Sterk Racing Genk houdt Napoli en Mertens in bedwang

349 stemmen
Sterk Racing Genk houdt Napoli en Mertens in bedwang

Racing Genk kende een dramatische start aan hun Champions League-avontuur, met een 6-2 pandoering op Red Bull Salzburg. Ook in de competitie draait het nog niet al te vlot, dus stonden de Limburgers vanavond voor een zware opdracht tegen het Napoli van Dries Mertens.

Al zorgde Carlo Ancelotti meteen voor een domper. De Rode Duivel zat namelijk doodleuk op de bank. Dan speel je eens in België... Ook Felice Mazzu greep bij Racing Genk fors in. Sebastien Dewaele, vorig jaar nog een absolute sterkhouder, en Bryan Heynen verdwenen naar de bank. Cuesta en Hagi kwamen in de ploeg.



Geen al te defensieve opstelling dus, iets wat de Genk-fans zeker graag zullen hebben gezien. Dat Napoli sterk aan de wedstrijd begon, zal hen dan weer minder hebben aangestaan. Het eerste kwartier was volledig voor de Italianen. Naargelang de wedstrijd vorderde kwamen de Limburgers echter beter in de wedstrijd, maar mochten zich toch enkele keren gelukkig prijzen dat er geen 0-1 op het bord kwam. Die kwam er echter niet voor rust, en mocht een solide Genk gaan rusten zoals het aan de wedstrijd was begonnen.



Ook na de koffie hield Genk zich meer dan staande. Scherp in het duel hield het Napoli goed in bedwang. De Italianen speelden echter niet bepaald hun sterkste partij, overkomt hen wel meer op verplaatsing, en konden in de tweede helft nog amper voor gevaar zorgen. Ook de ingevallen Dries Mertens hield zich gedeisd. In tegendeel was de beste kans voor Racing Genk, maar Ianis Hagi schoot zo'n tien minuten voor affluiten overhaast over.

LEES OOK: ‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Verdiend voor Racing Genk?

Meest recent

Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

14
14
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

68
68
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

227
227
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

64
64
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

52
52
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

35
35
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

227
227
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

230
230
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

597
597
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

135
135
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

19
19
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

416
416
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

127
127
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

139
139
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

650
650
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

750
750
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

336
336
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

400
400
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

100
100
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

174
174
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

241
241
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

177
177
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

90
90
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

188
188

Meer sportnieuws