Mbokani en Mignolet slaan gat in individuele klassementen

681 stemmen
Mbokani en Mignolet slaan gat in individuele klassementen

Met de tiende speeldag achter de rug is de reguliere competitie van de Jupiler Pro League nu al voor één derde afgewerkt. Club Brugge is voorlopig de autoritaire leider, iets wat we ook in de individuele klassementen terugzien.


Het shirt met de Gouden Stier hangt momenteel evenwel niet in de kleedkamer van Jan Breydel, maar wel in die van Den Bosuil. Dieumerci Mbokani (Antwerp) scoorde tegen Standard zijn achtste treffer van het seizoen en verstevigde zo zijn grip op de topschutterstitel, al had hij er graag ook negen van gemaakt. Lior Refaelov eiste de strafschop echter op en hijst zich zo net als Renaud Emond (Standard) met zes doelpunten naast Jonathan David (AA Gent) als tweede in de stand.

Ruud Vormer (Club Brugge) gaf in de 4-0 zege tegen AA Gent geen assist en blijft zo steken op zeven beslissende passes. Nog steeds ruimschoots voldoende om de koppositie in de CENTURY 21 Pro Assist-ranking te behouden, want eerste achtervolger en tegenstander van zondag Vadis Odjidja (AA Gent) kwam op die manier uiteraard ook geen stap dichterbij. Cyle Larin (Zulte Waregem) deed dat wel en zit na zijn twee assists tegen Cercle nu eveneens aan vijf stuks.



In het Clean Sheet-klassement vergrootte Simon Mignolet (Club Brugge) zijn voorsprong op de concurrentie door zijn netten andermaal schoon te houden. De Rode Duivel moest zich in zijn zeven optredens voor Blauw-Zwart nog maar twee keer omdraaien en zit zo al aan vijf matchen zonder tegendoelpunt. Hendrick Van Crombrugge (Anderlecht) bleef steken op vier en moet nu ook Sammy Bossut (Zulte Waregem) naast zich dulden als tweede in de rangschikking.

LEES OOK: 'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Wie wordt topschutter in de JPL?

Meest recent

Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

8
8
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

29
29
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

18
18
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

39
39
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

38
38
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

46
46
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

62
62
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

99
99
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

275
275
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

73
73
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

170
170
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

135
135
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

76
76
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

447
447
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

387
387
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

119
119
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

381
381
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

292
292
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

277
277
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

519
519
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

202
202
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

96
96
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

241
241
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

81
81

Meer sportnieuws