COLUMN: Handen op elkaar voor proper werk bij KV Mechelen

1096
COLUMN: Handen op elkaar voor proper werk bij KV Mechelen

De Jupiler Pro League begint saai en voorspelbaar te worden, want na tien speeldagen staan vijf van de zes voorspelde PO I-kandidaten – met uitzondering van Anderlecht, al behoeft dat geen betoog – alweer netjes waar ze thuishoren. Gelukkig is er nog KV Mechelen om de orde dit keer ook in positieve zin te verstoren.


Dat deden de Mechelaars enkele maanden geleden, toen er met 'Operatie Propere Handen' lang een bom werd gelegd onder de Belgische competitie, zoals algemeen geweten ook op iets minder charmante wijze. Uiteindelijk mocht de kampioen van de Proximus League dan toch gewoon promoveren naar de hoogste afdeling, al probeert Beerschot daar met het aanvechten van hun licentie nu alsnog verandering in te brengen. Over de heikele thema’s rondom het veld willen we ons hier echter niet uitspreken, want veel liever focussen we ons op wat er tussen de lijnen gebeurt. En daar is Malinwa, ondanks de vele kopzorgen, tot dusver absoluut een verrijking voor 1A.

DIEF IN DE NACHT
KV Mechelen bezet momenteel in het klassement zelfs een gedeelde derde plaats samen met Antwerp en AA Gent, die beide wel nog een match – tegen elkaar – minder gespeeld hebben. Het neemt niet weg dat de promovendus met een 17 op 30 prima aan het seizoen begonnen is, zeker wanneer we het afgewerkte programma er even bijnemen. De troepen van Wouter Vrancken bekampten in de eerste tien speeldagen reeds vier van de zes PO I-ploegen van vorig jaar en pakten daarin vier op 12, voor het overige werd enkel van KV Oostende verloren. De hoofdcoach bevestigt zo al het goeds van in zijn eerste campagne Achter de Kazerne, waar hij met ook nog de bekerwinst een legendarische dubbel bewerkstelligde, en kampeerde zijn elftal nu al netjes buiten de gevarenzone. Afwachten hoe lang het nog zal duren vooraleer een Belgische topclub aan zijn deur komt kloppen.



De prestatie van Malinwa is des te knapper wanneer we de overige partijen in het matchfixingschandaal onder de loep nemen. Waasland-Beveren wist vorig weekend pas voor het eerst te winnen, gooide eerder trainer Adnan Custovic al buiten en lijkt een heel seizoen te moeten vechten tegen de degradatie. Lokeren en Beerschot stellen dan weer zwaar teleur in 1B. Een verstoorde transferzomer, wordt dan gezegd, die deze teams ervan weerhield op tijd een kern samen te stellen die beantwoordt aan de ambities. Nochtans was dit in Mechelen misschien wel nog het meest het geval, want daar werd ook de bestuurskamer volledig overhoop gehaald. Toch zocht met Germán Mera slechts één sterkhouder andere oorden op, of daar zag het er toch lang naar uit. Als een dief in de nacht haalde doelman Michael Verrips begin augustus immers zijn kastje leeg en vertrok hij naar Sheffield United.

VRANK EN VRIJ
Dat de Nederlander nog altijd tevreden is met zijn eenzijdige contractbreuk durven we ondertussen echter al te betwijfelen, want in Engeland haalde hij tot dusver nog geen enkele keer de wedstrijdselectie. Zijn vroegere werkgever bleef intussen niet bij de pakken zitten en haalde met Yannick Thoelen meteen een nieuw betrouwbaar sluitstuk in huis, ook Geoffrey Hairemans, Dante Vanzeir en Jordi Vanlerberghe kwamen de rangen versterken. Een proper transferoffensief dat er samen met het behoud van de helden van vorig seizoen voor zorgt dat de jongens van Vrancken nu al vrank en vrij kunnen voetballen, zonder degradatiezorgen. Met daarbij ook nog eens de massale steun van het Geel-Rode legioen in de rug lijkt KV Mechelen zo op weg om weer een stabiele eersteklasser – en misschien wel meer – te worden. Als de licentiecommissie daar niet anders over beslist, tenminste.

LEES OOK: Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Waar zal KV Mechelen het seizoen afsluiten?

Meest recent

Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

2
2
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

8
8
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

10
10
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

22
22
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

43
43
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

24
24
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

133
133
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

64
64
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

103
103
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

30
30
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

160
160
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

23
23
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

164
164
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

151
151
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

43
43
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

112
112
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

238
238
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

169
169
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

189
189
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

330
330
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

611
611
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

173
173
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

317
317
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

111
111
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

96
96

Meer sportnieuws