EXCLUSIEF: "Vercauteren en Kompany, dat gaat een groot succes worden"

703 stemmen
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht haalde Frank Vercauteren terug naar de club van zijn hart. Hij vervangt er Simon Davies als coach en Vincent Kompany blijft de grote baas. Kompany erkent zijn fouten en de ervaring van Vercauteren kan hem alleen maar helpen als beginnende coach. Wij spraken met Mark De Man en Thomas Buffel, twee spelers die Vercauteren als coach hadden.


De Man kreeg onder Vercauteren zijn kans bij het eerste elftal van Anderlecht. "Frank staat gelijk aan succes, dat heeft hij altijd bewezen bij alle clubs waar hij gewerkt heeft. Bij Anderlecht, Genk, Al Jazira, Cercle Brugge en hij was dat nu ook aan het bewijzen bij OHL. Hij is een echt voetbaldier met een ontzettend groot charisma in de kleedkamer. Frank werkt echt aan alles, het kleinste detail en heeft ook altijd alles gezien. Tactisch was hij ook ontzettend sterk."


De Man werkte bij Anderlecht samen met Vercauteren.
Zette Genk op de rails
Buffel, die bij KRC Genk twee jaar onder Vercauteren werkte en met hem de landstitel won, beaamt dat. "Frank was iemand die stabiliteit bracht. We hadden in dat jaar een moeilijke periode achter de rug en Hein Vanhaezebrouck werd ontslagen. Frank zocht bij zijn komst naar stabiliteit en probeerde dat op te bouwen, de eerste maanden waren de resultaten en het voetbal niet geweldig, maar de basis werd toen wel gelegd. We speelden nadien sterk in Play-Off II en we pakten toen nog een Europees ticket tegen STVV. Het seizoen nadien volgde dan de titel."

"Frank is een echte professional die weet wat hij wil. Hij is zeer duidelijk naar de spelers toe en kan goed inschatten wie waar het best rendeert. Zo was er het voorbeeld van mezelf en Kevin De Bruyne, twee spelers die op de tien uit de voeten konden, maar hij wist dat we polyvalent waren en hij zette ons op de flank, en dat pakte heel goed uit. Zo konden Elyaniv Barda, Marvin Ogunjimi en Jelle Vossen voorin blijven. Door zijn ervaring kon hij dat zeer goed inschatten. Hij kijkt altijd naar het belang van het team."


Vercauteren en Buffel pakten samen de titel bij Genk.
Goede gids
Vercauteren werkte bij OHL in een adviserende rol en steunde een beginnende trainer als Vincent Euvrard. Hij kan met al zijn ervaring ook Kompany bijstaan. "Een goede gids voor Vincent? Ik denk het wel. Frank is een meester om jeugdige talenten verder op te leiden en ze op het juiste moment voorzichtig te brengen. Dat is net de weg die Anderlecht is ingeslagen. Vincent en Frank hebben dezelfde visie op voetbal, bovendien is 'Vince' ook voor een stuk gebracht door hem toen hij 16 jaar was, er was meteen een klik. Geef hem voldoende tijd en dit gaat een groot succes worden. Ik ben alvast super enthousiast, Frank heeft mezelf toen ik bij Anderlecht speelde ook de kans gegeven en gelanceerd. Ik heb van hem ontzettend veel geleerd", aldus De Man.



Vercauteren kan met zijn ervaring een grote meerwaarde zijn voor Kompany.
Buffel denkt dat Vercauteren Kompany zeker kan helpen. Vercauteren kent de Belgische competitie door en door en Kompany was toch 13 jaar weg uit België. “Kijk, als je als trainer begint, dan neem je vaak veel zaken mee van je laatste trainer waarmee je gewerkt hebt. Vincent had de eer om met een geweldige coach als Pep Guardiola te werken. Ikzelf heb de eer gehad om met mensen als Bert van Marwijk, Leo Beenhakker en Paul Le Guen te werken en dat hou je toch in je achterhoofd."

"Uiteraard neem je die input mee, en wil je dan bepaalde zaken ‘kopiëren’ en dat overbrengen naar je spelersgroep. Dat is zeker niet makkelijk, want bij City heb je heel veel kwaliteitsvolle spelers en de ploeg loopt over van vertrouwen. De Belgische competitie is bovendien ook anders en valt zeker niet te onderschatten, de Jupiler Pro League is zeer competitief en fysiek veeleisend. Iemand als Vercauteren kan met zijn ervaring in dat aspect mee sturing geven."

Dat is nodig, want Anderlecht heeft nood aan punten. “Bij een topclub telt immers ook het resultaat en je kan wel goed willen voetballen, maar je moet ook winnen. Frank is iemand die een goed blok probeert neer te zetten en als het kan zal hij daarin jong talent laten instromen, maar dat mag niet zomaar ten koste van het resultaat gaan.”

LEES OOK: Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Zal het duo Kompany-Vercauteren succesvol zijn?

Meest recent

'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

106
106
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

140
140
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

167
167
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

437
437
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

148
148
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

60
60
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

310
310
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

92
92
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

339
339
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

311
311
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

517
517
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

323
323
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

809
809
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

438
438
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

921
921
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

701
701
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

331
331
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

146
146
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

875
875
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

134
134
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

49
49
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

267
267
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

577
577
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

215
215
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

185
185

Meer sportnieuws