Exit Joos en Raes? 'Sporza zal geen wedstrijden meer uitzenden'

door
Exit Joos en Raes? 'Sporza zal geen wedstrijden meer uitzenden'

Bij televisiekanaal Sporza van de VRT zitten we jaarlijks goed voor heel wat voetbalwedstrijden. Zo zijn er de wedstrijden van de Rode Duivels én de wedstrijden van Belgische clubs in de Europa League. Maar dat zou binnenkort wel eens gedaan kunnen zijn.

Volgens het nieuwe regeerakkoord mag de VRT zich namelijk niet meer mengen in de strijd om de dure televisierechten. Mogelijk wordt het uitzenden van wedstrijden dan ook onmogelijk. Carl Huybrecht vreest er alvast voor in Dag Allemaal: “Veel rechtstreekse matchen zal je niet meer te zien krijgen bij de VRT”, is hij namelijk duidelijk.

Wat betreft Sporza, zou het wel eens erg stil kunnen worden omtrent voetbal: “Enkel Fragmenten van wedstrijden kunnen nog altijd getoond worden in Het Journaal of in Sportweekend.”

Dat gegeven zou volgens Huybrechts ook wel eens tot overstappen kunnen leiden in medialand: "Ik kan me goed voorstellen dat er binnenkort daardoor transfers zullen volgen in de media. Hoe ga je een Ruben Van Gucht aan je binden als je weinig meer te bieden hebt?"

Hij noemt dus de naam van Ruben Van Gucht, maar die lijkt ons toch meer presentator en betrokken bij het wielrennen dan het voetbal. Mochten er effectief geen wedstrijden meer worden getoond, lijkt het dan ook meer voor de hand liggend dat voetbalcommentatoren als Filip Joos of Frank Raes zich aan een overstap wagen. Al zou dat voor die laatste ook wel eens gewoon zijn pensioen kunnen betekenen.

LEES OOK: Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Zal het zover komen?

Meest recent

Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

12
12
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

13
13
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

434
434
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

97
97
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

32
32
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

30
30
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

67
67
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

251
251
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

46
46
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

194
194
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

65
65
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

63
63
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

266
266
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

447
447
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

413
413
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

116
116
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

398
398
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

57
57
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

150
150
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

125
125
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

279
279
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

160
160
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

156
156
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

59
59

Meer sportnieuws