Club Brugge haalde 'nieuwe Raul' weg bij Real: "Hij was hier niet gelukkig"

door
Club Brugge haalde 'nieuwe Raul' weg bij Real:

Real Madrid-Club Brugge is de grootste affiche die Blauw-Zwart de afgelopen 20 jaar in Europa voorgeschoteld kreeg. In de zomer van 2005 realiseerde Club Brugge een serieuze toptransfer: Javier Portillo werd gehuurd van De Koninklijke.


De toen 23-jarige aanvaller werd aanzien als 'de nieuwe Raul' nadat hij bij de jeugd van Real Madrid meer dan 700 doelpunten scoorde. Een goede linkervoet, intelligent, technisch vaardig en een neus voor goals. Hij was net als Raul niet echt explosief, maar de gelijkenissen waren groot. Dat was de druk ook. Bovendien was de concurrentie met de ‘Galacticos’ veel te groot: Ronaldo, Raul, Fernando Morientes en Michael Owen... .


Lange was bij Club Brugge een jaar ploegmaat van Portillo.
Hij kwam naar Brugge met ruim 30 wedstrijden in het eerste elftal bij Real in de rugzak en elf wedstrijden op huurbasis bij Fiorentina. In Brugge verwachtte men zeer veel van de Spaanse aanvaller, maar het werd geen groot succes.

Toenmalig ploegmaat Rune Lange herinnert zich Portillo nog. “Ik herinner mij dat hij op huurbasis van Real Madrid kwam, maar hij kon zijn draai niet vinden in België en was er niet gelukkig. Hij voldeed ook niet aan de verwachtingen op het veld. Dat hij nooit doorbrak bij Real Madrid? Dat was geen verrassing voor mij, als je zag wat hij bij Club Brugge presteerde”, aldus Lange aan onze redactie.

Portillo tikte af op 32 wedstrijden voor Brugge, met daarin 11 goals en 1 assist. Vooral zijn doelpunten tegen Bayern München en AA Gent lieten zien dat hij wel veel klasse bezat. Na zijn uitleenbeurt aan Club Brugge liet Real hem naar Gimnastic gaan en nadien volgden Osasuna, Hércules en Las Palmas. In december 2015 hing ‘de nieuwe Raul’ op amper 33-jarige leeftijd de schoenen aan de haak.

LEES OOK: "De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Haalde Portillo te weinig uit zijn carrière?

Meest recent

KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

5
5
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

11
11
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

28
28
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

88
88
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

59
59
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

198
198
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

180
180
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

266
266
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

393
393
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

133
133
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

94
94
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

552
552
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

297
297
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

290
290
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

181
181
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

292
292
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

426
426
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

75
75
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

140
140
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

67
67
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

262
262
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

221
221
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

72
72
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

74
74
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99

Meer sportnieuws