Lukaku jaagt op absoluut wereldrecord tegen San Marino

door
Lukaku jaagt op absoluut wereldrecord tegen San Marino

In San Marino kreeg hij nog rust, maar voor het thuisduel tegen de dwergstaat mogen we Romelu Lukaku volgens bondscoach Roberto Martinez wél aan de aftrap verwachten. De ideale gelegenheid voor de spits om enkele absolute legendes bij te benen.


Op dit moment zit Lukaku namelijk al aan 49 doelpunten voor de Rode Duivels, waarmee hij afgetekend onze nationale topschutter aller tijden is. Met één enkele treffer tegen het nummer laatst in de FIFA-ranking zou de spits van Inter evenwel niet alleen de kaap van 50 goals ronden, maar in één klap ook Nederlands topschutter Robin van Persie evenaren.

Indien Lukaku twee keer zou kunnen scoren stelt hij zich dan weer op gelijke hoogte met Thierry Henry (Frankrijk) en komt stilaan ook Wayne Rooney (53 doelpunten voor Engeland) in het vizier. Elitair gezelschap dus voor onze nog steeds maar 26-jarige landgenoot, die bovendien nog tijd genoeg heeft om zijn totaal nog flink wat op te schroeven.

UPDATE 11U50
Met zijn 49 goals in het nationale shirt is Lukaku met voorsprong de Belgische topscorer en laat hij eerste achtervolger Bernard Voorhoof (30 stuks) al ver achter zich, maar daar stopt de recordjacht niet voor de spits van Inter. Als Lukaku tegen San Marino (of Kazachstan zondag) de kaap van de 50 rondt wordt onze landgenoot volgens Het Nieuwsblad namelijk de jongste speler ooit die dat kunstje weet te bewerkstelligen. Een absoluut wereldrecord, dus.

LEES OOK: ‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

Lukaku is de beste Belgische spits aller tijden

Meest recent

Toptransfer bij KRC Genk: Karetsas gooit kaarten open

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

9
9
Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

In de Italiaanse Serie A wordt midweeks de volledige 19de speeldag afgewerkt. Atalanta BC wist ...

32
32
‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

184
184
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

23
23
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

75
75
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

153
153
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

83
83
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

35
35
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

141
141
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

232
232
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

315
315
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

159
159
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

89
89
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

406
406
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

554
554
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

137
137
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

156
156
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

145
145
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

119
119
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

244
244
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

2050
2050
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

492
492
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

326
326
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

97
97
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

80
80

Meer sportnieuws