Oranje ontsnapt in extremis aan zwaarwegende nederlaag

door
Oranje ontsnapt in extremis aan zwaarwegende nederlaag

Bondscoach Ronald Koeman waarschuwde de Oranje-internationals deze week vanwege de in zijn ogen ontoereikende trainingsarbeid. Helaas bleef de gewenste reactie uit in het EK-kwalificatieduel met Noord-Ierland, maar dankzij invaller Luuk de Jong pakte het in extremis wel de winst: 3-1.

Koeman koos in De Kuip onder meer voor Denzel Dumfries, Marten de Roon en Steven Bergwijn als basisspelers. Daardoor moesten spelers als Joël Veltman, Donny van de Beek, Donyell Malen en Quincy Promes weer op de reservebank plaatsnemen van Oranje. Vooral de keuze voor De Roon in plaats van Van de Beek zorgde voor veel discussie in eigen land.

De bondscoach zal ongetwijfeld hebben ingezet op een snelle meevaller tegen de stugge Noord-Ieren, maar niets bleek minder waar. De bezoekers hielden vrij eenvoudig stand in De Kuip. Oranje kwam in de povere eerste helft niet verder dan kansjes voor Virgil van Dijk, Georginio Wijnaldum en Daley Blind, maar Noord-Ierland kwam geen moment echt in de problemen. De 0-0 stand was dan ook een logische afspiegeling van de eerste helft.

Doelman Bailey Peacock-Farrell kreeg in de tweede helft ook niet veel ballen te verwerken. PSV-verdediger Denzel Dumfries zorgde binnen een paar minuten tijd wel twee keer voor gevaar, maar ook nu overleefde Noord-Ierland de Oranje-aanvallen probleemloos. Voor Koeman was dat aanleiding om een aantal nieuwe spelers te brengen: Van de Beek en Malen.

Twintig minuten voor tijd kreeg Oranje misschien wel de beste mogelijkheid van de avond. Georginio Wijnaldum dook op bij de tweede paal, maar slaagde er niet in om de brilstand van het bord te werken. Noord-Ierland gaf aan de andere kant het goede voorbeeld. De Nederlandse defensie reageerde pover op een spaarzame uitbraak van de tegenstander, waarbij Matthijs de Ligt zich in de lucht liet aftroeven door Josh Magennis, die de 0-1 achter Jasper Cillessen knikte.

Noord-Ierland liep virtueel zes punten uit, maar Oranje reageerde gelukkig snel. De ingevallen Malen bediende Memphis Depay, die zichzelf met een slimme aanname in staat stelde om de gelijkmaker binnen te schuiven. Malen had vervolgens zelfs voor de gelijkmaker moeten zorgen, maar kopte vrijstaand naast het Noord-Ierse doel. Toch zorgde een invaller voor een nieuwe driepunter: Luuk de Jong werkte de bal in twee instanties tegen de touwen.

Memphis Depay zorgde in blessuretijd ook nog voor de derde Oranje-treffer. Oranje komt zodoende aan kop in Groep C, met evenveel punten als de Noord-Ieren en een duel tegoed.

Scoreverloop: 0-1 (76') Josh Magennis, 1-1 (80') Memphis Depay, 2-1 (90') Luuk de Jong, 3-1 (90') Memphis Depay

LEES OOK: Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Wil jij Oranje er graag bij op het EK?

Meest recent

'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

5
5
Na Lukaku ook De Bruyne? Napoli-exit dreigt voor KDB

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

26
26
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

64
64
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

77
77
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

114
114
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

73
73
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

42
42
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

48
48
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

70
70
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

76
76
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

40
40
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

67
67
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

169
169
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

117
117
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

174
174
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

166
166
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

562
562
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

84
84
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

206
206
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

206
206
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

257
257
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

190
190
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

400
400
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

468
468

Meer sportnieuws