Renard haalt geen spelers uit België: "Te duur"

170 stemmen
Renard haalt geen spelers uit België:

Olivier Renard verraste onlangs door al na enkele maanden als sportief adviseur bij Antwerp te vertrekken. De ex-doelman kreeg immers de kans om als technisch directeur aan de slag te gaan bij Montreal Impact. Dan is het op zich best logisch dat er geopperd wordt dat er weldra mogelijk spelers uit de Jupiler Pro League de overstap naar Canada zouden kunnen maken.


"Dat is niet de bedoeling", ontkent Renard echter bij RTBF. "We proberen gewoon de best mogelijke kern samen te stellen. Het is waar dat je meer kennis hebt van de competitie waaruit je afkomstig bent, maar mijn job bestond er al uit veel andere competities te volgen. Er zijn hier bovendien enorm veel regels, zoals de salary cap. Daardoor wordt er meer gezocht naar Argentijnse spelers die minder duur zijn."

"Het Belgische voetbal is duur geworden. Een speler die zich een beetje in de kijker speelt, kost meteen miljoenen en eist een hoog loon. Het wordt alsmaar duurder om daar spelers te gaan zoeken. De Europese resultaten, de nationale ploeg en de individuele prestaties van bepaalde spelers zorgen ervoor dat het Belgische voetbal momenteel 'hot' is over de hele wereld. Het is niet voor niets dat de grote clubs uit Engeland, Duitsland of Italië spelers bij ons komen halen."

Denk je dat spelers uit onze competitie naar Canada zullen trekken?

Meest recent

Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

18
18
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

140
140
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

45
45
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

88
88
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

345
345
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

50
50
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

207
207
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

321
321
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1138
1138
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

500
500
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

157
157
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

192
192
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

746
746
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

543
543
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

263
263
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

120
120
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

193
193
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

60
60
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

86
86
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

84
84
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

138
138
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

478
478

Meer sportnieuws