Vercauteren: "Ik was niet meteen verkocht toen Anderlecht kwam"

door
Vercauteren:

RSC Anderlecht stelde bij een druk bijgewoonde persconferentie Frank Vercauteren voor als nieuwe hoofdcoach. Vercauteren sprak over zijn vertrek bij Oud-Heverlee Leuven, zijn taken bij Anderlecht en over de komende mercato.


Vercauteren had het niet makkelijk om OHL te verlaten, waar ze misnoegd reageerden. Vercauteren is echter meteen zeer duidelijk. "Neen, ik was niet meteen verkocht toen Anderlecht kwam", opende Vercauteren verrassend. "Wat mij heeft aangetrokken? Dat zijn verschillende zaken. Anderlecht is mijn club en er zijn hier andere ambities en andere doelen. Het is een stap hogerop voor mij en ik zie dit vooral als een verbetering. Bovendien sprak de uitdaging mij aan en kan ik mij heel erg vinden in de manier van werken die er nu is bij Anderlecht."


Vercauteren leverde goed werk bij OHL.
Geen recht tot klagen bij OHL
Hij had wel weinig begrip voor de onvrede bij OHL. "Vanaf het begin heb ik bij OHL een bepaalde vrijheid geëist en dat was ook zo contractueel afgesproken. Het stond in het contract en moet ik dan tien dagen op voorhand zeggen: ‘Zou ik mogen vertrekken?’. Ik heb toen om die vrijheid gevraagd en het stond zo vastgelegd."

Zijn werk bij OHL mag gezien worden en Vercauteren kijkt er ook tevreden op terug. "Daar staat nu iets en daar kunnen ze in Leuven zeker mee verder. We zijn daar met 35 spelers begonnen en ze stonden laatste en nu staan ze eerste met 22 spelers en met daarbij de nodige jeugd. De relatie met de jeugd, onder meer met Henk Mariman, was er goed en het was zeker niet makkelijk om daar zomaar te vertrekken. OHL krijgt ook een compensatie en ik zal ze altijd helpen en ik hoop dat ze 1A halen. Al zullen er sommigen wellicht tevreden zijn dat ik weg ben (lacht)." Hij gaf zijn ex-club ook nog wat goed nieuws. "Het is niet dat we daar veel mensen gaan wegplukken, of dergelijke."


De jeugd zal kansen blijven krijgen bij Anderlecht.
Vercauteren komt bij Anderlecht wel weer bij een club waar hij vol in de picture staat en waar de kritiek pittig kan zijn. "De afgelopen jaren heb ik in de schaduw gewerkt en ook nergens interviews gegeven. Ik besef dat dit bij Anderlecht anders is. Het was echter een mooie uitdaging, maar ik sta liever in de schaduw dan in het licht."

"Die extra aandacht neem ik er bij. De afgelopen jaren dachten de mensen dat ik misschien minder ambitie had, maar dat is nooit zo geweest. Of ik goed kan samenwerken met Vincent Kompany? Tuurlijk, ik heb graag mensen met een mening rondom mij. Of denk je dat Vincent Euvrard zo makkelijk was?”, lachte de nieuwe coach van RSCA.

Filosofie van Kompany blijft behouden
Vercauteren gaat niet plots alles veranderen. De filosofie en ‘Het Project’ blijven overeind. "We gaan een paar dagen nodig hebben om alles te bekijken en de filosofie gaan we niet veranderen. We kunnen wel gaan bekijken hoe we sommige zaken kunnen bijwerken, maar we gaan hier niet plots veel veranderen. We gaan verder op dezelfde lijn en de komende dagen gaan daar nog gesprekken over volgen. Ik heb nu enkel met Vincent gesproken, maar het is niet mijn bedoeling om zaken te veranderen, wel om te verbeteren."


Vercauteren staat na jaren in de schaduw weer vol in de spotlights.
De grote vraag: is Vercauteren de eindverantwoordelijke? "Het is duidelijk dat iemand de eindverantwoordelijke is, maar ik ga daar niet te veel tijd insteken. Voor mij is het altijd teamwork en iedereen raadpleegt zijn assistenten. En dan is er één coach die kiest en dat is duidelijk. In de technische staf gaan we voorlopig niks veranderen, iedereen moet een kans krijgen om zich te tonen en hun kwaliteiten te laten zien. En dan zal ik wel zeggen wat ik daarvan vind. Ik heb nog maar kort met Simon Davies gesproken, maar met de rest nog niet. Dat is voor de komende dagen. Ik sprak de groep ook nog niet toe."

"Wanneer de missie geslaagd is? Je moet altijd hoge maar realistische doelen stellen. Iedereen weet waar Anderlecht moet zijn en ik las dat ze rivalen zoeken voor Club Brugge. De rest is ook goed bezig en dat moet de stimulans zijn: terug de norm worden in België. De huidige kern heeft zeker potentieel, maar als je het vergelijkt met andere topclubs, is het misschien iets minder. Het is aan ons om daar verder in te groeien."

Jeugd en transfers
Kompany kreeg al veel kritiek over de grote instroom van de jeugd en zijn spelsyseem. "Een te complex systeem? Ik denk het niet, maar het is logisch dat dit tijd vraagt. Er staat tenminste iets en er is iets waar naartoe wordt gewerkt. Spelen zoals Manchester City? Dat kan een voorbeeld zijn, maar dat kan je niet vergelijken. Dat gaat twee tot drie keer sneller en Anderlecht is Anderlecht en geen Manchester City of FC Barcelona."

Anderlecht zal de jaart van de jeugd blijven trekken. "De jeugd inpassen, dat zullen we blijven doen. Ik ben er wel voorstander van om ze te laten instromen als ze er klaar voor zijn. De leeftijd is niet belangrijk bij een speler, wel zijn talent."

Tot slot was er ook de vraag of Vercauteren versterking wil in januari. "Elke club moet altijd bezig zijn om zijn ploeg te verbeteren. Tot en met december kunnen we niks doen en het heeft geen nut om nu over mogelijke transfers te praten. We moeten vertrouwen hebben in de jongens die er nu zijn en daar moeten we onze focus op leggen."

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Zal Vercauteren Anderlecht weer op de rails krijgen?

Meest recent

'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

28
28
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

39
39
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

60
60
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

316
316
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

93
93
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

73
73
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

153
153
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

344
344
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

153
153
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

55
55
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

236
236
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

27
27
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

220
220
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

207
207
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

66
66
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

164
164
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

484
484
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

79
79
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

146
146
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

100
100
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

122
122
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

380
380
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

119
119
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

357
357
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

324
324

Meer sportnieuws