COLUMN: Handen op elkaar voor proper werk bij KV Mechelen

1096 stemmen
COLUMN: Handen op elkaar voor proper werk bij KV Mechelen

De Jupiler Pro League begint saai en voorspelbaar te worden, want na tien speeldagen staan vijf van de zes voorspelde PO I-kandidaten – met uitzondering van Anderlecht, al behoeft dat geen betoog – alweer netjes waar ze thuishoren. Gelukkig is er nog KV Mechelen om de orde dit keer ook in positieve zin te verstoren.


Dat deden de Mechelaars enkele maanden geleden, toen er met 'Operatie Propere Handen' lang een bom werd gelegd onder de Belgische competitie, zoals algemeen geweten ook op iets minder charmante wijze. Uiteindelijk mocht de kampioen van de Proximus League dan toch gewoon promoveren naar de hoogste afdeling, al probeert Beerschot daar met het aanvechten van hun licentie nu alsnog verandering in te brengen. Over de heikele thema’s rondom het veld willen we ons hier echter niet uitspreken, want veel liever focussen we ons op wat er tussen de lijnen gebeurt. En daar is Malinwa, ondanks de vele kopzorgen, tot dusver absoluut een verrijking voor 1A.

DIEF IN DE NACHT
KV Mechelen bezet momenteel in het klassement zelfs een gedeelde derde plaats samen met Antwerp en AA Gent, die beide wel nog een match – tegen elkaar – minder gespeeld hebben. Het neemt niet weg dat de promovendus met een 17 op 30 prima aan het seizoen begonnen is, zeker wanneer we het afgewerkte programma er even bijnemen. De troepen van Wouter Vrancken bekampten in de eerste tien speeldagen reeds vier van de zes PO I-ploegen van vorig jaar en pakten daarin vier op 12, voor het overige werd enkel van KV Oostende verloren. De hoofdcoach bevestigt zo al het goeds van in zijn eerste campagne Achter de Kazerne, waar hij met ook nog de bekerwinst een legendarische dubbel bewerkstelligde, en kampeerde zijn elftal nu al netjes buiten de gevarenzone. Afwachten hoe lang het nog zal duren vooraleer een Belgische topclub aan zijn deur komt kloppen.



De prestatie van Malinwa is des te knapper wanneer we de overige partijen in het matchfixingschandaal onder de loep nemen. Waasland-Beveren wist vorig weekend pas voor het eerst te winnen, gooide eerder trainer Adnan Custovic al buiten en lijkt een heel seizoen te moeten vechten tegen de degradatie. Lokeren en Beerschot stellen dan weer zwaar teleur in 1B. Een verstoorde transferzomer, wordt dan gezegd, die deze teams ervan weerhield op tijd een kern samen te stellen die beantwoordt aan de ambities. Nochtans was dit in Mechelen misschien wel nog het meest het geval, want daar werd ook de bestuurskamer volledig overhoop gehaald. Toch zocht met Germán Mera slechts één sterkhouder andere oorden op, of daar zag het er toch lang naar uit. Als een dief in de nacht haalde doelman Michael Verrips begin augustus immers zijn kastje leeg en vertrok hij naar Sheffield United.

VRANK EN VRIJ
Dat de Nederlander nog altijd tevreden is met zijn eenzijdige contractbreuk durven we ondertussen echter al te betwijfelen, want in Engeland haalde hij tot dusver nog geen enkele keer de wedstrijdselectie. Zijn vroegere werkgever bleef intussen niet bij de pakken zitten en haalde met Yannick Thoelen meteen een nieuw betrouwbaar sluitstuk in huis, ook Geoffrey Hairemans, Dante Vanzeir en Jordi Vanlerberghe kwamen de rangen versterken. Een proper transferoffensief dat er samen met het behoud van de helden van vorig seizoen voor zorgt dat de jongens van Vrancken nu al vrank en vrij kunnen voetballen, zonder degradatiezorgen. Met daarbij ook nog eens de massale steun van het Geel-Rode legioen in de rug lijkt KV Mechelen zo op weg om weer een stabiele eersteklasser – en misschien wel meer – te worden. Als de licentiecommissie daar niet anders over beslist, tenminste.

LEES OOK: ‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

Waar zal KV Mechelen het seizoen afsluiten?

Meest recent

'Charleroi ziet miljoenentransfer nog in het water vallen'

Charleroi zag deze zomer de kassa al eens rinkelen met de verkoop van Etienne Camara, die voor 4 ...

15
15
Spalletti brengt cruciale update over transfer Openda

Juventus was dit weekend te gast in België, want zaterdagavond kwam het op bezoek bij Standard. ...

29
29
'Genk zet zich schrap voor nieuw Karetsas-offensief'

KRC Genk haalde deze zomer al stevig uit op de transfermarkt door 10,5 miljoen euro neer te tellen ...

120
120
'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Er blijkt bij Club Brugge nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen, want van zijn ...

247
247
Standard slaagt er niet in te stunten tegen Juventus

Standard werkte zaterdagavond de galawedstrijd van zijn voorbereiding af. Op Sclessin kregen de ...

96
96
Thibaut Courtois trekt aandacht met mysterieuze foto

Alsof een trouwfeest nog niet genoeg was, trok Thibaut Courtois later op de avond naar een van de ...

80
80
'Union heeft volgende uitgaande knaltransfer beet'

Union lijkt een week voor de start van zijn seizoen klaar voor de dienst. Het zette in zijn laatste ...

85
85
'Real haalt meteen weer keihard uit: persoonlijk akkoord'

Bij Real Madrid pakten ze deze zomer al uit met een stevig transferoffensief, want na twee jaar ...

58
58
Henry komt met zéér straffe uitspraak over Tzolis

Christos Tzolis heeft deze week eindelijk zijn droomtransfer afgerond. De Griekse winger trok na ...

126
126
Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

97
97
'Real dropt weer transferbom: akkoord over Rodri'

Na twee tegenvallende seizoenen zonder prijs is het Real Madrid menens om straks weer met succes aan ...

90
90
'Union neemt afscheid van zeldzame flop'

Union maakte de voorbije seizoenen indruk met de consistentie in zijn prestaties, ondanks dat het ...

29
29
Week voor Supercup: Club verliest wéér, knappe zege Union

Binnen iets minder dan een week gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen alweer van start met de ...

212
212
Club Brugge plant stuntdeal met Braziliaanse dribbelkoning

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor versterking. Blauw-zwart heeft miljoenen klaar voor een ...

838
838
'Naar Antwerp? Stengs heeft nieuwe club gekozen'

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

258
258
"Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Mark van Bommel tekende voor amper twee jaar bij de Belgische bond. Niet echt een project voor de ...

120
120
'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Cercle Brugge beseft dat het nood heeft aan versterking. De Bruggelingen hebben daarom besloten om ...

116
116
Haalt Anderlecht nog ex-spelers terug in huis?

Bij RSC Anderlecht haalde Tim Borguet Guillaume Gillet terug naar Neerpede. Hij werd er trainer van ...

479
479
Extra optie voor Van Bommel? Belgische parel maakt indruk

Olympique Lyon heeft mogelijk een uitstekende zaak gedaan op de transfermarkt. Zij haalden Julien ...

201
201
Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. Cercle Brugge, Zulte Waregem, KV ...

68
68
'Club Brugge verliest Onyedika: clubs vinden akkoord'

Club Brugge gaat nog een sterkhouder verliezen. Raphael Onyedika trekt weldra de deur achter zich ...

671
671
'Rol Vandenhaute bekend, Alderweireld moét kiezen'

Wouter Vandenhaute is de hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp FC, Toby Alderweireld stapt ook mee ...

943
943
Kana ziet goede evolutie: "Dàt is Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde verdienstelijk in en tegen Hammarby. Maar meer ook niet. Marco Kana kijkt al ...

292
292
'STVV dreigt volgende sterkhouder te verliezen'

STVV lijkt zich mogelijk op te maken voor een mogelijke wissel onder de lat. Hoewel er nog geen ...

155
155
Lierse SK klaar op de transfermarkt? Van den Abbeel oordeelt

Lierse SK is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club uit de Challenger Pro ...

80
80

Meer sportnieuws