COLUMN: Handen op elkaar voor proper werk bij KV Mechelen

1096 stemmen
COLUMN: Handen op elkaar voor proper werk bij KV Mechelen

De Jupiler Pro League begint saai en voorspelbaar te worden, want na tien speeldagen staan vijf van de zes voorspelde PO I-kandidaten – met uitzondering van Anderlecht, al behoeft dat geen betoog – alweer netjes waar ze thuishoren. Gelukkig is er nog KV Mechelen om de orde dit keer ook in positieve zin te verstoren.


Dat deden de Mechelaars enkele maanden geleden, toen er met 'Operatie Propere Handen' lang een bom werd gelegd onder de Belgische competitie, zoals algemeen geweten ook op iets minder charmante wijze. Uiteindelijk mocht de kampioen van de Proximus League dan toch gewoon promoveren naar de hoogste afdeling, al probeert Beerschot daar met het aanvechten van hun licentie nu alsnog verandering in te brengen. Over de heikele thema’s rondom het veld willen we ons hier echter niet uitspreken, want veel liever focussen we ons op wat er tussen de lijnen gebeurt. En daar is Malinwa, ondanks de vele kopzorgen, tot dusver absoluut een verrijking voor 1A.

DIEF IN DE NACHT
KV Mechelen bezet momenteel in het klassement zelfs een gedeelde derde plaats samen met Antwerp en AA Gent, die beide wel nog een match – tegen elkaar – minder gespeeld hebben. Het neemt niet weg dat de promovendus met een 17 op 30 prima aan het seizoen begonnen is, zeker wanneer we het afgewerkte programma er even bijnemen. De troepen van Wouter Vrancken bekampten in de eerste tien speeldagen reeds vier van de zes PO I-ploegen van vorig jaar en pakten daarin vier op 12, voor het overige werd enkel van KV Oostende verloren. De hoofdcoach bevestigt zo al het goeds van in zijn eerste campagne Achter de Kazerne, waar hij met ook nog de bekerwinst een legendarische dubbel bewerkstelligde, en kampeerde zijn elftal nu al netjes buiten de gevarenzone. Afwachten hoe lang het nog zal duren vooraleer een Belgische topclub aan zijn deur komt kloppen.



De prestatie van Malinwa is des te knapper wanneer we de overige partijen in het matchfixingschandaal onder de loep nemen. Waasland-Beveren wist vorig weekend pas voor het eerst te winnen, gooide eerder trainer Adnan Custovic al buiten en lijkt een heel seizoen te moeten vechten tegen de degradatie. Lokeren en Beerschot stellen dan weer zwaar teleur in 1B. Een verstoorde transferzomer, wordt dan gezegd, die deze teams ervan weerhield op tijd een kern samen te stellen die beantwoordt aan de ambities. Nochtans was dit in Mechelen misschien wel nog het meest het geval, want daar werd ook de bestuurskamer volledig overhoop gehaald. Toch zocht met Germán Mera slechts één sterkhouder andere oorden op, of daar zag het er toch lang naar uit. Als een dief in de nacht haalde doelman Michael Verrips begin augustus immers zijn kastje leeg en vertrok hij naar Sheffield United.

VRANK EN VRIJ
Dat de Nederlander nog altijd tevreden is met zijn eenzijdige contractbreuk durven we ondertussen echter al te betwijfelen, want in Engeland haalde hij tot dusver nog geen enkele keer de wedstrijdselectie. Zijn vroegere werkgever bleef intussen niet bij de pakken zitten en haalde met Yannick Thoelen meteen een nieuw betrouwbaar sluitstuk in huis, ook Geoffrey Hairemans, Dante Vanzeir en Jordi Vanlerberghe kwamen de rangen versterken. Een proper transferoffensief dat er samen met het behoud van de helden van vorig seizoen voor zorgt dat de jongens van Vrancken nu al vrank en vrij kunnen voetballen, zonder degradatiezorgen. Met daarbij ook nog eens de massale steun van het Geel-Rode legioen in de rug lijkt KV Mechelen zo op weg om weer een stabiele eersteklasser – en misschien wel meer – te worden. Als de licentiecommissie daar niet anders over beslist, tenminste.

LEES OOK: ‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

🚀

Waar zal KV Mechelen het seizoen afsluiten?

Meest recent

'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

131
131
Rodri-gekte barst los: Maresca spreekt over Real Madrid

Volgens recente geruchten zou Rodri openstaan voor een mogelijke transfer naar Real Madrid. De ...

35
35
Alderweireld reageert en laat fans nu al dromen

Toby Alderweireld stapt mee in het nieuwe project bij Royal Antwerp FC. Hij is een van de vele ...

155
155
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

91
91
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

93
93
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

56
56
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

64
64
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

39
39
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

161
161
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

486
486
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

261
261
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

275
275
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

213
213
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

114
114
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

102
102
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

40
40
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

61
61
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

878
878
'Sibierski verrast: transfertargets Anderlecht onthuld'

Na het gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht volgende week vol aan de bak tegen Hammarby wil het ...

704
704
Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Ruud Vormer en Brandon Mechele blijven ook naast het veld graag iets terugdoen voor het Belgische ...

475
475
Bommetje voor Van Bommel: direct clash met Courtois?

Witte rook vanuit Tubeke, waar Mark van Bommel vrijdag officieel werd voorgesteld als bondscoach van ...

464
464
'Antwerp zoekt trainer: Vandenhaute drukt stempel'

Wouter Vandenhaute mag zich eindelijk ook officieel eigenaar van Antwerp noemen. Na zijn mislukte ...

321
321
'Jackpot voor Club Brugge: record Tzolis al aan diggelen'

Het belooft alsmaar meer een ronduit historische zomer te worden voor Club Brugge. Niet alleen lijkt ...

1034
1034
Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

415
415
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

60
60

Meer sportnieuws