EXCLUSIEF: Koulibaly terug in Genk: "Wereldtop, zelfs beter dan Chiellini"

door
EXCLUSIEF: Koulibaly terug in Genk:

In de zomer van 2012 wist KRC Genk een onbekende verdediger weg te halen bij FC Metz: Kalidou Koulibaly. Hij ontpopt zich meteen tot een sterkhouder en twee jaar later trok hij voor tien miljoen euro naar Napoli, waar hij uitgroeide tot een wereldtopper. Met ex-ploegmaat Anele Ngongca en Napoli-watcher Antonio Di Martino (Zona Calcio) spraken we over de ontwikkeling van de 28-jarige verdediger.


"Hij was iemand die met iedereen kon opschieten, een vriendelijke jongen die niet veel zei en nederig was. Een goede kerel en iemand met een uitstekende mentaliteit, hij werkte keihard. Hij kon een verdediging organiseren, had een zeer goede tackle en kon met beide voeten uitvoetballen, al maakte hij nog veel progressie op dat vlak", opent Anele.


Koulibaly speelde twee seizoenen bij Racing Genk.
Beste verdediger in Serie A
Di Martino beaamt dat en geeft aan dat Koulibaly heel wat progressie maakte. "Koulibaly is de afgelopen jaren op mentaal en tactisch vlak enorm gegroeid. Rafa Benitez maakte hem tactisch sterker en daar is een grappige anekdote over. De coach toonde Kalidou een video waarin hij dribbelde, spectaculair speelde met geweldige interventies… Benitez zag dat Koulibaly tevreden was en zei tegen hem: 'Zie je deze acties? Nooit meer doen. Je had geluk, maar als je tegenstanders slimmer waren, dan was je in de problemen gekomen.' Nadien liet Benitez hem beelden zien van andere fases die veel soberder waren en toen zei hij: 'Zo ga je vanaf nu spelen'."


Rafa Benitez bracht Koulibaly zeer veel bij.
"Een andere persoon waar hij veel aan te danken heeft: Raul Albiol. Op je 23ste naar Napoli komen en dat met die passionele fans, dat is niet makkelijk. Albiol hielp hem in de moeilijke momenten en onder Maurizio Sarri werd hij matuurder. Sarri gaf hem nog meer geloof in eigen kunnen en meneer Ancelotti, die toppers als Paolo Maldini en Alessandro Nesta coachte, zorgt nu voor de laatste fase van zijn ontwikkeling: het helemaal bannen van die stukjes concentratieverlies die er soms nog zijn."

"In Italië is hij puur defensief de beste verdediger, Giorgio Chiellini – vanwege zijn leeftijd – en Milan Skriniar komen net achter hem. Inzake opbouw zijn spelers als Leonardo Bonucci en Stefan De Vrij beter dan hem."

Man van 100 miljoen euro
De afgelopen maanden werden Real Madrid, FC Barcelona, Juventus, Manchester United, Arsenal & co aan Koulibaly gelinkt. Tot een overgang kwam het niet en dat heeft ook een reden: een prijskaartje van 100 miljoen euro. "In de zomer was het Koulibaly zelf die dergelijke aanbiedingen afwees, want hij is gelukkig in Napels en de fans houden van hem. Ancelotti wenste hem ook voor geen enkele prijs te laten gaan, ook al waren er enorme aanbiedingen. Napoli maakt bovendien winst en heeft geen nood aan het verkopen van spelers", aldus De Martino.


De Europese grootmachten polsten al meermaals naar Koulibaly.
Anele hoopt dat hij op een dag in de Premier League zal spelen. "Hij heeft laten zien dat hij samen met Virgil van Dijk één van de beste centrale verdedigers ter wereld is. Hij is vanaf dag één goed bezig bij Napoli en het is dan ook logisch dat grote teams hem willen. Hij is 100 miljoen euro waard en zijn leeftijd spreekt nog in zijn voordeel. Ik zou hem graag in de Premier League aan het werk zien."

Na vijf jaar keert Koulibaly vanavond dus terug naar Genk. Anele had wel verwacht dat hij een mooie carrière zou uitbouwen. "Ik ben zeker niet verrast dat hij een topper is geworden, want het was echt iemand die beter wou worden. Hij was leergierig en luisterde naar de ervaren spelers. Daarnaast was het ook een echte winnaar, zelfs op training, en dat was een teken dat hij een mooie carrière zou uitbouwen. Het was een eer om hem als ploegmaat te hebben en ik ben zeer trots op hem. Ik wens hem het allerbeste."

LEES OOK: Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Moet Koulibaly na het seizoen de overstap naar een club à la Real Madrid maken?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

38
38
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

190
190
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

123
123
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

341
341
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

162
162
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

96
96
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

473
473
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

77
77
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

279
279
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

538
538
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

793
793
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

851
851
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

46
46
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

301
301
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

635
635
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

357
357
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

371
371
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

176
176
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

259
259
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

733
733
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

409
409

Meer sportnieuws