EXCLUSIEF: Cornelis ziet oorzaak voor wisselvallig Genk

door
EXCLUSIEF: Cornelis ziet oorzaak voor wisselvallig Genk

KRC Genk moet op bezoek gaan bij STVV en dat is altijd een zéér geladen wedstrijd. De Limburgse Derby werd vorig jaar met 2-3 gewonnen door de landskampioen en een zege is ook nu zeer welkom door de moeizame start van het seizoen. Hans Cornelis speelde jaren voor Genk en blikte met ons vooruit op de derby.


Cornelis speelde in zijn carrière voor Club Brugge, KRC Genk, Cercle Brugge en KMSK Deinze. In Genk won hij ook de Beker van België. Volgens de voormalige rechtsachter van de landskampioen is het geen toeval dat Genk wisselvallig aan het seizoen is begonnen.

"Genk is voor mij een ploeg die nog zoekende is. Je mag het vertrek van Leandro Trossard, Ruslan Malinovskyi, Joseph Aidoo - en ik reken daar ook nog Alejandro Pozuelo bij - niet onderschatten. Dat zijn toch cruciale posities en je moet de trainer ook de nodige tijd geven", opent Cornelis.


Cornelis speelde vijf jaar voor Genk.
Het is daarom logisch dat Genk nog geen machine is, het heeft tijd nodig. "Je mag toch niet onderschatten dat er een halve ploeg weg is en dat Felice Mazzu ook nieuw is. Je moet hem de nodige tijd geven en soms pakt de mayonaise meteen bij de komst van een nieuwe coach, soms heeft een ploeg tijd nodig om zich aan die nieuwe ideeën aan te passen."

Tegen STVV kan er maar best gewonnen, of de kritiek neemt weer toe. "Het is altijd een geladen partij op Stayen en STVV is dat kunstgras toch gewend, want ze kunnen er dagelijks op trainen. Naar wat ik hoor was het de afgelopen jaren niet de meeste kwaliteitsvolle grasmat, dus dat kan toch een rol spelen. Dat is dus een voordeel voor STVV, dat moeizaam aan de competitie startte maar de afgelopen weken toch progressie heeft gemaakt. Het zal zeker geen makkelijke wedstrijd worden voor Genk."


Genk hoopt op een derde opeenvolgende zege.
Cornelis speelde van 2005-2009 voor Genk en trok graag naar Stayen. "Ik speelde die derby’s graag omdat er toch een leuke, ietwat vijandige sfeer rondom die wedstrijd hangt. Genk start er wel meestal als favoriet, maar een Limburgse Derby is een speciale wedstrijd en dat voel je ook."

Cornelis is 36 jaar en sinds dit seizoen speler/trainer én daarnaast is hij ook nog personal coach. "Ik ben personal coach en heb een fitness center en ik ben ook speler/trainer bij Zwevezele, in de tweede amateurklasse. Een rol als Kompany? (lacht) Ja, Vincent moet het op het allerhoogste niveau doen, maar makkelijk is zo een combinatie niet. Dat merk ik zelfs, maar momenteel ben ik al even geblesseerd, dus ik kan mij volledig richten op mijn taak als trainer." Ook een beetje zoals Kompany op dit moment…

🔥 Populair bij onze lezers

Gelekt: na Napoli-rel steelt De Bruyne van Lukaku
Gelekt: na Napoli-rel steelt De Bruyne van Lukaku

Zal Genk de derby bij STVV winnen?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

162
162
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

86
86
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

260
260
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

284
284
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

713
713
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

519
519
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

275
275
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1728
1728
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

233
233
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1195
1195
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

781
781
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1191
1191
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

451
451
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

462
462
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

524
524
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

166
166
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

117
117

Meer sportnieuws