Club Brugge haalde 'nieuwe Raul' weg bij Real: "Hij was hier niet gelukkig"

door
Club Brugge haalde 'nieuwe Raul' weg bij Real:

Real Madrid-Club Brugge is de grootste affiche die Blauw-Zwart de afgelopen 20 jaar in Europa voorgeschoteld kreeg. In de zomer van 2005 realiseerde Club Brugge een serieuze toptransfer: Javier Portillo werd gehuurd van De Koninklijke.


De toen 23-jarige aanvaller werd aanzien als 'de nieuwe Raul' nadat hij bij de jeugd van Real Madrid meer dan 700 doelpunten scoorde. Een goede linkervoet, intelligent, technisch vaardig en een neus voor goals. Hij was net als Raul niet echt explosief, maar de gelijkenissen waren groot. Dat was de druk ook. Bovendien was de concurrentie met de ‘Galacticos’ veel te groot: Ronaldo, Raul, Fernando Morientes en Michael Owen... .


Lange was bij Club Brugge een jaar ploegmaat van Portillo.
Hij kwam naar Brugge met ruim 30 wedstrijden in het eerste elftal bij Real in de rugzak en elf wedstrijden op huurbasis bij Fiorentina. In Brugge verwachtte men zeer veel van de Spaanse aanvaller, maar het werd geen groot succes.

Toenmalig ploegmaat Rune Lange herinnert zich Portillo nog. “Ik herinner mij dat hij op huurbasis van Real Madrid kwam, maar hij kon zijn draai niet vinden in België en was er niet gelukkig. Hij voldeed ook niet aan de verwachtingen op het veld. Dat hij nooit doorbrak bij Real Madrid? Dat was geen verrassing voor mij, als je zag wat hij bij Club Brugge presteerde”, aldus Lange aan onze redactie.

Portillo tikte af op 32 wedstrijden voor Brugge, met daarin 11 goals en 1 assist. Vooral zijn doelpunten tegen Bayern München en AA Gent lieten zien dat hij wel veel klasse bezat. Na zijn uitleenbeurt aan Club Brugge liet Real hem naar Gimnastic gaan en nadien volgden Osasuna, Hércules en Las Palmas. In december 2015 hing ‘de nieuwe Raul’ op amper 33-jarige leeftijd de schoenen aan de haak.

LEES OOK: Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Haalde Portillo te weinig uit zijn carrière?

Meest recent

Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

30
30
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

17
17
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

17
17
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

25
25
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

76
76
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

178
178
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

82
82
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

130
130
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

97
97
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

82
82
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

198
198
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

70
70
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

16
16
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

45
45
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

158
158
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

146
146
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

101
101
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

158
158
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

301
301
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

279
279
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

72
72
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

126
126
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

234
234
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

151
151

Meer sportnieuws