Sterk Racing Genk houdt Napoli en Mertens in bedwang

door
Sterk Racing Genk houdt Napoli en Mertens in bedwang

Racing Genk kende een dramatische start aan hun Champions League-avontuur, met een 6-2 pandoering op Red Bull Salzburg. Ook in de competitie draait het nog niet al te vlot, dus stonden de Limburgers vanavond voor een zware opdracht tegen het Napoli van Dries Mertens.

Al zorgde Carlo Ancelotti meteen voor een domper. De Rode Duivel zat namelijk doodleuk op de bank. Dan speel je eens in België... Ook Felice Mazzu greep bij Racing Genk fors in. Sebastien Dewaele, vorig jaar nog een absolute sterkhouder, en Bryan Heynen verdwenen naar de bank. Cuesta en Hagi kwamen in de ploeg.



Geen al te defensieve opstelling dus, iets wat de Genk-fans zeker graag zullen hebben gezien. Dat Napoli sterk aan de wedstrijd begon, zal hen dan weer minder hebben aangestaan. Het eerste kwartier was volledig voor de Italianen. Naargelang de wedstrijd vorderde kwamen de Limburgers echter beter in de wedstrijd, maar mochten zich toch enkele keren gelukkig prijzen dat er geen 0-1 op het bord kwam. Die kwam er echter niet voor rust, en mocht een solide Genk gaan rusten zoals het aan de wedstrijd was begonnen.



Ook na de koffie hield Genk zich meer dan staande. Scherp in het duel hield het Napoli goed in bedwang. De Italianen speelden echter niet bepaald hun sterkste partij, overkomt hen wel meer op verplaatsing, en konden in de tweede helft nog amper voor gevaar zorgen. Ook de ingevallen Dries Mertens hield zich gedeisd. In tegendeel was de beste kans voor Racing Genk, maar Ianis Hagi schoot zo'n tien minuten voor affluiten overhaast over.

LEES OOK: Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Verdiend voor Racing Genk?

Meest recent

'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

24
24
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

51
51
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

82
82
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

78
78
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

60
60
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

113
113
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

507
507
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

70
70
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

41
41
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

110
110
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

457
457
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

207
207
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

505
505
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

174
174
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

226
226
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

39
39
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

52
52
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

665
665
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

813
813
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

143
143
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

313
313
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

398
398
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

468
468
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

420
420
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

422
422

Meer sportnieuws