Exit Joos en Raes? 'Sporza zal geen wedstrijden meer uitzenden'

2593 stemmen
Exit Joos en Raes? 'Sporza zal geen wedstrijden meer uitzenden'

Bij televisiekanaal Sporza van de VRT zitten we jaarlijks goed voor heel wat voetbalwedstrijden. Zo zijn er de wedstrijden van de Rode Duivels én de wedstrijden van Belgische clubs in de Europa League. Maar dat zou binnenkort wel eens gedaan kunnen zijn.

Volgens het nieuwe regeerakkoord mag de VRT zich namelijk niet meer mengen in de strijd om de dure televisierechten. Mogelijk wordt het uitzenden van wedstrijden dan ook onmogelijk. Carl Huybrecht vreest er alvast voor in Dag Allemaal: “Veel rechtstreekse matchen zal je niet meer te zien krijgen bij de VRT”, is hij namelijk duidelijk.

Wat betreft Sporza, zou het wel eens erg stil kunnen worden omtrent voetbal: “Enkel Fragmenten van wedstrijden kunnen nog altijd getoond worden in Het Journaal of in Sportweekend.”

Dat gegeven zou volgens Huybrechts ook wel eens tot overstappen kunnen leiden in medialand: "Ik kan me goed voorstellen dat er binnenkort daardoor transfers zullen volgen in de media. Hoe ga je een Ruben Van Gucht aan je binden als je weinig meer te bieden hebt?"

Hij noemt dus de naam van Ruben Van Gucht, maar die lijkt ons toch meer presentator en betrokken bij het wielrennen dan het voetbal. Mochten er effectief geen wedstrijden meer worden getoond, lijkt het dan ook meer voor de hand liggend dat voetbalcommentatoren als Filip Joos of Frank Raes zich aan een overstap wagen. Al zou dat voor die laatste ook wel eens gewoon zijn pensioen kunnen betekenen.

LEES OOK: Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Zal het zover komen?

Meest recent

'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

30
30
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

7
7
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

13
13
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

37
37
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

189
189
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

31
31
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

293
293
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

543
543
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

97
97
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

82
82
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

255
255
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

102
102
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

38
38
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

75
75
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

178
178
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

347
347
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

34
34
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

208
208
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

45
45
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

395
395
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

514
514
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

409
409
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

794
794
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

281
281

Meer sportnieuws