Vercauteren: "Ik was niet meteen verkocht toen Anderlecht kwam"

797
Vercauteren:

RSC Anderlecht stelde bij een druk bijgewoonde persconferentie Frank Vercauteren voor als nieuwe hoofdcoach. Vercauteren sprak over zijn vertrek bij Oud-Heverlee Leuven, zijn taken bij Anderlecht en over de komende mercato.


Vercauteren had het niet makkelijk om OHL te verlaten, waar ze misnoegd reageerden. Vercauteren is echter meteen zeer duidelijk. "Neen, ik was niet meteen verkocht toen Anderlecht kwam", opende Vercauteren verrassend. "Wat mij heeft aangetrokken? Dat zijn verschillende zaken. Anderlecht is mijn club en er zijn hier andere ambities en andere doelen. Het is een stap hogerop voor mij en ik zie dit vooral als een verbetering. Bovendien sprak de uitdaging mij aan en kan ik mij heel erg vinden in de manier van werken die er nu is bij Anderlecht."


Vercauteren leverde goed werk bij OHL.
Geen recht tot klagen bij OHL
Hij had wel weinig begrip voor de onvrede bij OHL. "Vanaf het begin heb ik bij OHL een bepaalde vrijheid geëist en dat was ook zo contractueel afgesproken. Het stond in het contract en moet ik dan tien dagen op voorhand zeggen: ‘Zou ik mogen vertrekken?’. Ik heb toen om die vrijheid gevraagd en het stond zo vastgelegd."

Zijn werk bij OHL mag gezien worden en Vercauteren kijkt er ook tevreden op terug. "Daar staat nu iets en daar kunnen ze in Leuven zeker mee verder. We zijn daar met 35 spelers begonnen en ze stonden laatste en nu staan ze eerste met 22 spelers en met daarbij de nodige jeugd. De relatie met de jeugd, onder meer met Henk Mariman, was er goed en het was zeker niet makkelijk om daar zomaar te vertrekken. OHL krijgt ook een compensatie en ik zal ze altijd helpen en ik hoop dat ze 1A halen. Al zullen er sommigen wellicht tevreden zijn dat ik weg ben (lacht)." Hij gaf zijn ex-club ook nog wat goed nieuws. "Het is niet dat we daar veel mensen gaan wegplukken, of dergelijke."


De jeugd zal kansen blijven krijgen bij Anderlecht.
Vercauteren komt bij Anderlecht wel weer bij een club waar hij vol in de picture staat en waar de kritiek pittig kan zijn. "De afgelopen jaren heb ik in de schaduw gewerkt en ook nergens interviews gegeven. Ik besef dat dit bij Anderlecht anders is. Het was echter een mooie uitdaging, maar ik sta liever in de schaduw dan in het licht."

"Die extra aandacht neem ik er bij. De afgelopen jaren dachten de mensen dat ik misschien minder ambitie had, maar dat is nooit zo geweest. Of ik goed kan samenwerken met Vincent Kompany? Tuurlijk, ik heb graag mensen met een mening rondom mij. Of denk je dat Vincent Euvrard zo makkelijk was?”, lachte de nieuwe coach van RSCA.

Filosofie van Kompany blijft behouden
Vercauteren gaat niet plots alles veranderen. De filosofie en ‘Het Project’ blijven overeind. "We gaan een paar dagen nodig hebben om alles te bekijken en de filosofie gaan we niet veranderen. We kunnen wel gaan bekijken hoe we sommige zaken kunnen bijwerken, maar we gaan hier niet plots veel veranderen. We gaan verder op dezelfde lijn en de komende dagen gaan daar nog gesprekken over volgen. Ik heb nu enkel met Vincent gesproken, maar het is niet mijn bedoeling om zaken te veranderen, wel om te verbeteren."


Vercauteren staat na jaren in de schaduw weer vol in de spotlights.
De grote vraag: is Vercauteren de eindverantwoordelijke? "Het is duidelijk dat iemand de eindverantwoordelijke is, maar ik ga daar niet te veel tijd insteken. Voor mij is het altijd teamwork en iedereen raadpleegt zijn assistenten. En dan is er één coach die kiest en dat is duidelijk. In de technische staf gaan we voorlopig niks veranderen, iedereen moet een kans krijgen om zich te tonen en hun kwaliteiten te laten zien. En dan zal ik wel zeggen wat ik daarvan vind. Ik heb nog maar kort met Simon Davies gesproken, maar met de rest nog niet. Dat is voor de komende dagen. Ik sprak de groep ook nog niet toe."

"Wanneer de missie geslaagd is? Je moet altijd hoge maar realistische doelen stellen. Iedereen weet waar Anderlecht moet zijn en ik las dat ze rivalen zoeken voor Club Brugge. De rest is ook goed bezig en dat moet de stimulans zijn: terug de norm worden in België. De huidige kern heeft zeker potentieel, maar als je het vergelijkt met andere topclubs, is het misschien iets minder. Het is aan ons om daar verder in te groeien."

Jeugd en transfers
Kompany kreeg al veel kritiek over de grote instroom van de jeugd en zijn spelsyseem. "Een te complex systeem? Ik denk het niet, maar het is logisch dat dit tijd vraagt. Er staat tenminste iets en er is iets waar naartoe wordt gewerkt. Spelen zoals Manchester City? Dat kan een voorbeeld zijn, maar dat kan je niet vergelijken. Dat gaat twee tot drie keer sneller en Anderlecht is Anderlecht en geen Manchester City of FC Barcelona."

Anderlecht zal de jaart van de jeugd blijven trekken. "De jeugd inpassen, dat zullen we blijven doen. Ik ben er wel voorstander van om ze te laten instromen als ze er klaar voor zijn. De leeftijd is niet belangrijk bij een speler, wel zijn talent."

Tot slot was er ook de vraag of Vercauteren versterking wil in januari. "Elke club moet altijd bezig zijn om zijn ploeg te verbeteren. Tot en met december kunnen we niks doen en het heeft geen nut om nu over mogelijke transfers te praten. We moeten vertrouwen hebben in de jongens die er nu zijn en daar moeten we onze focus op leggen."

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Zal Vercauteren Anderlecht weer op de rails krijgen?

Meest recent

Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

1
1
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

4
4
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

16
16
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

31
31
Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

16
16
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

8
8
Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Marc Overmars was jarenlang een van de grootste namen in het Nederlandse voetbal. Bij Ajax groeide ...

44
44
Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Voor Club Brugge is de Champions League de laatste jaren het favoriete speelterrein geworden. ...

91
91
Kompany is weer thuis: Bayern maakt diagnose bekend

Er heersten de voorbije dagen grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany. Onze landgenoot ...

116
116
OHL Women beleeft weer zwarte avond in Champions League

Het lijkt niet de campagne van OHL Women te gaan worden in de Champions League. Nadat ze nog ...

53
53
Sensatie in San Siro: Mbangula velt Milan met hattrick

AC Milan heeft woensdagavond een zeer slechte zaak gedaan in de Italiaanse titelstrijd. Het leed ...

53
53
"Tielemans zal spijt hebben van zijn keuze voor Man Utd"

Komend weekend wacht Manchester United in de Premier League een lastige verplaatsing naar Chelsea en ...

79
79
Cristiano Ronaldo valt alsnog in prijzen op Gouden Bal

Hij beschouwt zichzelf nog altijd als wellicht de beste speler ter wereld, maar de rest van de ...

52
52
Anderlecht-fans maken statement na pandoering in Gent

Anderlecht lijkt weer op de rand van een crisis te staan nadat het vorig weekend een 4-0 om de oren ...

263
263
'Mignolet schiet in actie voor revelatie Standard'

Standard gaat door een moeilijke periode, want het leed vorig weekend in Genk al zijn vierde ...

141
141
Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Club Brugge wist de voorbije twee seizoenen telkens net de league phase van de Champions League te ...

528
528
Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

209
209
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

42
42
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

32
32
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

138
138
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

200
200
Alderweireld lyrisch: "Bijna schandalig hoe goed hij is"

Harry Kane heeft met het winnen van de Gouden Bal de ultieme erkenning gekregen voor zijn ...

106
106
Voorzitter Bayern schetst heel opvallend beeld over Kompany

Vincent Kompany heeft al heel veel indruk gemaakt bij Bayern München. Dat blijkt uit de lovende ...

233
233
'Westerlo wil uitpakken met volgende knaltransfer'

KVC Westerlo is zeer goed bezig en de Kemphanen hebben er op het eerste zicht wel een goede mercato ...

100
100
OH Leuven voor cruciaal duel: "Winnen is een must"

In het vrouwenvoetbal staat OH Leuven voor een cruciaal duel in de Champions League. Ze nemen het ...

8
8

Meer sportnieuws