EXCLUSIEF: "Vercauteren en Kompany, dat gaat een groot succes worden"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht haalde Frank Vercauteren terug naar de club van zijn hart. Hij vervangt er Simon Davies als coach en Vincent Kompany blijft de grote baas. Kompany erkent zijn fouten en de ervaring van Vercauteren kan hem alleen maar helpen als beginnende coach. Wij spraken met Mark De Man en Thomas Buffel, twee spelers die Vercauteren als coach hadden.


De Man kreeg onder Vercauteren zijn kans bij het eerste elftal van Anderlecht. "Frank staat gelijk aan succes, dat heeft hij altijd bewezen bij alle clubs waar hij gewerkt heeft. Bij Anderlecht, Genk, Al Jazira, Cercle Brugge en hij was dat nu ook aan het bewijzen bij OHL. Hij is een echt voetbaldier met een ontzettend groot charisma in de kleedkamer. Frank werkt echt aan alles, het kleinste detail en heeft ook altijd alles gezien. Tactisch was hij ook ontzettend sterk."


De Man werkte bij Anderlecht samen met Vercauteren.
Zette Genk op de rails
Buffel, die bij KRC Genk twee jaar onder Vercauteren werkte en met hem de landstitel won, beaamt dat. "Frank was iemand die stabiliteit bracht. We hadden in dat jaar een moeilijke periode achter de rug en Hein Vanhaezebrouck werd ontslagen. Frank zocht bij zijn komst naar stabiliteit en probeerde dat op te bouwen, de eerste maanden waren de resultaten en het voetbal niet geweldig, maar de basis werd toen wel gelegd. We speelden nadien sterk in Play-Off II en we pakten toen nog een Europees ticket tegen STVV. Het seizoen nadien volgde dan de titel."

"Frank is een echte professional die weet wat hij wil. Hij is zeer duidelijk naar de spelers toe en kan goed inschatten wie waar het best rendeert. Zo was er het voorbeeld van mezelf en Kevin De Bruyne, twee spelers die op de tien uit de voeten konden, maar hij wist dat we polyvalent waren en hij zette ons op de flank, en dat pakte heel goed uit. Zo konden Elyaniv Barda, Marvin Ogunjimi en Jelle Vossen voorin blijven. Door zijn ervaring kon hij dat zeer goed inschatten. Hij kijkt altijd naar het belang van het team."


Vercauteren en Buffel pakten samen de titel bij Genk.
Goede gids
Vercauteren werkte bij OHL in een adviserende rol en steunde een beginnende trainer als Vincent Euvrard. Hij kan met al zijn ervaring ook Kompany bijstaan. "Een goede gids voor Vincent? Ik denk het wel. Frank is een meester om jeugdige talenten verder op te leiden en ze op het juiste moment voorzichtig te brengen. Dat is net de weg die Anderlecht is ingeslagen. Vincent en Frank hebben dezelfde visie op voetbal, bovendien is 'Vince' ook voor een stuk gebracht door hem toen hij 16 jaar was, er was meteen een klik. Geef hem voldoende tijd en dit gaat een groot succes worden. Ik ben alvast super enthousiast, Frank heeft mezelf toen ik bij Anderlecht speelde ook de kans gegeven en gelanceerd. Ik heb van hem ontzettend veel geleerd", aldus De Man.



Vercauteren kan met zijn ervaring een grote meerwaarde zijn voor Kompany.
Buffel denkt dat Vercauteren Kompany zeker kan helpen. Vercauteren kent de Belgische competitie door en door en Kompany was toch 13 jaar weg uit België. “Kijk, als je als trainer begint, dan neem je vaak veel zaken mee van je laatste trainer waarmee je gewerkt hebt. Vincent had de eer om met een geweldige coach als Pep Guardiola te werken. Ikzelf heb de eer gehad om met mensen als Bert van Marwijk, Leo Beenhakker en Paul Le Guen te werken en dat hou je toch in je achterhoofd."

"Uiteraard neem je die input mee, en wil je dan bepaalde zaken ‘kopiëren’ en dat overbrengen naar je spelersgroep. Dat is zeker niet makkelijk, want bij City heb je heel veel kwaliteitsvolle spelers en de ploeg loopt over van vertrouwen. De Belgische competitie is bovendien ook anders en valt zeker niet te onderschatten, de Jupiler Pro League is zeer competitief en fysiek veeleisend. Iemand als Vercauteren kan met zijn ervaring in dat aspect mee sturing geven."

Dat is nodig, want Anderlecht heeft nood aan punten. “Bij een topclub telt immers ook het resultaat en je kan wel goed willen voetballen, maar je moet ook winnen. Frank is iemand die een goed blok probeert neer te zetten en als het kan zal hij daarin jong talent laten instromen, maar dat mag niet zomaar ten koste van het resultaat gaan.”

LEES OOK: Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Zal het duo Kompany-Vercauteren succesvol zijn?

Meest recent

'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

22
22
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

113
113
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

54
54
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

496
496
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

107
107
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

324
324
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

81
81
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

390
390
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

388
388
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

128
128
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

452
452
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

279
279
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

471
471
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

542
542
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

433
433
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

188
188
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

265
265
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

365
365
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

235
235
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

100
100
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

227
227
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

211
211
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

66
66
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

699
699
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

128
128

Meer sportnieuws