Vinnige Kerels peuzelen Kanaries met huid en haar op

105 stemmen
Vinnige Kerels peuzelen Kanaries met huid en haar op

Na een knalprestatie schuift KV Kortrijk weer wat op in het klassement. De ploeg van Yves Vanderhaeghe bleef voorlopig wat onder de verwachtingen maar versmachte een hulpeloos STVV vandaag in eigen huis.

KV Kortrijk had voor het seizoen de ambitie om mee te doen voor Play-Off I, de manschappen van Yves Vanderhaeghe hadden echter nog maar acht punten na negen speeldagen. STVV speelde vorig weekend de tumultueuze derby tegen Racing Genk en wou graag doorgaan op het goede elan van het laatste halfuur. Bij de thuisploeg kwam Ocansey in de ploeg ten nadele van Ajagun, Brys wisselde zijn elftal op twee plaatsen: Suzuki en Sousa kregen een basisplaats.
STVV moet nieuwe remontada uit zijn mouw schudden
De wedstrijd was in evenwicht tijdens het eerste kwartier maar toen ging De Bruyn aan het klungelen, Mboyo snoepte hem de bal af en maakte het karweitje ijskoud af: 1-0 voor de thuisploeg. Via Suzuki en Sousa kreeg STVV nadien kansen op de gelijkmaker maar de efficiëntie was ver zoek bij de Kanaries vandaag. Dan deden de Kerels het beter want iets voorbij het halfuur ging Hornby op wandel en hij vloerde Schmidt: 2-0 voor de thuisploeg. Nog voor de rust leken de bezoekers volledig uitgeteld toen Kagelmacher vanuit een scherpe hoek de 3-0 aantekende. 

Mboyo maakt het openingsdoelpunt, halfweg staat het al 3-0 voor KVK.
Controlerend KVK diept score nog uit
STVV kreeg vlak na de pauze via Suzuki opnieuw een prima kans op een doelpunt maar opnieuw faalde de Japanner. Uiteindelijk maakte Hornby het zaakje halfweg de tweede periode helemaal af door van dichtbij de 4-0 te scoren. De Kanaries moesten in de laatste tien minuten nog met een man minder verder toen Colombatto een domme tweede gele kaart pakte. In de slotminuut werd nog een doelpunt van Mboyo afgekeurd wegens buitenspel. Uiteindelijk werd het een fikse pandoering voor STVV, dat vooral verdedigend een groot probleem heeft. KVK klimt in het klassement naar de brede middenmoot.
Scoreverloop:
1-0 (15') Mboyo, 2-0 (32') Hornby, 3-0 (42') Kagelmacher, 4-0 (70') Hornby
Bijzonderheid:
Colombatto (STVV) pakt een tweede gele kaart (80')

LEES OOK: STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

🚀

Komt STVV nog in de problemen?

Meest recent

De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

6
6
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

33
33
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

24
24
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

29
29
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

123
123
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

143
143
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

107
107
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

58
58
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

549
549
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

410
410
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

187
187
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

263
263
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

79
79
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

64
64
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

67
67
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

320
320
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

730
730
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

170
170
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

512
512
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

249
249
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

361
361
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

249
249
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

194
194
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

119
119
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

287
287

Meer sportnieuws