Limburgse derby definitief gestaakt na ongeziene comeback van STVV

door
Limburgse derby definitief gestaakt na ongeziene comeback van STVV

Na een knotsgekke wedstrijd heeft STVV in eigen huis een 0-3 achterstand rechtgezet tegen de landskampioen. Na de 0-3 van Hagi lag de wedstrijd een tijdje stil, nadien kwamen de Kanaries herboren op het veld en realiseerden ze een straffe comeback. De wedstrijd werd op vijf minuten van het einde stopgezet wegens supportersgeweld.

STVV had een zware bekerwedstrijd achter de rug, eerder deze week tegen OHL. Racing Genk klaarde probleemloos de klus in negentig minuten en leek fitter voor deze derby. Coach Brys bracht met Botaka en De Bruyn twee nieuwe namen aan de aftrap. Felice Mazzu plaatste Hagi opnieuw op het middenveld.
Derby baart voorlopig een muis
De bezoekers waren dominant in de openingsfase en bekroonden dat overwicht na een kwartier spelen met een rake kopbal van Bongonda: 0-1 voor Racing Genk. STVV reageerde even later met een kopbal van Boli die hoog over vloog, hier zat veel meer in voor de Kanaries. Nadien liet Blauw-Wit de bal aan de thuisploeg, kansen waren schaars op Stayen en zo mochten de bezoekers halfweg met een kleine voorsprong de kleedkamer in.

Bongonda bezorgt de landskampioen een prima start op bezoek bij STVV.
Knotsgekke tweede helft vol incidenten op Stayen
De tweede helft begon rampzalig voor de Kanaries: Schmidt dook gretig in de voeten van Samatta en Racing Genk kreeg op de fase die daarop volgde meteen een strafschop wegen handspel. Een kolfje naar de hand van Hagi die de 0-2 op het bord plaatste. Toen Hagi op het uur ook een tweede strafschop benutte gingen de poppetjes helemaal aan het dansen op Stayen, de thuisaanhang gooide gretig met voorwerpen en scheidsrechter Visser legde de wedstrijd tijdelijk stil. De 'rustpauze' deed de thuisploeg deugd want Boli gaf STVV even later weer wat hoop door de 1-3 van dichtbij in doel te koppen. Het begon plots te spoken en Acolatse miste even later maar net de aansluitingstreffer. Racing Genk zwalpte en kreeg het helemaal warm toen Garcia op dik tien minuten van het einde de 2-3 maakte. Boli maakte in de slotfase de comeback compleet door van dichtbij de 3-3 voorbij Coucke te schieten: knotsgekke wedstrijd op Stayen. Na nieuw tumult, deze keer in het vak van de bezoekende supporters, werd de wedstrijd definitief stilgelegd op vijf minuten van het einde.
Scoreverloop:
0-1 (14') Bongonda, 0-2 (48') Hagi (p), 0-3 (60') Hagi (p), 1-3 (62') Boli, 2-3 (80') Garcia, 3-3 (87') Boli


LEES OOK: Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Meest recent

'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

3
3
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

80
80
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

21
21
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

155
155
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

168
168
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

83
83
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

388
388
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

113
113
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

154
154
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

110
110
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

196
196
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

232
232
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

103
103
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

389
389
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

94
94
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

88
88
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

692
692
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

126
126
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

255
255
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

303
303
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

167
167
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

456
456
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

358
358
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

314
314
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

83
83

Meer sportnieuws