Oranje ontsnapt in extremis aan zwaarwegende nederlaag

door
Oranje ontsnapt in extremis aan zwaarwegende nederlaag

Bondscoach Ronald Koeman waarschuwde de Oranje-internationals deze week vanwege de in zijn ogen ontoereikende trainingsarbeid. Helaas bleef de gewenste reactie uit in het EK-kwalificatieduel met Noord-Ierland, maar dankzij invaller Luuk de Jong pakte het in extremis wel de winst: 3-1.

Koeman koos in De Kuip onder meer voor Denzel Dumfries, Marten de Roon en Steven Bergwijn als basisspelers. Daardoor moesten spelers als Joël Veltman, Donny van de Beek, Donyell Malen en Quincy Promes weer op de reservebank plaatsnemen van Oranje. Vooral de keuze voor De Roon in plaats van Van de Beek zorgde voor veel discussie in eigen land.

De bondscoach zal ongetwijfeld hebben ingezet op een snelle meevaller tegen de stugge Noord-Ieren, maar niets bleek minder waar. De bezoekers hielden vrij eenvoudig stand in De Kuip. Oranje kwam in de povere eerste helft niet verder dan kansjes voor Virgil van Dijk, Georginio Wijnaldum en Daley Blind, maar Noord-Ierland kwam geen moment echt in de problemen. De 0-0 stand was dan ook een logische afspiegeling van de eerste helft.

Doelman Bailey Peacock-Farrell kreeg in de tweede helft ook niet veel ballen te verwerken. PSV-verdediger Denzel Dumfries zorgde binnen een paar minuten tijd wel twee keer voor gevaar, maar ook nu overleefde Noord-Ierland de Oranje-aanvallen probleemloos. Voor Koeman was dat aanleiding om een aantal nieuwe spelers te brengen: Van de Beek en Malen.

Twintig minuten voor tijd kreeg Oranje misschien wel de beste mogelijkheid van de avond. Georginio Wijnaldum dook op bij de tweede paal, maar slaagde er niet in om de brilstand van het bord te werken. Noord-Ierland gaf aan de andere kant het goede voorbeeld. De Nederlandse defensie reageerde pover op een spaarzame uitbraak van de tegenstander, waarbij Matthijs de Ligt zich in de lucht liet aftroeven door Josh Magennis, die de 0-1 achter Jasper Cillessen knikte.

Noord-Ierland liep virtueel zes punten uit, maar Oranje reageerde gelukkig snel. De ingevallen Malen bediende Memphis Depay, die zichzelf met een slimme aanname in staat stelde om de gelijkmaker binnen te schuiven. Malen had vervolgens zelfs voor de gelijkmaker moeten zorgen, maar kopte vrijstaand naast het Noord-Ierse doel. Toch zorgde een invaller voor een nieuwe driepunter: Luuk de Jong werkte de bal in twee instanties tegen de touwen.

Memphis Depay zorgde in blessuretijd ook nog voor de derde Oranje-treffer. Oranje komt zodoende aan kop in Groep C, met evenveel punten als de Noord-Ieren en een duel tegoed.

Scoreverloop: 0-1 (76') Josh Magennis, 1-1 (80') Memphis Depay, 2-1 (90') Luuk de Jong, 3-1 (90') Memphis Depay

LEES OOK: Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Wil jij Oranje er graag bij op het EK?

Meest recent

Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

3
3
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

25
25
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

246
246
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

97
97
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

71
71
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

142
142
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

23
23
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

318
318
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

67
67
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

187
187
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

357
357
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

169
169
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

249
249
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

388
388
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

381
381
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

44
44
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

109
109
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

284
284
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

53
53
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

112
112
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

97
97
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

244
244
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

328
328
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1240
1240
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

63
63

Meer sportnieuws