EXCLUSIEF: "Vercauteren en Kompany, dat gaat een groot succes worden"

703 stemmen
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht haalde Frank Vercauteren terug naar de club van zijn hart. Hij vervangt er Simon Davies als coach en Vincent Kompany blijft de grote baas. Kompany erkent zijn fouten en de ervaring van Vercauteren kan hem alleen maar helpen als beginnende coach. Wij spraken met Mark De Man en Thomas Buffel, twee spelers die Vercauteren als coach hadden.


De Man kreeg onder Vercauteren zijn kans bij het eerste elftal van Anderlecht. "Frank staat gelijk aan succes, dat heeft hij altijd bewezen bij alle clubs waar hij gewerkt heeft. Bij Anderlecht, Genk, Al Jazira, Cercle Brugge en hij was dat nu ook aan het bewijzen bij OHL. Hij is een echt voetbaldier met een ontzettend groot charisma in de kleedkamer. Frank werkt echt aan alles, het kleinste detail en heeft ook altijd alles gezien. Tactisch was hij ook ontzettend sterk."


De Man werkte bij Anderlecht samen met Vercauteren.
Zette Genk op de rails
Buffel, die bij KRC Genk twee jaar onder Vercauteren werkte en met hem de landstitel won, beaamt dat. "Frank was iemand die stabiliteit bracht. We hadden in dat jaar een moeilijke periode achter de rug en Hein Vanhaezebrouck werd ontslagen. Frank zocht bij zijn komst naar stabiliteit en probeerde dat op te bouwen, de eerste maanden waren de resultaten en het voetbal niet geweldig, maar de basis werd toen wel gelegd. We speelden nadien sterk in Play-Off II en we pakten toen nog een Europees ticket tegen STVV. Het seizoen nadien volgde dan de titel."

"Frank is een echte professional die weet wat hij wil. Hij is zeer duidelijk naar de spelers toe en kan goed inschatten wie waar het best rendeert. Zo was er het voorbeeld van mezelf en Kevin De Bruyne, twee spelers die op de tien uit de voeten konden, maar hij wist dat we polyvalent waren en hij zette ons op de flank, en dat pakte heel goed uit. Zo konden Elyaniv Barda, Marvin Ogunjimi en Jelle Vossen voorin blijven. Door zijn ervaring kon hij dat zeer goed inschatten. Hij kijkt altijd naar het belang van het team."


Vercauteren en Buffel pakten samen de titel bij Genk.
Goede gids
Vercauteren werkte bij OHL in een adviserende rol en steunde een beginnende trainer als Vincent Euvrard. Hij kan met al zijn ervaring ook Kompany bijstaan. "Een goede gids voor Vincent? Ik denk het wel. Frank is een meester om jeugdige talenten verder op te leiden en ze op het juiste moment voorzichtig te brengen. Dat is net de weg die Anderlecht is ingeslagen. Vincent en Frank hebben dezelfde visie op voetbal, bovendien is 'Vince' ook voor een stuk gebracht door hem toen hij 16 jaar was, er was meteen een klik. Geef hem voldoende tijd en dit gaat een groot succes worden. Ik ben alvast super enthousiast, Frank heeft mezelf toen ik bij Anderlecht speelde ook de kans gegeven en gelanceerd. Ik heb van hem ontzettend veel geleerd", aldus De Man.



Vercauteren kan met zijn ervaring een grote meerwaarde zijn voor Kompany.
Buffel denkt dat Vercauteren Kompany zeker kan helpen. Vercauteren kent de Belgische competitie door en door en Kompany was toch 13 jaar weg uit België. “Kijk, als je als trainer begint, dan neem je vaak veel zaken mee van je laatste trainer waarmee je gewerkt hebt. Vincent had de eer om met een geweldige coach als Pep Guardiola te werken. Ikzelf heb de eer gehad om met mensen als Bert van Marwijk, Leo Beenhakker en Paul Le Guen te werken en dat hou je toch in je achterhoofd."

"Uiteraard neem je die input mee, en wil je dan bepaalde zaken ‘kopiëren’ en dat overbrengen naar je spelersgroep. Dat is zeker niet makkelijk, want bij City heb je heel veel kwaliteitsvolle spelers en de ploeg loopt over van vertrouwen. De Belgische competitie is bovendien ook anders en valt zeker niet te onderschatten, de Jupiler Pro League is zeer competitief en fysiek veeleisend. Iemand als Vercauteren kan met zijn ervaring in dat aspect mee sturing geven."

Dat is nodig, want Anderlecht heeft nood aan punten. “Bij een topclub telt immers ook het resultaat en je kan wel goed willen voetballen, maar je moet ook winnen. Frank is iemand die een goed blok probeert neer te zetten en als het kan zal hij daarin jong talent laten instromen, maar dat mag niet zomaar ten koste van het resultaat gaan.”

LEES OOK: 'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Zal het duo Kompany-Vercauteren succesvol zijn?

Meest recent

El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

1
1
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

25
25
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

148
148
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

30
30
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

199
199
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

112
112
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

131
131
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

312
312
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

224
224
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

543
543
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

400
400
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

436
436
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

328
328
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

141
141
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

130
130
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

58
58
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

172
172
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

391
391
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

569
569
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

98
98
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

347
347
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

475
475
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

463
463
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

383
383
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

344
344

Meer sportnieuws