Remco Evenepoel verklapt: "Anderlecht schoof mij aan de kant"

875 stemmen
Remco Evenepoel verklapt:

Remco Evenepoel is sedert vorig jaar één van onze grootste wielertalenten van het moment. Gezien zijn uitzonderlijke prestaties op zijn amper 19-jarige leeftijd, kan hij mogelijk zelfs worden aanzien als één van de grootste wielertalenten óóit. En zeggen dat die ook dichtbij een carrière als voetballer stond.

Zijn switch naar het wielrennen begon echter toen hij enkele jaren geleden door Anderlecht opzij werd geduwd, zo zei hij bij Gert Late Night: “Ik werd wat aan de kant geschoven bij Anderlecht, waardoor het plezier weg viel. Ik ging toen altijd al met de fiets naar de training en ik was dus wel al wat bezig met fietsen, toen echter nog niet om coureur te worden maar omdat ik ook graag allerlei sporten doe.”

Evenepoel vergeleek daar ook nog een de beide sporten, voor zover dat mogelijk is: “Voetbal en wielrennen is heel anders leven: bij wielrennen heb je veel meer mentaliteit en veel meer doorzettingsvermogen nodig. Ook bij valpartijen is er een groot verschil: in de koers ligt heel je lichaam open terwijl bij voetbal je enkel stampen kunt krijgen.”

Volgens directeur jeugdopleiding van Anderlecht, Jean Kindermans, zou hij overigens nooit in de A-kern van Paars-Wit zijn geraakt. Dat zei hij vorig jaar al tegenover SVM: "Hij zou nooit prof geworden zijn bij Anderlecht. Had hij het potentieel voor eerste klasse? Het is een vraag waar je nooit een duidelijk antwoord op kunt geven. Het is weinig relevant en doet niet meer ter zake. Hij heeft de potentie om in het wielrennen wereldkampioen te worden. Waar klagen we dan over?"



LEES OOK: Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Het grootste wielertalent sinds Eddy Merckx?

Meest recent

'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

47
47
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

151
151
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

431
431
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

97
97
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

136
136
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

226
226
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

31
31
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

452
452
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

165
165
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

149
149
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

51
51
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

84
84
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

63
63
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

421
421
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

240
240
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

559
559
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

177
177
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

118
118
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

141
141
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

159
159
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

208
208
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

178
178
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

149
149
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

543
543
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

644
644

Meer sportnieuws