De dood of de gladiolen voor de toppers in de Proximus League

door
De dood of de gladiolen voor de toppers in de Proximus League

Met nog vier speeldagen te gaan (vijf in het geval van Union en Lokeren) blijft het razend spannend in de eerste periode van de Proximus League. De eerste vier ploegen staan momenteel op een zakdoek van mekaar en lijken allemaal een gooi te doen naar de felbegeerde periodetitel.

Virton is de verrassende leider in 1B. De promovendus begon nog aarzelend met twee nipte nederlagen, nadien raasde de ploeg uit de provincie Luxemburg door de competitie. Enerzijds is het een verrassing dat een ploeg uit de eerste amateurklasse meteen de leiding neemt in de Proximus League, anderzijds heeft Virton voldoende financiële middelen door de inbreng van zakenman Flavio Becca. Zo haalden Les Verts de Gaume een speler of vijf weg bij Dudelange, de Luxemburgse ploeg die zowel vorig seizoen als deze jaargang in de Europa League uitkomt. Deze ploeg is niet toevallig eveneens in eigendom van... Becca. Met uitwedstrijden op Beerschot en Lokeren en thuismatchen tegen Roeselare en OHL, treft Virton nog maar één ploeg uit de top-vier.

OHL zit in een mindere periode na het vertrek van Vercauteren.
OHL wil liefst zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League en leek deze periode ook lang op weg om een eerste 'trofee' binnen te halen. De ploeg van het duo Euvrard-Vercauteren begon nog wisselvallig, nadien sprong het gestaag naar de leiding in 1B. De laatste weken sputtert de motor echter van de Leuvenaren. Met een gelukje won het nog de 'topper' op het veld van Beerschot, nadien verloor het van laagvliegers Lokeren en Roeselare. De West-Vlamingen wonnen zelfs pas voor het eerst dit seizoen nadat ze voor deze wedstrijd een doelsaldo van -20 hadden. Het verval van de Vlaams-Brabantse ploeg valt niet los te zien van het onverwachte vertrek van Vercauteren naar Anderlecht, nadien pakte OHL immers nul op zes. Met nog wedstrijden tegen Union, Westerlo en Virton oogt het programma van de ploeg van Euvrard pittig, al hebben ze alles nog in eigen handen.

Union verloor onder meer Percy Tau(zie foto) en Selemani, toch doet het opnieuw mee bovenin.
Union verloor in het tussenseizoen met Selemani, Niakaté en Tau enorm veel aanvallende kwaliteit. En toch staat de traditieclub voorlopig vierde en kan het zelfs naar een gedeelde leidersplaats wippen als het de maat neemt van Lokeren. Met Nielsen heeft Union voorlopig ook de topschutter uit 1B in zijn rangen lopen en achterin loopt met Kandouss een talentvolle Marokkaanse jeugdinternational. Ook de nieuwe trainer Christiansen lijkt opnieuw een voltreffer, vorig seizoen was Union al de revelatie in de Proximus League, kunnen ze dat dit seizoen koppelen aan een periodetitel?

Met beperkte middelen doet ook Westerlo het opnieuw prima dit seizoen.
Westerlo is misschien wel het meest 'stabiele' team uit de top-vier. De Kemphanen kregen dan wel een nieuwe (Turkse) eigenaar, toch onderging de kern niet al teveel wijzigingen. Met Berke staat er wel een nieuwe talentvolle Turkse doelman onder de lat bij de ploeg van Bob Peeters. Vorig seizoen zakte Westerlo na een sterk seizoensbegin weg maar pakte het in laatste instantie wel een ticket voor Play-Off II, dit seizoen lijkt de Kempense ploeg klaar om een hele competitie mee te strijden voor een promotieticket. Westerlo heeft nog een lastig programma met uitwedstrijden bij concurrenten OHL en Union. Thuis lijken op de opdrachten eenvoudiger met confrontaties tegen Lommel en Lokeren. Al leert elke speeldag in 1B ons dat er geen 'gemakkelijke' wedstrijden bestaan in de Proximus League. Over vier speeldagen weten we alvast wie al zeker is van een finaleticket.

LEES OOK: OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

Wie pakt de eerste periodetitel?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

14
14
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

37
37
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

22
22
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

25
25
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

45
45
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

169
169
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

322
322
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

172
172
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

123
123
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

566
566
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

835
835
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

67
67
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

300
300
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

562
562
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

106
106
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

439
439
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

562
562
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

664
664
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

366
366
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

614
614
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

468
468
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

256
256
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

562
562
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

655
655

Meer sportnieuws