EXCLUSIEF: Cornelis ziet oorzaak voor wisselvallig Genk

263 stemmen
EXCLUSIEF: Cornelis ziet oorzaak voor wisselvallig Genk

KRC Genk moet op bezoek gaan bij STVV en dat is altijd een zéér geladen wedstrijd. De Limburgse Derby werd vorig jaar met 2-3 gewonnen door de landskampioen en een zege is ook nu zeer welkom door de moeizame start van het seizoen. Hans Cornelis speelde jaren voor Genk en blikte met ons vooruit op de derby.


Cornelis speelde in zijn carrière voor Club Brugge, KRC Genk, Cercle Brugge en KMSK Deinze. In Genk won hij ook de Beker van België. Volgens de voormalige rechtsachter van de landskampioen is het geen toeval dat Genk wisselvallig aan het seizoen is begonnen.

"Genk is voor mij een ploeg die nog zoekende is. Je mag het vertrek van Leandro Trossard, Ruslan Malinovskyi, Joseph Aidoo - en ik reken daar ook nog Alejandro Pozuelo bij - niet onderschatten. Dat zijn toch cruciale posities en je moet de trainer ook de nodige tijd geven", opent Cornelis.


Cornelis speelde vijf jaar voor Genk.
Het is daarom logisch dat Genk nog geen machine is, het heeft tijd nodig. "Je mag toch niet onderschatten dat er een halve ploeg weg is en dat Felice Mazzu ook nieuw is. Je moet hem de nodige tijd geven en soms pakt de mayonaise meteen bij de komst van een nieuwe coach, soms heeft een ploeg tijd nodig om zich aan die nieuwe ideeën aan te passen."

Tegen STVV kan er maar best gewonnen, of de kritiek neemt weer toe. "Het is altijd een geladen partij op Stayen en STVV is dat kunstgras toch gewend, want ze kunnen er dagelijks op trainen. Naar wat ik hoor was het de afgelopen jaren niet de meeste kwaliteitsvolle grasmat, dus dat kan toch een rol spelen. Dat is dus een voordeel voor STVV, dat moeizaam aan de competitie startte maar de afgelopen weken toch progressie heeft gemaakt. Het zal zeker geen makkelijke wedstrijd worden voor Genk."


Genk hoopt op een derde opeenvolgende zege.
Cornelis speelde van 2005-2009 voor Genk en trok graag naar Stayen. "Ik speelde die derby’s graag omdat er toch een leuke, ietwat vijandige sfeer rondom die wedstrijd hangt. Genk start er wel meestal als favoriet, maar een Limburgse Derby is een speciale wedstrijd en dat voel je ook."

Cornelis is 36 jaar en sinds dit seizoen speler/trainer én daarnaast is hij ook nog personal coach. "Ik ben personal coach en heb een fitness center en ik ben ook speler/trainer bij Zwevezele, in de tweede amateurklasse. Een rol als Kompany? (lacht) Ja, Vincent moet het op het allerhoogste niveau doen, maar makkelijk is zo een combinatie niet. Dat merk ik zelfs, maar momenteel ben ik al even geblesseerd, dus ik kan mij volledig richten op mijn taak als trainer." Ook een beetje zoals Kompany op dit moment…

LEES OOK: Ajax maakt stunt bekend: Tolu Arokodare tekent

Zal Genk de derby bij STVV winnen?

Meest recent

'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

44
44
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

40
40
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

113
113
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

18
18
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

138
138
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

90
90
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

122
122
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

88
88
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

859
859
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

44
44
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

286
286
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

144
144
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

85
85
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

62
62
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

55
55
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

40
40
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

372
372
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

507
507
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

477
477
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

509
509
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

365
365
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

125
125
Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

956
956
Chelsea hoort zéér zware straf na 74 overtredingen

Het Engelse voetbal staat in rep en roer. Topclub Chelsea kreeg een zware straf opgelegd nadat het ...

119
119
‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

774
774

Meer sportnieuws