Limburgse derby definitief gestaakt na ongeziene comeback van STVV

door
Limburgse derby definitief gestaakt na ongeziene comeback van STVV

Na een knotsgekke wedstrijd heeft STVV in eigen huis een 0-3 achterstand rechtgezet tegen de landskampioen. Na de 0-3 van Hagi lag de wedstrijd een tijdje stil, nadien kwamen de Kanaries herboren op het veld en realiseerden ze een straffe comeback. De wedstrijd werd op vijf minuten van het einde stopgezet wegens supportersgeweld.

STVV had een zware bekerwedstrijd achter de rug, eerder deze week tegen OHL. Racing Genk klaarde probleemloos de klus in negentig minuten en leek fitter voor deze derby. Coach Brys bracht met Botaka en De Bruyn twee nieuwe namen aan de aftrap. Felice Mazzu plaatste Hagi opnieuw op het middenveld.
Derby baart voorlopig een muis
De bezoekers waren dominant in de openingsfase en bekroonden dat overwicht na een kwartier spelen met een rake kopbal van Bongonda: 0-1 voor Racing Genk. STVV reageerde even later met een kopbal van Boli die hoog over vloog, hier zat veel meer in voor de Kanaries. Nadien liet Blauw-Wit de bal aan de thuisploeg, kansen waren schaars op Stayen en zo mochten de bezoekers halfweg met een kleine voorsprong de kleedkamer in.

Bongonda bezorgt de landskampioen een prima start op bezoek bij STVV.
Knotsgekke tweede helft vol incidenten op Stayen
De tweede helft begon rampzalig voor de Kanaries: Schmidt dook gretig in de voeten van Samatta en Racing Genk kreeg op de fase die daarop volgde meteen een strafschop wegen handspel. Een kolfje naar de hand van Hagi die de 0-2 op het bord plaatste. Toen Hagi op het uur ook een tweede strafschop benutte gingen de poppetjes helemaal aan het dansen op Stayen, de thuisaanhang gooide gretig met voorwerpen en scheidsrechter Visser legde de wedstrijd tijdelijk stil. De 'rustpauze' deed de thuisploeg deugd want Boli gaf STVV even later weer wat hoop door de 1-3 van dichtbij in doel te koppen. Het begon plots te spoken en Acolatse miste even later maar net de aansluitingstreffer. Racing Genk zwalpte en kreeg het helemaal warm toen Garcia op dik tien minuten van het einde de 2-3 maakte. Boli maakte in de slotfase de comeback compleet door van dichtbij de 3-3 voorbij Coucke te schieten: knotsgekke wedstrijd op Stayen. Na nieuw tumult, deze keer in het vak van de bezoekende supporters, werd de wedstrijd definitief stilgelegd op vijf minuten van het einde.
Scoreverloop:
0-1 (14') Bongonda, 0-2 (48') Hagi (p), 0-3 (60') Hagi (p), 1-3 (62') Boli, 2-3 (80') Garcia, 3-3 (87') Boli


LEES OOK: STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

Meest recent

Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

38
38
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

42
42
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

81
81
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

108
108
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

272
272
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

140
140
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

401
401
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

208
208
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

283
283
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

77
77
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

133
133
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

244
244
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

67
67
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

80
80
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

643
643
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

110
110
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

94
94
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

288
288
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

224
224
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

398
398
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

199
199
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

46
46
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

155
155
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

215
215
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

49
49

Meer sportnieuws