VN Trimesterrapport: Het ultieme elftal van de eerste 10 speeldagen

Foto: VN Trimesterrapport: Het ultieme elftal van de eerste 10 speeldagen

Met speeldag 10 achter de rug zit het reguliere gedeelte van de competitie er voor het gros van de ploegen – Club Brugge, AA Gent, Antwerp en Charleroi hebben elk nog een partij tegoed – voor één derde op. Tijd om een eerste balans op te maken en op zoek te gaan naar de spelers die tot hiertoe de beste indruk nalieten. Het ultieme elftal van het eerste trimester in de Jupiler Pro League:

DOEL: SIMON MIGNOLET

In een nostalgische zomer die bol stond van de Rode Duivels die terug naar België keerden was de transfer van Simon Mignolet misschien wel de grootste stunt. De doelman die in Liverpool op een zijspoor was beland moest bij Club Brugge eindelijk het jarenlange keepersprobleem komen oplossen, een missie waar hij tot dusver met verve in slaagde. In zijn zeven optredens hield Mignolet al vijf keer de nul en moest hij zich slechts twee keer omdraaien, ook in het meevoetballende aspect blinkt het rustpunt tussen de palen wekelijks uit. Nu al een absolute publiekslieveling op Jan Breydel en een logische keuze voor onze ploeg.VERDEDIGING: NGADEU, LAIFIS, DELI

Voor Mignolet posteren we net als in Brugge een driemansdefensie, met als meest linkse pion zijn intussen vertrouwde ploegmaat Simon Deli. De beresterke Ivoriaan ontpopte zich met zijn zeldzame combinatie van kracht, lengte, snelheid en prima voetjes dan ook in geen tijd tot een van de imposantste verdedigers in onze competitie en is samen met Mignolet met voorsprong de beste aanwinst uit een drukke Blauw-Zwarte transferzomer. Ook zijn voormalige defensiepartner in Praag Michael Ngadeu groeide bij AA Gent snel uit tot rots in de branding, al kende de Kameroener dit weekend wel een serieuze offday.Het neemt niet weg dat de recordaankoop in de Ghelamco Arena zijn dure prijskaartje van 4,5 miljoen al meer dan rechtvaardigde. Ngadeu is achterin een onverzettelijke muur en leverde met drie doelpunten ook in aanvallend opzicht reeds een fikse bijdrage, net zoals Kostas Laifis bij Standard. De stabiele Griek zit niet alleen al aan twee goals en een assist, maar hielp de Rouches ondanks de lange afwezigheid van Zinho Vanheusden vooral ook aan de op één na beste defensie van het land. Met Laifis op het veld verloren de Luikenaars zelfs nog maar één keer – in Anderlecht – en slikten ze amper zeven tegentreffers.

MIDDENVELD: DIATTA, VORMER, REFAELOV, DAVID, LESTIENNE

Een aanvallend middenveld, maar dat mag wel wanneer we een ultiem elftal samenstellen. Op de flanken kozen we daarom voor Krépin Diatta en Maxime Lestienne, beiden beslissend bij respectievelijk Club Brugge en Standard. De Senegalees was vooral de voorbije weken uitstekend bij schot met vier treffers in evenveel duels, Lestienne zag zijn prima seizoensstart dan weer beloond met een plaatsje bij de Rode Duivels – al gooide een vervelende blessure roet in het eten. Met vijf doelpunten en twee assists kan de winger dan ook prima statistieken voorleggen, Diatta doet net één goaltje slechter. Cijfers die evenwel verbleken bij onze kanonnen in het centrum, te beginnen bij Ruud Vormer. Die kwam in deze campagne verrassend genoeg nog niet tot scoren, maar leverde wel al maar liefst zeven assists af.De aanvoerder van Club Brugge kende vorig jaar eventjes een mindere periode, maar vormt nu dus meer dan ooit weer een gouden tandem met Hans Vanaken. Dat zijn ploegmakker hier niet zelf zijn opwachting maakt heeft alles te maken met de uitmuntende prestaties van hun ex-maatje Lior Refaelov. De Israëliër eiste dit weekend bij Antwerp een strafschop op en dikte zijn seizoenstotaal zo aan tot zes stuks, evenveel als Jonathan David bij AA Gent. Dankzij de stevige buffers achter en bliksemafleiders voor zich kunnen de twee schaduwaanvallers allebei dan ook naar hartenlust als duivels uit een doosje opduiken in de vijandelijke zestien, een rol die hen beiden op het lijf geschreven is. Met ook nog eens twee en drie assists elk heeft het duo zo nu al rechtstreeks een voet in respectievelijk acht en negen doelpunten.

AANVAL: MBOKANI, LARIN

Een efficiëntie die alleen overtroffen wordt door de spelers in onze voorhoede, met Dieumerci Mbokani als absolute uitschieter. De Congolees kwam dit seizoen zelfs zonder de penalty die hij tegen zijn zin dus aan Refaelov moest laten al acht keer tot scoren, met ook nog vijf assists achter zijn naam was de spits zelfs in 13 van de 19 Antwerpse goals betrokken. Op 33-jarige leeftijd bewijst Dieu zo week na week nog steeds bij de beste aanvallers in de Jupiler Pro League te horen en vormt hij veruit de belangrijkste schakel in de steeds groeiende ambities op Den Bosuil. Misschien toch maar best zoveel mogelijk tevreden houden, dus.Iemand die zeker tevreden zal zijn is Cyle Larin, dit weekend met twee treffers en evenveel assists de grote uitblinker bij Zulte Waregem in de 6-0 vernedering van Cercle Brugge. Nummers vier en zes respectievelijk voor de Canadees, die zo verantwoordelijk is voor 10 van de 18 doelpunten die Essevee na 10 speeldagen wist te maken. De huurling van Besiktas vormt dan ook een dodelijk duo met Saido Berahino, is tot dusver de enige die alles speelde bij de fusieclub en een van de voornaamste redenen waarom die weer aan de deur van PO I klopt. Als Larin zijn goede vorm aanhoudt zullen de troepen van Francky Dury er alvast dichtbij zijn.

COACH: PHILIPPE CLEMENT

De coach die aan de Gaverbeek ondertussen deel van het meubilair is geworden levert er zo andermaal prima werk, net zoals ook Wouter Vrancken (KV Mechelen) en Bernd Hollerbach (Moeskroen) hier de nodige lof verdienen voor hun inspanningen. De enige juiste man om aan het hoofd van ons elftal te zetten is evenwel toch Philippe Clement. De trainer van Club Brugge leidde vorig jaar KRC Genk al naar de landstitel en lijkt na amper één trimester voetbal al goed op weg om dat kunstje dit seizoen in Jan Breydel nog eens over te doen.Sprankelend voetbal, goals bij de vleet en een ijzersterke defensie: Clement bouwde Blauw-Zwart in geen tijd om tot een machine die nu al dé titelfavoriet bij uitstek is. De Antwerpenaar maakte daarbij slim gebruik van een mix aan ingrediënten uit zijn eigen keuken en die van voorganger Ivan Leko en bekokstoofde zo vooral de laatste weken een succesrecept dat zelfs het grote Real Madrid pijn kon doen. Ook de vele ego’s in de rijkelijk gevulde Brugse kleedkamer weet de minzame kroonprins van het Belgisch trainersgild probleemloos te managen. Of mogen we Clement toch stilaan uitroepen tot de enige echte koning?

POLL: Welke veldspeler maakte tot dusver dit seizoen het meeste indruk?

Roberto Carlos gek van Rode Duivel: "Hij wordt nummer 1 van de wereld"

'Juventus wil Europese top aftroeven voor verrassende aanwinst'

Anderlecht mag hopen op gewenste transfer: "Ze moeten er alles aan doen"

Vandaag 01 Juni 2020

  • teaser
  • compact
{insert image alt}

Het lijstje van Leko: de versterkingen die Antwerp nodig heeft

Antwerp staat voor een revolutie. De Great Old verving niet alleen Laszlo Bölöni door Ivan Leko ...

2493
{insert image alt}

'Juventus wil Europese top aftroeven voor verrassende aanwinst'

Het seizoen in de Serie A zal dan toch afgewerkt worden, Juventus is dus nog niet helemaal zeker van ...

12
{insert image alt}

Roberto Carlos gek van Rode Duivel: "Hij wordt nummer 1 van de wereld"

Hoewel het coronavirus er bijzonder zwaar heeft toegeslagen, zal het seizoen in Spanje toch hervat ...

214
{insert image alt}

Anderlecht mag hopen op gewenste transfer: "Ze moeten er alles aan doen"

Nieuwe voorzitter Wouter Vandenhaute zou momenteel op zoek zijn naar extra investeerders bij RSC ...

145
{insert image alt}

'Barça wil nieuwe ploeg bouwen rond vier steunpilaren'

Hoewel de Catalanen nog steeds aan de leiding staan in La Liga, rommelde het de voorbije maanden ...

87
{insert image alt}

'Club wil onderhandelingen pas openen bij bod van 20 miljoen'

Club Brugge vond zaterdag een akkoord met Shakhtar Donetsk over Eduard Sobol, zijn huurbeurt wordt ...

414

Gisteren 31 Mei 2020

{insert image alt}

'PSG wil vervanger Meunier bij Ajax wegplukken'

Het is stilaan helemaal zeker dat Thomas Meunier straks Paris Saint-Germain zal verlaten. Binnen een ...

108
{insert image alt}

'Ramos kostte Real Madrid de komst van toptalent'

Real Madrid gooide de voorbije jaren zijn transferbeleid om en gaat tegenwoordig alsmaar meer voor ...

177
{insert image alt}

Kalender La Liga bekend: aftrap met derby in Sevilla, Real op oefencomplex

De komende weken zullen alsmaar meer voetbalcompetities zich op gang trekken en nu heeft ook Spanje ...

97
{insert image alt}

"Rangers heeft te veel betaald voor Hagi"

Het hing al enkele weken in de lucht, maar enkele dagen geleden rondde KRC Genk alsnog de ...

418
{insert image alt}

'FC Bayat: Nantes gaat alweer voor oude bekende van JPL'

Sinds hij op Anderlecht niet meer welkom is, heeft Mogi Bayat zijn macht bij andere clubs ...

109
{insert image alt}

'Moffi kan na half seizoen al KV Kortrijk verlaten voor zeer fraaie transfer'

KV Kortrijk realiseerde in januari een zeer mooie deal. Het plukte de totaal onbekende Terem Moffi ...

358
{insert image alt}

De Bilde: "Hij is momenteel één van de beste spitsen ter wereld"

De Bundesliga bulkt van het aanvallende talent en aangezien alle andere grote competities in Europa ...

208
{insert image alt}

'Westerlo zet Fenerbahçe op het spoor van smaakmaker Club'

Na een sterk seizoen zijn een aantal smaakmakers van Club Brugge deze zomer alweer zeer gegeerd. ...

630
{insert image alt}

Sancho gooit record Havertz bliksemsnel van de tabellen

Borussia Dortmund haalde zondag nog eens de voorhamer boven, door hekkensluiter Paderborn met 1-6 te ...

148
{insert image alt}

'Arek Milik kent nieuwe bestemming al en maakt knaltransfer'

Arek Milik doet het ondanks slepend blessureleed alleraardigst bij SSC Napoli. Mogelijk volgt deze ...

178
{insert image alt}

Maesschalck: "Hadden toestemming van Real Madrid over Hazard"

Eden Hazard sukkelde dit seizoen met veel blessureleed en de Rode Duivel kan zijn seizoen nog redden ...

207
{insert image alt}

'Preud'homme niet langer coach, verlaat hij Standard definitief?'

Michel Preud'homme gaat voor 13 juni zijn beslissing kenbaar maken of hij komend seizoen nog zal ...

1108
{insert image alt}

'Lazio wil Eupen-speler kopen en meteen in deal betrekken'

KAS Eupen heeft een redelijk grijs seizoen achter de rug. De Panda's konden zich relatief vlot van ...

86
{insert image alt}

Excelsior stuurt verdediger terug naar Zulte Waregem

Zulte Waregem ziet een verdediger terugkeren naar de Gaverbeek. Dat maakte de Nederlandse club ...

261
{insert image alt}

Hazard zorgt met goal en assist voor zeer ruime zege van Dortmund

Borussia Dortmund heeft zich weten te herpakken na de nederlaag tegen Bayern München. Dortmund ging ...

169