EXCLUSIEF: "Vercauteren en Kompany, dat gaat een groot succes worden"

703
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht haalde Frank Vercauteren terug naar de club van zijn hart. Hij vervangt er Simon Davies als coach en Vincent Kompany blijft de grote baas. Kompany erkent zijn fouten en de ervaring van Vercauteren kan hem alleen maar helpen als beginnende coach. Wij spraken met Mark De Man en Thomas Buffel, twee spelers die Vercauteren als coach hadden.


De Man kreeg onder Vercauteren zijn kans bij het eerste elftal van Anderlecht. "Frank staat gelijk aan succes, dat heeft hij altijd bewezen bij alle clubs waar hij gewerkt heeft. Bij Anderlecht, Genk, Al Jazira, Cercle Brugge en hij was dat nu ook aan het bewijzen bij OHL. Hij is een echt voetbaldier met een ontzettend groot charisma in de kleedkamer. Frank werkt echt aan alles, het kleinste detail en heeft ook altijd alles gezien. Tactisch was hij ook ontzettend sterk."


De Man werkte bij Anderlecht samen met Vercauteren.
Zette Genk op de rails
Buffel, die bij KRC Genk twee jaar onder Vercauteren werkte en met hem de landstitel won, beaamt dat. "Frank was iemand die stabiliteit bracht. We hadden in dat jaar een moeilijke periode achter de rug en Hein Vanhaezebrouck werd ontslagen. Frank zocht bij zijn komst naar stabiliteit en probeerde dat op te bouwen, de eerste maanden waren de resultaten en het voetbal niet geweldig, maar de basis werd toen wel gelegd. We speelden nadien sterk in Play-Off II en we pakten toen nog een Europees ticket tegen STVV. Het seizoen nadien volgde dan de titel."

"Frank is een echte professional die weet wat hij wil. Hij is zeer duidelijk naar de spelers toe en kan goed inschatten wie waar het best rendeert. Zo was er het voorbeeld van mezelf en Kevin De Bruyne, twee spelers die op de tien uit de voeten konden, maar hij wist dat we polyvalent waren en hij zette ons op de flank, en dat pakte heel goed uit. Zo konden Elyaniv Barda, Marvin Ogunjimi en Jelle Vossen voorin blijven. Door zijn ervaring kon hij dat zeer goed inschatten. Hij kijkt altijd naar het belang van het team."


Vercauteren en Buffel pakten samen de titel bij Genk.
Goede gids
Vercauteren werkte bij OHL in een adviserende rol en steunde een beginnende trainer als Vincent Euvrard. Hij kan met al zijn ervaring ook Kompany bijstaan. "Een goede gids voor Vincent? Ik denk het wel. Frank is een meester om jeugdige talenten verder op te leiden en ze op het juiste moment voorzichtig te brengen. Dat is net de weg die Anderlecht is ingeslagen. Vincent en Frank hebben dezelfde visie op voetbal, bovendien is 'Vince' ook voor een stuk gebracht door hem toen hij 16 jaar was, er was meteen een klik. Geef hem voldoende tijd en dit gaat een groot succes worden. Ik ben alvast super enthousiast, Frank heeft mezelf toen ik bij Anderlecht speelde ook de kans gegeven en gelanceerd. Ik heb van hem ontzettend veel geleerd", aldus De Man.



Vercauteren kan met zijn ervaring een grote meerwaarde zijn voor Kompany.
Buffel denkt dat Vercauteren Kompany zeker kan helpen. Vercauteren kent de Belgische competitie door en door en Kompany was toch 13 jaar weg uit België. “Kijk, als je als trainer begint, dan neem je vaak veel zaken mee van je laatste trainer waarmee je gewerkt hebt. Vincent had de eer om met een geweldige coach als Pep Guardiola te werken. Ikzelf heb de eer gehad om met mensen als Bert van Marwijk, Leo Beenhakker en Paul Le Guen te werken en dat hou je toch in je achterhoofd."

"Uiteraard neem je die input mee, en wil je dan bepaalde zaken ‘kopiëren’ en dat overbrengen naar je spelersgroep. Dat is zeker niet makkelijk, want bij City heb je heel veel kwaliteitsvolle spelers en de ploeg loopt over van vertrouwen. De Belgische competitie is bovendien ook anders en valt zeker niet te onderschatten, de Jupiler Pro League is zeer competitief en fysiek veeleisend. Iemand als Vercauteren kan met zijn ervaring in dat aspect mee sturing geven."

Dat is nodig, want Anderlecht heeft nood aan punten. “Bij een topclub telt immers ook het resultaat en je kan wel goed willen voetballen, maar je moet ook winnen. Frank is iemand die een goed blok probeert neer te zetten en als het kan zal hij daarin jong talent laten instromen, maar dat mag niet zomaar ten koste van het resultaat gaan.”

LEES OOK: Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

Zal het duo Kompany-Vercauteren succesvol zijn?

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

6
6
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

14
14
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

382
382
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

84
84
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

76
76
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

63
63
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

93
93
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

40
40
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

204
204
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

420
420
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

41
41
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

177
177
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

103
103
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

100
100
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

165
165
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

42
42
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

220
220
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

417
417
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

78
78
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

251
251
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

893
893
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

283
283
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

413
413
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

271
271

Meer sportnieuws