Imke Courtois ziet Rode Duivel náást EK-selectie grijpen

1085 stemmen
Imke Courtois ziet Rode Duivel náást EK-selectie grijpen

Er blijven nog drie kwalificatiewedstrijden over waarin de nodige records verbroken kunnen worden, maar eigenlijk hebben de Rode Duivels hun ticket voor het EK 2020 al op zak. En dus is het nu al speculeren over de mogelijke selectie. Die moet pas binnen enkele maanden worden doorgegeven, maar het samenstellen wordt een bijzonder moeilijke oefening voor bondscoach Martinez.


Want de kwaliteit in de selectie is groot en er mogen straks maar 23 namen mee naar de eindronde. Voorin zal er bijvoorbeeld sowieso een spits afvallen. Romelu Lukaku is een zekerheid, maar van Michy Batshuayi, Divock Origi en Christian Benteke zal er minstens eentje moeten thuisblijven. "Dan denk ik toch Benteke. Maar het kan er in het voorjaar weer helemaal anders uitzien. Eigenlijk kan ik daar nu nog niets over zeggen", stelt analiste Imke Courtois bij De Zondag.

Maar ook achterin zullen knopen doorgehakt moeten worden, vooral in de breedte. Brandon Mechele zit bijvoorbeeld doorgaans wel in de ruime selectie, maar komt amper in actie. Courtois zou hem desondanks toch verkiezen boven Standard-goudhaantje Zinho Vanheusden. "Die is nog niet op kruissnelheid na zijn blessure. Dan toch de voorkeur aan Mechele, zeker gezien de blessuregevoeligheid van Kompany", aldus de voormalige Red Flame.

LEES OOK: Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

Welke spits zou u niet meepakken naar het EK?

Meest recent

Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

4
4
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

14
14
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

51
51
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

42
42
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

29
29
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

195
195
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

140
140
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

165
165
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

330
330
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

87
87
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

195
195
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

72
72
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

375
375
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

175
175
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

162
162
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

73
73
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

270
270
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

291
291
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

96
96
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

346
346
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1035
1035
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

514
514
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

424
424
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

626
626
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

191
191

Meer sportnieuws