Exit Joos en Raes? 'Sporza zal geen wedstrijden meer uitzenden'

door
Exit Joos en Raes? 'Sporza zal geen wedstrijden meer uitzenden'

Bij televisiekanaal Sporza van de VRT zitten we jaarlijks goed voor heel wat voetbalwedstrijden. Zo zijn er de wedstrijden van de Rode Duivels én de wedstrijden van Belgische clubs in de Europa League. Maar dat zou binnenkort wel eens gedaan kunnen zijn.

Volgens het nieuwe regeerakkoord mag de VRT zich namelijk niet meer mengen in de strijd om de dure televisierechten. Mogelijk wordt het uitzenden van wedstrijden dan ook onmogelijk. Carl Huybrecht vreest er alvast voor in Dag Allemaal: “Veel rechtstreekse matchen zal je niet meer te zien krijgen bij de VRT”, is hij namelijk duidelijk.

Wat betreft Sporza, zou het wel eens erg stil kunnen worden omtrent voetbal: “Enkel Fragmenten van wedstrijden kunnen nog altijd getoond worden in Het Journaal of in Sportweekend.”

Dat gegeven zou volgens Huybrechts ook wel eens tot overstappen kunnen leiden in medialand: "Ik kan me goed voorstellen dat er binnenkort daardoor transfers zullen volgen in de media. Hoe ga je een Ruben Van Gucht aan je binden als je weinig meer te bieden hebt?"

Hij noemt dus de naam van Ruben Van Gucht, maar die lijkt ons toch meer presentator en betrokken bij het wielrennen dan het voetbal. Mochten er effectief geen wedstrijden meer worden getoond, lijkt het dan ook meer voor de hand liggend dat voetbalcommentatoren als Filip Joos of Frank Raes zich aan een overstap wagen. Al zou dat voor die laatste ook wel eens gewoon zijn pensioen kunnen betekenen.

LEES OOK: Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Zal het zover komen?

Meest recent

Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

14
14
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

25
25
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

22
22
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

41
41
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

10
10
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

119
119
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

145
145
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

215
215
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

82
82
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

61
61
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

390
390
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

238
238
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

312
312
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

514
514
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

285
285
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

51
51
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

91
91
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

100
100
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

198
198
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

64
64
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

253
253
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

411
411
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

345
345
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

169
169
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

104
104

Meer sportnieuws