Propere Handen zadelt Belgische clubs met gigantisch probleem op

door
Propere Handen zadelt Belgische clubs met gigantisch probleem op

Het is ondertussen een jaar geleden dat Operatie Propere Handen losbarstte. Intussen lopen er al een aantal gerechtelijke onderzoeken naar fraude en witwaspraktijken bij makelaars en clubs in ons land. En dat zorgt ervoor dat een aantal Belgische clubs met een bijzonder groot probleem zijn komen te zitten.


"Sinds we een jaar geleden zijn overgenomen door een buitenlandse investeerder, ondervinden we problemen met onze bankrelaties. We worden zelfs buitengegooid door de bank zonder een reden te krijgen", legt Philippe Bormans, CEO van Union, uit aan VRT NWS. "We horen dat de hele voetbalsector geviseerd wordt en blijkbaar begint men bij clubs die in buitenlandse handen zijn of die verlieslatend zijn. Ik denk wel dat het voetbalschandaal dat allemaal in een stroomversnelling heeft gebracht. Maar wij zijn daar natuurlijk nooit in genoemd. In dit geval lijkt er een probleem te zijn met de hele voetbalsector, en de structuren erachter."

Banken willen dus amper nog samenwerken met Belgische clubs. "De Europese commissie stelt elk jaar een lijst op van activiteiten die het risico lopen dat er geld wordt witgewassen. En sinds begin deze zomer staat het voetbal helemaal bovenaan die lijst", aldus Karel Van Eetvelt van Febelfin, de federatie van Belgische banken. "Dus daar moeten we rekening mee houden. We zien ook dat het nieuwe schandaal tot weinig vernieuwing leidt. En ook in het algemeen worden de anti-witwasregels elk jaar strenger. En onze banken riskeren zware boetes als ze die regels niet naleven, tot tien procent van hun wereldwijde omzet."

Moeten de Belgische clubs dringend hun werkwijze veranderen?

Meest recent

'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

5
5
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

23
23
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

141
141
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

20
20
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

148
148
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

128
128
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

632
632
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

111
111
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

605
605
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

354
354
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

468
468
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

414
414
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

106
106
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

29
29
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

120
120
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

522
522
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

125
125
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

243
243
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

260
260
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

156
156
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

92
92
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

122
122
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

394
394
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

1084
1084

Meer sportnieuws