Vercauteren: "Ik was niet meteen verkocht toen Anderlecht kwam"

797 stemmen
Vercauteren:

RSC Anderlecht stelde bij een druk bijgewoonde persconferentie Frank Vercauteren voor als nieuwe hoofdcoach. Vercauteren sprak over zijn vertrek bij Oud-Heverlee Leuven, zijn taken bij Anderlecht en over de komende mercato.


Vercauteren had het niet makkelijk om OHL te verlaten, waar ze misnoegd reageerden. Vercauteren is echter meteen zeer duidelijk. "Neen, ik was niet meteen verkocht toen Anderlecht kwam", opende Vercauteren verrassend. "Wat mij heeft aangetrokken? Dat zijn verschillende zaken. Anderlecht is mijn club en er zijn hier andere ambities en andere doelen. Het is een stap hogerop voor mij en ik zie dit vooral als een verbetering. Bovendien sprak de uitdaging mij aan en kan ik mij heel erg vinden in de manier van werken die er nu is bij Anderlecht."


Vercauteren leverde goed werk bij OHL.
Geen recht tot klagen bij OHL
Hij had wel weinig begrip voor de onvrede bij OHL. "Vanaf het begin heb ik bij OHL een bepaalde vrijheid geëist en dat was ook zo contractueel afgesproken. Het stond in het contract en moet ik dan tien dagen op voorhand zeggen: ‘Zou ik mogen vertrekken?’. Ik heb toen om die vrijheid gevraagd en het stond zo vastgelegd."

Zijn werk bij OHL mag gezien worden en Vercauteren kijkt er ook tevreden op terug. "Daar staat nu iets en daar kunnen ze in Leuven zeker mee verder. We zijn daar met 35 spelers begonnen en ze stonden laatste en nu staan ze eerste met 22 spelers en met daarbij de nodige jeugd. De relatie met de jeugd, onder meer met Henk Mariman, was er goed en het was zeker niet makkelijk om daar zomaar te vertrekken. OHL krijgt ook een compensatie en ik zal ze altijd helpen en ik hoop dat ze 1A halen. Al zullen er sommigen wellicht tevreden zijn dat ik weg ben (lacht)." Hij gaf zijn ex-club ook nog wat goed nieuws. "Het is niet dat we daar veel mensen gaan wegplukken, of dergelijke."


De jeugd zal kansen blijven krijgen bij Anderlecht.
Vercauteren komt bij Anderlecht wel weer bij een club waar hij vol in de picture staat en waar de kritiek pittig kan zijn. "De afgelopen jaren heb ik in de schaduw gewerkt en ook nergens interviews gegeven. Ik besef dat dit bij Anderlecht anders is. Het was echter een mooie uitdaging, maar ik sta liever in de schaduw dan in het licht."

"Die extra aandacht neem ik er bij. De afgelopen jaren dachten de mensen dat ik misschien minder ambitie had, maar dat is nooit zo geweest. Of ik goed kan samenwerken met Vincent Kompany? Tuurlijk, ik heb graag mensen met een mening rondom mij. Of denk je dat Vincent Euvrard zo makkelijk was?”, lachte de nieuwe coach van RSCA.

Filosofie van Kompany blijft behouden
Vercauteren gaat niet plots alles veranderen. De filosofie en ‘Het Project’ blijven overeind. "We gaan een paar dagen nodig hebben om alles te bekijken en de filosofie gaan we niet veranderen. We kunnen wel gaan bekijken hoe we sommige zaken kunnen bijwerken, maar we gaan hier niet plots veel veranderen. We gaan verder op dezelfde lijn en de komende dagen gaan daar nog gesprekken over volgen. Ik heb nu enkel met Vincent gesproken, maar het is niet mijn bedoeling om zaken te veranderen, wel om te verbeteren."


Vercauteren staat na jaren in de schaduw weer vol in de spotlights.
De grote vraag: is Vercauteren de eindverantwoordelijke? "Het is duidelijk dat iemand de eindverantwoordelijke is, maar ik ga daar niet te veel tijd insteken. Voor mij is het altijd teamwork en iedereen raadpleegt zijn assistenten. En dan is er één coach die kiest en dat is duidelijk. In de technische staf gaan we voorlopig niks veranderen, iedereen moet een kans krijgen om zich te tonen en hun kwaliteiten te laten zien. En dan zal ik wel zeggen wat ik daarvan vind. Ik heb nog maar kort met Simon Davies gesproken, maar met de rest nog niet. Dat is voor de komende dagen. Ik sprak de groep ook nog niet toe."

"Wanneer de missie geslaagd is? Je moet altijd hoge maar realistische doelen stellen. Iedereen weet waar Anderlecht moet zijn en ik las dat ze rivalen zoeken voor Club Brugge. De rest is ook goed bezig en dat moet de stimulans zijn: terug de norm worden in België. De huidige kern heeft zeker potentieel, maar als je het vergelijkt met andere topclubs, is het misschien iets minder. Het is aan ons om daar verder in te groeien."

Jeugd en transfers
Kompany kreeg al veel kritiek over de grote instroom van de jeugd en zijn spelsyseem. "Een te complex systeem? Ik denk het niet, maar het is logisch dat dit tijd vraagt. Er staat tenminste iets en er is iets waar naartoe wordt gewerkt. Spelen zoals Manchester City? Dat kan een voorbeeld zijn, maar dat kan je niet vergelijken. Dat gaat twee tot drie keer sneller en Anderlecht is Anderlecht en geen Manchester City of FC Barcelona."

Anderlecht zal de jaart van de jeugd blijven trekken. "De jeugd inpassen, dat zullen we blijven doen. Ik ben er wel voorstander van om ze te laten instromen als ze er klaar voor zijn. De leeftijd is niet belangrijk bij een speler, wel zijn talent."

Tot slot was er ook de vraag of Vercauteren versterking wil in januari. "Elke club moet altijd bezig zijn om zijn ploeg te verbeteren. Tot en met december kunnen we niks doen en het heeft geen nut om nu over mogelijke transfers te praten. We moeten vertrouwen hebben in de jongens die er nu zijn en daar moeten we onze focus op leggen."

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Romelu Lukaku brengt met zinderende video fans tot kookpunt

Zal Vercauteren Anderlecht weer op de rails krijgen?

Meest recent

'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

76
76
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

46
46
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

53
53
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

503
503
Vermeeren (met nieuwe look) verbaast vriend en vijand bij Leipzig

Nu Mark van Bommel het roer heeft overgenomen als bondscoach, mag een aantal kandidaat-Rode Duivels ...

335
335
'Concurrentie gruwt: Arsenal pakt uit met nieuwe sterspeler'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

190
190
Witte rook nabij: opvallende gast bij oefenduel Antwerp

Antwerp FC vertoeft momenteel in Londen waar het een week voor de competitiestart nog twee ...

187
187
Onyedika vertrekt na 183 duels: Club vangt aardige som

Club Brugge heeft afscheid genomen van één van zijn vaste krachten. Zondagnamiddag ...

218
218
Romelu Lukaku brengt met zinderende video fans tot kookpunt

De situatie van Romelu Lukaku is nog steeds hoogst onzeker. De aanvaller kende een sterk WK, maar ...

173
173
Groot Arsenal-debuut Tzolis: Engelse pers deelt cijfer uit

Christos Tzolis versierde in het tussenseizoen een droomtransfer naar Arsenal FC. Zaterdag mocht hij ...

423
423
Anderlecht titelkandidaat? Analist doet voorspelling

RSC Anderlecht is in de Europese voorrondes goed begonnen aan het nieuwe seizoen. De vraag is nu ...

773
773
'Plan Club Brugge onder druk: transferwending Tresoldi'

Met zijn doelpunt in de supercup toonde Nicolo Tresoldi zich bij de start van het nieuwe seizoen ...

842
842
Net rond Infantino sluit zich: "Achterkamertjesachtige deal"

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

319
319
'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

802
802
Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

556
556
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

213
213
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

178
178
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

303
303
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

268
268
Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

181
181
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

362
362
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

339
339
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

54
54
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

877
877

Meer sportnieuws