Club oogst lof, maar ook scepsis bij concurrentie: "Mannaert mag het uitleggen"

door
Club oogst lof, maar ook scepsis bij concurrentie:

Als reactie op de perikelen rond de rol van makelaars in ons voetbal hanteert Club Brugge voortaan een strikter en transparanter beleid. Een knap initiatief dat door de overige topclubs in de Jupiler Pro League op applaus onthaald wordt, al hebben ze toch ook allemaal één en dezelfde bedenking.


Het Laatste Nieuws zocht contact op met de beleidsmakers van de vijf overige ploegen die vorig jaar PO I speelden. Die waren het allen volmondig eens dat de aanpak van Blauw-Zwart een stap in de goede richting kan zijn, of zoals Alexandre Grosjean (Standard) het stelt: "Elk goed idee is welkom. Ik weet niet exact wat Club Brugge heeft uitgedacht, maar ik zal Vincent Mannaert zeker contacteren. Hij mag me het uitleggen en ik zal het in detail bestuderen."

Bij de andere clubs valt echter toch vooral te horen dat het Belgisch voetbal meer baat heeft aan een collectieve aanpak. "Dit moet samen aangepakt worden, als club alleen kan je niet veel doen", stelt Michel Louwagie (AA Gent), iets wat Sven Jaecques (Antwerp) en Peter Croonen (KRC Genk) volmondig beamen. Namens Anderlecht klonk ook bij David Steegen een soortgelijk geluid, waarbij de communicatiedirecteur ook wou benadrukken dat Paars-Wit op iets kleinere schaal al gelijkaardige stappen heeft gezet in de vorm van een digitaal aanmeldingsformulier voor makelaars.

LEES OOK: 'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

Elke club moet individueel zijn verantwoordelijkheid nemen

Meest recent

Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

63
63
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

25
25
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

68
68
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

152
152
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

86
86
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

74
74
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

44
44
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

75
75
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

208
208
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

177
177
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

130
130
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

106
106
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

145
145
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

219
219
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

31
31
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

146
146
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

387
387
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

178
178
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

84
84
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

45
45
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

397
397
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

89
89
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

203
203
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

350
350

Meer sportnieuws