STVV en Genk reageren na schandelijk einde Limburgse derby

door
STVV en Genk reageren na schandelijk einde Limburgse derby

De Limburgse derby tussen Sint-Truiden en KRC Genk is zaterdagavond helemaal ontaard, na incidenten met supporters van beide teams. Uiteindelijk werd de wedstrijd na 88 minuten definitief gestaakt bij een 3-3-stand. Mogelijk krijgt Genk een forfaitnederlaag omdat de match gestaakt werd toen hun fans het veld dreigden te bestormen, maar ook de fans van STVV zijn niet vrij van schuld.


"Scheidsrechter Visser heeft Genk-voorzitter Croonen en mij toegesproken. Het is niet zijn beslissing, maar wel van de politie. Die stelde dat ze de veiligheid van de spelers en de toeschouwers niet meer gegarandeerd kon worden. Hij had dus geen andere keuze dan de wedstrijd te beëindigen", verklaart STVV-voorzitter David Meekers de situatie bij Sporza.

"Er zal nu een rapport worden opgemaakt en dan moeten ze maar oordelen wat de eindstand wordt. Ik kan niet anders zeggen dat de match werd stilgelegd toen er zich ongeregeldheden, of laat het ons eigenaardigheden noemen, voordeden in het bezoekende vak. Dat heeft iedereen gezien. Beide clubs geen punten, dat zouden we wel allebei niet verdienen."

Bij STVV schuiven ze de schuld dus af op Genk, maar daar zijn ze niet vergeten dat STVV terugkwam in de match nadat de match eerder stilgelegd was door baldadigheden van de thuissupporters. "Dat we door die eerste onderbreking uit ons ritme zijn gehaald, was natuurlijk niet oké. Uiteraard hadden wij scherper moeten verdedigen bij die tegengoals, maar ik hoor ook van de spelers hoe lastig het is als je een kwartier hebt stilgelegen. Dat was heel wedstrijdbepalend. Het is erg dat je beloond wordt door zulke acties te doen", sneert technisch directeur Dimitri de Condé.

LEES OOK: El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

De meeste gepaste actie na deze wedstrijd zou zijn...

Meest recent

Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

2
2
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

7
7
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

57
57
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

54
54
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

76
76
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

138
138
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

62
62
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

231
231
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

130
130
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

396
396
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1054
1054
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

58
58
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

145
145
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

145
145
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

259
259
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

57
57
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

557
557
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

115
115
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

387
387
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

603
603
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

368
368
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

376
376
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

82
82

Meer sportnieuws