Real Madrid doorgelicht: zeldzame kansen voor Brugse wapens

door
Real Madrid doorgelicht: zeldzame kansen voor Brugse wapens

Geen schrik van Real Madrid. Dat is de teneur bij Club Brugge in aanloop naar het bezoek aan het Estadio Santiago Bernabéu, waar Blauw-Zwart iets hoopt te rapen tegen de grootste club ter wereld. Die verloor de laatste tijd wel wat van haar pluimen, dus misschien is het wel het uitgelezen moment om voor een stunt van formaat te zorgen. Hoewel die notie flink wat nuance verdient zien ook wij kansen voor de troepen van Philippe Clement. Al zullen ze dan wel een perfecte prestatie moeten leveren.


Dat Club Brugge met vertrouwen naar Madrid afzakt mag duidelijk zijn. De vice-kampioen liet twee weken geleden tegen Galatasaray nog zien het niveau van de Champions League best aan te kunnen en walste zaterdag in de generale repetitie over KV Mechelen. Een vertrouwensboost, dat zeker, maar dat Bernabéu niet te vergelijken valt met Achter de Kazerne weten we allemaal. Toch vertelden Clement en doelman Simon Mignolet in het indrukwekkende stadion, dat plaats biedt aan 81.000 voetballiefhebbers, zonder verpinken dat ze geloven in de Brugse kansen op puntengewin.

ERFENIS VAN RONALDO
Dat geloof in een goede afloop wordt ongetwijfeld gesterkt door de mindere periode die De Koninklijke doormaakt. Zoals zowat alles in het moderne Madrileense universum begon die bij Cristiano Ronaldo, de Portugese superster die na drie opeenvolgende CL-zeges vorig jaar naar Juventus verhuisde. Ook manager Zinédine Zidane hield het toen – tijdelijk, zo bleek achteraf – voor bekeken, maar dat vooral Ronaldo danig werd gemist bleek toen de Fransman het tij bij zijn terugkeer niet kon keren. Uiteindelijk sleepte Real wel nog een derde plaats in La Liga uit de brand, al kwam het nooit zelfs maar in de buurt van de landstitel.



Ook op het kampioenenbal werden geen potten gebroken, en dus was de opdracht deze zomer duidelijk: op zoek naar een vervanger voor CR7. Na ellenlange onderhandelingen met Chelsea werd die gevonden in Eden Hazard, de Rode Duivel die altijd al voorbestemd leek voor het maagdelijk wit van Los Blancos. Helaas kon dat shirt tijdens de voorbereiding zijn klein buikje niet verstoppen, tot overmaat van ramp liep de topaankoop ook nog eens een nieuwe blessure op. Het maakt dat Madrid de beste Hazard nog niet aan het werk zag. In Brugge hopen ze dat hij niet uitgerekend vanavond écht zijn intrede maakt als erfgenaam van Ronaldo.

WISSEL VAN DE GARDE ?
Met zijn prijskaartje van meer dan 100 miljoen was Hazard het speerpunt van een uiterst drukke zomer voor voorzitter Florentino Pérez. Die legde als reactie op de teleurstellende campagne van vorig seizoen namelijk ook nog eens een opgetelde 200 miljoen op tafel voor spits Luka Jovic, verdediger Eder Militao, linksback Ferland Mendy en winger Rodrygo Goes. Helaas bleek voorlopig nog geen van deze aanwinsten een voltreffer, want ondanks zijn zwakke start is Hazard de enige zomertransfer die op dit moment een basisplaats beet heeft in de Spaanse hoofdstad. Van een wissel van de garde is dus nog lang geen sprake.



Militao zit op de bank gekluisterd achter het vaste duo Raphaël Varane en Sergio Ramos, Jovic mag voorlopig alleen maar invallen voor Karim Benzema en Mendy is geblesseerd. Goes verliest vooralsnog dan weer het pleit van die andere Braziliaanse jongeling Vinicius Junior en maakte nog maar één optreden bij de hoofdmacht – waarin hij wel raak trof. Voor de wedstrijd van vanavond werd de 18-jarige jongeling zelfs niet opgenomen in de selectie van Zidane, die daar evenmin een plaats voorzag voor twee nog veel verrassendere namen. Gareth Bale en James Rodriguez hoeft Club Brugge immers alvast niet te vrezen.

WANKELE DEFENSIE
Dat Zidane geen fan is van het duo is al langer geweten, maar uit noodzaak moest hij er toch al meer dan hem lief is een beroep op doen. Zo maakte Bale zaterdag nog de 90 minuten vol in de Madrileense derby tegen Atlético, Rodriguez mocht zonder succes nog een kwartier komen mee helpen proberen de brilscore van het bord te vegen. Real hield zo wel voor de derde keer op rij de nul, een welgekomen statistiek voor Thibaut Courtois en zijn wankele defensie. Het sluitstuk van de Rode Duivels zag deze zomer met Keylor Navas dan wel zijn grootste concurrent de deur uitwandelen, onbetwistbaar is hij zeker niet in Bernabéu.



Zo kreeg zijn status nog maar pas twee weken geleden tegen PSG weer eens een flinke knauw. Courtois moest zich drie keer omdraaien in Parijs, terwijl uitgerekend Navas aan de overkant zijn netten schoon hield. Dat had meer te maken met de offensieve onmacht van Real en de onbeholpenheid van de defensie – sinds vorig seizoen even plots als onverklaarbaar een issue – dan onze landgenoot zelf, maar deugd zal het hem zeker niet gedaan. Club Brugge hoopt nu alvast op een herhaling van dat scenario, al zullen de troepen van Clement het wel nog veel meer vanuit de omschakeling moeten doen dan de Parijzenaren.

WAPENS & KANSEN
Daarvoor beschikt Blauw-Zwart alvast over de ideale wapens, met de ogen vooral gericht op man-in-vorm Krépin Diatta. Hij krijgt op rechts een sleutelrol, want de linksback is een van de zwakste posities in het elftal van Zidane. Die koos daar de laatste tijd voor Nacho, van nature een centrumverdediger en zeker een haalbare kaart voor de snellere Senegalees. Marcelo keert wel terug uit blessure, maar de kans dat hij aan de aftrap verschijnt is klein. Dan nog werd de Braziliaan net aanzien als een van de oorzaken van de problemen in de Real-verdediging en zou Diatta kunnen profiteren van de ruimte die hij in zijn rug laat.



Een belangrijke voorwaarde is dan wel dat Clinton Mata overeind blijft in wat een van dé cruciale duels in de match belooft te worden. De Angolese steunpilaar moet achterin zijn mannetje staan tegen Hazard en vermijden dat Diatta al te vaak moet bijspringen om de Rode Duivel af te stoppen. Indien Mata slaagt in die opdracht liggen er op de rechterkant vermoedelijk de beste kansen, met ook jokers als Emmanuel Dennis, Percy Tau, Loïs Openda en David Okereke die in de rug van de defensie kunnen duiken. Afwachten welke combinatie Clement verkiest, maar dat de snelle jongens een streepje voor hebben staat vast.

HAZARD > CLUB BRUGGE
Op links hoeft Eduard Sobol dus Bale alvast niet te vrezen, al krijgt hij met Vinicius of Lucas Vazquez wel nog steeds een lastige klant voor zich. Met ook Dani Carvajal die gretig oprukt zal de hulp van Simon Deli en Brandon Mechele dus geregeld nodig zijn op de flanken, zonder dat ze de slinkse Benzema uit het oog mogen verliezen. Mats Rits, Ruud Vormer en Hans Vanaken moeten op het middenveld dan weer voet aan grond zien te krijgen tegen Casemiro, Luka Modric en Toni Kroos, tenzij Zidane toch voor een offensievere variant kies met Isco of Jovic. Een niveauverschil zal er echter hoe dan ook in al deze match-ups zeker zijn.



Club zal dan ook vooral als collectief een sterke prestatie moeten leveren die de perfectie benadert wil het de ambities waar kunnen maken. Hoewel we ons hier vooral focusten op de Madrileense zwaktes waar de Bruggelingen mogelijk van zouden kunnen profiteren blijft Real immers wel een absolute mastodont van een Europese grootmacht. De nieuwe Galacticos van Pérez zijn samen maar liefst een miljard (!) meer waard dan de selectie die Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe op de been brachten, Hazard heeft op zijn eentje een hogere marktwaarde (150 miljoen) dan de voltallige Blauw-Zwarte kern opgeteld (130 miljoen). Tussen alle kritiek door zouden we ook haast vergeten dat de ploeg momenteel de koppositie bezet in La Liga.

MENDOZA & VERLINDEN
De laatste keer dat een Belgische club afzakte naar Bernabéu was Genk in 2002. De Limburgers keerden met een 6-0 pandoering op zak huiswaarts, ingeluid door een jammerlijke owngoal van Didier Zokora in het slot van de eerste helft. In Brugge denken ze vandaag echter liever terug aan de eigen CL-campagne van een jaar later, toen Andres Mendoza en Dany Verlinden in San Siro een heldenrol op zich namen en Club naar een onverhoopte 0-1 zege tegen AC Milan leidden. Aan Diatta en Mignolet om vanavond in Madrid hetzelfde te doen en ook hun naam voor eeuwig in de geschiedenisboeken te schrijven.

Wie wordt de belangrijkste speler voor Club Brugge tegen Real Madrid?

Meest recent

Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

20
20
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

46
46
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

272
272
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

99
99
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

499
499
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

530
530
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

91
91
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

276
276
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

441
441
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

154
154
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

115
115
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

631
631
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

255
255
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

219
219
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

420
420
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

80
80
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

282
282
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

84
84
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

95
95
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

80
80
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

76
76
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

131
131
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

514
514
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

19
19
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

302
302

Meer sportnieuws