Vinnige Kerels peuzelen Kanaries met huid en haar op

105 stemmen
Vinnige Kerels peuzelen Kanaries met huid en haar op

Na een knalprestatie schuift KV Kortrijk weer wat op in het klassement. De ploeg van Yves Vanderhaeghe bleef voorlopig wat onder de verwachtingen maar versmachte een hulpeloos STVV vandaag in eigen huis.

KV Kortrijk had voor het seizoen de ambitie om mee te doen voor Play-Off I, de manschappen van Yves Vanderhaeghe hadden echter nog maar acht punten na negen speeldagen. STVV speelde vorig weekend de tumultueuze derby tegen Racing Genk en wou graag doorgaan op het goede elan van het laatste halfuur. Bij de thuisploeg kwam Ocansey in de ploeg ten nadele van Ajagun, Brys wisselde zijn elftal op twee plaatsen: Suzuki en Sousa kregen een basisplaats.
STVV moet nieuwe remontada uit zijn mouw schudden
De wedstrijd was in evenwicht tijdens het eerste kwartier maar toen ging De Bruyn aan het klungelen, Mboyo snoepte hem de bal af en maakte het karweitje ijskoud af: 1-0 voor de thuisploeg. Via Suzuki en Sousa kreeg STVV nadien kansen op de gelijkmaker maar de efficiëntie was ver zoek bij de Kanaries vandaag. Dan deden de Kerels het beter want iets voorbij het halfuur ging Hornby op wandel en hij vloerde Schmidt: 2-0 voor de thuisploeg. Nog voor de rust leken de bezoekers volledig uitgeteld toen Kagelmacher vanuit een scherpe hoek de 3-0 aantekende. 

Mboyo maakt het openingsdoelpunt, halfweg staat het al 3-0 voor KVK.
Controlerend KVK diept score nog uit
STVV kreeg vlak na de pauze via Suzuki opnieuw een prima kans op een doelpunt maar opnieuw faalde de Japanner. Uiteindelijk maakte Hornby het zaakje halfweg de tweede periode helemaal af door van dichtbij de 4-0 te scoren. De Kanaries moesten in de laatste tien minuten nog met een man minder verder toen Colombatto een domme tweede gele kaart pakte. In de slotminuut werd nog een doelpunt van Mboyo afgekeurd wegens buitenspel. Uiteindelijk werd het een fikse pandoering voor STVV, dat vooral verdedigend een groot probleem heeft. KVK klimt in het klassement naar de brede middenmoot.
Scoreverloop:
1-0 (15') Mboyo, 2-0 (32') Hornby, 3-0 (42') Kagelmacher, 4-0 (70') Hornby
Bijzonderheid:
Colombatto (STVV) pakt een tweede gele kaart (80')

LEES OOK: KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

🚀

Komt STVV nog in de problemen?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

21
21
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

20
20
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

18
18
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

64
64
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

57
57
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

71
71
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

54
54
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

84
84
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

29
29
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

83
83
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

146
146
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

218
218
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

498
498
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

172
172
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

444
444
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

849
849
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

360
360
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

694
694
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

595
595
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

179
179
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

375
375

Meer sportnieuws