Mbokani en Mignolet slaan gat in individuele klassementen

681 stemmen
Mbokani en Mignolet slaan gat in individuele klassementen

Met de tiende speeldag achter de rug is de reguliere competitie van de Jupiler Pro League nu al voor één derde afgewerkt. Club Brugge is voorlopig de autoritaire leider, iets wat we ook in de individuele klassementen terugzien.


Het shirt met de Gouden Stier hangt momenteel evenwel niet in de kleedkamer van Jan Breydel, maar wel in die van Den Bosuil. Dieumerci Mbokani (Antwerp) scoorde tegen Standard zijn achtste treffer van het seizoen en verstevigde zo zijn grip op de topschutterstitel, al had hij er graag ook negen van gemaakt. Lior Refaelov eiste de strafschop echter op en hijst zich zo net als Renaud Emond (Standard) met zes doelpunten naast Jonathan David (AA Gent) als tweede in de stand.

Ruud Vormer (Club Brugge) gaf in de 4-0 zege tegen AA Gent geen assist en blijft zo steken op zeven beslissende passes. Nog steeds ruimschoots voldoende om de koppositie in de CENTURY 21 Pro Assist-ranking te behouden, want eerste achtervolger en tegenstander van zondag Vadis Odjidja (AA Gent) kwam op die manier uiteraard ook geen stap dichterbij. Cyle Larin (Zulte Waregem) deed dat wel en zit na zijn twee assists tegen Cercle nu eveneens aan vijf stuks.



In het Clean Sheet-klassement vergrootte Simon Mignolet (Club Brugge) zijn voorsprong op de concurrentie door zijn netten andermaal schoon te houden. De Rode Duivel moest zich in zijn zeven optredens voor Blauw-Zwart nog maar twee keer omdraaien en zit zo al aan vijf matchen zonder tegendoelpunt. Hendrick Van Crombrugge (Anderlecht) bleef steken op vier en moet nu ook Sammy Bossut (Zulte Waregem) naast zich dulden als tweede in de rangschikking.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

Wie wordt topschutter in de JPL?

Meest recent

Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

7
7
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

24
24
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

25
25
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

51
51
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

24
24
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

99
99
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

84
84
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

16
16
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

131
131
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

307
307
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

196
196
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

57
57
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

635
635
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

443
443
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

440
440
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

330
330
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

613
613
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

314
314
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

471
471
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

128
128
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2025
2025
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

177
177
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

259
259
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

244
244
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

77
77

Meer sportnieuws