Lukaku jaagt op absoluut wereldrecord tegen San Marino

door
Lukaku jaagt op absoluut wereldrecord tegen San Marino

In San Marino kreeg hij nog rust, maar voor het thuisduel tegen de dwergstaat mogen we Romelu Lukaku volgens bondscoach Roberto Martinez wél aan de aftrap verwachten. De ideale gelegenheid voor de spits om enkele absolute legendes bij te benen.


Op dit moment zit Lukaku namelijk al aan 49 doelpunten voor de Rode Duivels, waarmee hij afgetekend onze nationale topschutter aller tijden is. Met één enkele treffer tegen het nummer laatst in de FIFA-ranking zou de spits van Inter evenwel niet alleen de kaap van 50 goals ronden, maar in één klap ook Nederlands topschutter Robin van Persie evenaren.

Indien Lukaku twee keer zou kunnen scoren stelt hij zich dan weer op gelijke hoogte met Thierry Henry (Frankrijk) en komt stilaan ook Wayne Rooney (53 doelpunten voor Engeland) in het vizier. Elitair gezelschap dus voor onze nog steeds maar 26-jarige landgenoot, die bovendien nog tijd genoeg heeft om zijn totaal nog flink wat op te schroeven.

UPDATE 11U50
Met zijn 49 goals in het nationale shirt is Lukaku met voorsprong de Belgische topscorer en laat hij eerste achtervolger Bernard Voorhoof (30 stuks) al ver achter zich, maar daar stopt de recordjacht niet voor de spits van Inter. Als Lukaku tegen San Marino (of Kazachstan zondag) de kaap van de 50 rondt wordt onze landgenoot volgens Het Nieuwsblad namelijk de jongste speler ooit die dat kunstje weet te bewerkstelligen. Een absoluut wereldrecord, dus.

LEES OOK: Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Lukaku is de beste Belgische spits aller tijden

Meest recent

Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

2
2
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

40
40
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

33
33
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

31
31
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

82
82
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

60
60
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

260
260
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

14
14
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

136
136
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

72
72
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

89
89
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

36
36
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

184
184
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

220
220
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

39
39
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

129
129
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

79
79
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

288
288
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

79
79
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

113
113
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

131
131
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

18
18
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

181
181
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

32
32

Meer sportnieuws