Limburgse derby definitief gestaakt na ongeziene comeback van STVV

door
Limburgse derby definitief gestaakt na ongeziene comeback van STVV

Na een knotsgekke wedstrijd heeft STVV in eigen huis een 0-3 achterstand rechtgezet tegen de landskampioen. Na de 0-3 van Hagi lag de wedstrijd een tijdje stil, nadien kwamen de Kanaries herboren op het veld en realiseerden ze een straffe comeback. De wedstrijd werd op vijf minuten van het einde stopgezet wegens supportersgeweld.

STVV had een zware bekerwedstrijd achter de rug, eerder deze week tegen OHL. Racing Genk klaarde probleemloos de klus in negentig minuten en leek fitter voor deze derby. Coach Brys bracht met Botaka en De Bruyn twee nieuwe namen aan de aftrap. Felice Mazzu plaatste Hagi opnieuw op het middenveld.
Derby baart voorlopig een muis
De bezoekers waren dominant in de openingsfase en bekroonden dat overwicht na een kwartier spelen met een rake kopbal van Bongonda: 0-1 voor Racing Genk. STVV reageerde even later met een kopbal van Boli die hoog over vloog, hier zat veel meer in voor de Kanaries. Nadien liet Blauw-Wit de bal aan de thuisploeg, kansen waren schaars op Stayen en zo mochten de bezoekers halfweg met een kleine voorsprong de kleedkamer in.

Bongonda bezorgt de landskampioen een prima start op bezoek bij STVV.
Knotsgekke tweede helft vol incidenten op Stayen
De tweede helft begon rampzalig voor de Kanaries: Schmidt dook gretig in de voeten van Samatta en Racing Genk kreeg op de fase die daarop volgde meteen een strafschop wegen handspel. Een kolfje naar de hand van Hagi die de 0-2 op het bord plaatste. Toen Hagi op het uur ook een tweede strafschop benutte gingen de poppetjes helemaal aan het dansen op Stayen, de thuisaanhang gooide gretig met voorwerpen en scheidsrechter Visser legde de wedstrijd tijdelijk stil. De 'rustpauze' deed de thuisploeg deugd want Boli gaf STVV even later weer wat hoop door de 1-3 van dichtbij in doel te koppen. Het begon plots te spoken en Acolatse miste even later maar net de aansluitingstreffer. Racing Genk zwalpte en kreeg het helemaal warm toen Garcia op dik tien minuten van het einde de 2-3 maakte. Boli maakte in de slotfase de comeback compleet door van dichtbij de 3-3 voorbij Coucke te schieten: knotsgekke wedstrijd op Stayen. Na nieuw tumult, deze keer in het vak van de bezoekende supporters, werd de wedstrijd definitief stilgelegd op vijf minuten van het einde.
Scoreverloop:
0-1 (14') Bongonda, 0-2 (48') Hagi (p), 0-3 (60') Hagi (p), 1-3 (62') Boli, 2-3 (80') Garcia, 3-3 (87') Boli


LEES OOK: ‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club
198

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

52
52
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

17
17
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

45
45
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

115
115
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

88
88
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

30
30
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

82
82
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

144
144
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

103
103
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

145
145
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

216
216
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

214
214
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

745
745
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

164
164
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

92
92
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

142
142
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

182
182
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

332
332
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

450
450
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

23
23
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

337
337
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

230
230
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

588
588

Meer sportnieuws