VN Trimesterrapport: Het ultieme elftal van de eerste 10 speeldagen

Foto: VN Trimesterrapport: Het ultieme elftal van de eerste 10 speeldagen

Met speeldag 10 achter de rug zit het reguliere gedeelte van de competitie er voor het gros van de ploegen – Club Brugge, AA Gent, Antwerp en Charleroi hebben elk nog een partij tegoed – voor één derde op. Tijd om een eerste balans op te maken en op zoek te gaan naar de spelers die tot hiertoe de beste indruk nalieten. Het ultieme elftal van het eerste trimester in de Jupiler Pro League:

DOEL: SIMON MIGNOLET

In een nostalgische zomer die bol stond van de Rode Duivels die terug naar België keerden was de transfer van Simon Mignolet misschien wel de grootste stunt. De doelman die in Liverpool op een zijspoor was beland moest bij Club Brugge eindelijk het jarenlange keepersprobleem komen oplossen, een missie waar hij tot dusver met verve in slaagde. In zijn zeven optredens hield Mignolet al vijf keer de nul en moest hij zich slechts twee keer omdraaien, ook in het meevoetballende aspect blinkt het rustpunt tussen de palen wekelijks uit. Nu al een absolute publiekslieveling op Jan Breydel en een logische keuze voor onze ploeg.VERDEDIGING: NGADEU, LAIFIS, DELI

Voor Mignolet posteren we net als in Brugge een driemansdefensie, met als meest linkse pion zijn intussen vertrouwde ploegmaat Simon Deli. De beresterke Ivoriaan ontpopte zich met zijn zeldzame combinatie van kracht, lengte, snelheid en prima voetjes dan ook in geen tijd tot een van de imposantste verdedigers in onze competitie en is samen met Mignolet met voorsprong de beste aanwinst uit een drukke Blauw-Zwarte transferzomer. Ook zijn voormalige defensiepartner in Praag Michael Ngadeu groeide bij AA Gent snel uit tot rots in de branding, al kende de Kameroener dit weekend wel een serieuze offday.Het neemt niet weg dat de recordaankoop in de Ghelamco Arena zijn dure prijskaartje van 4,5 miljoen al meer dan rechtvaardigde. Ngadeu is achterin een onverzettelijke muur en leverde met drie doelpunten ook in aanvallend opzicht reeds een fikse bijdrage, net zoals Kostas Laifis bij Standard. De stabiele Griek zit niet alleen al aan twee goals en een assist, maar hielp de Rouches ondanks de lange afwezigheid van Zinho Vanheusden vooral ook aan de op één na beste defensie van het land. Met Laifis op het veld verloren de Luikenaars zelfs nog maar één keer – in Anderlecht – en slikten ze amper zeven tegentreffers.

MIDDENVELD: DIATTA, VORMER, REFAELOV, DAVID, LESTIENNE

Een aanvallend middenveld, maar dat mag wel wanneer we een ultiem elftal samenstellen. Op de flanken kozen we daarom voor Krépin Diatta en Maxime Lestienne, beiden beslissend bij respectievelijk Club Brugge en Standard. De Senegalees was vooral de voorbije weken uitstekend bij schot met vier treffers in evenveel duels, Lestienne zag zijn prima seizoensstart dan weer beloond met een plaatsje bij de Rode Duivels – al gooide een vervelende blessure roet in het eten. Met vijf doelpunten en twee assists kan de winger dan ook prima statistieken voorleggen, Diatta doet net één goaltje slechter. Cijfers die evenwel verbleken bij onze kanonnen in het centrum, te beginnen bij Ruud Vormer. Die kwam in deze campagne verrassend genoeg nog niet tot scoren, maar leverde wel al maar liefst zeven assists af.De aanvoerder van Club Brugge kende vorig jaar eventjes een mindere periode, maar vormt nu dus meer dan ooit weer een gouden tandem met Hans Vanaken. Dat zijn ploegmakker hier niet zelf zijn opwachting maakt heeft alles te maken met de uitmuntende prestaties van hun ex-maatje Lior Refaelov. De Israëliër eiste dit weekend bij Antwerp een strafschop op en dikte zijn seizoenstotaal zo aan tot zes stuks, evenveel als Jonathan David bij AA Gent. Dankzij de stevige buffers achter en bliksemafleiders voor zich kunnen de twee schaduwaanvallers allebei dan ook naar hartenlust als duivels uit een doosje opduiken in de vijandelijke zestien, een rol die hen beiden op het lijf geschreven is. Met ook nog eens twee en drie assists elk heeft het duo zo nu al rechtstreeks een voet in respectievelijk acht en negen doelpunten.

AANVAL: MBOKANI, LARIN

Een efficiëntie die alleen overtroffen wordt door de spelers in onze voorhoede, met Dieumerci Mbokani als absolute uitschieter. De Congolees kwam dit seizoen zelfs zonder de penalty die hij tegen zijn zin dus aan Refaelov moest laten al acht keer tot scoren, met ook nog vijf assists achter zijn naam was de spits zelfs in 13 van de 19 Antwerpse goals betrokken. Op 33-jarige leeftijd bewijst Dieu zo week na week nog steeds bij de beste aanvallers in de Jupiler Pro League te horen en vormt hij veruit de belangrijkste schakel in de steeds groeiende ambities op Den Bosuil. Misschien toch maar best zoveel mogelijk tevreden houden, dus.Iemand die zeker tevreden zal zijn is Cyle Larin, dit weekend met twee treffers en evenveel assists de grote uitblinker bij Zulte Waregem in de 6-0 vernedering van Cercle Brugge. Nummers vier en zes respectievelijk voor de Canadees, die zo verantwoordelijk is voor 10 van de 18 doelpunten die Essevee na 10 speeldagen wist te maken. De huurling van Besiktas vormt dan ook een dodelijk duo met Saido Berahino, is tot dusver de enige die alles speelde bij de fusieclub en een van de voornaamste redenen waarom die weer aan de deur van PO I klopt. Als Larin zijn goede vorm aanhoudt zullen de troepen van Francky Dury er alvast dichtbij zijn.

COACH: PHILIPPE CLEMENT

De coach die aan de Gaverbeek ondertussen deel van het meubilair is geworden levert er zo andermaal prima werk, net zoals ook Wouter Vrancken (KV Mechelen) en Bernd Hollerbach (Moeskroen) hier de nodige lof verdienen voor hun inspanningen. De enige juiste man om aan het hoofd van ons elftal te zetten is evenwel toch Philippe Clement. De trainer van Club Brugge leidde vorig jaar KRC Genk al naar de landstitel en lijkt na amper één trimester voetbal al goed op weg om dat kunstje dit seizoen in Jan Breydel nog eens over te doen.Sprankelend voetbal, goals bij de vleet en een ijzersterke defensie: Clement bouwde Blauw-Zwart in geen tijd om tot een machine die nu al dé titelfavoriet bij uitstek is. De Antwerpenaar maakte daarbij slim gebruik van een mix aan ingrediënten uit zijn eigen keuken en die van voorganger Ivan Leko en bekokstoofde zo vooral de laatste weken een succesrecept dat zelfs het grote Real Madrid pijn kon doen. Ook de vele ego’s in de rijkelijk gevulde Brugse kleedkamer weet de minzame kroonprins van het Belgisch trainersgild probleemloos te managen. Of mogen we Clement toch stilaan uitroepen tot de enige echte koning?

POLL: Welke veldspeler maakte tot dusver dit seizoen het meeste indruk?

Martinez geeft Vanaken hoop: geen EK-selectie voor vaste pion?

Hazard legt fenomenale statistieken voor bij Duivels

Duivels hebben immens nadeel op EK 2020, Oranje groot voordeel

Vandaag 14 Oktober 2019

  • teaser
  • compact
{insert image alt}

Martinez geeft Vanaken hoop: geen EK-selectie voor vaste pion?

De Rode Duivels trekken straks naar het EK 2020. Vooraleer het zover is, zal bondscoach Roberto ...

0
{insert image alt}

Real-legende heeft slecht nieuws voor Courtois en Hazard

Voor Thibaut Courtois kwam de afgelopen interlandbreak vermoedelijk zeer gelegen. De doelman zit bij ...

41
{insert image alt}

Hazard legt fenomenale statistieken voor bij Duivels

Eden Hazard is nog niet helemaal terug de oude, maar is toch keer op keer beslissend voor de Rode ...

27
{insert image alt}

Duivels hebben immens nadeel op EK 2020, Oranje groot voordeel

De Rode Duivels wisten zich afgelopen week officieel te kwalificeren voor het EK van 2020. Door de ...

296
{insert image alt}

Degryse vreest voor EK-selectie van Hans Vanaken

De Rode Duivels boekten hun achtste overwinning op rij in Kazachtstan, en deze keer kreeg Dennis ...

245
{insert image alt}

Oranje maakt indruk: "Het beste team ter wereld"

Onze Rode Duivels voegden er zondag alweer een overwinning aan toe, de achtste op rij, maar ook ...

378
{insert image alt}

'Real lacht met salariseisen en wil grote transferslag slaan'

Real Madrid investeerde afgelopen zomer al een pak miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar de ...

123
{insert image alt}

Losada meteen de mist in bij Beerschot-debuut

Hernan Losada werd vorige week aangesteld als hoofdcoach ad interim bij Beerschot, maar het debuut ...

231
{insert image alt}

'Guardiola werkt aan erg straf plan met De Bruyne'

Kevin De Bruyne liet de twee voorbije interlands met de Rode Duivels aan zich voorbij gaan. De ...

418
{insert image alt}

Ook Union niet te spreken: "Zo'n penalty vind je altijd"

In de Proximus League werd er dit weekend wel gewoon gevoetbald en andermaal zorgde de ...

89
{insert image alt}

Degryse: "Chadli of Thorgan? Ik zou voor hem kiezen"

De Rode Duivels blijven dit seizoen een perfect rapport voorleggen. In de vier interlands die tot ...

503
{insert image alt}

Woede bij Beerschot: "Zoiets kan niet in professionele competitie"

Na een tegenvallende start van het seizoen besloot K Beerschot VA vorige week om afscheid te nemen ...

370
{insert image alt}

'Bayern zet ontevreden Müller meteen op zijn plaats'

Thomas Müller is niet langer gelukkig bij Bayern München. Zijn speeltijd is dit seizoen erg ...

156
{insert image alt}

Oude bekende gunt RSCA'er eerste internationale cap

Erg veel internationals telt RSC Anderlecht dan wel niet, maar Edo Kayembe zal de voorbije ...

124
{insert image alt}

'Genk moet winters vertrek Berge vrezen: recordtransfer lonkt'

In aanloop naar het loodzware tweeluik tegen Standard en Liverpool, moest Felice Mazzu bij KRC Genk ...

656

Gisteren 13 Oktober 2019

{insert image alt}

Batshuayi verklapt 'zijn geheim' voor trefzekerheid bij Rode Duivels

Zijn prestatie tegen Kazachstan kon niet iedereen bekoren, maar Michy Batshuayi vond wel andermaal ...

230
{insert image alt}

Al vier landen gekwalificeerd voor EURO 2020

De Rode Duivels waren na hun zege tegen San Marino de eersten om zich te plaatsen voor de eindronde ...

383
{insert image alt}

Cech beleeft waanzinnig droomdebuut in nieuwe carrière (🎥)

In een van de vreemdste carrièrewissels die we ons kunnen herinneren ruilde Petr Cech recent zijn ...

200
{insert image alt}

Koeman geeft De Jong en Blind openlijk veeg uit de pan (🎥)

Voor de wedstrijd van Nederland in Wit-Rusland gaf Ronald Koeman al een uiterst opvallend interview, ...

168
{insert image alt}

Kazachstan deed Praet denken aan ... STVV

Kunstgras. In Europese topcompetities als de Serie A en Premier League is het uiteraard uit den ...

171
{insert image alt}

Courtois geniet dan tóch nog steun van Madrileense fans

Op het WK van vorige zomer was hij nog ontegensprekelijk de beste keeper ter wereld, maar sindsdien ...

713
{insert image alt}

Genk komt met hoopvol nieuws over Berge

Miljoenenoffers zouden ze afgewezen hebben om hem in Genk te houden, maar veel gaf Sander Berge daar ...

457
{insert image alt}

Hazard verklapt succesrecept Rode Duivels: "Dat is wat ons vooruit stuwt"

De troepen van Roberto Martinez konden in tegenstelling tot in de vorige interlandbreak weer rekenen ...

307
{insert image alt}

Courtois rond kaap van 200 (!) met dubbele clean sheet

Veel werk heeft hij er niet voor moeten opknappen, maar het tweeluik van de Rode Duivels tegen San ...

239
{insert image alt}

Verschaeren en Vertonghen delen nostalgisch moment (📷)

Kleine jongens worden groot, zeggen ze dan wel eens. In Yari Verschaeren zijn geval kunnen we zelfs ...

277
{insert image alt}

Standard-verdediger choqueert met horrortackle (📷)

De Rode Duivels pakten donderdag uit tegen dwergstaat San Marino, en dus kon eerste achtervolger in ...

305
{insert image alt}

Vanaken en Verschaeren verdelen Duivels-fans in twee kampen

Donderdagavond had zowel voor Hans Vanaken als Yari Verschaeren een primeur in huis, want terwijl de ...

645
{insert image alt}

'United is transferblunders kotsbeu en schakelt hulplijn in'

Manchester United maakt vooralsnog een dramatisch seizoen door en moet op dit moment zelfs vooral ...

417
{insert image alt}

Alderweireld haalt uit: "Zou eigenlijk niet mogen"

Voor Toby Alderweireld zal de internationale break ongetwijfeld deugd gedaan hebben. Met Tottenham ...

381
{insert image alt}

"Kompany is een probleem, zonder dat hij een probleem is"

De EK-kwalificatiecampagne van de Rode Duivels is tot dusver een groot succes, alle wedstrijden ...

616