STVV en Genk reageren na schandelijk einde Limburgse derby

1172 stemmen
STVV en Genk reageren na schandelijk einde Limburgse derby

De Limburgse derby tussen Sint-Truiden en KRC Genk is zaterdagavond helemaal ontaard, na incidenten met supporters van beide teams. Uiteindelijk werd de wedstrijd na 88 minuten definitief gestaakt bij een 3-3-stand. Mogelijk krijgt Genk een forfaitnederlaag omdat de match gestaakt werd toen hun fans het veld dreigden te bestormen, maar ook de fans van STVV zijn niet vrij van schuld.


"Scheidsrechter Visser heeft Genk-voorzitter Croonen en mij toegesproken. Het is niet zijn beslissing, maar wel van de politie. Die stelde dat ze de veiligheid van de spelers en de toeschouwers niet meer gegarandeerd kon worden. Hij had dus geen andere keuze dan de wedstrijd te beëindigen", verklaart STVV-voorzitter David Meekers de situatie bij Sporza.

"Er zal nu een rapport worden opgemaakt en dan moeten ze maar oordelen wat de eindstand wordt. Ik kan niet anders zeggen dat de match werd stilgelegd toen er zich ongeregeldheden, of laat het ons eigenaardigheden noemen, voordeden in het bezoekende vak. Dat heeft iedereen gezien. Beide clubs geen punten, dat zouden we wel allebei niet verdienen."

Bij STVV schuiven ze de schuld dus af op Genk, maar daar zijn ze niet vergeten dat STVV terugkwam in de match nadat de match eerder stilgelegd was door baldadigheden van de thuissupporters. "Dat we door die eerste onderbreking uit ons ritme zijn gehaald, was natuurlijk niet oké. Uiteraard hadden wij scherper moeten verdedigen bij die tegengoals, maar ik hoor ook van de spelers hoe lastig het is als je een kwartier hebt stilgelegen. Dat was heel wedstrijdbepalend. Het is erg dat je beloond wordt door zulke acties te doen", sneert technisch directeur Dimitri de Condé.

LEES OOK: Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

De meeste gepaste actie na deze wedstrijd zou zijn...

Meest recent

Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

3
3
Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

62
62
Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de derde voorronde van de Europa ...

178
178
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

156
156
Uitsluitsel Kompany: Bayern hakt zware transferknoop door

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

185
185
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1354
1354
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

88
88
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

346
346
Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

761
761
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

120
120
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

429
429
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

13
13
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

423
423
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

276
276
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

104
104
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

212
212
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

430
430
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

123
123
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

85
85
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

198
198
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

108
108
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

120
120
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

435
435
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

161
161
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

1702
1702

Meer sportnieuws