Propere Handen zadelt Belgische clubs met gigantisch probleem op

373 stemmen
Propere Handen zadelt Belgische clubs met gigantisch probleem op

Het is ondertussen een jaar geleden dat Operatie Propere Handen losbarstte. Intussen lopen er al een aantal gerechtelijke onderzoeken naar fraude en witwaspraktijken bij makelaars en clubs in ons land. En dat zorgt ervoor dat een aantal Belgische clubs met een bijzonder groot probleem zijn komen te zitten.


"Sinds we een jaar geleden zijn overgenomen door een buitenlandse investeerder, ondervinden we problemen met onze bankrelaties. We worden zelfs buitengegooid door de bank zonder een reden te krijgen", legt Philippe Bormans, CEO van Union, uit aan VRT NWS. "We horen dat de hele voetbalsector geviseerd wordt en blijkbaar begint men bij clubs die in buitenlandse handen zijn of die verlieslatend zijn. Ik denk wel dat het voetbalschandaal dat allemaal in een stroomversnelling heeft gebracht. Maar wij zijn daar natuurlijk nooit in genoemd. In dit geval lijkt er een probleem te zijn met de hele voetbalsector, en de structuren erachter."

Banken willen dus amper nog samenwerken met Belgische clubs. "De Europese commissie stelt elk jaar een lijst op van activiteiten die het risico lopen dat er geld wordt witgewassen. En sinds begin deze zomer staat het voetbal helemaal bovenaan die lijst", aldus Karel Van Eetvelt van Febelfin, de federatie van Belgische banken. "Dus daar moeten we rekening mee houden. We zien ook dat het nieuwe schandaal tot weinig vernieuwing leidt. En ook in het algemeen worden de anti-witwasregels elk jaar strenger. En onze banken riskeren zware boetes als ze die regels niet naleven, tot tien procent van hun wereldwijde omzet."

Moeten de Belgische clubs dringend hun werkwijze veranderen?

Meest recent

Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

161
161
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

76
76
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

153
153
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

267
267
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

243
243
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

491
491
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

291
291
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

119
119
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

148
148
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

365
365
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

506
506
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

320
320
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

142
142
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

41
41
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

396
396
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

55
55
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

477
477
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

663
663
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

129
129
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

109
109
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

323
323
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

131
131
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

49
49
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

102
102
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

230
230

Meer sportnieuws