COLUMN: Handen op elkaar voor proper werk bij KV Mechelen

1096 stemmen
COLUMN: Handen op elkaar voor proper werk bij KV Mechelen

De Jupiler Pro League begint saai en voorspelbaar te worden, want na tien speeldagen staan vijf van de zes voorspelde PO I-kandidaten – met uitzondering van Anderlecht, al behoeft dat geen betoog – alweer netjes waar ze thuishoren. Gelukkig is er nog KV Mechelen om de orde dit keer ook in positieve zin te verstoren.


Dat deden de Mechelaars enkele maanden geleden, toen er met 'Operatie Propere Handen' lang een bom werd gelegd onder de Belgische competitie, zoals algemeen geweten ook op iets minder charmante wijze. Uiteindelijk mocht de kampioen van de Proximus League dan toch gewoon promoveren naar de hoogste afdeling, al probeert Beerschot daar met het aanvechten van hun licentie nu alsnog verandering in te brengen. Over de heikele thema’s rondom het veld willen we ons hier echter niet uitspreken, want veel liever focussen we ons op wat er tussen de lijnen gebeurt. En daar is Malinwa, ondanks de vele kopzorgen, tot dusver absoluut een verrijking voor 1A.

DIEF IN DE NACHT
KV Mechelen bezet momenteel in het klassement zelfs een gedeelde derde plaats samen met Antwerp en AA Gent, die beide wel nog een match – tegen elkaar – minder gespeeld hebben. Het neemt niet weg dat de promovendus met een 17 op 30 prima aan het seizoen begonnen is, zeker wanneer we het afgewerkte programma er even bijnemen. De troepen van Wouter Vrancken bekampten in de eerste tien speeldagen reeds vier van de zes PO I-ploegen van vorig jaar en pakten daarin vier op 12, voor het overige werd enkel van KV Oostende verloren. De hoofdcoach bevestigt zo al het goeds van in zijn eerste campagne Achter de Kazerne, waar hij met ook nog de bekerwinst een legendarische dubbel bewerkstelligde, en kampeerde zijn elftal nu al netjes buiten de gevarenzone. Afwachten hoe lang het nog zal duren vooraleer een Belgische topclub aan zijn deur komt kloppen.



De prestatie van Malinwa is des te knapper wanneer we de overige partijen in het matchfixingschandaal onder de loep nemen. Waasland-Beveren wist vorig weekend pas voor het eerst te winnen, gooide eerder trainer Adnan Custovic al buiten en lijkt een heel seizoen te moeten vechten tegen de degradatie. Lokeren en Beerschot stellen dan weer zwaar teleur in 1B. Een verstoorde transferzomer, wordt dan gezegd, die deze teams ervan weerhield op tijd een kern samen te stellen die beantwoordt aan de ambities. Nochtans was dit in Mechelen misschien wel nog het meest het geval, want daar werd ook de bestuurskamer volledig overhoop gehaald. Toch zocht met Germán Mera slechts één sterkhouder andere oorden op, of daar zag het er toch lang naar uit. Als een dief in de nacht haalde doelman Michael Verrips begin augustus immers zijn kastje leeg en vertrok hij naar Sheffield United.

VRANK EN VRIJ
Dat de Nederlander nog altijd tevreden is met zijn eenzijdige contractbreuk durven we ondertussen echter al te betwijfelen, want in Engeland haalde hij tot dusver nog geen enkele keer de wedstrijdselectie. Zijn vroegere werkgever bleef intussen niet bij de pakken zitten en haalde met Yannick Thoelen meteen een nieuw betrouwbaar sluitstuk in huis, ook Geoffrey Hairemans, Dante Vanzeir en Jordi Vanlerberghe kwamen de rangen versterken. Een proper transferoffensief dat er samen met het behoud van de helden van vorig seizoen voor zorgt dat de jongens van Vrancken nu al vrank en vrij kunnen voetballen, zonder degradatiezorgen. Met daarbij ook nog eens de massale steun van het Geel-Rode legioen in de rug lijkt KV Mechelen zo op weg om weer een stabiele eersteklasser – en misschien wel meer – te worden. Als de licentiecommissie daar niet anders over beslist, tenminste.

LEES OOK: ‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

Waar zal KV Mechelen het seizoen afsluiten?

Meest recent

'Anderlecht grijpt nu ook naast Amerikaans toptalent'

De zoektocht naar versterking voor de flanken blijkt voor Anderlecht een werk van lange adem. Het ...

52
52
'KV Mechelen ziet nog goudhaantje vertrekken'

KV Mechelen hield zich deze zomer tot dusver vrij rustig op de transfermarkt. Met Corbanie, Praet en ...

54
54
'Spraakmakende transfer Salah is helemaal rond'

Mohamed Salah zorgde enkele maanden geleden voor een schokgolf door aan te kondigen dat hij deze ...

46
46
Union blijft positief: "Dat biedt perspectief"

Union heeft nog werk aan de winkel als het de league phase van de Champions League wil halen. Het ...

43
43
CL: Domper Lyon, draw tussen volgende Union-tegenstanders

Niet alleen Union kwam dinsdagavond in actie in de derde voorronde van de Champions League. Er ...

42
42
Enorme domper: Union laat gouden uitgangspositie nog liggen

Union zal dinsdagavond  een zuur gevoel overhouden aan zijn eerste belangrijke opdracht van het ...

144
144
Beerschot laat floptransfer vertrekken

Beerschot deed het vorig seizoen met een fel vernieuwde kern uitstekend, maar greep uiteindelijk net ...

59
59
'PSG geeft niet af in strijd om Godts'

Ondanks een ijzersterk seizoen bij Ajax, greep Mika Godts naast een plaats in de WK-selectie van de ...

114
114
'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

544
544
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

533
533
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

170
170
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

631
631
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

39
39
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

121
121
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

63
63
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

399
399
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

209
209
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

638
638
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

239
239
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

781
781
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

961
961
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

114
114
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

574
574
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1991
1991
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

492
492

Meer sportnieuws