Remco Evenepoel verklapt: "Anderlecht schoof mij aan de kant"

875 stemmen
Remco Evenepoel verklapt:

Remco Evenepoel is sedert vorig jaar één van onze grootste wielertalenten van het moment. Gezien zijn uitzonderlijke prestaties op zijn amper 19-jarige leeftijd, kan hij mogelijk zelfs worden aanzien als één van de grootste wielertalenten óóit. En zeggen dat die ook dichtbij een carrière als voetballer stond.

Zijn switch naar het wielrennen begon echter toen hij enkele jaren geleden door Anderlecht opzij werd geduwd, zo zei hij bij Gert Late Night: “Ik werd wat aan de kant geschoven bij Anderlecht, waardoor het plezier weg viel. Ik ging toen altijd al met de fiets naar de training en ik was dus wel al wat bezig met fietsen, toen echter nog niet om coureur te worden maar omdat ik ook graag allerlei sporten doe.”

Evenepoel vergeleek daar ook nog een de beide sporten, voor zover dat mogelijk is: “Voetbal en wielrennen is heel anders leven: bij wielrennen heb je veel meer mentaliteit en veel meer doorzettingsvermogen nodig. Ook bij valpartijen is er een groot verschil: in de koers ligt heel je lichaam open terwijl bij voetbal je enkel stampen kunt krijgen.”

Volgens directeur jeugdopleiding van Anderlecht, Jean Kindermans, zou hij overigens nooit in de A-kern van Paars-Wit zijn geraakt. Dat zei hij vorig jaar al tegenover SVM: "Hij zou nooit prof geworden zijn bij Anderlecht. Had hij het potentieel voor eerste klasse? Het is een vraag waar je nooit een duidelijk antwoord op kunt geven. Het is weinig relevant en doet niet meer ter zake. Hij heeft de potentie om in het wielrennen wereldkampioen te worden. Waar klagen we dan over?"



LEES OOK: ‘Anderlecht schiet raak: bekerheld voor stuntprijs’

Het grootste wielertalent sinds Eddy Merckx?

Meest recent

Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

191
191
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

69
69
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

389
389
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

18
18
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

62
62
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

42
42
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

290
290
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

137
137
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

421
421
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

174
174
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

644
644
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

832
832
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

78
78
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

473
473
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1881
1881
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

456
456
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

699
699
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

184
184
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

884
884
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

203
203
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

127
127
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

220
220
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

129
129
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

592
592
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

471
471

Meer sportnieuws