Standard realiseert fraaie comeback en pakt een punt mee op de Bosuil

door
Standard realiseert fraaie comeback en pakt een punt mee op de Bosuil

Na een spektakelrijke tweede helft hebben Antwerp en Standard billijk de punten gedeeld op de Bosuil. De thuisploeg liep uit tot een 2-0 voorsprong maar de bezoekers realiseerden een fraaie comeback dankzij aanvaller Emond. In het slot had Antwerp nog geluk dat de Rouches geen strafschop kregen na een ingreep van Haroun.

Antwerp wou graag de kloof met Standard dichten en kon mits een zege naar de gedeelde tweede plek wippen. Bij de thuisploeg had Bolöni weinig verrassingen in huis, ook Steven Defour stond aan de aftrap. Michel Preud'homme slikte eerder deze week een zware pandoering met Standard op het veld van Arsenal, hij zette deze keer Carcela in zijn basiself, Bodart keerde terug onder de lat.
Refaelov en Mbokani kibbelen over strafschop
Beide ploegen begonnen met veel strijd aan de wedstrijd maar goed voetbal zagen we nauwelijks in het eerste kwartier, laat staan kansen. Halfweg de eerste helft kreeg de thuisploeg plots een dot van een kans toen Refaelov onderuit werd gehaald in de zestien meter. De ex-Club speler trapte de strafschop zelf binnen nadat er eerst nog ruzie met Mbokani was over wie zou trappen. Beide ploegen bleven nadien tandeloos in de zone van de waarheid en creëerden zo goed als niets. Op slag van rust krulde Lestienne zowat de eerste mogelijkheid voor Standard ruim voorlangs.

Beide ploegen houden mekaar in evenwicht maar het is Antwerp dat bij de rust op voorsprong staat.
Spektakelrijke tweede helft met comeback van Standard
Ook na de rust waren kansen in eerste instantie schaars op de Bosuil, na dik vijf minuten spelen klungelde Vanheusden achterin, hij had geluk dat de poging van Mirallas naast vloog. Even later ging ook zijn collega Fai blunderen, deze keer profiteerde Mbokani wel en stond Standard 2-0 in het krijt. Antwerp duwde nu door tegen een tandeloos Standard en Mirallas knalde vanuit een schuine hoek voorlangs. De wedstrijd kwam nu plots helemaal 'los' en Fai herstelde zijn fout van daarnet door de perfecte voorzet op het hoofd van Emond te schilderen, de aanvaller bedankte met een fraaie kopbal: 2-1. Nu hadden de Rouches het overwicht en Bolat had even later een prima redding in huis op een volley van Amallah. Op twintig minuten van het einde kwamen de bezoekers op gelijke hoogte na de mooiste aanval van de avond: Fai opende op Lestienne en die gaf vervolgens de perfecte assist voor de 2-2 van Emond. In het absolute slot werd Avenatti nog aangetikt in de zestien meter door Haroun, VAR en scheidsrechter gaven onbegrijpelijk geen strafschop. Zo bleef het na een spektakelwedstrijd bij 2-2.
Scoreverloop:
1-0 (23') Refaelov (p), 2-0 (55') Mbokani, 2-1 (58') Emond, 2-2 (72') Emond

LEES OOK: Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Vond u het een strafschop op het einde?

Meest recent

Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

26
26
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

25
25
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

32
32
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

22
22
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

148
148
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

165
165
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

95
95
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

56
56
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

36
36
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

269
269
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

69
69
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

100
100
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

297
297
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

158
158
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

180
180
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

57
57
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

92
92
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

409
409
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

182
182
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

1008
1008
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

166
166
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

96
96
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

345
345
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

101
101
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

474
474

Meer sportnieuws