Vinnige Kerels peuzelen Kanaries met huid en haar op

105 stemmen
Vinnige Kerels peuzelen Kanaries met huid en haar op

Na een knalprestatie schuift KV Kortrijk weer wat op in het klassement. De ploeg van Yves Vanderhaeghe bleef voorlopig wat onder de verwachtingen maar versmachte een hulpeloos STVV vandaag in eigen huis.

KV Kortrijk had voor het seizoen de ambitie om mee te doen voor Play-Off I, de manschappen van Yves Vanderhaeghe hadden echter nog maar acht punten na negen speeldagen. STVV speelde vorig weekend de tumultueuze derby tegen Racing Genk en wou graag doorgaan op het goede elan van het laatste halfuur. Bij de thuisploeg kwam Ocansey in de ploeg ten nadele van Ajagun, Brys wisselde zijn elftal op twee plaatsen: Suzuki en Sousa kregen een basisplaats.
STVV moet nieuwe remontada uit zijn mouw schudden
De wedstrijd was in evenwicht tijdens het eerste kwartier maar toen ging De Bruyn aan het klungelen, Mboyo snoepte hem de bal af en maakte het karweitje ijskoud af: 1-0 voor de thuisploeg. Via Suzuki en Sousa kreeg STVV nadien kansen op de gelijkmaker maar de efficiëntie was ver zoek bij de Kanaries vandaag. Dan deden de Kerels het beter want iets voorbij het halfuur ging Hornby op wandel en hij vloerde Schmidt: 2-0 voor de thuisploeg. Nog voor de rust leken de bezoekers volledig uitgeteld toen Kagelmacher vanuit een scherpe hoek de 3-0 aantekende. 

Mboyo maakt het openingsdoelpunt, halfweg staat het al 3-0 voor KVK.
Controlerend KVK diept score nog uit
STVV kreeg vlak na de pauze via Suzuki opnieuw een prima kans op een doelpunt maar opnieuw faalde de Japanner. Uiteindelijk maakte Hornby het zaakje halfweg de tweede periode helemaal af door van dichtbij de 4-0 te scoren. De Kanaries moesten in de laatste tien minuten nog met een man minder verder toen Colombatto een domme tweede gele kaart pakte. In de slotminuut werd nog een doelpunt van Mboyo afgekeurd wegens buitenspel. Uiteindelijk werd het een fikse pandoering voor STVV, dat vooral verdedigend een groot probleem heeft. KVK klimt in het klassement naar de brede middenmoot.
Scoreverloop:
1-0 (15') Mboyo, 2-0 (32') Hornby, 3-0 (42') Kagelmacher, 4-0 (70') Hornby
Bijzonderheid:
Colombatto (STVV) pakt een tweede gele kaart (80')

LEES OOK: 'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

Komt STVV nog in de problemen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

89
89
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

48
48
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

85
85
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

185
185
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

81
81
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

177
177
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

456
456
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

106
106
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

538
538
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

307
307
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

649
649
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

166
166
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

410
410
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

186
186
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

122
122
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

303
303
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

321
321
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

457
457
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

495
495
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

516
516
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

185
185
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws