Club Brugge haalde 'nieuwe Raul' weg bij Real: "Hij was hier niet gelukkig"

door
Club Brugge haalde 'nieuwe Raul' weg bij Real:

Real Madrid-Club Brugge is de grootste affiche die Blauw-Zwart de afgelopen 20 jaar in Europa voorgeschoteld kreeg. In de zomer van 2005 realiseerde Club Brugge een serieuze toptransfer: Javier Portillo werd gehuurd van De Koninklijke.


De toen 23-jarige aanvaller werd aanzien als 'de nieuwe Raul' nadat hij bij de jeugd van Real Madrid meer dan 700 doelpunten scoorde. Een goede linkervoet, intelligent, technisch vaardig en een neus voor goals. Hij was net als Raul niet echt explosief, maar de gelijkenissen waren groot. Dat was de druk ook. Bovendien was de concurrentie met de ‘Galacticos’ veel te groot: Ronaldo, Raul, Fernando Morientes en Michael Owen... .


Lange was bij Club Brugge een jaar ploegmaat van Portillo.
Hij kwam naar Brugge met ruim 30 wedstrijden in het eerste elftal bij Real in de rugzak en elf wedstrijden op huurbasis bij Fiorentina. In Brugge verwachtte men zeer veel van de Spaanse aanvaller, maar het werd geen groot succes.

Toenmalig ploegmaat Rune Lange herinnert zich Portillo nog. “Ik herinner mij dat hij op huurbasis van Real Madrid kwam, maar hij kon zijn draai niet vinden in België en was er niet gelukkig. Hij voldeed ook niet aan de verwachtingen op het veld. Dat hij nooit doorbrak bij Real Madrid? Dat was geen verrassing voor mij, als je zag wat hij bij Club Brugge presteerde”, aldus Lange aan onze redactie.

Portillo tikte af op 32 wedstrijden voor Brugge, met daarin 11 goals en 1 assist. Vooral zijn doelpunten tegen Bayern München en AA Gent lieten zien dat hij wel veel klasse bezat. Na zijn uitleenbeurt aan Club Brugge liet Real hem naar Gimnastic gaan en nadien volgden Osasuna, Hércules en Las Palmas. In december 2015 hing ‘de nieuwe Raul’ op amper 33-jarige leeftijd de schoenen aan de haak.

LEES OOK: Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Haalde Portillo te weinig uit zijn carrière?

Meest recent

Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

1
1
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

21
21
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

73
73
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

14
14
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

154
154
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

150
150
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

77
77
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

239
239
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

44
44
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

120
120
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

201
201
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

339
339
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

131
131
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

75
75
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

61
61
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

66
66
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

160
160
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

150
150
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

391
391
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

84
84
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

36
36
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

146
146
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

175
175
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

73
73

Meer sportnieuws