EXCLUSIEF: "Vercauteren en Kompany, dat gaat een groot succes worden"

703 stemmen
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht haalde Frank Vercauteren terug naar de club van zijn hart. Hij vervangt er Simon Davies als coach en Vincent Kompany blijft de grote baas. Kompany erkent zijn fouten en de ervaring van Vercauteren kan hem alleen maar helpen als beginnende coach. Wij spraken met Mark De Man en Thomas Buffel, twee spelers die Vercauteren als coach hadden.


De Man kreeg onder Vercauteren zijn kans bij het eerste elftal van Anderlecht. "Frank staat gelijk aan succes, dat heeft hij altijd bewezen bij alle clubs waar hij gewerkt heeft. Bij Anderlecht, Genk, Al Jazira, Cercle Brugge en hij was dat nu ook aan het bewijzen bij OHL. Hij is een echt voetbaldier met een ontzettend groot charisma in de kleedkamer. Frank werkt echt aan alles, het kleinste detail en heeft ook altijd alles gezien. Tactisch was hij ook ontzettend sterk."


De Man werkte bij Anderlecht samen met Vercauteren.
Zette Genk op de rails
Buffel, die bij KRC Genk twee jaar onder Vercauteren werkte en met hem de landstitel won, beaamt dat. "Frank was iemand die stabiliteit bracht. We hadden in dat jaar een moeilijke periode achter de rug en Hein Vanhaezebrouck werd ontslagen. Frank zocht bij zijn komst naar stabiliteit en probeerde dat op te bouwen, de eerste maanden waren de resultaten en het voetbal niet geweldig, maar de basis werd toen wel gelegd. We speelden nadien sterk in Play-Off II en we pakten toen nog een Europees ticket tegen STVV. Het seizoen nadien volgde dan de titel."

"Frank is een echte professional die weet wat hij wil. Hij is zeer duidelijk naar de spelers toe en kan goed inschatten wie waar het best rendeert. Zo was er het voorbeeld van mezelf en Kevin De Bruyne, twee spelers die op de tien uit de voeten konden, maar hij wist dat we polyvalent waren en hij zette ons op de flank, en dat pakte heel goed uit. Zo konden Elyaniv Barda, Marvin Ogunjimi en Jelle Vossen voorin blijven. Door zijn ervaring kon hij dat zeer goed inschatten. Hij kijkt altijd naar het belang van het team."


Vercauteren en Buffel pakten samen de titel bij Genk.
Goede gids
Vercauteren werkte bij OHL in een adviserende rol en steunde een beginnende trainer als Vincent Euvrard. Hij kan met al zijn ervaring ook Kompany bijstaan. "Een goede gids voor Vincent? Ik denk het wel. Frank is een meester om jeugdige talenten verder op te leiden en ze op het juiste moment voorzichtig te brengen. Dat is net de weg die Anderlecht is ingeslagen. Vincent en Frank hebben dezelfde visie op voetbal, bovendien is 'Vince' ook voor een stuk gebracht door hem toen hij 16 jaar was, er was meteen een klik. Geef hem voldoende tijd en dit gaat een groot succes worden. Ik ben alvast super enthousiast, Frank heeft mezelf toen ik bij Anderlecht speelde ook de kans gegeven en gelanceerd. Ik heb van hem ontzettend veel geleerd", aldus De Man.



Vercauteren kan met zijn ervaring een grote meerwaarde zijn voor Kompany.
Buffel denkt dat Vercauteren Kompany zeker kan helpen. Vercauteren kent de Belgische competitie door en door en Kompany was toch 13 jaar weg uit België. “Kijk, als je als trainer begint, dan neem je vaak veel zaken mee van je laatste trainer waarmee je gewerkt hebt. Vincent had de eer om met een geweldige coach als Pep Guardiola te werken. Ikzelf heb de eer gehad om met mensen als Bert van Marwijk, Leo Beenhakker en Paul Le Guen te werken en dat hou je toch in je achterhoofd."

"Uiteraard neem je die input mee, en wil je dan bepaalde zaken ‘kopiëren’ en dat overbrengen naar je spelersgroep. Dat is zeker niet makkelijk, want bij City heb je heel veel kwaliteitsvolle spelers en de ploeg loopt over van vertrouwen. De Belgische competitie is bovendien ook anders en valt zeker niet te onderschatten, de Jupiler Pro League is zeer competitief en fysiek veeleisend. Iemand als Vercauteren kan met zijn ervaring in dat aspect mee sturing geven."

Dat is nodig, want Anderlecht heeft nood aan punten. “Bij een topclub telt immers ook het resultaat en je kan wel goed willen voetballen, maar je moet ook winnen. Frank is iemand die een goed blok probeert neer te zetten en als het kan zal hij daarin jong talent laten instromen, maar dat mag niet zomaar ten koste van het resultaat gaan.”

LEES OOK: Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Zal het duo Kompany-Vercauteren succesvol zijn?

Meest recent

'Barça niet te stuiten: zesvoudig PL-kampioen op komst'

FC Barcelona is al een wervelwind van start gegaan op de zomerse transfermarkt. De Spaanse kampioen ...

16
16
'Bouwstenen Anderlecht: drietal overtuigt Sibierski'

Antoine Sibierski staat voor een helse opdracht bij RSC Anderlecht. De nieuwe sportief directeur zal ...

108
108
Standard verlengt Euvrard: transferspektakel onderweg

Ondanks het mislopen van de eindzege in de Europe Play-Offs, behoudt Standard het vertrouwen in ...

44
44
WK '26: Jamie Carragher voorspelt eindstation Rode Duivels

Nog exact twee weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. ...

300
300
Eerste zomeraanwinst Union: nieuwe toren landt in Dudenpark

Union SG zal komend seizoen al snel een eerste keer moeten pieken. De Belgische vice-kampioen treedt ...

71
71
'Bestuur overtuigd: Club gaat transferstrijd met PSG aan'

Nu de kampioenenroes ietwat is gaan liggen, kan het bestuur van Club Brugge zich storten op de ...

306
306
Nieuwe coach Lukaku-De Bruyne: Napoli strikt grote naam

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku krijgen, als ze aan boord blijven tenminste, een nieuwe trainer bij ...

110
110
Keihard verdict bij Anderlecht: "Deze club is stuurloos"

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

535
535
Rigaux zet Van Persie het mes op de keel: 'Meteen buiten'

Dévy Rigaux begint bij Feyenoord meteen met een zwaar dossier. Robin van Persie wil blijven, ...

163
163
Hayen met handen in het haar: rampscenario Genk komt uit

Terwijl het seizoen er voor de overige eersteklassers al opzit, moeten AA Gent en KRC Genk nog volop ...

266
266
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flops'

Club Brugge stevent af op een leegloop, want het aantal sterkhouders dat allicht andere oorden zal ...

458
458
Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Marc Coucke heeft opnieuw voor flink wat reacties gezorgd. Terwijl het stof van alweer een turbulent ...

214
214
Antwerp houdt adem in: Kindermans flirt met Anderlecht

In Youth We Trust. De slogan waar niet zo gek lang geleden RSC Anderlecht zich nog aan optrok, moet ...

488
488
Mannaert verlengt contract: lot Garcia al beslecht?

De laatste rechte lijn richting het WK is ingezet voor de Rode Duivels. De toekomst van Rudi Garcia ...

153
153
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

456
456
'Anderlecht wil winger: 3 namen op shortlist Sibierski'

Om de trein eindelijk weer op de rails te krijgen, legt RSC Anderlecht zijn eieren dit keer in het ...

476
476
'Club Brugge kaalgeplukt: monsterbod voor Seys'

Na de landstitel zet Club Brugge zich schrap voor een drukke zomermercato, waarin tal van ...

1072
1072
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

400
400
'Barça haalt snoeihard uit: dubbele megadeal nabij'

Door het WK zal het wellicht een zomermercato in twee delen worden, voor en na het toernooi. De ...

90
90
'Straffe wending in transferdossier Stankovic'

Club Brugge staat voor een hete transferzomer, want in de komende maanden dreigen heel wat ...

398
398
Fernandez-Pardo verbaast met woorden over keuze voor België

De Rode Duivels bereiden zich dezer dagen in Tubeke voor op het WK, met één zeer ...

321
321
T2 of vertrekken? Taravel licht tipje van de sluier

Bij Anderlecht moeten in de komende weken heel wat knopen doorgehakt worden. Over de spelerskern, ...

201
201
Knelpuntpositie ingevuld: Garcia zet nieuwe Duivel klaar

De Rode Duivels zijn zich in Tubeke volop aan het klaarstomen voor het WK. In de Verenigde Staten ...

238
238
'Standard werkt aan straffe terugkeer jeugdproduct'

Standard eindigde het seizoen met een grote ontgoocheling, want op de slotspeeldag gaf het de ...

102
102
Westerlo baalt: sterkhouder kondigt vertrek aan

Westerlo is de voorbije jaren uitgegroeid tot een handelshuis. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

78
78

Meer sportnieuws