Napoli doorgelicht: hoe Genk een nieuwe pandoering kan vermijden

197
Napoli doorgelicht: hoe Genk een nieuwe pandoering kan vermijden

Erling Braut Haland. De naam van de Noorse killer die twee weken geleden de vloer aanveegde met KRC Genk zal in de Luminus Arena voor altijd in het collectief voetbalgeheugen blijven gebrand. Gesterkt door de knappe prestatie van Club Brugge in Madrid hoopt de landskampioen de bittere pil die het in Salzburg moest slikken vanavond dan ook door te spoelen met een stunt tegen Napoli. Al zit de vrees voor een nieuw pak slaag er toch stevig ingebakken.


De generale repetitie voor de terugkeer van de Champions League draaide alvast volledig in de soep. Met Ianis Hagi en Théo Bongonda in een hoofdrol leek Genk op weg om in de Limburgse Derby tegen STVV flink wat vertrouwen te tanken, maar na de vervanging van de uitblinkers werd een veilige voorsprong alsnog uit handen gegeven en gebeurde dus net het tegenovergestelde. Uiteindelijk werd de match door het wangedrag van beide supportersclans zelfs gestaakt, en dus is de fanfare van het kampioenenbal een meer dan welgekomen afleiding. Op voorwaarde dat Dries Mertens en co de troepen van Felice Mazzu – om nog maar te zwijgen van de trainer zelf – niet met een nieuwe kater opzadelen natuurlijk.

DE PARTNER VAN MERTENS
Dat we de naam van de Rode Duivel als eerste noemen heeft niet alleen te maken met het feit dat hij een Belg is. Mertens vormt intussen al enkele jaren het speerpunt van de Napolitaanse voorhoede, een status die hij later dit seizoen kracht zal bijzetten met de titel van clubtopschutter aller tijden. Na zijn treffer tegen Brescia dit weekend is de Leuvenaar namelijk slechts één doelpunt verwijderd van clubicoon Diego Armando Maradona, huidige aanvoerder in de lijst Marek Hamsik staat voorlopig nog zeven stuks los. In Genk hopen ze alvast dat onze landgenoot zijn evenaring van de Argentijnse legende nog even uitstelt.



Mertens is dus de onbetwiste aanvalsleider, maar wie hij naast zich krijgt in de 4-4-2 van Carlo Ancelotti is wekelijks een vraagteken. Vermoedelijk kiest de Italiaanse succesmanager opnieuw voor Hirving Lozano, de topaankoop van de zomer die ook tegen Liverpool al het vertrouwen genoot. Geen onbekende, want de kleine Mexicaan speelde twee jaar geleden al de pannen van het dak in een oefeninterland tegen de Rode Duivels. In de Serie A heeft de ex-speler van PSV het vooralsnog vrij moeilijk om zijn prijskaartje van bijna 40 miljoen te rechtvaardigen, maar in zijn goede dag is 'Chucky' een gesel voor elke verdediging.

AANVOERDER OP DE BANK
Andere mogelijkheden zijn klassiekere spitsen als Fernando Llorente of Arkadiusz Milik, terwijl ook Lorenzo Insigne een rijtje zou kunnen doorschuiven. We zien echter weinig redenen voor Napoli om af te wijken van de formule die een 2-0 zege opleverde tegen Liverpool, ook al is Genk uiteraard een tegenstander van een heel wat minder kaliber dan de regerende bekerhouder. Toch zien we bezoekende teams in de Champions League zelfs dan slechts zelden vol voor de aanval kiezen en vaak eerder voor een meer behouden aanpak opteren. Zeker wanneer het een Italiaanse coach aan het roer van een Italiaans elftal betreft.



Dat betekent ook dat aanvoerder Insigne vermoedelijk opnieuw op de bank zal moeten plaatsnemen ten voordele van Piotr Zielinski. De polyvalente Pool is een certitude in het elftal van Ancelotti, zij het vanop de flank dan wel in de as van het veld. Tegen Genk zal Zielinski waarschijnlijk op links tegengewicht bieden voor de veel offensiever ingestelde José Callejon aan de overkant, met zijn vele infiltraties na Mertens de op een na belangrijkste figuur in de Napolitaanse aanvalsvormen. Vaak is het immers de Spanjaard die aan de tweede paal in de rug van de verdediging duikt om daar dan als aangever of afwerken te fungeren.

KWETSBARE PLAATS
Het was ook vooral met die beweging dat de Zuid-Italianen vier jaar geleden Club Brugge helemaal van de mat speelden. 5-0 werd het toen in een quasi leeg San Paolo stadion, Jere Uronen kan dus maar maken dat hij bij de les is. Ook de rest van de Genkse defensie zal hun handen vol hebben met de vinnige voorlinie van spelers die moeiteloos van positie wisselen en zelfs de kleinste ruimtes optimaal weten te benutten. Hopen dat Sébastien Dewaest eindelijk nog eens een goede dag heeft dus, anders zou Gaëtan Coucke wel eens snel opnieuw in een schietkraam kunnen belanden. Iets wat Mazzu koste wat het kost wil vermijden.



Hoewel de vroege vervanging van Hagi doet vermoeden dat de Roemeen ook vanavond aan de aftrap zal komen wordt het Limburgse middenveld daarom misschien best iets meer gestoffeerd. Junya Ito zou zo plaats kunnen ruimen voor Bryan Heynen, ondanks het feit dat de Japanner net voor dreiging kan zorgen op de tegenaanval. De linksback, waar Faouzi Ghoulam en Mario Rui afwisselend de dienst uitmaken, is bovendien de plaats waar Napoli het kwetsbaarst is, maar die optie moet mogelijk dus opgegeven worden. Al kunnen Ally Samatta en Bongonda onder hun tweetjes ook een potentieel gevaarlijk duo vormen.

MOTOR & MUUR
De toevoeging van Heynen aan het middenveld zou alleszins een welgekomen versterking zijn voor Sander Berge en Patrik Hrosovsky, die een moeilijke avond tegemoet gaan tegen Allan en Fabián – bijgestaan door Zielinski. Het duo vormt het kloppend hart van de ploeg van Ancelotti en wordt gegeerd door zowat alle Europese topclubs, het feit dat zij deze zomer op post bleven is andermaal een teken dat Napoli zich gerust zelf tot deze categorie mag rekenen. Indien Genk erin slaagt de motor van de machine lam te leggen en zo de toevoer tot de dodelijke aanvallers te beperken komt het al een flinke stap dichter bij de beoogde stunt.



Dan rest er natuurlijk nog de kwestie om zelf wat te creëren. Zoals we hierboven al opmerkten kwam de heropleving van Hagi hopelijk net op tijd en kan er met Samatta en Bongonda in de buurt altijd wel wat uit de lucht komen vallen, al moet je toch al van goeden huize zijn om het Napolitaanse blok te ontwrichten. Het goed georganiseerde en uitgekookte elftal, geleid door haar ervaren coach, laat zich namelijk niet zomaar verrassen, zelfs niet in de omschakeling. Wanneer er dan toch eens enige dreiging lijkt te zullen ontstaan moet achterin nog steeds de muur van Kalidou Koulibaly en Kostas Manolas gesloopt worden.

CATENACCIO
Na een lange Afrika Cup met Senegal had Koulibaly nog even tijd nodig om naar zijn beste vorm toe te groeien, maar de ex-speler van Genk liet intussen al voldoende zien bij de beste – en duurste – verdedigers ter wereld te horen. Als defensiepartner kreeg de bonkige beer sinds deze zomer Manolas naast zich, de Griek die voor 36 miljoen overkwam van AS Roma. Samen vormen ze een erg complementair duo dat zowel over kracht als snelheid beschikt, al wil het uitvoetballen soms wel eens iets minder vlot verlopen. In de Serie A kreeg Napoli dit seizoen bovendien al 10 tegengoals. Valt er dan toch iets te rapen voor de thuisploeg?



Hoewel Genk zeker vol zijn kans moet gaan achten we vanavond de kans op een eerste driepunter ooit in de Champions League voor de Limburgers eerder klein. In het beste geval lijken Mazzu en co een gelijkspel uit de brand te kunnen slepen, een resultaat waar ook Philippe Clement en Club Brugge het gisteren na 85 minuten hoop op meer mee moesten doen in Madrid. Wie weet kan de Italo-Belg echter verrassen en slaagt hij erin zijn landgenoten uit de laars van Europa een fikse hak te zetten. Of er zelfs in Genk ook maar iemand écht in gelooft lijkt evenwel nog maar de vraag. Misschien dus toch maar teruggrijpen naar het oude Catenaccio en vooral mikken op een 0-0 gelijkspel?

LEES OOK: Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Als Genk wint van Napoli is dat een grotere stunt dan de Brugse draw in Madrid

Meest recent

Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

26
26
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

56
56
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

67
67
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

59
59
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

181
181
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

28
28
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

434
434
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

106
106
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

50
50
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

384
384
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

137
137
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

41
41
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

261
261
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

132
132
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

112
112
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

324
324
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

302
302
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

1025
1025
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

329
329
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

587
587
Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

151
151
Thorup kiest voor type-ploeg; één wissel bij AA Gent

Het ongeslagen AA Gent wil zondagnamiddag zijn leidersplaats heroveren. Maar dan moet het wel als ...

30
30
Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

316
316
Sommer wéér gruwelijk in de fout: Club-doelman compleet afgemaakt

Yann Sommer heeft een absolute rotweek achter de rug in doel bij Club Brugge. Het sluitstuk ging ...

350
350
De Bruyne doet ogen open gaan: Allegri grijpt in bij Napoli

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

554
554

Meer sportnieuws