EXCLUSIEF: Cornelis ziet oorzaak voor wisselvallig Genk

263 stemmen
EXCLUSIEF: Cornelis ziet oorzaak voor wisselvallig Genk

KRC Genk moet op bezoek gaan bij STVV en dat is altijd een zéér geladen wedstrijd. De Limburgse Derby werd vorig jaar met 2-3 gewonnen door de landskampioen en een zege is ook nu zeer welkom door de moeizame start van het seizoen. Hans Cornelis speelde jaren voor Genk en blikte met ons vooruit op de derby.


Cornelis speelde in zijn carrière voor Club Brugge, KRC Genk, Cercle Brugge en KMSK Deinze. In Genk won hij ook de Beker van België. Volgens de voormalige rechtsachter van de landskampioen is het geen toeval dat Genk wisselvallig aan het seizoen is begonnen.

"Genk is voor mij een ploeg die nog zoekende is. Je mag het vertrek van Leandro Trossard, Ruslan Malinovskyi, Joseph Aidoo - en ik reken daar ook nog Alejandro Pozuelo bij - niet onderschatten. Dat zijn toch cruciale posities en je moet de trainer ook de nodige tijd geven", opent Cornelis.


Cornelis speelde vijf jaar voor Genk.
Het is daarom logisch dat Genk nog geen machine is, het heeft tijd nodig. "Je mag toch niet onderschatten dat er een halve ploeg weg is en dat Felice Mazzu ook nieuw is. Je moet hem de nodige tijd geven en soms pakt de mayonaise meteen bij de komst van een nieuwe coach, soms heeft een ploeg tijd nodig om zich aan die nieuwe ideeën aan te passen."

Tegen STVV kan er maar best gewonnen, of de kritiek neemt weer toe. "Het is altijd een geladen partij op Stayen en STVV is dat kunstgras toch gewend, want ze kunnen er dagelijks op trainen. Naar wat ik hoor was het de afgelopen jaren niet de meeste kwaliteitsvolle grasmat, dus dat kan toch een rol spelen. Dat is dus een voordeel voor STVV, dat moeizaam aan de competitie startte maar de afgelopen weken toch progressie heeft gemaakt. Het zal zeker geen makkelijke wedstrijd worden voor Genk."


Genk hoopt op een derde opeenvolgende zege.
Cornelis speelde van 2005-2009 voor Genk en trok graag naar Stayen. "Ik speelde die derby’s graag omdat er toch een leuke, ietwat vijandige sfeer rondom die wedstrijd hangt. Genk start er wel meestal als favoriet, maar een Limburgse Derby is een speciale wedstrijd en dat voel je ook."

Cornelis is 36 jaar en sinds dit seizoen speler/trainer én daarnaast is hij ook nog personal coach. "Ik ben personal coach en heb een fitness center en ik ben ook speler/trainer bij Zwevezele, in de tweede amateurklasse. Een rol als Kompany? (lacht) Ja, Vincent moet het op het allerhoogste niveau doen, maar makkelijk is zo een combinatie niet. Dat merk ik zelfs, maar momenteel ben ik al even geblesseerd, dus ik kan mij volledig richten op mijn taak als trainer." Ook een beetje zoals Kompany op dit moment…

🚀

Zal Genk de derby bij STVV winnen?

Meest recent

"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

13
13
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

115
115
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

313
313
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

73
73
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

339
339
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

132
132
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

603
603
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

169
169
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

544
544
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

502
502
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

164
164
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

319
319
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1000
1000
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

416
416
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

307
307
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

438
438
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

372
372
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

270
270
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

202
202
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

454
454
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

363
363
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

150
150
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

130
130
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

203
203
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

243
243

Meer sportnieuws