Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 10

558
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 10

Speeldag tien in de Jupiler Pro League bracht weer een heleboel betwistbare VAR-fases met zich mee, maar in dit segment focussen we ons liever op het sportieve. Daar was het moeilijk kiezen uit de vele uitblinkers in een weekend dat bol stond van de interessante wedstrijden. Toch selecteerden wij drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Nacer CHADLI (RSC Anderlecht)
De enige Anderlecht-speler die hier recent nog zijn opwachting maakte was doelman Hendrick Van Crombrugge, geen goed teken voor een ploeg met titelambities. Nacer Chadli haalt echter wél om alle goede redenen de top drie van het weekend. Eerst een slimme assist op Yari Verschaeren, vervolgens een doelpunt dat wegens handspel – dat niemand anders dan de VAR had gezien – werd afgekeurd om daarna alsnog de status van matchwinnaar op te eisen: de 58-voudige Rode Duivel was alomtegenwoordig in de eerste uitzege van Paars-Wit dit seizoen. Al is het blijkbaar nog steeds moeilijk om de 90 minuten vol te maken.



Met heel wat minder moeite toonde de polyvalente middenvelder, die steeds vlotter over het terrein beweegt, wel de diverse kwaliteiten waarmee hij dit Anderlecht van dienst kan zijn. De assist op Verschaeren kwam er vanaf links, zijn geannuleerde treffer was een kopbal – of schouderbal – op hoekschop terwijl de goal die wél telde dan weer volgde na een infiltratie over rechts. Naar het einde toe was Chadli ook steeds meer centraal te vinden, waar hij met zijn duelkracht eveneens van grote waarde kan zijn. Benieuwd welke rol nieuwe T1 Frank Vercauteren voor het manusje-van-alles voorziet. Zolang het maar niet weer diep in de spits is lijkt die voor alles wel te vinden.

Cyle LARIN (Zulte Waregem)
West-Vlaamse burenmoord aan de Gaverbeek, waar Zulte Waregem het noodlijdende Cercle Brugge nog wat meer kopje onder duwde met een 6-0 pandoering. De meest opvallende figuur in die slachtpartij was ongetwijfeld Cyle Larin, betrokken in vier van de zes doelpunten. De Canadees opende na een kwartier de score met een rake kopbal en plaatste helemaal op het eind zelf nog de kroon op het werk met een heerlijk banaanschot. Tussendoor had hij Essevee met twee goede tikken richting Gianni Bruno al op weg gezet naar een veilige voorsprong, waarmee de 24-jarige aanvaller zijn seizoenstotaal alweer aandikte tot zes assists.



Tel daarbij de vier ballen die hij zelf tegen de touwen trapte en Larin heeft rechtstreeks een voet in 10 van de 18 treffers die de troepen van Francky Dury bijeenvoetbalden. Als enige die tot dusver elke minuut gespeeld heeft is de huurling van Besiktas dan ook een onmisbare pion in diens plannen, misschien zelfs nog meer dan de vaker belichte Saido Berahino. In het Regenboogstadion hopen ze nu al op een Victor Osimhen-scenario, want zijn aankoopoptie van 2,5 miljoen is net als zijn salaris in principe onbetaalbaar. Als Larin zijn prima prestaties doortrekt komt er echter misschien wel een grote club aankloppen en kan Zulte Waregem nog eens stevig langs de kassa passeren.

Paul ONUACHU (KRC Genk)
Eervolle vermeldingen voor Fraser Hornby, Renaud Emond en Krépin Diatta, want ook zij hadden hier zeker niet misstaan. Onze keuze viel echter toch op Paul Onuachu, de boomlange targetman van KRC Genk die na een uur spelen en bij een 0-1 achterstand tegen Moeskroen de meubelen moest komen redden. De Nigeriaan deed wat van hem verlangd werd en scoorde op aangeven van Junya Ito een kwartier voor tijd de aansluitingstreffer, in het absolute slot deed hij de Luminus Arena na een nieuwe voorzet vanop rechts – deze keer van de voet van Joakim Maehle – helemaal ontploffen met het winnende doelpunt.



Onuachu kroop daarbij sterk voor de uitkomende doelman Jean Butez, torende boven alles en iedereen uit en knikte krachtig de bevrijdende treffer tegen de netten. Zijn vierde goal in nog geen 200 minuten JPL-voetbal, waanzinnige statistieken voor de man die ook bij zijn vorige club FC Midtjylland met 74 rozen in 181 optredens de weg naar doel gemakkelijk wist te vinden. Voorlopig moet de dubbele meter zich nog tevreden stellen met een rol als doublure voor Ally Samatta, maar er lijkt nu al weinig twijfel over te bestaan dat hij na verloop van tijd zijn prijskaartje van zes miljoen euro meer dan waard zal zijn. Gebouwd voor de Premier League en dus andermaal een mogelijke goudmijn voor Genk.

LEES OOK: ‘KV Kortrijk dicht bij Anderlecht-product: sterkhouder weg’

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 10?

Meest recent

'Extreme make-over RSCA: race tegen de klok voor Sibierski'

Ondanks het tot dusver geslaagde parcours in Europa, heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart ...

50
50
'De Condé op dreef: Genk duwt door voor opvolger El Ouahdi'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, dat op het punt staat om stevig te cashen op Lucca Brughmans. ...

56
56
Club Brugge aanvaardt schorsing Forbs, AA Gent in beroep

In een nochtans vrij faire Slag om Vlaanderen werden zondag toch twee rode kaarten uitgedeeld. Erik ...

258
258
'Anderlecht all-in: ex-Rode Duivel en Noorse sensatie'

Ondanks de vele investeringen tot dusver blijkt het huiswerk van RSC Anderlecht niet afgerond. Om de ...

505
505
Ruben Van Gucht ziet unieke kans genadeloos in rook opgaan

Ruben Van Gucht leek eerder al bijna naast een opvallend avontuur te grijpen. Zijn deelname aan een ...

15
15
‘Mandela Keita staat alsnog voor ferme stap hogerop’

Mandela Keita maakte in het verleden furore bij Royal Antwerp FC, maar nu is de middenvelder een ...

147
147
KBVB voert veranderingen door na ontslagronde

De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft na het WK achter de schermen orde op zaken gesteld. ...

58
58
N’Diaye weg: Anderlecht wil bekende naam als vervanger

RSC Anderlecht is nog niet klaar op de zomermercato. Uitgaand werd de deal van Moussa N’Diaye ...

379
379
‘Anderlecht zweet: Bertaccini-dossier botst op muur’

Het is nog zweten geblazen voor Anderlecht tijdens de laatste dagen van de zomerse transferperiode. ...

292
292
Westerlo gaat hard: nog knappe dubbelslag binnen

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato, dat laat Het Laatste Nieuws weten. De Kemphanen zijn ...

46
46
Antwerp verkoopt op de valreep wéér smaakmaker

Royal Antwerp FC moet elke transferperiode spelers verkopen om het hoofd boven water te houden. Dat ...

279
279
‘Standard rondt twee transfers af: oude bekende keert terug’

De zomermercato zit er nog niet op voor Marc Wilmots. De sportieve baas van Standard is tijdens deze ...

364
364
‘Dubbeldeal KRC Genk: details Lucca Brughmans onthuld’

Het is nog druk in de kantoren van KRC Genk op het slot van de zomermercato. De Limburgers staan op ...

415
415
‘KV Kortrijk dicht bij Anderlecht-product: sterkhouder weg’

Er staat nog heel wat te bewegen bij KV Kortrijk tijdens de slotdagen van de zomermercato. De Kerels ...

219
219
STVV pakt plots uit met toptalent uit Premier League

Sint-Truiden VV is wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar pakte onder Frederic De Meyer ...

74
74
KRC Genk shopt in JPL: leider komt defensie versterken

KRC Genk heeft vlak na de uitgaande transfer van Zakaria El Ouahdi naar HSV ook meteen een inkomende ...

194
194
‘Straffe wending Malick Fofana: verrassing wint strijd’

De strijd om Malick Fofana deze zomer was volledig losgebarsten. De buitenspeler maakte afgelopen ...

152
152
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

127
127
TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

406
406
KRC Genk vangt miljoenen: El Ouahdi legt HSV-keuze uit

Zakaria El Ouahdi werd de afgelopen zomermercato’s telkens in verband gebracht met een ...

132
132
KV Kortrijk grijpt in en pakt uit met jeugdinternational

KV Kortrijk heeft op het slot van de zomermercato nog uitgepakt. Op de officiële kanalen werd ...

47
47
‘Exit KV Mechelen: grote geld kaapt toptalent weg’

KV Mechelen ziet op het slot van de zomermercato nog een toptalent vertrekken. Malinwa hoopt dit ...

256
256
‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Lucas Stassin kende een topseizoen bij Saint-Etienne, maar dit seizoen lijkt de aanvaller genoegen ...

106
106
Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

488
488
‘Faes verbaast iedereen met plotse toptransfer’

Wout Faes kende al heel wat ups en downs in zijn carrière. Bij Anderlecht kreeg hij geen ...

158
158

Meer sportnieuws