit seizoen lijkt de Kempense ploeg klaar om een hele competitie mee te strijden voor een promotieticket. Westerlo heeft nog een lastig programma met uitwedstrijden bij concurrenten OHL en Union. Thuis lijken op de opdrachten eenvoudiger met confrontaties tegen Lommel en Lokeren. Al leert elke speeldag in 1B ons dat er geen 'gemakkelijke' wedstrijden bestaan in de Proximus League. Over vier speeldagen weten we alvast wie al zeker is van een finaleticket.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Wie pakt de eerste periodetitel?

Meest recent

Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

1
1
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

176
176
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

26
26
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

125
125
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

139
139
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

76
76
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

257
257
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

180
180
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

356
356
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

397
397
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

89
89
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

202
202
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

123
123
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

90
90
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

196
196
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

308
308
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

432
432
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

198
198
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

613
613
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

67
67
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

398
398
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

271
271
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

409
409
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

286
286
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

189
189

Meer sportnieuws