Oranje ontsnapt in extremis aan zwaarwegende nederlaag

door
Oranje ontsnapt in extremis aan zwaarwegende nederlaag

Bondscoach Ronald Koeman waarschuwde de Oranje-internationals deze week vanwege de in zijn ogen ontoereikende trainingsarbeid. Helaas bleef de gewenste reactie uit in het EK-kwalificatieduel met Noord-Ierland, maar dankzij invaller Luuk de Jong pakte het in extremis wel de winst: 3-1.

Koeman koos in De Kuip onder meer voor Denzel Dumfries, Marten de Roon en Steven Bergwijn als basisspelers. Daardoor moesten spelers als Joël Veltman, Donny van de Beek, Donyell Malen en Quincy Promes weer op de reservebank plaatsnemen van Oranje. Vooral de keuze voor De Roon in plaats van Van de Beek zorgde voor veel discussie in eigen land.

De bondscoach zal ongetwijfeld hebben ingezet op een snelle meevaller tegen de stugge Noord-Ieren, maar niets bleek minder waar. De bezoekers hielden vrij eenvoudig stand in De Kuip. Oranje kwam in de povere eerste helft niet verder dan kansjes voor Virgil van Dijk, Georginio Wijnaldum en Daley Blind, maar Noord-Ierland kwam geen moment echt in de problemen. De 0-0 stand was dan ook een logische afspiegeling van de eerste helft.

Doelman Bailey Peacock-Farrell kreeg in de tweede helft ook niet veel ballen te verwerken. PSV-verdediger Denzel Dumfries zorgde binnen een paar minuten tijd wel twee keer voor gevaar, maar ook nu overleefde Noord-Ierland de Oranje-aanvallen probleemloos. Voor Koeman was dat aanleiding om een aantal nieuwe spelers te brengen: Van de Beek en Malen.

Twintig minuten voor tijd kreeg Oranje misschien wel de beste mogelijkheid van de avond. Georginio Wijnaldum dook op bij de tweede paal, maar slaagde er niet in om de brilstand van het bord te werken. Noord-Ierland gaf aan de andere kant het goede voorbeeld. De Nederlandse defensie reageerde pover op een spaarzame uitbraak van de tegenstander, waarbij Matthijs de Ligt zich in de lucht liet aftroeven door Josh Magennis, die de 0-1 achter Jasper Cillessen knikte.

Noord-Ierland liep virtueel zes punten uit, maar Oranje reageerde gelukkig snel. De ingevallen Malen bediende Memphis Depay, die zichzelf met een slimme aanname in staat stelde om de gelijkmaker binnen te schuiven. Malen had vervolgens zelfs voor de gelijkmaker moeten zorgen, maar kopte vrijstaand naast het Noord-Ierse doel. Toch zorgde een invaller voor een nieuwe driepunter: Luuk de Jong werkte de bal in twee instanties tegen de touwen.

Memphis Depay zorgde in blessuretijd ook nog voor de derde Oranje-treffer. Oranje komt zodoende aan kop in Groep C, met evenveel punten als de Noord-Ieren en een duel tegoed.

Scoreverloop: 0-1 (76') Josh Magennis, 1-1 (80') Memphis Depay, 2-1 (90') Luuk de Jong, 3-1 (90') Memphis Depay

LEES OOK: Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Wil jij Oranje er graag bij op het EK?

Meest recent

'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

70
70
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

29
29
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

73
73
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

23
23
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

38
38
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

70
70
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

286
286
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

202
202
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

196
196
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

245
245
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

71
71
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

507
507
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

693
693
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

218
218
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

266
266
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

310
310
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

512
512
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

696
696
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

406
406
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

413
413
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

273
273
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

162
162
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

263
263

Meer sportnieuws