Oranje ontsnapt in extremis aan zwaarwegende nederlaag

333 stemmen
Oranje ontsnapt in extremis aan zwaarwegende nederlaag

Bondscoach Ronald Koeman waarschuwde de Oranje-internationals deze week vanwege de in zijn ogen ontoereikende trainingsarbeid. Helaas bleef de gewenste reactie uit in het EK-kwalificatieduel met Noord-Ierland, maar dankzij invaller Luuk de Jong pakte het in extremis wel de winst: 3-1.

Koeman koos in De Kuip onder meer voor Denzel Dumfries, Marten de Roon en Steven Bergwijn als basisspelers. Daardoor moesten spelers als Joël Veltman, Donny van de Beek, Donyell Malen en Quincy Promes weer op de reservebank plaatsnemen van Oranje. Vooral de keuze voor De Roon in plaats van Van de Beek zorgde voor veel discussie in eigen land.

De bondscoach zal ongetwijfeld hebben ingezet op een snelle meevaller tegen de stugge Noord-Ieren, maar niets bleek minder waar. De bezoekers hielden vrij eenvoudig stand in De Kuip. Oranje kwam in de povere eerste helft niet verder dan kansjes voor Virgil van Dijk, Georginio Wijnaldum en Daley Blind, maar Noord-Ierland kwam geen moment echt in de problemen. De 0-0 stand was dan ook een logische afspiegeling van de eerste helft.

Doelman Bailey Peacock-Farrell kreeg in de tweede helft ook niet veel ballen te verwerken. PSV-verdediger Denzel Dumfries zorgde binnen een paar minuten tijd wel twee keer voor gevaar, maar ook nu overleefde Noord-Ierland de Oranje-aanvallen probleemloos. Voor Koeman was dat aanleiding om een aantal nieuwe spelers te brengen: Van de Beek en Malen.

Twintig minuten voor tijd kreeg Oranje misschien wel de beste mogelijkheid van de avond. Georginio Wijnaldum dook op bij de tweede paal, maar slaagde er niet in om de brilstand van het bord te werken. Noord-Ierland gaf aan de andere kant het goede voorbeeld. De Nederlandse defensie reageerde pover op een spaarzame uitbraak van de tegenstander, waarbij Matthijs de Ligt zich in de lucht liet aftroeven door Josh Magennis, die de 0-1 achter Jasper Cillessen knikte.

Noord-Ierland liep virtueel zes punten uit, maar Oranje reageerde gelukkig snel. De ingevallen Malen bediende Memphis Depay, die zichzelf met een slimme aanname in staat stelde om de gelijkmaker binnen te schuiven. Malen had vervolgens zelfs voor de gelijkmaker moeten zorgen, maar kopte vrijstaand naast het Noord-Ierse doel. Toch zorgde een invaller voor een nieuwe driepunter: Luuk de Jong werkte de bal in twee instanties tegen de touwen.

Memphis Depay zorgde in blessuretijd ook nog voor de derde Oranje-treffer. Oranje komt zodoende aan kop in Groep C, met evenveel punten als de Noord-Ieren en een duel tegoed.

Scoreverloop: 0-1 (76') Josh Magennis, 1-1 (80') Memphis Depay, 2-1 (90') Luuk de Jong, 3-1 (90') Memphis Depay

LEES OOK: Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

Wil jij Oranje er graag bij op het EK?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

50
50
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

16
16
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

13
13
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

60
60
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

62
62
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

55
55
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

98
98
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

40
40
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

132
132
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

104
104
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

155
155
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

354
354
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

228
228
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

71
71
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

733
733
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

480
480
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

495
495
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

367
367
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

671
671
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

333
333
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

499
499
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

138
138
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2146
2146
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

183
183

Meer sportnieuws