Beerschot haalt uit naar licentiecommissie omwille van klacht tegen KV Mechelen

door
Beerschot haalt uit naar licentiecommissie omwille van klacht tegen KV Mechelen

Dinsdag boog de Licentiecommissie zich niet alleen over het dossier van Anderlecht, maar ook dat van KV Mechelen. Beerschot had immers een klacht ingediend tegen de licentie van Malinwa nadat zij veroordeeld werden wegens matchfixing. Maar de manier waarop de commissie de zaak aanpakte, is opnieuw een doorn in het oog van Beerschot.


"De licentiecommissie heeft dinsdagnamiddag het verzoek van Beerschot behandeld om de toekenning van de licentie van KV Mechelen te herbekijken. Op 15 oktober valt er een uitspraak. Beerschot heeft het verzoek ingediend onmiddellijk nadat KV Mechelen schuldig werd bevonden aan matchfixing, nog voor de competitie gestart was. Beerschot betreurt het dat de licentiecommissie bijna 3 maanden heeft gewacht om dit dossier te behandelen", stelt de club in een statement.

"Op 19 juli, bijna onmiddellijk nadat KV Mechelen en 4 van haar bestuurders door het BAS schuldig werden bevonden aan matchfixing, heeft Beerschot de proflicentie van KV Mechelen in vraag gesteld bij de KBVB. De competitie was op dat moment nog niet begonnen en Beerschot wilde van de licentiecommissie weten of KV Mechelen onjuiste of valse verklaringen had afgelegd voor het verkrijgen van de licentie voor het seizoen 2019-2020, er rekening mee houdende dat de feiten zijn gepleegd voorafgaand aan de indiening van het licentiedossier."

"De licentiecommissie heeft nog voor aanvang van de competitie bevestigd het verzoek van Beerschot te hebben ontvangen maar heeft er geen gevolg aan gegeven tot vandaag 8 oktober. De competitie in 1A is intussen 10 speeldagen ver. Beerschot begrijpt niet dat de commissie zo lang heeft gewacht om in te gaan op haar verzoek."

LEES OOK: Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Is hun woede terecht?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

25
25
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

34
34
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

53
53
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

60
60
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

43
43
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

46
46
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

78
78
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

174
174
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

147
147
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

129
129
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

66
66
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

62
62
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

125
125
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

182
182
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

268
268
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

154
154
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

204
204
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

380
380
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

120
120
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

506
506
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

134
134
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws