OPINIE: Mertens out, Tielemans in bij Rode Duivels?

door
OPINIE: Mertens out, Tielemans in bij Rode Duivels?

Het treffen tegen dwergstaat San Marino leverde de verhoopte monsterscore op, straks moet ook Kazachstan eraan geloven. Aangezien Roberto Martinez in Nur-Sultan een onuitgegeven elftal tussen de lijnen brengt zullen we net als na de pandoering van donderdag weinig conclusies kunnen trekken uit dit kwalificatieduel. Toch hebben wij nu al één belangrijke suggestie voor de bondscoach met het oog op het EK van volgende zomer.


Het 3-4-3 systeem van de Rode Duivels ligt vast en heeft zijn waarde al bewezen, net zoals het merendeel van de spelers die daarin de dienst uitmaken — met uitzondering van de linkerflank misschien, waar momenteel Nacer Chadli in polepositie ligt voor een basisstek. Onder voorbehoud van blessures lijkt de rest van de typeploeg dan ook min of meer in steen gebeiteld, met het ervaren trio Alderweireld-Kompany/Vermaelen-Vertonghen achterin, een centrale tandem bestaande uit Axel Witsel en Kevin De Bruyne en een voorlinie van Dries Mertens, Eden Hazard en Romelu Lukaku. Een stevig geraamte waar niet aan gesleuteld moet worden, zou je dan denken, al is er misschien toch nog ruimte voor verbetering.

DE ROL VAN DE BRUYNE
Hoewel de vrouwelijke fans het niet graag zullen horen zou Mertens binnenkort namelijk wel eens naar de bank kunnen verhuizen. Niet dat de pocketspits van Napoli ons al teleurstelde in zijn 87 interlands, verre van, maar Youri Tielemans klopt gezien zijn ontwikkeling bij Leicester City nu ook bij de Rode Duivels toch steeds harder op de deur. Daar stond de middenvelder sinds het WK sowieso al bijna altijd aan de aftrap, in de huidige kwalificatiecampagne was hij tot dusver enkel thuis tegen Kazachstan invaller. Om bij zijn pasgeboren dochter te blijven laat het jeugdproduct van Anderlecht nu ook de verplaatsing naar het nummer 116 in de FIFA-ranking aan zich voorbijgaan.



Vaak was het door soortgelijke omstandigheden of blessures bij De Bruyne of Witsel dat Tielemans in het team werd gedropt. Het drietal stond zo nog maar drie keer samen in de basis, waaronder de match om de bronzen medaille op het WK in Rusland. In die duels kon De Bruyne dan een rijtje hoger spelen, een rol waarin hij ook in de memorabele kwartfinale tegen Brazilië — toen nog met Marouane Fellaini achter zich — een van de absolute uitblinkers was. Dat de draaischijf van Manchester City daar nóg beslissender kan zijn en er zo mogelijk nog beter uit de verf komt dan lager op het veld is misschien wel de voornaamste reden om deze wijziging te overwegen.

DE TIJD VAN TIELEMANS
Tegen Brazilië zagen we ook hoe deze bezetting de Belgen heel wat meer loopvermogen en defensieve power geeft, zowel op de positie van rechtsvoor — met De Bruyne in plaats van Mertens — als centraal op het middenveld. Daar beschikt Tielemans net als Fellaini over net iets meer duelkracht en een hoger recuperatievermogen dan De Bruyne, gekoppeld aan minder lengte maar betere voetjes dan de 31-jarige man op interlandpensioen. Zo belanden we trouwens naadloos bij het volgende argument in de youngster zijn voordeel, want waar Mertens met zijn 32 jaar een van de oudgedienden in de kern is geldt de 10 jaar jongere Tielemans als het gezicht van de volgende generatie.



Als Martinez ergens werk wilt maken van de wissel van de wacht lijkt dit dan ook een logische plaats om te beginnen, zeker nu Tielemans zijn volledige potentieel begint waar te maken en meer constante legt in zijn prestaties — zowel op clubniveau als bij de Rode Duivels. Daar stelde hij eigenlijk nog nooit teleur en zou hij samen met Witsel een stevige, gedisciplineerde en toch technisch vaardige tandem kunnen vormen. Wat Mertens dan betreft zal de Leuvenaar dit zelf vast niet graag horen, maar die bewees eerder al een uitmuntende supersub te zijn en kan vanuit die rol de Rode Duivels zo nog enorme diensten bewijzen. Zijn plaats in de basis lijkt de publiekslieveling helaas weldra echter toch voor eens en voor altijd af te moeten staan. Daar is de tijd van Tielemans namelijk gekomen.

LEES OOK: Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Wie moet starten bij de Rode Duivels?

Meest recent

Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

34
34
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

103
103
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

138
138
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

71
71
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

143
143
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

189
189
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

54
54
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

136
136
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

85
85
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

89
89
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

83
83
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

486
486
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

428
428
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

75
75
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

221
221
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

255
255
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

263
263
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

87
87
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

185
185
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

55
55
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

31
31
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

444
444
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

532
532
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

446
446
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

63
63

Meer sportnieuws