VN Trimesterrapport: Het ultieme elftal van de eerste 10 speeldagen

Foto: VN Trimesterrapport: Het ultieme elftal van de eerste 10 speeldagen

Met speeldag 10 achter de rug zit het reguliere gedeelte van de competitie er voor het gros van de ploegen – Club Brugge, AA Gent, Antwerp en Charleroi hebben elk nog een partij tegoed – voor één derde op. Tijd om een eerste balans op te maken en op zoek te gaan naar de spelers die tot hiertoe de beste indruk nalieten. Het ultieme elftal van het eerste trimester in de Jupiler Pro League:

DOEL: SIMON MIGNOLET

In een nostalgische zomer die bol stond van de Rode Duivels die terug naar België keerden was de transfer van Simon Mignolet misschien wel de grootste stunt. De doelman die in Liverpool op een zijspoor was beland moest bij Club Brugge eindelijk het jarenlange keepersprobleem komen oplossen, een missie waar hij tot dusver met verve in slaagde. In zijn zeven optredens hield Mignolet al vijf keer de nul en moest hij zich slechts twee keer omdraaien, ook in het meevoetballende aspect blinkt het rustpunt tussen de palen wekelijks uit. Nu al een absolute publiekslieveling op Jan Breydel en een logische keuze voor onze ploeg.VERDEDIGING: NGADEU, LAIFIS, DELI

Voor Mignolet posteren we net als in Brugge een driemansdefensie, met als meest linkse pion zijn intussen vertrouwde ploegmaat Simon Deli. De beresterke Ivoriaan ontpopte zich met zijn zeldzame combinatie van kracht, lengte, snelheid en prima voetjes dan ook in geen tijd tot een van de imposantste verdedigers in onze competitie en is samen met Mignolet met voorsprong de beste aanwinst uit een drukke Blauw-Zwarte transferzomer. Ook zijn voormalige defensiepartner in Praag Michael Ngadeu groeide bij AA Gent snel uit tot rots in de branding, al kende de Kameroener dit weekend wel een serieuze offday.Het neemt niet weg dat de recordaankoop in de Ghelamco Arena zijn dure prijskaartje van 4,5 miljoen al meer dan rechtvaardigde. Ngadeu is achterin een onverzettelijke muur en leverde met drie doelpunten ook in aanvallend opzicht reeds een fikse bijdrage, net zoals Kostas Laifis bij Standard. De stabiele Griek zit niet alleen al aan twee goals en een assist, maar hielp de Rouches ondanks de lange afwezigheid van Zinho Vanheusden vooral ook aan de op één na beste defensie van het land. Met Laifis op het veld verloren de Luikenaars zelfs nog maar één keer – in Anderlecht – en slikten ze amper zeven tegentreffers.

MIDDENVELD: DIATTA, VORMER, REFAELOV, DAVID, LESTIENNE

Een aanvallend middenveld, maar dat mag wel wanneer we een ultiem elftal samenstellen. Op de flanken kozen we daarom voor Krépin Diatta en Maxime Lestienne, beiden beslissend bij respectievelijk Club Brugge en Standard. De Senegalees was vooral de voorbije weken uitstekend bij schot met vier treffers in evenveel duels, Lestienne zag zijn prima seizoensstart dan weer beloond met een plaatsje bij de Rode Duivels – al gooide een vervelende blessure roet in het eten. Met vijf doelpunten en twee assists kan de winger dan ook prima statistieken voorleggen, Diatta doet net één goaltje slechter. Cijfers die evenwel verbleken bij onze kanonnen in het centrum, te beginnen bij Ruud Vormer. Die kwam in deze campagne verrassend genoeg nog niet tot scoren, maar leverde wel al maar liefst zeven assists af.De aanvoerder van Club Brugge kende vorig jaar eventjes een mindere periode, maar vormt nu dus meer dan ooit weer een gouden tandem met Hans Vanaken. Dat zijn ploegmakker hier niet zelf zijn opwachting maakt heeft alles te maken met de uitmuntende prestaties van hun ex-maatje Lior Refaelov. De Israëliër eiste dit weekend bij Antwerp een strafschop op en dikte zijn seizoenstotaal zo aan tot zes stuks, evenveel als Jonathan David bij AA Gent. Dankzij de stevige buffers achter en bliksemafleiders voor zich kunnen de twee schaduwaanvallers allebei dan ook naar hartenlust als duivels uit een doosje opduiken in de vijandelijke zestien, een rol die hen beiden op het lijf geschreven is. Met ook nog eens twee en drie assists elk heeft het duo zo nu al rechtstreeks een voet in respectievelijk acht en negen doelpunten.

AANVAL: MBOKANI, LARIN

Een efficiëntie die alleen overtroffen wordt door de spelers in onze voorhoede, met Dieumerci Mbokani als absolute uitschieter. De Congolees kwam dit seizoen zelfs zonder de penalty die hij tegen zijn zin dus aan Refaelov moest laten al acht keer tot scoren, met ook nog vijf assists achter zijn naam was de spits zelfs in 13 van de 19 Antwerpse goals betrokken. Op 33-jarige leeftijd bewijst Dieu zo week na week nog steeds bij de beste aanvallers in de Jupiler Pro League te horen en vormt hij veruit de belangrijkste schakel in de steeds groeiende ambities op Den Bosuil. Misschien toch maar best zoveel mogelijk tevreden houden, dus.Iemand die zeker tevreden zal zijn is Cyle Larin, dit weekend met twee treffers en evenveel assists de grote uitblinker bij Zulte Waregem in de 6-0 vernedering van Cercle Brugge. Nummers vier en zes respectievelijk voor de Canadees, die zo verantwoordelijk is voor 10 van de 18 doelpunten die Essevee na 10 speeldagen wist te maken. De huurling van Besiktas vormt dan ook een dodelijk duo met Saido Berahino, is tot dusver de enige die alles speelde bij de fusieclub en een van de voornaamste redenen waarom die weer aan de deur van PO I klopt. Als Larin zijn goede vorm aanhoudt zullen de troepen van Francky Dury er alvast dichtbij zijn.

COACH: PHILIPPE CLEMENT

De coach die aan de Gaverbeek ondertussen deel van het meubilair is geworden levert er zo andermaal prima werk, net zoals ook Wouter Vrancken (KV Mechelen) en Bernd Hollerbach (Moeskroen) hier de nodige lof verdienen voor hun inspanningen. De enige juiste man om aan het hoofd van ons elftal te zetten is evenwel toch Philippe Clement. De trainer van Club Brugge leidde vorig jaar KRC Genk al naar de landstitel en lijkt na amper één trimester voetbal al goed op weg om dat kunstje dit seizoen in Jan Breydel nog eens over te doen.Sprankelend voetbal, goals bij de vleet en een ijzersterke defensie: Clement bouwde Blauw-Zwart in geen tijd om tot een machine die nu al dé titelfavoriet bij uitstek is. De Antwerpenaar maakte daarbij slim gebruik van een mix aan ingrediënten uit zijn eigen keuken en die van voorganger Ivan Leko en bekokstoofde zo vooral de laatste weken een succesrecept dat zelfs het grote Real Madrid pijn kon doen. Ook de vele ego’s in de rijkelijk gevulde Brugse kleedkamer weet de minzame kroonprins van het Belgisch trainersgild probleemloos te managen. Of mogen we Clement toch stilaan uitroepen tot de enige echte koning?

POLL: Welke veldspeler maakte tot dusver dit seizoen het meeste indruk?

'Nieuwe lucratieve aanbieding kan Mertens 15 miljoen opleveren'

"Play-Off II is niets voor Anderlecht"

'Eén Belgische en één Nederlandse club dreigen BeNeLiga nog te torpederen'

Vandaag 24 Januari 2020

  • teaser
  • compact
{insert image alt}

Charles De Ketelaere: het Brugse antwoord op Neerpede

Als Club Brugge dit seizoen effectief de dubbel in huis wil halen, mag het binnen twee weken op ...

1338
{insert image alt}

Waarom Verschueren (nog) krediet verdient: transfer à la Frutos nodig

RSC Anderlecht zou volgens Sport/Voetbalmagazine via Wouter Vandenhaute al op zoek zijn naar een ...

733
{insert image alt}

Stoica: "Dit is Anderlecht niet meer"

Alin Stoica was een speler zoals de fans van RSC Anderlecht ze graag zien. Na zijn overstap naar ...

0
{insert image alt}

AA Gent haalt Belgische aanvaller in huis

AA Gent heeft nog een speler aangetrokken. De Buffalo’s hebben de 20-jarige Belgische aanvaller ...

18
{insert image alt}

'KRC Genk zet ook eerste doelman van Azerbeidzjan op shortlist'

KRC Genk en RSC Anderlecht onderhandelden over Davy Roef, maar die mocht niet weg. Frank Boeckx was ...

50
{insert image alt}

WED TIP: Zo win je dit weekend 330 euro met 10 euro inzet!

Geen sport die wekelijks meer mensen in de greep houdt dan het voetbal. Omwille van de emotie en de ...

0
{insert image alt}

'Nieuwe lucratieve aanbieding kan Mertens 15 miljoen opleveren'

Tegenwoordig kan Napoli geen beroep doen op Dries Mertens, want de Rode Duivel ligt intussen al een ...

81
{insert image alt}

'PSG heeft grootse plannen en contacteert Real en Milan voor transfers'

Paris Saint-Germain was de voorbije jaren oppermachtig in Frankrijk, maar in de Champions League ...

29
{insert image alt}

"Play-Off II is niets voor Anderlecht"

Anderlecht wacht nog een helse taak als het op het einde van de reguliere competitie in de top zes ...

144
{insert image alt}

De Camargo krijgt nog fraaie bekroning in Duitsland

Op zijn 36ste is Igor De Camargo nog bezig aan een mooi hoofdstuk in de herfst van zijn carrière ...

36
{insert image alt}

'Anderlecht zal nog even moeten wachten op centen voor transfer'

Anderlecht wil deze maand 10 miljoen euro incasseren door uitgaande transfers, maar voorlopig loopt ...

166
{insert image alt}

'Lukaku mag volgende grote naam verwelkomen bij Inter'

Internazionale pakte de voorbije maanden uit met een aantal opmerkelijke transfers. In de zomer ...

97
{insert image alt}

'Eén Belgische en één Nederlandse club dreigen BeNeLiga nog te torpederen'

Het oprichten van een BeNeLiga blijft een piste die serieus overwogen wordt, zeker nu elf ...

549
{insert image alt}

'Didillon blijft gedesillusioneerd achter na beslissing Genk'

De voorbije dagen leek een opmerkelijke transfer in de maak, want Anderlecht en KRC Genk ...

281
{insert image alt}

'Real Sociedad krijgt eerste bod binnen op Januzaj'

Adnan Januzaj komt dit seizoen maar met mondjesmaat aan spelen toe bij Real Sociedad, waar hij door ...

73
{insert image alt}

Charleroi verliest oudgediende: "Ik kon ook naar Young Boys"

Charleroi beleeft een boerenjaar en lijkt nu al vrijwel zeker van een plaats in Play-Off I, maar ...

39
{insert image alt}

'Nieuwe Engelse grootmacht zet Berge op zijn lijstje'

KRC Genk moest deze maand met Ally Samatta alweer een sterkhouder laten vertrekken en in Limburg ...

319

Gisteren 23 Januari 2020

{insert image alt}

Mignolet maakte al brokken vóór bekerwedstrijd tegen Essevee (🎥)

Simon Mignolet ging woensdag voor een eerste keer pijnlijk in de fout bij Club Brugge. Zo zie je ...

278
{insert image alt}

Woedende Bölöni viseert ook Mbokani en Refaelov: "Er is een probleem"

Na Club Brugge wist ook Antwerp vanavond geen afstand te nemen van zijn tegenstander in de ...

839
{insert image alt}

Opvallend: Anderlecht favoriete tegenstander van Vanaken

Hans Vanaken sleepte vorige week zijn tweede opeenvolgende Gouden Schoen in de wacht. Hij maakt dus ...

138
{insert image alt}

Lamkel Zé helemaal uitgespuwd: "Hopelijk klopt Hoedt hem compleet lam"

Antwerp geraakte vanavond niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen KV Kortrijk. The Great Old was ...

795
{insert image alt}

Firmino bezorgt Liverpool ultieme zege bij Wolves en Dendoncker

Liverpool blijft maar winnen in de Engelse Premier League. Ook het zware uitduel bij Wolverhampton ...

80
{insert image alt}

Antwerp niet voorbij stug Kortrijk, Lamkel Zé eist hoofdrol op

Deze week werden de heenwedstrijden in de Beker van België, ook Croky Cup genaamd, afgewerkt. Club ...

362
{insert image alt}

BeNeLiga wordt volledig afgeschoten: "Compleet waardeloos"

Donderdag vond er in Eindhoven een topoverleg plaats tussen de grote clubs uit België en Nederland ...

684
{insert image alt}

Dan toch? 'Club legt 15 miljoen op tafel voor nieuwe aanvaller'

Dé transferprioriteit bij Club Brugge aan het begin van deze mercato was duidelijk: een vervanger ...

859
{insert image alt}

Lamkel Zé doet Diagne'ke: "Stel die clown nooit meer op!"

Antwerp FC stond donderdagavond voor de heenwedstrijd in de halve finales van de beker tegen KV ...

421
{insert image alt}

Kompany waarschuwt Club en co: "Wij gaan strijd aan met wie dan ook"

Vincent Kompany heeft donderdag opnieuw van zich laten horen. In een videoboodschap op de officiële ...

445
{insert image alt}

'Transferakkoord nabij: Carrasco gaat in Premier League aan de slag'

De wintermercato vat vrijdag zijn laatste week aan en ook voor een aantal Rode Duivels begint de ...

722
{insert image alt}

Rits neemt ploegmaat bij Club in bescherming

Er werd verwacht dat Club Brugge de klus al in de heenwedstrijd ging klaren, maar om zich te ...

341
{insert image alt}

'Barça ruikt buitenkansje en meldt zich in Manchester'

FC Barcelona is momenteel nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe spits om de maandenlange afwezigheid ...

243
{insert image alt}

Club denkt aan toekomst en legt veelbelovende winger vast

Bij Club Brugge is het tot dusver een opvallend rustige wintermercato. De leider in de Jupiler Pro ...

557
{insert image alt}

Antwerp-fans zetten 't Stad in brand vlak voor bekerclash

Door de overmacht van Club Brugge lijkt de titel dit seizoen nog wat te hoog gegrepen, maar de Great ...

836