Vercauteren: "Ik was niet meteen verkocht toen Anderlecht kwam"

797
Vercauteren:

RSC Anderlecht stelde bij een druk bijgewoonde persconferentie Frank Vercauteren voor als nieuwe hoofdcoach. Vercauteren sprak over zijn vertrek bij Oud-Heverlee Leuven, zijn taken bij Anderlecht en over de komende mercato.


Vercauteren had het niet makkelijk om OHL te verlaten, waar ze misnoegd reageerden. Vercauteren is echter meteen zeer duidelijk. "Neen, ik was niet meteen verkocht toen Anderlecht kwam", opende Vercauteren verrassend. "Wat mij heeft aangetrokken? Dat zijn verschillende zaken. Anderlecht is mijn club en er zijn hier andere ambities en andere doelen. Het is een stap hogerop voor mij en ik zie dit vooral als een verbetering. Bovendien sprak de uitdaging mij aan en kan ik mij heel erg vinden in de manier van werken die er nu is bij Anderlecht."


Vercauteren leverde goed werk bij OHL.
Geen recht tot klagen bij OHL
Hij had wel weinig begrip voor de onvrede bij OHL. "Vanaf het begin heb ik bij OHL een bepaalde vrijheid geëist en dat was ook zo contractueel afgesproken. Het stond in het contract en moet ik dan tien dagen op voorhand zeggen: ‘Zou ik mogen vertrekken?’. Ik heb toen om die vrijheid gevraagd en het stond zo vastgelegd."

Zijn werk bij OHL mag gezien worden en Vercauteren kijkt er ook tevreden op terug. "Daar staat nu iets en daar kunnen ze in Leuven zeker mee verder. We zijn daar met 35 spelers begonnen en ze stonden laatste en nu staan ze eerste met 22 spelers en met daarbij de nodige jeugd. De relatie met de jeugd, onder meer met Henk Mariman, was er goed en het was zeker niet makkelijk om daar zomaar te vertrekken. OHL krijgt ook een compensatie en ik zal ze altijd helpen en ik hoop dat ze 1A halen. Al zullen er sommigen wellicht tevreden zijn dat ik weg ben (lacht)." Hij gaf zijn ex-club ook nog wat goed nieuws. "Het is niet dat we daar veel mensen gaan wegplukken, of dergelijke."


De jeugd zal kansen blijven krijgen bij Anderlecht.
Vercauteren komt bij Anderlecht wel weer bij een club waar hij vol in de picture staat en waar de kritiek pittig kan zijn. "De afgelopen jaren heb ik in de schaduw gewerkt en ook nergens interviews gegeven. Ik besef dat dit bij Anderlecht anders is. Het was echter een mooie uitdaging, maar ik sta liever in de schaduw dan in het licht."

"Die extra aandacht neem ik er bij. De afgelopen jaren dachten de mensen dat ik misschien minder ambitie had, maar dat is nooit zo geweest. Of ik goed kan samenwerken met Vincent Kompany? Tuurlijk, ik heb graag mensen met een mening rondom mij. Of denk je dat Vincent Euvrard zo makkelijk was?”, lachte de nieuwe coach van RSCA.

Filosofie van Kompany blijft behouden
Vercauteren gaat niet plots alles veranderen. De filosofie en ‘Het Project’ blijven overeind. "We gaan een paar dagen nodig hebben om alles te bekijken en de filosofie gaan we niet veranderen. We kunnen wel gaan bekijken hoe we sommige zaken kunnen bijwerken, maar we gaan hier niet plots veel veranderen. We gaan verder op dezelfde lijn en de komende dagen gaan daar nog gesprekken over volgen. Ik heb nu enkel met Vincent gesproken, maar het is niet mijn bedoeling om zaken te veranderen, wel om te verbeteren."


Vercauteren staat na jaren in de schaduw weer vol in de spotlights.
De grote vraag: is Vercauteren de eindverantwoordelijke? "Het is duidelijk dat iemand de eindverantwoordelijke is, maar ik ga daar niet te veel tijd insteken. Voor mij is het altijd teamwork en iedereen raadpleegt zijn assistenten. En dan is er één coach die kiest en dat is duidelijk. In de technische staf gaan we voorlopig niks veranderen, iedereen moet een kans krijgen om zich te tonen en hun kwaliteiten te laten zien. En dan zal ik wel zeggen wat ik daarvan vind. Ik heb nog maar kort met Simon Davies gesproken, maar met de rest nog niet. Dat is voor de komende dagen. Ik sprak de groep ook nog niet toe."

"Wanneer de missie geslaagd is? Je moet altijd hoge maar realistische doelen stellen. Iedereen weet waar Anderlecht moet zijn en ik las dat ze rivalen zoeken voor Club Brugge. De rest is ook goed bezig en dat moet de stimulans zijn: terug de norm worden in België. De huidige kern heeft zeker potentieel, maar als je het vergelijkt met andere topclubs, is het misschien iets minder. Het is aan ons om daar verder in te groeien."

Jeugd en transfers
Kompany kreeg al veel kritiek over de grote instroom van de jeugd en zijn spelsyseem. "Een te complex systeem? Ik denk het niet, maar het is logisch dat dit tijd vraagt. Er staat tenminste iets en er is iets waar naartoe wordt gewerkt. Spelen zoals Manchester City? Dat kan een voorbeeld zijn, maar dat kan je niet vergelijken. Dat gaat twee tot drie keer sneller en Anderlecht is Anderlecht en geen Manchester City of FC Barcelona."

Anderlecht zal de jaart van de jeugd blijven trekken. "De jeugd inpassen, dat zullen we blijven doen. Ik ben er wel voorstander van om ze te laten instromen als ze er klaar voor zijn. De leeftijd is niet belangrijk bij een speler, wel zijn talent."

Tot slot was er ook de vraag of Vercauteren versterking wil in januari. "Elke club moet altijd bezig zijn om zijn ploeg te verbeteren. Tot en met december kunnen we niks doen en het heeft geen nut om nu over mogelijke transfers te praten. We moeten vertrouwen hebben in de jongens die er nu zijn en daar moeten we onze focus op leggen."

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Zal Vercauteren Anderlecht weer op de rails krijgen?

Meest recent

Rode Duivels krijgen absolute topref tegen Italië

Vrijdagavond om 20u45 trappen de Rode Duivels helemaal hun nieuwe tijdperk af. Dan komen ze voor de ...

4
4
'Van Bommel en Mannaert grijpen stevig in bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de ...

24
24
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat weer cashen, Union droomt van topdeal'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

59
59
Broer Higuain ontslagen na schandaal met vrouwelijke ref

Er is altijd wat te bleven in de Verenigde Staten en de hoogste klasse (MLS). Een maand geleden ging ...

26
26
‘KNVB spiegelt zich aan Rudi Garcia: bizar verzoek Xavi’

Voormalige bondscoach van België, Rudi Garcia, is een Fransman, maar tijdens het volkslied zong ...

27
27
‘Waarom De Cat een nachtmerrie beleeft na Anderlecht’

De clubs stonden in de rij voor Nathan De Cat, maar de middenvelder verraste iedereen met zijn keuze ...

205
205
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

40
40
De Bruyne velt oordeel over het nieuwe Italië

Kevin De Bruyne kijkt met respect, maar ook met een kritische blik naar de Italiaanse nationale ...

119
119
Anderlecht met een nijpend tekort? Niet helemaal

Volgens Hein Vanhaezebrouck heeft RSC Anderlecht een tekort aan Belgen. En daardoor zal Neerpede ...

144
144
Geflopt bij Anderlecht, nu de hoop van Italië

ebastiano Esposito staat voor een bijzonder moment in zijn carrière. De Italiaanse aanvaller ...

110
110
Leekens duidelijk over ervaren Duivel: "Nog véél kwaliteit"

Georges Leekens ziet nog altijd een belangrijke rol weggelegd voor Kevin De Bruyne bij de Rode ...

34
34
Ajax houdt hart vast: dramatisch nieuws over Dolberg

Een stevige domper voor Kasper Dolberg en Ajax. De Deense spits is op training bij de nationale ...

50
50
Mokerslag voor Jelle Vossen: "Niet te onderschatten"

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

113
113
Grote afwezige in selectie Van Bommel: "Onbegrijpelijk"

De Rode Duivels staan voor een uiterst pittig vierluik in de Nations League. Om die opdrachten tot ...

426
426
'Kompany zwijmelt: waanzinnige opvolger Harry Kane'

Bayern München is weer uitstekend aan het seizoen begonnen en daar heeft Harry Kane een ...

210
210
Club en Union gewaarschuwd: "Anderlecht terug winstmachine"

RSC Anderlecht kan behoorlijk tevreden terugblikken op het eerste luik van het seizoen. De ...

555
555
De Cuyper verbaast: "Hij was beste Rode Duivel op WK"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

303
303
‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Romelu Lukaku krijgt meteen een stevige boodschap van Mark van Bommel. De nieuwe bondscoach maakt ...

255
255
Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

345
345
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

215
215
JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

505
505
Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

127
127
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

252
252
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

40
40
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

55
55

Meer sportnieuws