VN Trimesterrapport: Het ultieme elftal van de eerste 10 speeldagen

Foto: VN Trimesterrapport: Het ultieme elftal van de eerste 10 speeldagen

Met speeldag 10 achter de rug zit het reguliere gedeelte van de competitie er voor het gros van de ploegen – Club Brugge, AA Gent, Antwerp en Charleroi hebben elk nog een partij tegoed – voor één derde op. Tijd om een eerste balans op te maken en op zoek te gaan naar de spelers die tot hiertoe de beste indruk nalieten. Het ultieme elftal van het eerste trimester in de Jupiler Pro League:

DOEL: SIMON MIGNOLET

In een nostalgische zomer die bol stond van de Rode Duivels die terug naar België keerden was de transfer van Simon Mignolet misschien wel de grootste stunt. De doelman die in Liverpool op een zijspoor was beland moest bij Club Brugge eindelijk het jarenlange keepersprobleem komen oplossen, een missie waar hij tot dusver met verve in slaagde. In zijn zeven optredens hield Mignolet al vijf keer de nul en moest hij zich slechts twee keer omdraaien, ook in het meevoetballende aspect blinkt het rustpunt tussen de palen wekelijks uit. Nu al een absolute publiekslieveling op Jan Breydel en een logische keuze voor onze ploeg.VERDEDIGING: NGADEU, LAIFIS, DELI

Voor Mignolet posteren we net als in Brugge een driemansdefensie, met als meest linkse pion zijn intussen vertrouwde ploegmaat Simon Deli. De beresterke Ivoriaan ontpopte zich met zijn zeldzame combinatie van kracht, lengte, snelheid en prima voetjes dan ook in geen tijd tot een van de imposantste verdedigers in onze competitie en is samen met Mignolet met voorsprong de beste aanwinst uit een drukke Blauw-Zwarte transferzomer. Ook zijn voormalige defensiepartner in Praag Michael Ngadeu groeide bij AA Gent snel uit tot rots in de branding, al kende de Kameroener dit weekend wel een serieuze offday.Het neemt niet weg dat de recordaankoop in de Ghelamco Arena zijn dure prijskaartje van 4,5 miljoen al meer dan rechtvaardigde. Ngadeu is achterin een onverzettelijke muur en leverde met drie doelpunten ook in aanvallend opzicht reeds een fikse bijdrage, net zoals Kostas Laifis bij Standard. De stabiele Griek zit niet alleen al aan twee goals en een assist, maar hielp de Rouches ondanks de lange afwezigheid van Zinho Vanheusden vooral ook aan de op één na beste defensie van het land. Met Laifis op het veld verloren de Luikenaars zelfs nog maar één keer – in Anderlecht – en slikten ze amper zeven tegentreffers.

MIDDENVELD: DIATTA, VORMER, REFAELOV, DAVID, LESTIENNE

Een aanvallend middenveld, maar dat mag wel wanneer we een ultiem elftal samenstellen. Op de flanken kozen we daarom voor Krépin Diatta en Maxime Lestienne, beiden beslissend bij respectievelijk Club Brugge en Standard. De Senegalees was vooral de voorbije weken uitstekend bij schot met vier treffers in evenveel duels, Lestienne zag zijn prima seizoensstart dan weer beloond met een plaatsje bij de Rode Duivels – al gooide een vervelende blessure roet in het eten. Met vijf doelpunten en twee assists kan de winger dan ook prima statistieken voorleggen, Diatta doet net één goaltje slechter. Cijfers die evenwel verbleken bij onze kanonnen in het centrum, te beginnen bij Ruud Vormer. Die kwam in deze campagne verrassend genoeg nog niet tot scoren, maar leverde wel al maar liefst zeven assists af.De aanvoerder van Club Brugge kende vorig jaar eventjes een mindere periode, maar vormt nu dus meer dan ooit weer een gouden tandem met Hans Vanaken. Dat zijn ploegmakker hier niet zelf zijn opwachting maakt heeft alles te maken met de uitmuntende prestaties van hun ex-maatje Lior Refaelov. De Israëliër eiste dit weekend bij Antwerp een strafschop op en dikte zijn seizoenstotaal zo aan tot zes stuks, evenveel als Jonathan David bij AA Gent. Dankzij de stevige buffers achter en bliksemafleiders voor zich kunnen de twee schaduwaanvallers allebei dan ook naar hartenlust als duivels uit een doosje opduiken in de vijandelijke zestien, een rol die hen beiden op het lijf geschreven is. Met ook nog eens twee en drie assists elk heeft het duo zo nu al rechtstreeks een voet in respectievelijk acht en negen doelpunten.

AANVAL: MBOKANI, LARIN

Een efficiëntie die alleen overtroffen wordt door de spelers in onze voorhoede, met Dieumerci Mbokani als absolute uitschieter. De Congolees kwam dit seizoen zelfs zonder de penalty die hij tegen zijn zin dus aan Refaelov moest laten al acht keer tot scoren, met ook nog vijf assists achter zijn naam was de spits zelfs in 13 van de 19 Antwerpse goals betrokken. Op 33-jarige leeftijd bewijst Dieu zo week na week nog steeds bij de beste aanvallers in de Jupiler Pro League te horen en vormt hij veruit de belangrijkste schakel in de steeds groeiende ambities op Den Bosuil. Misschien toch maar best zoveel mogelijk tevreden houden, dus.Iemand die zeker tevreden zal zijn is Cyle Larin, dit weekend met twee treffers en evenveel assists de grote uitblinker bij Zulte Waregem in de 6-0 vernedering van Cercle Brugge. Nummers vier en zes respectievelijk voor de Canadees, die zo verantwoordelijk is voor 10 van de 18 doelpunten die Essevee na 10 speeldagen wist te maken. De huurling van Besiktas vormt dan ook een dodelijk duo met Saido Berahino, is tot dusver de enige die alles speelde bij de fusieclub en een van de voornaamste redenen waarom die weer aan de deur van PO I klopt. Als Larin zijn goede vorm aanhoudt zullen de troepen van Francky Dury er alvast dichtbij zijn.

COACH: PHILIPPE CLEMENT

De coach die aan de Gaverbeek ondertussen deel van het meubilair is geworden levert er zo andermaal prima werk, net zoals ook Wouter Vrancken (KV Mechelen) en Bernd Hollerbach (Moeskroen) hier de nodige lof verdienen voor hun inspanningen. De enige juiste man om aan het hoofd van ons elftal te zetten is evenwel toch Philippe Clement. De trainer van Club Brugge leidde vorig jaar KRC Genk al naar de landstitel en lijkt na amper één trimester voetbal al goed op weg om dat kunstje dit seizoen in Jan Breydel nog eens over te doen.Sprankelend voetbal, goals bij de vleet en een ijzersterke defensie: Clement bouwde Blauw-Zwart in geen tijd om tot een machine die nu al dé titelfavoriet bij uitstek is. De Antwerpenaar maakte daarbij slim gebruik van een mix aan ingrediënten uit zijn eigen keuken en die van voorganger Ivan Leko en bekokstoofde zo vooral de laatste weken een succesrecept dat zelfs het grote Real Madrid pijn kon doen. Ook de vele ego’s in de rijkelijk gevulde Brugse kleedkamer weet de minzame kroonprins van het Belgisch trainersgild probleemloos te managen. Of mogen we Clement toch stilaan uitroepen tot de enige echte koning?

POLL: Welke veldspeler maakte tot dusver dit seizoen het meeste indruk?

'Rodgers geeft Leicester instructie: Club Brugge kan miljoenen ruiken'

'RB Salzburg choqueert Europese toppers met vraagprijs Haaland'

Courtois lovend: "Hij kent me bijna beter dan mijn vader"

Vandaag 13 November 2019

  • teaser
  • compact
{insert image alt}

Hoop voor Diagne: hoe Lamkel Zé een voorbeeld kan zijn voor Brugse banneling

Van egoïst tot narcist: geen verwijt dat Mbaye Diagne niet te verduren kreeg na het penaltydebacle ...

361
{insert image alt}

LEESTIP: Vrancken of Storck: wie wordt de coach van Genk?

De grote zoektocht, deel II. Na de landstitel van vorig seizoen had KRC Genk de relatie met Philippe ...

1210
{insert image alt}

'Rodgers geeft Leicester instructie: Club Brugge kan miljoenen ruiken'

De voorbije week werd er één om snel te vergeten, maar verder kan Club Brugge voorlopig ...

11
{insert image alt}

Courtois lovend: "Hij kent me bijna beter dan mijn vader"

De Rode Duivels hebben woensdagmiddag opnieuw verzamelen geblazen in Tubeke. Het werd een prettig ...

56
{insert image alt}

'RB Salzburg choqueert Europese toppers met vraagprijs Haaland'

KRC Genk mocht het al aan de lijven ondervinden: Erling Braut Haaland is misschien wel dé sensatie ...

201
{insert image alt}

'Diagne al weg bij Club? Manager schept duidelijkheid'

Het was dé grote soap uit de wedstrijd tussen Paris Saint Germain en Club Brugge: Mbaye Diagne die ...

471
{insert image alt}

'Neymar brengt geruchtenmolen weer op gang met opvallende actie'

Het was dé soap van afgelopen zomer, maar uiteindelijk eindigde het in een anticlimax: Neymar bleef ...

116
{insert image alt}

'Anderlecht krijgt aanzienlijke boost op transfer Biglia'

Lucas Biglia werd onlangs weer in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De fans ...

449
{insert image alt}

'Club Brugge mag hopen op nieuwe recordtransfer'

Club Brugge mag dan wel een gewaagde zet hebben gedaan met het aantrekken van Mbaye Diagne, maar de ...

523
{insert image alt}

Duivels-debutant vol zenuwen in Waregem: "Ik dacht: maak nu geen fout"

Vorige week vrijdag rond de middag sloeg Roberto Martinez de Belgische voetbalwereld met verstomming ...

115
{insert image alt}

Standard wil sterk signaal sturen: "Zelfs als we dan met 5-0 verliezen"

De strijd tegen racisme is, hoe hallucinant het ook moge zijn, dit voetbalseizoen weer actueler dan ...

194
{insert image alt}

Bayat ambitieus met Charleroi: "Gent v/d toekomst & zeker in BeNeLiga"

Halfweg de competitie bezet Charleroi netjes de vijfde plaats in de Jupiler Pro League en doet het ...

99
{insert image alt}

Frankfurt-aanvoerder rest v/h jaar geschorst na charge op coach

Bij de thuisoverwinning van Eintracht Frankfurt tegen Standard enkele weken geleden was hij nog ...

134
{insert image alt}

Opvallende afwezige op eerste training Rode Duivels

De Rode Duivels bliezen woensdag verzamelen in het nationaal oefencentrum ter voorbereiding op de ...

268
{insert image alt}

Cobbaut vernam verrassende selectie van ... Van Crombrugge

Met vier zijn ze, de Paars-Witte vertegenwoordigers bij de Rode Duivels, want behalve Nacer Chadli, ...

219
{insert image alt}

Courtois negeert Spaanse pers: "Weet dat ik één van de besten ben"

Hoe snel het soms allemaal kan keren. Tijdens de vorige interlandbreak heette het nog dat Thibaut ...

272
{insert image alt}

Cobbaut droomt mee: "Zien wel of Martinez me opstelt"

Hij is ongetwijfeld de kleinste garnaal in het sterrenensemble van de Rode Duivels, maar bij het ...

164

Gisteren 12 November 2019

{insert image alt}

Oude bekenden niet welkom in Genk: "Grootheidswaanzin!"

Felice Mazzu is niet langer de trainer van KRC Genk, en dus moet de landskampioen op zoek naar een ...

782
{insert image alt}

Mazzu grote verantwoordelijke voor terugval Dewaest?

Onder Philippe Clement had hij enorme stappen gezet, maar als er één iemand in Genk uitkeek naar ...

412
{insert image alt}

Mulder & Degryse over nieuw Duivels-tenue: "Heb in lelijker gespeeld"

De wedstrijd van de Red Flames tegen Litouwen werd met misschien net iets meer aandacht dan ...

337
{insert image alt}

'Iedereen wil Dries: Juventus voegt zich bij gegadigden voor Mertens'

De geruchten over een transfer van Dries Mertens lijken met het uur toe te nemen. Zo was het al ...

364
{insert image alt}

Red Flames maken gehakt van Litouwen, RSCA'ster scoort 5 (!) keer

De Rode Duivels proberen later deze week in Rusland foutloos te blijven in ...

223
{insert image alt}

Venanzi dropt bommetje: "Standard, Club en RSCA gaan samen vechten"

Met een nieuwe onderhandelronde voor de boeg laait ze langzaam weer op: de discussie rond de ...

1107
{insert image alt}

Opdoffer voor Klopp: Salah geeft verstek met enkelblessure

Met een klinkende 3-1 zege tegen grote concurrent Manchester City nam Liverpool afgelopen weekend ...

122
{insert image alt}

Trein ontspoort: ultra's Napoli keren zich met geweld tegen Mertens en co

Dries Mertens is bezig aan zijn laatste contractjaar bij SSC Napoli. Door de recente gebeurtenissen ...

1019
{insert image alt}

'Profiel' van nieuwe Genkse coach onder vuur: "Lach ik al jaren mee"

Iemand met persoonlijkheid en ambitie, die zijn visie op een duidelijke manier kan overbrengen op de ...

586
{insert image alt}

Anderlecht gaat op zoek naar haar meest fanatieke supporter

Ze durven al eens kritisch te zijn, soms misschien zelfs een beetje té, maar dit seizoen kon ...

310
{insert image alt}

Club-fans roepen steunpilaar opnieuw uit tot Speler v/d Maand

Tegen PSG en Real Madrid slikte hij in totaal zeven tegendoelpunten, maar daar kon Simon Mignolet ...

295
{insert image alt}

EXCLUSIEF: Hasi eerste alternatief voor Vrancken in Genk

In de zoektocht naar een opvolger voor Felice Mazzu werden tot dusver twee namen prominent naar ...

1915
{insert image alt}

"Laat De Condé en zijn mensen toch nog maar even zitten"

KRC Genk likt zijn wonden na het ontslag van Felice Mazzu en sommigen vinden technisch directeur ...

339
{insert image alt}

Venanzi: "Speel liever tegen Marseille dan tegen Feyenoord"

Bart Verhaeghe duwt door voor een BeNeLiga en Standard-voorzitter Bruno Venanzi vindt het goed dat ...

198
{insert image alt}

Brys reageert op 'moeilijke' relatie met het bestuur

STVV speelde zwak tegen Cercle Brugge en ging met 2-1 onderuit. Marc Brys ligt volgens het bestuur ...

236