Real Madrid doorgelicht: zeldzame kansen voor Brugse wapens

399
Real Madrid doorgelicht: zeldzame kansen voor Brugse wapens

Geen schrik van Real Madrid. Dat is de teneur bij Club Brugge in aanloop naar het bezoek aan het Estadio Santiago Bernabéu, waar Blauw-Zwart iets hoopt te rapen tegen de grootste club ter wereld. Die verloor de laatste tijd wel wat van haar pluimen, dus misschien is het wel het uitgelezen moment om voor een stunt van formaat te zorgen. Hoewel die notie flink wat nuance verdient zien ook wij kansen voor de troepen van Philippe Clement. Al zullen ze dan wel een perfecte prestatie moeten leveren.


Dat Club Brugge met vertrouwen naar Madrid afzakt mag duidelijk zijn. De vice-kampioen liet twee weken geleden tegen Galatasaray nog zien het niveau van de Champions League best aan te kunnen en walste zaterdag in de generale repetitie over KV Mechelen. Een vertrouwensboost, dat zeker, maar dat Bernabéu niet te vergelijken valt met Achter de Kazerne weten we allemaal. Toch vertelden Clement en doelman Simon Mignolet in het indrukwekkende stadion, dat plaats biedt aan 81.000 voetballiefhebbers, zonder verpinken dat ze geloven in de Brugse kansen op puntengewin.

ERFENIS VAN RONALDO
Dat geloof in een goede afloop wordt ongetwijfeld gesterkt door de mindere periode die De Koninklijke doormaakt. Zoals zowat alles in het moderne Madrileense universum begon die bij Cristiano Ronaldo, de Portugese superster die na drie opeenvolgende CL-zeges vorig jaar naar Juventus verhuisde. Ook manager Zinédine Zidane hield het toen – tijdelijk, zo bleek achteraf – voor bekeken, maar dat vooral Ronaldo danig werd gemist bleek toen de Fransman het tij bij zijn terugkeer niet kon keren. Uiteindelijk sleepte Real wel nog een derde plaats in La Liga uit de brand, al kwam het nooit zelfs maar in de buurt van de landstitel.



Ook op het kampioenenbal werden geen potten gebroken, en dus was de opdracht deze zomer duidelijk: op zoek naar een vervanger voor CR7. Na ellenlange onderhandelingen met Chelsea werd die gevonden in Eden Hazard, de Rode Duivel die altijd al voorbestemd leek voor het maagdelijk wit van Los Blancos. Helaas kon dat shirt tijdens de voorbereiding zijn klein buikje niet verstoppen, tot overmaat van ramp liep de topaankoop ook nog eens een nieuwe blessure op. Het maakt dat Madrid de beste Hazard nog niet aan het werk zag. In Brugge hopen ze dat hij niet uitgerekend vanavond écht zijn intrede maakt als erfgenaam van Ronaldo.

WISSEL VAN DE GARDE ?
Met zijn prijskaartje van meer dan 100 miljoen was Hazard het speerpunt van een uiterst drukke zomer voor voorzitter Florentino Pérez. Die legde als reactie op de teleurstellende campagne van vorig seizoen namelijk ook nog eens een opgetelde 200 miljoen op tafel voor spits Luka Jovic, verdediger Eder Militao, linksback Ferland Mendy en winger Rodrygo Goes. Helaas bleek voorlopig nog geen van deze aanwinsten een voltreffer, want ondanks zijn zwakke start is Hazard de enige zomertransfer die op dit moment een basisplaats beet heeft in de Spaanse hoofdstad. Van een wissel van de garde is dus nog lang geen sprake.



Militao zit op de bank gekluisterd achter het vaste duo Raphaël Varane en Sergio Ramos, Jovic mag voorlopig alleen maar invallen voor Karim Benzema en Mendy is geblesseerd. Goes verliest vooralsnog dan weer het pleit van die andere Braziliaanse jongeling Vinicius Junior en maakte nog maar één optreden bij de hoofdmacht – waarin hij wel raak trof. Voor de wedstrijd van vanavond werd de 18-jarige jongeling zelfs niet opgenomen in de selectie van Zidane, die daar evenmin een plaats voorzag voor twee nog veel verrassendere namen. Gareth Bale en James Rodriguez hoeft Club Brugge immers alvast niet te vrezen.

WANKELE DEFENSIE
Dat Zidane geen fan is van het duo is al langer geweten, maar uit noodzaak moest hij er toch al meer dan hem lief is een beroep op doen. Zo maakte Bale zaterdag nog de 90 minuten vol in de Madrileense derby tegen Atlético, Rodriguez mocht zonder succes nog een kwartier komen mee helpen proberen de brilscore van het bord te vegen. Real hield zo wel voor de derde keer op rij de nul, een welgekomen statistiek voor Thibaut Courtois en zijn wankele defensie. Het sluitstuk van de Rode Duivels zag deze zomer met Keylor Navas dan wel zijn grootste concurrent de deur uitwandelen, onbetwistbaar is hij zeker niet in Bernabéu.



Zo kreeg zijn status nog maar pas twee weken geleden tegen PSG weer eens een flinke knauw. Courtois moest zich drie keer omdraaien in Parijs, terwijl uitgerekend Navas aan de overkant zijn netten schoon hield. Dat had meer te maken met de offensieve onmacht van Real en de onbeholpenheid van de defensie – sinds vorig seizoen even plots als onverklaarbaar een issue – dan onze landgenoot zelf, maar deugd zal het hem zeker niet gedaan. Club Brugge hoopt nu alvast op een herhaling van dat scenario, al zullen de troepen van Clement het wel nog veel meer vanuit de omschakeling moeten doen dan de Parijzenaren.

WAPENS & KANSEN
Daarvoor beschikt Blauw-Zwart alvast over de ideale wapens, met de ogen vooral gericht op man-in-vorm Krépin Diatta. Hij krijgt op rechts een sleutelrol, want de linksback is een van de zwakste posities in het elftal van Zidane. Die koos daar de laatste tijd voor Nacho, van nature een centrumverdediger en zeker een haalbare kaart voor de snellere Senegalees. Marcelo keert wel terug uit blessure, maar de kans dat hij aan de aftrap verschijnt is klein. Dan nog werd de Braziliaan net aanzien als een van de oorzaken van de problemen in de Real-verdediging en zou Diatta kunnen profiteren van de ruimte die hij in zijn rug laat.



Een belangrijke voorwaarde is dan wel dat Clinton Mata overeind blijft in wat een van dé cruciale duels in de match belooft te worden. De Angolese steunpilaar moet achterin zijn mannetje staan tegen Hazard en vermijden dat Diatta al te vaak moet bijspringen om de Rode Duivel af te stoppen. Indien Mata slaagt in die opdracht liggen er op de rechterkant vermoedelijk de beste kansen, met ook jokers als Emmanuel Dennis, Percy Tau, Loïs Openda en David Okereke die in de rug van de defensie kunnen duiken. Afwachten welke combinatie Clement verkiest, maar dat de snelle jongens een streepje voor hebben staat vast.

HAZARD > CLUB BRUGGE
Op links hoeft Eduard Sobol dus Bale alvast niet te vrezen, al krijgt hij met Vinicius of Lucas Vazquez wel nog steeds een lastige klant voor zich. Met ook Dani Carvajal die gretig oprukt zal de hulp van Simon Deli en Brandon Mechele dus geregeld nodig zijn op de flanken, zonder dat ze de slinkse Benzema uit het oog mogen verliezen. Mats Rits, Ruud Vormer en Hans Vanaken moeten op het middenveld dan weer voet aan grond zien te krijgen tegen Casemiro, Luka Modric en Toni Kroos, tenzij Zidane toch voor een offensievere variant kies met Isco of Jovic. Een niveauverschil zal er echter hoe dan ook in al deze match-ups zeker zijn.



Club zal dan ook vooral als collectief een sterke prestatie moeten leveren die de perfectie benadert wil het de ambities waar kunnen maken. Hoewel we ons hier vooral focusten op de Madrileense zwaktes waar de Bruggelingen mogelijk van zouden kunnen profiteren blijft Real immers wel een absolute mastodont van een Europese grootmacht. De nieuwe Galacticos van Pérez zijn samen maar liefst een miljard (!) meer waard dan de selectie die Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe op de been brachten, Hazard heeft op zijn eentje een hogere marktwaarde (150 miljoen) dan de voltallige Blauw-Zwarte kern opgeteld (130 miljoen). Tussen alle kritiek door zouden we ook haast vergeten dat de ploeg momenteel de koppositie bezet in La Liga.

MENDOZA & VERLINDEN
De laatste keer dat een Belgische club afzakte naar Bernabéu was Genk in 2002. De Limburgers keerden met een 6-0 pandoering op zak huiswaarts, ingeluid door een jammerlijke owngoal van Didier Zokora in het slot van de eerste helft. In Brugge denken ze vandaag echter liever terug aan de eigen CL-campagne van een jaar later, toen Andres Mendoza en Dany Verlinden in San Siro een heldenrol op zich namen en Club naar een onverhoopte 0-1 zege tegen AC Milan leidden. Aan Diatta en Mignolet om vanavond in Madrid hetzelfde te doen en ook hun naam voor eeuwig in de geschiedenisboeken te schrijven.

Wie wordt de belangrijkste speler voor Club Brugge tegen Real Madrid?

Meest recent

Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

6
6
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

24
24
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

281
281
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

75
75
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

52
52
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

26
26
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

42
42
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

98
98
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

37
37
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

64
64
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

133
133
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

98
98
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

35
35
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

62
62
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

55
55
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

126
126
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

93
93
Euvrard zag zwak punt bij Standard: "Was vreselijk"

Standard schakelde FCV Dender uit in de Croky Cup, maar het was zeker niet goed wat de Rouches ...

54
54
Chelsea wint na matig duel, Penders debuteert

In de Premier League stond om 13u30 het subtopduel tussen Everton en Chelsea op het programma. Het ...

33
33
Anderlecht deelt OH Leuven zware tik uit in titelrace

In de Lotto Super League stond er kraker op het programma. RSC Anderlech ontving OH Leuven. De ...

188
188
Enigma bij Zulte Waregem: topper, maar één groot gebrek

Zulte Waregem is goed begonnen aan het seizoen. Essevee draait vlot mee in de subtop en er zijn een ...

113
113
Maakt miljoenentransfer eindelijk debuut voor Club Brugge?

Club Brugge is goed bezig. De zomermercato ligt al even achter de rug, maar voorlopig konden een ...

503
503
Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

AA Gent doet het voortreffelijk in België en op het Europese podium. De Buffalo's kenden nog ...

183
183
Antwerp onder hoogspanning: nu al cruciaal weekend

Royal Antwerp FC boekte een 1 op 18 en moet vooral naar onderen kijken. Veel mooie woorden in de ...

46
46
Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Het is voor Anderlecht een vervelende week geweest. Vorig weekend won het wel op Cercle Brugge, maar ...

69
69

Meer sportnieuws