COLUMN: Handen op elkaar voor proper werk bij KV Mechelen

door
COLUMN: Handen op elkaar voor proper werk bij KV Mechelen

De Jupiler Pro League begint saai en voorspelbaar te worden, want na tien speeldagen staan vijf van de zes voorspelde PO I-kandidaten – met uitzondering van Anderlecht, al behoeft dat geen betoog – alweer netjes waar ze thuishoren. Gelukkig is er nog KV Mechelen om de orde dit keer ook in positieve zin te verstoren.


Dat deden de Mechelaars enkele maanden geleden, toen er met 'Operatie Propere Handen' lang een bom werd gelegd onder de Belgische competitie, zoals algemeen geweten ook op iets minder charmante wijze. Uiteindelijk mocht de kampioen van de Proximus League dan toch gewoon promoveren naar de hoogste afdeling, al probeert Beerschot daar met het aanvechten van hun licentie nu alsnog verandering in te brengen. Over de heikele thema’s rondom het veld willen we ons hier echter niet uitspreken, want veel liever focussen we ons op wat er tussen de lijnen gebeurt. En daar is Malinwa, ondanks de vele kopzorgen, tot dusver absoluut een verrijking voor 1A.

DIEF IN DE NACHT
KV Mechelen bezet momenteel in het klassement zelfs een gedeelde derde plaats samen met Antwerp en AA Gent, die beide wel nog een match – tegen elkaar – minder gespeeld hebben. Het neemt niet weg dat de promovendus met een 17 op 30 prima aan het seizoen begonnen is, zeker wanneer we het afgewerkte programma er even bijnemen. De troepen van Wouter Vrancken bekampten in de eerste tien speeldagen reeds vier van de zes PO I-ploegen van vorig jaar en pakten daarin vier op 12, voor het overige werd enkel van KV Oostende verloren. De hoofdcoach bevestigt zo al het goeds van in zijn eerste campagne Achter de Kazerne, waar hij met ook nog de bekerwinst een legendarische dubbel bewerkstelligde, en kampeerde zijn elftal nu al netjes buiten de gevarenzone. Afwachten hoe lang het nog zal duren vooraleer een Belgische topclub aan zijn deur komt kloppen.



De prestatie van Malinwa is des te knapper wanneer we de overige partijen in het matchfixingschandaal onder de loep nemen. Waasland-Beveren wist vorig weekend pas voor het eerst te winnen, gooide eerder trainer Adnan Custovic al buiten en lijkt een heel seizoen te moeten vechten tegen de degradatie. Lokeren en Beerschot stellen dan weer zwaar teleur in 1B. Een verstoorde transferzomer, wordt dan gezegd, die deze teams ervan weerhield op tijd een kern samen te stellen die beantwoordt aan de ambities. Nochtans was dit in Mechelen misschien wel nog het meest het geval, want daar werd ook de bestuurskamer volledig overhoop gehaald. Toch zocht met Germán Mera slechts één sterkhouder andere oorden op, of daar zag het er toch lang naar uit. Als een dief in de nacht haalde doelman Michael Verrips begin augustus immers zijn kastje leeg en vertrok hij naar Sheffield United.

VRANK EN VRIJ
Dat de Nederlander nog altijd tevreden is met zijn eenzijdige contractbreuk durven we ondertussen echter al te betwijfelen, want in Engeland haalde hij tot dusver nog geen enkele keer de wedstrijdselectie. Zijn vroegere werkgever bleef intussen niet bij de pakken zitten en haalde met Yannick Thoelen meteen een nieuw betrouwbaar sluitstuk in huis, ook Geoffrey Hairemans, Dante Vanzeir en Jordi Vanlerberghe kwamen de rangen versterken. Een proper transferoffensief dat er samen met het behoud van de helden van vorig seizoen voor zorgt dat de jongens van Vrancken nu al vrank en vrij kunnen voetballen, zonder degradatiezorgen. Met daarbij ook nog eens de massale steun van het Geel-Rode legioen in de rug lijkt KV Mechelen zo op weg om weer een stabiele eersteklasser – en misschien wel meer – te worden. Als de licentiecommissie daar niet anders over beslist, tenminste.

LEES OOK: Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

Waar zal KV Mechelen het seizoen afsluiten?

Meest recent

KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

0
0
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

37
37
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

116
116
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

21
21
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

67
67
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

261
261
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

87
87
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

127
127
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

182
182
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

282
282
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

201
201
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

495
495
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

359
359
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

220
220
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

51
51
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

300
300
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

172
172
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

827
827
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

739
739
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

694
694
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

127
127
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

625
625
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

69
69
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

535
535
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

378
378

Meer sportnieuws