Rode Duivels boeken recordzege, Verschaeren zorgt voor toetje

door
Rode Duivels boeken recordzege, Verschaeren zorgt voor toetje

De Rode Duivels gingen zich vandaag plaatsen voor het EK in de zomer van volgend jaar. Tegen dwergstaat San Marino mocht ze dat in eigen huis uiteraard absoluut niet mislukken. Zelfs zonder enkele (belangrijke) afwezigen moest dat een hapje worden voor de Belgen. 

Want zo ontbrak onder meer Kevin De Bruyne door blessure. Daarnaast ook nog altijd geen Vincent Kompany, en was ook Thomas Meunier gekwetst. Bondscoach Martinez heeft echter keuze genoeg in zijn selectie, en bracht ook een sterk elftal op de been. De Spaanse oefenmeester koos uit de overgebleven namen ongeveer voor zijn type-elftal, afgezien van Witsel en Thorgan Hazard. Ook de basisplaats van Vanaken was wat verrassend. Daar werd eerder Dennis Praet verwacht, maar die bleek in laatste instantie nog te zijn afgehaakt.



De Rode Duivels namen, of wat had je gedacht, de wedstrijd meteen in handen. De gevaarlijke standjes voor het doel van de doelman van San Marino stapelden zich op, maar het was best even wachten op het eerste doelpunt. Dat viel uiteindelijk toch net voor het halfuur, Lukaku tekende voor zijn 50ste doelpunt in het shirt van de Duivels. Maar vanaf dan ging het wel érg vlot. Chadli zorgde vrijwel meteen voor 2-0. In de laatste tien minuten van de eerste helft maakten de Duivels nóg vier doelpunten. Een eigen doelpunt, nogmaals Lukaku, Alderweireld en Tielemans tekenden voor een 6-0 ruststand.



Op naar een recordzege dus in de tweede helft. Daarvoor moesten de Duivels nog zeker drie doelpunten weten te maken om het huidige te evenaren. Dat stond namelijk op 10-1, tegen datzelfde San Marino, en 9-0 tegen Zambia en Gibraltar. Dat lukte uiteindelijk ook, al was het opnieuw heel lang wachten op een doelpunt. Dat lukte pas in minuut 79 door invaller Christian Benteke. Enkele minuten later zorgde Yari Verschaeren voor het toetje van de avond door een zelf afgedwongen penalty om te zetten: 8-0. Uiteindelijk werden het er ook nog 9, en een evenaring van het record, door een doelpunt van Castagne. De gedroomde 10 kwamen er dus niet, maar de Duivels zijn intussen wel gekwalificeerd voor het EK van volgende zomer.

Scoreverloop:
(28') Tielemans 1-0
(31') Chadli 2-0
(35') Broli (eigen doelpunt) 3-0
(41') Lukaku 4-0
(43') Alderweireld 5-0
(45') Tielemans 6-0
(79') Benteke 7-0
(84') Verschaeren 8-0
(90') Castagne 9-0

LEES OOK: Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

Is dit nu een nuttige wedstrijd geweest voor de Duivels?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

72
72
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

89
89
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

25
25
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

128
128
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

195
195
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

222
222
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

472
472
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

96
96
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

459
459
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

530
530
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

167
167
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

64
64
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

173
173
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

73
73
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

88
88
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

242
242
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

679
679
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

301
301
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

255
255
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

151
151
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

44
44
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

125
125

Meer sportnieuws