EXCLUSIEF: Cornelis ziet oorzaak voor wisselvallig Genk

263 stemmen
EXCLUSIEF: Cornelis ziet oorzaak voor wisselvallig Genk

KRC Genk moet op bezoek gaan bij STVV en dat is altijd een zéér geladen wedstrijd. De Limburgse Derby werd vorig jaar met 2-3 gewonnen door de landskampioen en een zege is ook nu zeer welkom door de moeizame start van het seizoen. Hans Cornelis speelde jaren voor Genk en blikte met ons vooruit op de derby.


Cornelis speelde in zijn carrière voor Club Brugge, KRC Genk, Cercle Brugge en KMSK Deinze. In Genk won hij ook de Beker van België. Volgens de voormalige rechtsachter van de landskampioen is het geen toeval dat Genk wisselvallig aan het seizoen is begonnen.

"Genk is voor mij een ploeg die nog zoekende is. Je mag het vertrek van Leandro Trossard, Ruslan Malinovskyi, Joseph Aidoo - en ik reken daar ook nog Alejandro Pozuelo bij - niet onderschatten. Dat zijn toch cruciale posities en je moet de trainer ook de nodige tijd geven", opent Cornelis.


Cornelis speelde vijf jaar voor Genk.
Het is daarom logisch dat Genk nog geen machine is, het heeft tijd nodig. "Je mag toch niet onderschatten dat er een halve ploeg weg is en dat Felice Mazzu ook nieuw is. Je moet hem de nodige tijd geven en soms pakt de mayonaise meteen bij de komst van een nieuwe coach, soms heeft een ploeg tijd nodig om zich aan die nieuwe ideeën aan te passen."

Tegen STVV kan er maar best gewonnen, of de kritiek neemt weer toe. "Het is altijd een geladen partij op Stayen en STVV is dat kunstgras toch gewend, want ze kunnen er dagelijks op trainen. Naar wat ik hoor was het de afgelopen jaren niet de meeste kwaliteitsvolle grasmat, dus dat kan toch een rol spelen. Dat is dus een voordeel voor STVV, dat moeizaam aan de competitie startte maar de afgelopen weken toch progressie heeft gemaakt. Het zal zeker geen makkelijke wedstrijd worden voor Genk."


Genk hoopt op een derde opeenvolgende zege.
Cornelis speelde van 2005-2009 voor Genk en trok graag naar Stayen. "Ik speelde die derby’s graag omdat er toch een leuke, ietwat vijandige sfeer rondom die wedstrijd hangt. Genk start er wel meestal als favoriet, maar een Limburgse Derby is een speciale wedstrijd en dat voel je ook."

Cornelis is 36 jaar en sinds dit seizoen speler/trainer én daarnaast is hij ook nog personal coach. "Ik ben personal coach en heb een fitness center en ik ben ook speler/trainer bij Zwevezele, in de tweede amateurklasse. Een rol als Kompany? (lacht) Ja, Vincent moet het op het allerhoogste niveau doen, maar makkelijk is zo een combinatie niet. Dat merk ik zelfs, maar momenteel ben ik al even geblesseerd, dus ik kan mij volledig richten op mijn taak als trainer." Ook een beetje zoals Kompany op dit moment…

Zal Genk de derby bij STVV winnen?

Meest recent

'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

8
8
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

54
54
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

45
45
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

79
79
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

45
45
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

73
73
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

28
28
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

89
89
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

112
112
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

74
74
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

270
270
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

127
127
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

314
314
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

206
206
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

174
174
Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die een goed seizoen kenden. Individueel. Een aantal van hen ...

65
65
'Liverpool neemt afscheid van Slot: opvolger staat al klaar'

Binnen een paar uur doet Arsenal een gooi naar de beker met de grote oren. Een andere Engelse club ...

143
143
Boskamp kraakt AA Gent genadeloos vlak voor cruciaal duel

Wie pakt het laatste Europees ticket? Morgenavond staan AA Gent en KRC Genk tegenover mekaar. De ...

162
162
Bart Verhaeghe doet grote onthulling rond Club-avontuur

Wat als Bart Verhaeghe ooit gewoon nee had gezegd? Het is een vraag die veel Club Brugge-supporters ...

550
550
Wonderkind wordt zorgenkind: Sterling opgepakt in Engeland

Terwijl Raheem Sterling al jaren worstelt om zijn carrière nieuw leven in te blazen, duikt ...

57
57
'Wouter Vrancken heeft gedroomde bestemming te pakken'

Wouter Vrancken heeft ondertussen zijn laatste wedstrijd als trainer van STVV al achter de rug, maar ...

736
736
Dubbele Jackpot voor Courtois? Duizelingwekkende WK-zet

Thibaut Courtois staat deze zomer opnieuw in de schijnwerpers met de Rode Duivels op het WK, maar ...

62
62
TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

252
252
Jan Mulder serveert dwingend advies richting Nathan De Cat

Nathan De Cat wordt al maanden genoemd als één van de grootste talenten die Anderlecht ...

251
251
Champions League-chaos: zware rellen in Boedapest

De Champions League-finale wordt om 18u afgetrapt, maar in Boedapest zijn de supporters uiteraard al ...

196
196

Meer sportnieuws