Remco Evenepoel verklapt: "Anderlecht schoof mij aan de kant"

door
Remco Evenepoel verklapt:

Remco Evenepoel is sedert vorig jaar één van onze grootste wielertalenten van het moment. Gezien zijn uitzonderlijke prestaties op zijn amper 19-jarige leeftijd, kan hij mogelijk zelfs worden aanzien als één van de grootste wielertalenten óóit. En zeggen dat die ook dichtbij een carrière als voetballer stond.

Zijn switch naar het wielrennen begon echter toen hij enkele jaren geleden door Anderlecht opzij werd geduwd, zo zei hij bij Gert Late Night: “Ik werd wat aan de kant geschoven bij Anderlecht, waardoor het plezier weg viel. Ik ging toen altijd al met de fiets naar de training en ik was dus wel al wat bezig met fietsen, toen echter nog niet om coureur te worden maar omdat ik ook graag allerlei sporten doe.”

Evenepoel vergeleek daar ook nog een de beide sporten, voor zover dat mogelijk is: “Voetbal en wielrennen is heel anders leven: bij wielrennen heb je veel meer mentaliteit en veel meer doorzettingsvermogen nodig. Ook bij valpartijen is er een groot verschil: in de koers ligt heel je lichaam open terwijl bij voetbal je enkel stampen kunt krijgen.”

Volgens directeur jeugdopleiding van Anderlecht, Jean Kindermans, zou hij overigens nooit in de A-kern van Paars-Wit zijn geraakt. Dat zei hij vorig jaar al tegenover SVM: "Hij zou nooit prof geworden zijn bij Anderlecht. Had hij het potentieel voor eerste klasse? Het is een vraag waar je nooit een duidelijk antwoord op kunt geven. Het is weinig relevant en doet niet meer ter zake. Hij heeft de potentie om in het wielrennen wereldkampioen te worden. Waar klagen we dan over?"



LEES OOK: Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Het grootste wielertalent sinds Eddy Merckx?

Meest recent

Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

7
7
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

13
13
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

204
204
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

52
52
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

65
65
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

124
124
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

24
24
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

57
57
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

134
134
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

1323
1323
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

172
172
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

476
476
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

245
245
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

11
11
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

201
201
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

569
569
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

489
489
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

488
488
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

477
477
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

91
91
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

711
711
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

666
666
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

90
90
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

506
506

Meer sportnieuws