Oranje ontsnapt in extremis aan zwaarwegende nederlaag

333 stemmen
Oranje ontsnapt in extremis aan zwaarwegende nederlaag

Bondscoach Ronald Koeman waarschuwde de Oranje-internationals deze week vanwege de in zijn ogen ontoereikende trainingsarbeid. Helaas bleef de gewenste reactie uit in het EK-kwalificatieduel met Noord-Ierland, maar dankzij invaller Luuk de Jong pakte het in extremis wel de winst: 3-1.

Koeman koos in De Kuip onder meer voor Denzel Dumfries, Marten de Roon en Steven Bergwijn als basisspelers. Daardoor moesten spelers als Joël Veltman, Donny van de Beek, Donyell Malen en Quincy Promes weer op de reservebank plaatsnemen van Oranje. Vooral de keuze voor De Roon in plaats van Van de Beek zorgde voor veel discussie in eigen land.

De bondscoach zal ongetwijfeld hebben ingezet op een snelle meevaller tegen de stugge Noord-Ieren, maar niets bleek minder waar. De bezoekers hielden vrij eenvoudig stand in De Kuip. Oranje kwam in de povere eerste helft niet verder dan kansjes voor Virgil van Dijk, Georginio Wijnaldum en Daley Blind, maar Noord-Ierland kwam geen moment echt in de problemen. De 0-0 stand was dan ook een logische afspiegeling van de eerste helft.

Doelman Bailey Peacock-Farrell kreeg in de tweede helft ook niet veel ballen te verwerken. PSV-verdediger Denzel Dumfries zorgde binnen een paar minuten tijd wel twee keer voor gevaar, maar ook nu overleefde Noord-Ierland de Oranje-aanvallen probleemloos. Voor Koeman was dat aanleiding om een aantal nieuwe spelers te brengen: Van de Beek en Malen.

Twintig minuten voor tijd kreeg Oranje misschien wel de beste mogelijkheid van de avond. Georginio Wijnaldum dook op bij de tweede paal, maar slaagde er niet in om de brilstand van het bord te werken. Noord-Ierland gaf aan de andere kant het goede voorbeeld. De Nederlandse defensie reageerde pover op een spaarzame uitbraak van de tegenstander, waarbij Matthijs de Ligt zich in de lucht liet aftroeven door Josh Magennis, die de 0-1 achter Jasper Cillessen knikte.

Noord-Ierland liep virtueel zes punten uit, maar Oranje reageerde gelukkig snel. De ingevallen Malen bediende Memphis Depay, die zichzelf met een slimme aanname in staat stelde om de gelijkmaker binnen te schuiven. Malen had vervolgens zelfs voor de gelijkmaker moeten zorgen, maar kopte vrijstaand naast het Noord-Ierse doel. Toch zorgde een invaller voor een nieuwe driepunter: Luuk de Jong werkte de bal in twee instanties tegen de touwen.

Memphis Depay zorgde in blessuretijd ook nog voor de derde Oranje-treffer. Oranje komt zodoende aan kop in Groep C, met evenveel punten als de Noord-Ieren en een duel tegoed.

Scoreverloop: 0-1 (76') Josh Magennis, 1-1 (80') Memphis Depay, 2-1 (90') Luuk de Jong, 3-1 (90') Memphis Depay

LEES OOK: Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Wil jij Oranje er graag bij op het EK?

Meest recent

Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

18
18
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

142
142
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

45
45
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

89
89
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

347
347
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

50
50
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

207
207
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

321
321
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1140
1140
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

502
502
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

157
157
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

193
193
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

747
747
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

543
543
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

263
263
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

121
121
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

193
193
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

60
60
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

86
86
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

84
84
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

138
138
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

480
480

Meer sportnieuws