Mbokani en Mignolet slaan gat in individuele klassementen

door
Mbokani en Mignolet slaan gat in individuele klassementen

Met de tiende speeldag achter de rug is de reguliere competitie van de Jupiler Pro League nu al voor één derde afgewerkt. Club Brugge is voorlopig de autoritaire leider, iets wat we ook in de individuele klassementen terugzien.


Het shirt met de Gouden Stier hangt momenteel evenwel niet in de kleedkamer van Jan Breydel, maar wel in die van Den Bosuil. Dieumerci Mbokani (Antwerp) scoorde tegen Standard zijn achtste treffer van het seizoen en verstevigde zo zijn grip op de topschutterstitel, al had hij er graag ook negen van gemaakt. Lior Refaelov eiste de strafschop echter op en hijst zich zo net als Renaud Emond (Standard) met zes doelpunten naast Jonathan David (AA Gent) als tweede in de stand.

Ruud Vormer (Club Brugge) gaf in de 4-0 zege tegen AA Gent geen assist en blijft zo steken op zeven beslissende passes. Nog steeds ruimschoots voldoende om de koppositie in de CENTURY 21 Pro Assist-ranking te behouden, want eerste achtervolger en tegenstander van zondag Vadis Odjidja (AA Gent) kwam op die manier uiteraard ook geen stap dichterbij. Cyle Larin (Zulte Waregem) deed dat wel en zit na zijn twee assists tegen Cercle nu eveneens aan vijf stuks.



In het Clean Sheet-klassement vergrootte Simon Mignolet (Club Brugge) zijn voorsprong op de concurrentie door zijn netten andermaal schoon te houden. De Rode Duivel moest zich in zijn zeven optredens voor Blauw-Zwart nog maar twee keer omdraaien en zit zo al aan vijf matchen zonder tegendoelpunt. Hendrick Van Crombrugge (Anderlecht) bleef steken op vier en moet nu ook Sammy Bossut (Zulte Waregem) naast zich dulden als tweede in de rangschikking.

LEES OOK: Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

Wie wordt topschutter in de JPL?

Meest recent

'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

35
35
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

9
9
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

188
188
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

238
238
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

242
242
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

11
11
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

28
28
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

45
45
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

87
87
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

79
79
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

59
59
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

334
334
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

150
150
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

287
287
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

123
123
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

453
453
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

256
256
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

206
206
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

164
164
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

236
236
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

717
717
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

80
80
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

127
127

Meer sportnieuws