STVV en Genk reageren na schandelijk einde Limburgse derby

door
STVV en Genk reageren na schandelijk einde Limburgse derby

De Limburgse derby tussen Sint-Truiden en KRC Genk is zaterdagavond helemaal ontaard, na incidenten met supporters van beide teams. Uiteindelijk werd de wedstrijd na 88 minuten definitief gestaakt bij een 3-3-stand. Mogelijk krijgt Genk een forfaitnederlaag omdat de match gestaakt werd toen hun fans het veld dreigden te bestormen, maar ook de fans van STVV zijn niet vrij van schuld.


"Scheidsrechter Visser heeft Genk-voorzitter Croonen en mij toegesproken. Het is niet zijn beslissing, maar wel van de politie. Die stelde dat ze de veiligheid van de spelers en de toeschouwers niet meer gegarandeerd kon worden. Hij had dus geen andere keuze dan de wedstrijd te beëindigen", verklaart STVV-voorzitter David Meekers de situatie bij Sporza.

"Er zal nu een rapport worden opgemaakt en dan moeten ze maar oordelen wat de eindstand wordt. Ik kan niet anders zeggen dat de match werd stilgelegd toen er zich ongeregeldheden, of laat het ons eigenaardigheden noemen, voordeden in het bezoekende vak. Dat heeft iedereen gezien. Beide clubs geen punten, dat zouden we wel allebei niet verdienen."

Bij STVV schuiven ze de schuld dus af op Genk, maar daar zijn ze niet vergeten dat STVV terugkwam in de match nadat de match eerder stilgelegd was door baldadigheden van de thuissupporters. "Dat we door die eerste onderbreking uit ons ritme zijn gehaald, was natuurlijk niet oké. Uiteraard hadden wij scherper moeten verdedigen bij die tegengoals, maar ik hoor ook van de spelers hoe lastig het is als je een kwartier hebt stilgelegen. Dat was heel wedstrijdbepalend. Het is erg dat je beloond wordt door zulke acties te doen", sneert technisch directeur Dimitri de Condé.

LEES OOK: Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

De meeste gepaste actie na deze wedstrijd zou zijn...

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

56
56
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

13
13
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

38
38
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

29
29
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

27
27
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

56
56
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

36
36
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

52
52
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

69
69
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

67
67
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

146
146
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

487
487
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

206
206
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

261
261
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

194
194
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

463
463
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

265
265
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

154
154
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

710
710
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

154
154
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

51
51

Meer sportnieuws