Vercauteren: "Ik was niet meteen verkocht toen Anderlecht kwam"

797
Vercauteren:

RSC Anderlecht stelde bij een druk bijgewoonde persconferentie Frank Vercauteren voor als nieuwe hoofdcoach. Vercauteren sprak over zijn vertrek bij Oud-Heverlee Leuven, zijn taken bij Anderlecht en over de komende mercato.


Vercauteren had het niet makkelijk om OHL te verlaten, waar ze misnoegd reageerden. Vercauteren is echter meteen zeer duidelijk. "Neen, ik was niet meteen verkocht toen Anderlecht kwam", opende Vercauteren verrassend. "Wat mij heeft aangetrokken? Dat zijn verschillende zaken. Anderlecht is mijn club en er zijn hier andere ambities en andere doelen. Het is een stap hogerop voor mij en ik zie dit vooral als een verbetering. Bovendien sprak de uitdaging mij aan en kan ik mij heel erg vinden in de manier van werken die er nu is bij Anderlecht."


Vercauteren leverde goed werk bij OHL.
Geen recht tot klagen bij OHL
Hij had wel weinig begrip voor de onvrede bij OHL. "Vanaf het begin heb ik bij OHL een bepaalde vrijheid geëist en dat was ook zo contractueel afgesproken. Het stond in het contract en moet ik dan tien dagen op voorhand zeggen: ‘Zou ik mogen vertrekken?’. Ik heb toen om die vrijheid gevraagd en het stond zo vastgelegd."

Zijn werk bij OHL mag gezien worden en Vercauteren kijkt er ook tevreden op terug. "Daar staat nu iets en daar kunnen ze in Leuven zeker mee verder. We zijn daar met 35 spelers begonnen en ze stonden laatste en nu staan ze eerste met 22 spelers en met daarbij de nodige jeugd. De relatie met de jeugd, onder meer met Henk Mariman, was er goed en het was zeker niet makkelijk om daar zomaar te vertrekken. OHL krijgt ook een compensatie en ik zal ze altijd helpen en ik hoop dat ze 1A halen. Al zullen er sommigen wellicht tevreden zijn dat ik weg ben (lacht)." Hij gaf zijn ex-club ook nog wat goed nieuws. "Het is niet dat we daar veel mensen gaan wegplukken, of dergelijke."


De jeugd zal kansen blijven krijgen bij Anderlecht.
Vercauteren komt bij Anderlecht wel weer bij een club waar hij vol in de picture staat en waar de kritiek pittig kan zijn. "De afgelopen jaren heb ik in de schaduw gewerkt en ook nergens interviews gegeven. Ik besef dat dit bij Anderlecht anders is. Het was echter een mooie uitdaging, maar ik sta liever in de schaduw dan in het licht."

"Die extra aandacht neem ik er bij. De afgelopen jaren dachten de mensen dat ik misschien minder ambitie had, maar dat is nooit zo geweest. Of ik goed kan samenwerken met Vincent Kompany? Tuurlijk, ik heb graag mensen met een mening rondom mij. Of denk je dat Vincent Euvrard zo makkelijk was?”, lachte de nieuwe coach van RSCA.

Filosofie van Kompany blijft behouden
Vercauteren gaat niet plots alles veranderen. De filosofie en ‘Het Project’ blijven overeind. "We gaan een paar dagen nodig hebben om alles te bekijken en de filosofie gaan we niet veranderen. We kunnen wel gaan bekijken hoe we sommige zaken kunnen bijwerken, maar we gaan hier niet plots veel veranderen. We gaan verder op dezelfde lijn en de komende dagen gaan daar nog gesprekken over volgen. Ik heb nu enkel met Vincent gesproken, maar het is niet mijn bedoeling om zaken te veranderen, wel om te verbeteren."


Vercauteren staat na jaren in de schaduw weer vol in de spotlights.
De grote vraag: is Vercauteren de eindverantwoordelijke? "Het is duidelijk dat iemand de eindverantwoordelijke is, maar ik ga daar niet te veel tijd insteken. Voor mij is het altijd teamwork en iedereen raadpleegt zijn assistenten. En dan is er één coach die kiest en dat is duidelijk. In de technische staf gaan we voorlopig niks veranderen, iedereen moet een kans krijgen om zich te tonen en hun kwaliteiten te laten zien. En dan zal ik wel zeggen wat ik daarvan vind. Ik heb nog maar kort met Simon Davies gesproken, maar met de rest nog niet. Dat is voor de komende dagen. Ik sprak de groep ook nog niet toe."

"Wanneer de missie geslaagd is? Je moet altijd hoge maar realistische doelen stellen. Iedereen weet waar Anderlecht moet zijn en ik las dat ze rivalen zoeken voor Club Brugge. De rest is ook goed bezig en dat moet de stimulans zijn: terug de norm worden in België. De huidige kern heeft zeker potentieel, maar als je het vergelijkt met andere topclubs, is het misschien iets minder. Het is aan ons om daar verder in te groeien."

Jeugd en transfers
Kompany kreeg al veel kritiek over de grote instroom van de jeugd en zijn spelsyseem. "Een te complex systeem? Ik denk het niet, maar het is logisch dat dit tijd vraagt. Er staat tenminste iets en er is iets waar naartoe wordt gewerkt. Spelen zoals Manchester City? Dat kan een voorbeeld zijn, maar dat kan je niet vergelijken. Dat gaat twee tot drie keer sneller en Anderlecht is Anderlecht en geen Manchester City of FC Barcelona."

Anderlecht zal de jaart van de jeugd blijven trekken. "De jeugd inpassen, dat zullen we blijven doen. Ik ben er wel voorstander van om ze te laten instromen als ze er klaar voor zijn. De leeftijd is niet belangrijk bij een speler, wel zijn talent."

Tot slot was er ook de vraag of Vercauteren versterking wil in januari. "Elke club moet altijd bezig zijn om zijn ploeg te verbeteren. Tot en met december kunnen we niks doen en het heeft geen nut om nu over mogelijke transfers te praten. We moeten vertrouwen hebben in de jongens die er nu zijn en daar moeten we onze focus op leggen."

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: 'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Zal Vercauteren Anderlecht weer op de rails krijgen?

Meest recent

Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

1
1
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

12
12
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

29
29
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

122
122
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

53
53
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

65
65
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

62
62
Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

117
117
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

19
19
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

37
37
Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

37
37
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

76
76
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

611
611
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

215
215
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

328
328
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

107
107
Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

De supporters van Beerschot hebben zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Francs Borains nog eens ...

117
117
Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Marc Coucke stapte jaren geleden in de voetbalwereld, eerst bij KV Oostende en vervolgens bij RSC ...

120
120
Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!"

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

236
236
Zulte Waregem verwacht meer: "Geduld hebben"

Ousseynou Niang was afgelopen zomer een van de opvallendste aanwinsten van Zulte Waregem. De ...

85
85
'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Er zou weleens een stevige transferbom kunnen ontploffen in de Premier League. Volgens Sky Sport ...

47
47
Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Voor Edward Still wordt de confrontatie tussen Sporting Charleroi en RAAL La Louvière een ...

15
15
'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Romelu Lukaku trok afgelopen zomer van Napoli naar Fenerbahçe. Die overgang verloopt ...

228
228
Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

805
805
‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

529
529

Meer sportnieuws