Napoli doorgelicht: hoe Genk een nieuwe pandoering kan vermijden

197
Napoli doorgelicht: hoe Genk een nieuwe pandoering kan vermijden

Erling Braut Haland. De naam van de Noorse killer die twee weken geleden de vloer aanveegde met KRC Genk zal in de Luminus Arena voor altijd in het collectief voetbalgeheugen blijven gebrand. Gesterkt door de knappe prestatie van Club Brugge in Madrid hoopt de landskampioen de bittere pil die het in Salzburg moest slikken vanavond dan ook door te spoelen met een stunt tegen Napoli. Al zit de vrees voor een nieuw pak slaag er toch stevig ingebakken.


De generale repetitie voor de terugkeer van de Champions League draaide alvast volledig in de soep. Met Ianis Hagi en Théo Bongonda in een hoofdrol leek Genk op weg om in de Limburgse Derby tegen STVV flink wat vertrouwen te tanken, maar na de vervanging van de uitblinkers werd een veilige voorsprong alsnog uit handen gegeven en gebeurde dus net het tegenovergestelde. Uiteindelijk werd de match door het wangedrag van beide supportersclans zelfs gestaakt, en dus is de fanfare van het kampioenenbal een meer dan welgekomen afleiding. Op voorwaarde dat Dries Mertens en co de troepen van Felice Mazzu – om nog maar te zwijgen van de trainer zelf – niet met een nieuwe kater opzadelen natuurlijk.

DE PARTNER VAN MERTENS
Dat we de naam van de Rode Duivel als eerste noemen heeft niet alleen te maken met het feit dat hij een Belg is. Mertens vormt intussen al enkele jaren het speerpunt van de Napolitaanse voorhoede, een status die hij later dit seizoen kracht zal bijzetten met de titel van clubtopschutter aller tijden. Na zijn treffer tegen Brescia dit weekend is de Leuvenaar namelijk slechts één doelpunt verwijderd van clubicoon Diego Armando Maradona, huidige aanvoerder in de lijst Marek Hamsik staat voorlopig nog zeven stuks los. In Genk hopen ze alvast dat onze landgenoot zijn evenaring van de Argentijnse legende nog even uitstelt.



Mertens is dus de onbetwiste aanvalsleider, maar wie hij naast zich krijgt in de 4-4-2 van Carlo Ancelotti is wekelijks een vraagteken. Vermoedelijk kiest de Italiaanse succesmanager opnieuw voor Hirving Lozano, de topaankoop van de zomer die ook tegen Liverpool al het vertrouwen genoot. Geen onbekende, want de kleine Mexicaan speelde twee jaar geleden al de pannen van het dak in een oefeninterland tegen de Rode Duivels. In de Serie A heeft de ex-speler van PSV het vooralsnog vrij moeilijk om zijn prijskaartje van bijna 40 miljoen te rechtvaardigen, maar in zijn goede dag is 'Chucky' een gesel voor elke verdediging.

AANVOERDER OP DE BANK
Andere mogelijkheden zijn klassiekere spitsen als Fernando Llorente of Arkadiusz Milik, terwijl ook Lorenzo Insigne een rijtje zou kunnen doorschuiven. We zien echter weinig redenen voor Napoli om af te wijken van de formule die een 2-0 zege opleverde tegen Liverpool, ook al is Genk uiteraard een tegenstander van een heel wat minder kaliber dan de regerende bekerhouder. Toch zien we bezoekende teams in de Champions League zelfs dan slechts zelden vol voor de aanval kiezen en vaak eerder voor een meer behouden aanpak opteren. Zeker wanneer het een Italiaanse coach aan het roer van een Italiaans elftal betreft.



Dat betekent ook dat aanvoerder Insigne vermoedelijk opnieuw op de bank zal moeten plaatsnemen ten voordele van Piotr Zielinski. De polyvalente Pool is een certitude in het elftal van Ancelotti, zij het vanop de flank dan wel in de as van het veld. Tegen Genk zal Zielinski waarschijnlijk op links tegengewicht bieden voor de veel offensiever ingestelde José Callejon aan de overkant, met zijn vele infiltraties na Mertens de op een na belangrijkste figuur in de Napolitaanse aanvalsvormen. Vaak is het immers de Spanjaard die aan de tweede paal in de rug van de verdediging duikt om daar dan als aangever of afwerken te fungeren.

KWETSBARE PLAATS
Het was ook vooral met die beweging dat de Zuid-Italianen vier jaar geleden Club Brugge helemaal van de mat speelden. 5-0 werd het toen in een quasi leeg San Paolo stadion, Jere Uronen kan dus maar maken dat hij bij de les is. Ook de rest van de Genkse defensie zal hun handen vol hebben met de vinnige voorlinie van spelers die moeiteloos van positie wisselen en zelfs de kleinste ruimtes optimaal weten te benutten. Hopen dat Sébastien Dewaest eindelijk nog eens een goede dag heeft dus, anders zou Gaëtan Coucke wel eens snel opnieuw in een schietkraam kunnen belanden. Iets wat Mazzu koste wat het kost wil vermijden.



Hoewel de vroege vervanging van Hagi doet vermoeden dat de Roemeen ook vanavond aan de aftrap zal komen wordt het Limburgse middenveld daarom misschien best iets meer gestoffeerd. Junya Ito zou zo plaats kunnen ruimen voor Bryan Heynen, ondanks het feit dat de Japanner net voor dreiging kan zorgen op de tegenaanval. De linksback, waar Faouzi Ghoulam en Mario Rui afwisselend de dienst uitmaken, is bovendien de plaats waar Napoli het kwetsbaarst is, maar die optie moet mogelijk dus opgegeven worden. Al kunnen Ally Samatta en Bongonda onder hun tweetjes ook een potentieel gevaarlijk duo vormen.

MOTOR & MUUR
De toevoeging van Heynen aan het middenveld zou alleszins een welgekomen versterking zijn voor Sander Berge en Patrik Hrosovsky, die een moeilijke avond tegemoet gaan tegen Allan en Fabián – bijgestaan door Zielinski. Het duo vormt het kloppend hart van de ploeg van Ancelotti en wordt gegeerd door zowat alle Europese topclubs, het feit dat zij deze zomer op post bleven is andermaal een teken dat Napoli zich gerust zelf tot deze categorie mag rekenen. Indien Genk erin slaagt de motor van de machine lam te leggen en zo de toevoer tot de dodelijke aanvallers te beperken komt het al een flinke stap dichter bij de beoogde stunt.



Dan rest er natuurlijk nog de kwestie om zelf wat te creëren. Zoals we hierboven al opmerkten kwam de heropleving van Hagi hopelijk net op tijd en kan er met Samatta en Bongonda in de buurt altijd wel wat uit de lucht komen vallen, al moet je toch al van goeden huize zijn om het Napolitaanse blok te ontwrichten. Het goed georganiseerde en uitgekookte elftal, geleid door haar ervaren coach, laat zich namelijk niet zomaar verrassen, zelfs niet in de omschakeling. Wanneer er dan toch eens enige dreiging lijkt te zullen ontstaan moet achterin nog steeds de muur van Kalidou Koulibaly en Kostas Manolas gesloopt worden.

CATENACCIO
Na een lange Afrika Cup met Senegal had Koulibaly nog even tijd nodig om naar zijn beste vorm toe te groeien, maar de ex-speler van Genk liet intussen al voldoende zien bij de beste – en duurste – verdedigers ter wereld te horen. Als defensiepartner kreeg de bonkige beer sinds deze zomer Manolas naast zich, de Griek die voor 36 miljoen overkwam van AS Roma. Samen vormen ze een erg complementair duo dat zowel over kracht als snelheid beschikt, al wil het uitvoetballen soms wel eens iets minder vlot verlopen. In de Serie A kreeg Napoli dit seizoen bovendien al 10 tegengoals. Valt er dan toch iets te rapen voor de thuisploeg?



Hoewel Genk zeker vol zijn kans moet gaan achten we vanavond de kans op een eerste driepunter ooit in de Champions League voor de Limburgers eerder klein. In het beste geval lijken Mazzu en co een gelijkspel uit de brand te kunnen slepen, een resultaat waar ook Philippe Clement en Club Brugge het gisteren na 85 minuten hoop op meer mee moesten doen in Madrid. Wie weet kan de Italo-Belg echter verrassen en slaagt hij erin zijn landgenoten uit de laars van Europa een fikse hak te zetten. Of er zelfs in Genk ook maar iemand écht in gelooft lijkt evenwel nog maar de vraag. Misschien dus toch maar teruggrijpen naar het oude Catenaccio en vooral mikken op een 0-0 gelijkspel?

LEES OOK: Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Als Genk wint van Napoli is dat een grotere stunt dan de Brugse draw in Madrid

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

53
53
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

52
52
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

36
36
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

15
15
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

150
150
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

134
134
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

298
298
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

275
275
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

122
122
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

126
126
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

221
221
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

185
185
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

254
254
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

314
314
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

247
247
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

993
993

Meer sportnieuws