Anderlecht kan ook niet winnen van hekkensluiter en blijft in gevarenzone

918 stemmen
Anderlecht kan ook niet winnen van hekkensluiter en blijft in gevarenzone

Met een flauw 0-0 gelijkspel lijken de kansen van Anderlecht op het behalen van Play-Off I nog wat geslonken te zijn. Het fiere Paars-Wit speelde één helft ondermaats maar had na de rust kansen genoeg om de overwinning uit de brand te slepen.

Anderlecht speelde vandaag zowaar een kelderkraker tegen Waasland-Beveren. Het fiere Paars-Wit stond maar twee puntjes boven de degradatiezone en kon mits verlies zakken naar de voorlaatste plek. Bij de thuisploeg zaten Vlap en Cobbaut op de bank, Nasri, Zulj en Roofe kregen het vertrouwen van het duo Kompany-Davies. Bij de Waaslanders hoopte men om de eerste zege te pakken dit seizoen.
Zieke patiënt Anderlecht heeft nog steeds hoge koorts
In het openingskwartier zagen we enkel een paar halve kansen. De bezoekers groeven zich zeker niet in en gingen vrijuit hun kans in het Lotto Park. Halfweg de eerste helft viel er plots een appel uit de kast voor Anderlecht maar Verschaeren miste aan de tweede paal voor een leeg doel. Zo blijft efficiëntie toch een probleem voor het jonge talent van Paars-Wit. Aan de overzijde schoot Dierckx een eerste mogelijkheid voor de bezoekers in de handen van Van Crombrugge. In een kansenarme eerste helft was enkel een schot van Roofe op slag van rust nog het vermelden waard. Na wederom een dramatische eerste helft stond het nog 0-0.

Verschaeren miste de beste kans voor een bleek Paars-Wit.
Paars-Wit mist wederom efficiëntie in betere tweede helft
Anderlecht kwam veel scherper uit de kleedkamer en kreeg via Nasri en Luckassen meteen twee grote kansen: doelman Jackers en de lat brachten redding voor de bezoekers. Waasland-Beveren zwalpte nu even maar kwam er na dik tien minuten spelen nog eens uit, de deviatie van Schryvers vloog niet zo gek ver naast de kooi van Van Crombrugge. Paars-Wit bleef echter de betere ploeg en na een prima doorsteek pas van Nasri miste Chadli oog in oog met Jackers. Nasri was in prima doen vandaag en schoot een nieuwe vrije schietkans net over. Anderlecht verdiende stilaan een voorsprong maar na een dik uur spelen stond het nog steeds 0-0. Ondanks een slotoffensiefje stond die score ook na negentig minuten op het bord, zo blijft de thuisploeg verweesd achter met een dramatische zes op zevenentwintig.

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Zal Anderlecht Play-Off I halen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

64
64
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

376
376
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

19
19
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

107
107
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

38
38
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

34
34
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

61
61
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

59
59
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

190
190
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

252
252
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

339
339
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

351
351
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

346
346
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

149
149
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

176
176
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

78
78
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

390
390
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

442
442
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

35
35
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

99
99
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

207
207
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

83
83
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

129
129
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

100
100
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

665
665
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

311
311

Meer sportnieuws