EXCLUSIEF: Koulibaly terug in Genk: "Wereldtop, zelfs beter dan Chiellini"

door
EXCLUSIEF: Koulibaly terug in Genk:

In de zomer van 2012 wist KRC Genk een onbekende verdediger weg te halen bij FC Metz: Kalidou Koulibaly. Hij ontpopt zich meteen tot een sterkhouder en twee jaar later trok hij voor tien miljoen euro naar Napoli, waar hij uitgroeide tot een wereldtopper. Met ex-ploegmaat Anele Ngongca en Napoli-watcher Antonio Di Martino (Zona Calcio) spraken we over de ontwikkeling van de 28-jarige verdediger.


"Hij was iemand die met iedereen kon opschieten, een vriendelijke jongen die niet veel zei en nederig was. Een goede kerel en iemand met een uitstekende mentaliteit, hij werkte keihard. Hij kon een verdediging organiseren, had een zeer goede tackle en kon met beide voeten uitvoetballen, al maakte hij nog veel progressie op dat vlak", opent Anele.


Koulibaly speelde twee seizoenen bij Racing Genk.
Beste verdediger in Serie A
Di Martino beaamt dat en geeft aan dat Koulibaly heel wat progressie maakte. "Koulibaly is de afgelopen jaren op mentaal en tactisch vlak enorm gegroeid. Rafa Benitez maakte hem tactisch sterker en daar is een grappige anekdote over. De coach toonde Kalidou een video waarin hij dribbelde, spectaculair speelde met geweldige interventies… Benitez zag dat Koulibaly tevreden was en zei tegen hem: 'Zie je deze acties? Nooit meer doen. Je had geluk, maar als je tegenstanders slimmer waren, dan was je in de problemen gekomen.' Nadien liet Benitez hem beelden zien van andere fases die veel soberder waren en toen zei hij: 'Zo ga je vanaf nu spelen'."


Rafa Benitez bracht Koulibaly zeer veel bij.
"Een andere persoon waar hij veel aan te danken heeft: Raul Albiol. Op je 23ste naar Napoli komen en dat met die passionele fans, dat is niet makkelijk. Albiol hielp hem in de moeilijke momenten en onder Maurizio Sarri werd hij matuurder. Sarri gaf hem nog meer geloof in eigen kunnen en meneer Ancelotti, die toppers als Paolo Maldini en Alessandro Nesta coachte, zorgt nu voor de laatste fase van zijn ontwikkeling: het helemaal bannen van die stukjes concentratieverlies die er soms nog zijn."

"In Italië is hij puur defensief de beste verdediger, Giorgio Chiellini – vanwege zijn leeftijd – en Milan Skriniar komen net achter hem. Inzake opbouw zijn spelers als Leonardo Bonucci en Stefan De Vrij beter dan hem."

Man van 100 miljoen euro
De afgelopen maanden werden Real Madrid, FC Barcelona, Juventus, Manchester United, Arsenal & co aan Koulibaly gelinkt. Tot een overgang kwam het niet en dat heeft ook een reden: een prijskaartje van 100 miljoen euro. "In de zomer was het Koulibaly zelf die dergelijke aanbiedingen afwees, want hij is gelukkig in Napels en de fans houden van hem. Ancelotti wenste hem ook voor geen enkele prijs te laten gaan, ook al waren er enorme aanbiedingen. Napoli maakt bovendien winst en heeft geen nood aan het verkopen van spelers", aldus De Martino.


De Europese grootmachten polsten al meermaals naar Koulibaly.
Anele hoopt dat hij op een dag in de Premier League zal spelen. "Hij heeft laten zien dat hij samen met Virgil van Dijk één van de beste centrale verdedigers ter wereld is. Hij is vanaf dag één goed bezig bij Napoli en het is dan ook logisch dat grote teams hem willen. Hij is 100 miljoen euro waard en zijn leeftijd spreekt nog in zijn voordeel. Ik zou hem graag in de Premier League aan het werk zien."

Na vijf jaar keert Koulibaly vanavond dus terug naar Genk. Anele had wel verwacht dat hij een mooie carrière zou uitbouwen. "Ik ben zeker niet verrast dat hij een topper is geworden, want het was echt iemand die beter wou worden. Hij was leergierig en luisterde naar de ervaren spelers. Daarnaast was het ook een echte winnaar, zelfs op training, en dat was een teken dat hij een mooie carrière zou uitbouwen. Het was een eer om hem als ploegmaat te hebben en ik ben zeer trots op hem. Ik wens hem het allerbeste."

LEES OOK: 'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Moet Koulibaly na het seizoen de overstap naar een club à la Real Madrid maken?

Meest recent

'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

9
9
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

78
78
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

96
96
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

75
75
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

30
30
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

169
169
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

33
33
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

72
72
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

227
227
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

85
85
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

85
85
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

174
174
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

97
97
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

357
357
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

148
148
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

312
312
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

253
253
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

436
436
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

231
231
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

214
214
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

167
167
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

287
287
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

62
62
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

398
398
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

132
132

Meer sportnieuws