Real Madrid doorgelicht: zeldzame kansen voor Brugse wapens

399
Real Madrid doorgelicht: zeldzame kansen voor Brugse wapens

Geen schrik van Real Madrid. Dat is de teneur bij Club Brugge in aanloop naar het bezoek aan het Estadio Santiago Bernabéu, waar Blauw-Zwart iets hoopt te rapen tegen de grootste club ter wereld. Die verloor de laatste tijd wel wat van haar pluimen, dus misschien is het wel het uitgelezen moment om voor een stunt van formaat te zorgen. Hoewel die notie flink wat nuance verdient zien ook wij kansen voor de troepen van Philippe Clement. Al zullen ze dan wel een perfecte prestatie moeten leveren.


Dat Club Brugge met vertrouwen naar Madrid afzakt mag duidelijk zijn. De vice-kampioen liet twee weken geleden tegen Galatasaray nog zien het niveau van de Champions League best aan te kunnen en walste zaterdag in de generale repetitie over KV Mechelen. Een vertrouwensboost, dat zeker, maar dat Bernabéu niet te vergelijken valt met Achter de Kazerne weten we allemaal. Toch vertelden Clement en doelman Simon Mignolet in het indrukwekkende stadion, dat plaats biedt aan 81.000 voetballiefhebbers, zonder verpinken dat ze geloven in de Brugse kansen op puntengewin.

ERFENIS VAN RONALDO
Dat geloof in een goede afloop wordt ongetwijfeld gesterkt door de mindere periode die De Koninklijke doormaakt. Zoals zowat alles in het moderne Madrileense universum begon die bij Cristiano Ronaldo, de Portugese superster die na drie opeenvolgende CL-zeges vorig jaar naar Juventus verhuisde. Ook manager Zinédine Zidane hield het toen – tijdelijk, zo bleek achteraf – voor bekeken, maar dat vooral Ronaldo danig werd gemist bleek toen de Fransman het tij bij zijn terugkeer niet kon keren. Uiteindelijk sleepte Real wel nog een derde plaats in La Liga uit de brand, al kwam het nooit zelfs maar in de buurt van de landstitel.



Ook op het kampioenenbal werden geen potten gebroken, en dus was de opdracht deze zomer duidelijk: op zoek naar een vervanger voor CR7. Na ellenlange onderhandelingen met Chelsea werd die gevonden in Eden Hazard, de Rode Duivel die altijd al voorbestemd leek voor het maagdelijk wit van Los Blancos. Helaas kon dat shirt tijdens de voorbereiding zijn klein buikje niet verstoppen, tot overmaat van ramp liep de topaankoop ook nog eens een nieuwe blessure op. Het maakt dat Madrid de beste Hazard nog niet aan het werk zag. In Brugge hopen ze dat hij niet uitgerekend vanavond écht zijn intrede maakt als erfgenaam van Ronaldo.

WISSEL VAN DE GARDE ?
Met zijn prijskaartje van meer dan 100 miljoen was Hazard het speerpunt van een uiterst drukke zomer voor voorzitter Florentino Pérez. Die legde als reactie op de teleurstellende campagne van vorig seizoen namelijk ook nog eens een opgetelde 200 miljoen op tafel voor spits Luka Jovic, verdediger Eder Militao, linksback Ferland Mendy en winger Rodrygo Goes. Helaas bleek voorlopig nog geen van deze aanwinsten een voltreffer, want ondanks zijn zwakke start is Hazard de enige zomertransfer die op dit moment een basisplaats beet heeft in de Spaanse hoofdstad. Van een wissel van de garde is dus nog lang geen sprake.



Militao zit op de bank gekluisterd achter het vaste duo Raphaël Varane en Sergio Ramos, Jovic mag voorlopig alleen maar invallen voor Karim Benzema en Mendy is geblesseerd. Goes verliest vooralsnog dan weer het pleit van die andere Braziliaanse jongeling Vinicius Junior en maakte nog maar één optreden bij de hoofdmacht – waarin hij wel raak trof. Voor de wedstrijd van vanavond werd de 18-jarige jongeling zelfs niet opgenomen in de selectie van Zidane, die daar evenmin een plaats voorzag voor twee nog veel verrassendere namen. Gareth Bale en James Rodriguez hoeft Club Brugge immers alvast niet te vrezen.

WANKELE DEFENSIE
Dat Zidane geen fan is van het duo is al langer geweten, maar uit noodzaak moest hij er toch al meer dan hem lief is een beroep op doen. Zo maakte Bale zaterdag nog de 90 minuten vol in de Madrileense derby tegen Atlético, Rodriguez mocht zonder succes nog een kwartier komen mee helpen proberen de brilscore van het bord te vegen. Real hield zo wel voor de derde keer op rij de nul, een welgekomen statistiek voor Thibaut Courtois en zijn wankele defensie. Het sluitstuk van de Rode Duivels zag deze zomer met Keylor Navas dan wel zijn grootste concurrent de deur uitwandelen, onbetwistbaar is hij zeker niet in Bernabéu.



Zo kreeg zijn status nog maar pas twee weken geleden tegen PSG weer eens een flinke knauw. Courtois moest zich drie keer omdraaien in Parijs, terwijl uitgerekend Navas aan de overkant zijn netten schoon hield. Dat had meer te maken met de offensieve onmacht van Real en de onbeholpenheid van de defensie – sinds vorig seizoen even plots als onverklaarbaar een issue – dan onze landgenoot zelf, maar deugd zal het hem zeker niet gedaan. Club Brugge hoopt nu alvast op een herhaling van dat scenario, al zullen de troepen van Clement het wel nog veel meer vanuit de omschakeling moeten doen dan de Parijzenaren.

WAPENS & KANSEN
Daarvoor beschikt Blauw-Zwart alvast over de ideale wapens, met de ogen vooral gericht op man-in-vorm Krépin Diatta. Hij krijgt op rechts een sleutelrol, want de linksback is een van de zwakste posities in het elftal van Zidane. Die koos daar de laatste tijd voor Nacho, van nature een centrumverdediger en zeker een haalbare kaart voor de snellere Senegalees. Marcelo keert wel terug uit blessure, maar de kans dat hij aan de aftrap verschijnt is klein. Dan nog werd de Braziliaan net aanzien als een van de oorzaken van de problemen in de Real-verdediging en zou Diatta kunnen profiteren van de ruimte die hij in zijn rug laat.



Een belangrijke voorwaarde is dan wel dat Clinton Mata overeind blijft in wat een van dé cruciale duels in de match belooft te worden. De Angolese steunpilaar moet achterin zijn mannetje staan tegen Hazard en vermijden dat Diatta al te vaak moet bijspringen om de Rode Duivel af te stoppen. Indien Mata slaagt in die opdracht liggen er op de rechterkant vermoedelijk de beste kansen, met ook jokers als Emmanuel Dennis, Percy Tau, Loïs Openda en David Okereke die in de rug van de defensie kunnen duiken. Afwachten welke combinatie Clement verkiest, maar dat de snelle jongens een streepje voor hebben staat vast.

HAZARD > CLUB BRUGGE
Op links hoeft Eduard Sobol dus Bale alvast niet te vrezen, al krijgt hij met Vinicius of Lucas Vazquez wel nog steeds een lastige klant voor zich. Met ook Dani Carvajal die gretig oprukt zal de hulp van Simon Deli en Brandon Mechele dus geregeld nodig zijn op de flanken, zonder dat ze de slinkse Benzema uit het oog mogen verliezen. Mats Rits, Ruud Vormer en Hans Vanaken moeten op het middenveld dan weer voet aan grond zien te krijgen tegen Casemiro, Luka Modric en Toni Kroos, tenzij Zidane toch voor een offensievere variant kies met Isco of Jovic. Een niveauverschil zal er echter hoe dan ook in al deze match-ups zeker zijn.



Club zal dan ook vooral als collectief een sterke prestatie moeten leveren die de perfectie benadert wil het de ambities waar kunnen maken. Hoewel we ons hier vooral focusten op de Madrileense zwaktes waar de Bruggelingen mogelijk van zouden kunnen profiteren blijft Real immers wel een absolute mastodont van een Europese grootmacht. De nieuwe Galacticos van Pérez zijn samen maar liefst een miljard (!) meer waard dan de selectie die Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe op de been brachten, Hazard heeft op zijn eentje een hogere marktwaarde (150 miljoen) dan de voltallige Blauw-Zwarte kern opgeteld (130 miljoen). Tussen alle kritiek door zouden we ook haast vergeten dat de ploeg momenteel de koppositie bezet in La Liga.

MENDOZA & VERLINDEN
De laatste keer dat een Belgische club afzakte naar Bernabéu was Genk in 2002. De Limburgers keerden met een 6-0 pandoering op zak huiswaarts, ingeluid door een jammerlijke owngoal van Didier Zokora in het slot van de eerste helft. In Brugge denken ze vandaag echter liever terug aan de eigen CL-campagne van een jaar later, toen Andres Mendoza en Dany Verlinden in San Siro een heldenrol op zich namen en Club naar een onverhoopte 0-1 zege tegen AC Milan leidden. Aan Diatta en Mignolet om vanavond in Madrid hetzelfde te doen en ook hun naam voor eeuwig in de geschiedenisboeken te schrijven.

Wie wordt de belangrijkste speler voor Club Brugge tegen Real Madrid?

Meest recent

Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

11
11
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

47
47
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

95
95
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

32
32
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

41
41
Leko onthult: deze harde boodschap kreeg falende Diakhon

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

253
253
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

1120
1120
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

439
439
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

457
457
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

461
461
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

47
47
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

124
124
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

141
141
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

485
485
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

207
207
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

201
201
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

144
144
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

174
174
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

127
127
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

285
285
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

677
677
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

63
63
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

241
241
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

172
172
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

140
140

Meer sportnieuws