EXCLUSIEF: Cornelis ziet oorzaak voor wisselvallig Genk

263
EXCLUSIEF: Cornelis ziet oorzaak voor wisselvallig Genk

KRC Genk moet op bezoek gaan bij STVV en dat is altijd een zéér geladen wedstrijd. De Limburgse Derby werd vorig jaar met 2-3 gewonnen door de landskampioen en een zege is ook nu zeer welkom door de moeizame start van het seizoen. Hans Cornelis speelde jaren voor Genk en blikte met ons vooruit op de derby.


Cornelis speelde in zijn carrière voor Club Brugge, KRC Genk, Cercle Brugge en KMSK Deinze. In Genk won hij ook de Beker van België. Volgens de voormalige rechtsachter van de landskampioen is het geen toeval dat Genk wisselvallig aan het seizoen is begonnen.

"Genk is voor mij een ploeg die nog zoekende is. Je mag het vertrek van Leandro Trossard, Ruslan Malinovskyi, Joseph Aidoo - en ik reken daar ook nog Alejandro Pozuelo bij - niet onderschatten. Dat zijn toch cruciale posities en je moet de trainer ook de nodige tijd geven", opent Cornelis.


Cornelis speelde vijf jaar voor Genk.
Het is daarom logisch dat Genk nog geen machine is, het heeft tijd nodig. "Je mag toch niet onderschatten dat er een halve ploeg weg is en dat Felice Mazzu ook nieuw is. Je moet hem de nodige tijd geven en soms pakt de mayonaise meteen bij de komst van een nieuwe coach, soms heeft een ploeg tijd nodig om zich aan die nieuwe ideeën aan te passen."

Tegen STVV kan er maar best gewonnen, of de kritiek neemt weer toe. "Het is altijd een geladen partij op Stayen en STVV is dat kunstgras toch gewend, want ze kunnen er dagelijks op trainen. Naar wat ik hoor was het de afgelopen jaren niet de meeste kwaliteitsvolle grasmat, dus dat kan toch een rol spelen. Dat is dus een voordeel voor STVV, dat moeizaam aan de competitie startte maar de afgelopen weken toch progressie heeft gemaakt. Het zal zeker geen makkelijke wedstrijd worden voor Genk."


Genk hoopt op een derde opeenvolgende zege.
Cornelis speelde van 2005-2009 voor Genk en trok graag naar Stayen. "Ik speelde die derby’s graag omdat er toch een leuke, ietwat vijandige sfeer rondom die wedstrijd hangt. Genk start er wel meestal als favoriet, maar een Limburgse Derby is een speciale wedstrijd en dat voel je ook."

Cornelis is 36 jaar en sinds dit seizoen speler/trainer én daarnaast is hij ook nog personal coach. "Ik ben personal coach en heb een fitness center en ik ben ook speler/trainer bij Zwevezele, in de tweede amateurklasse. Een rol als Kompany? (lacht) Ja, Vincent moet het op het allerhoogste niveau doen, maar makkelijk is zo een combinatie niet. Dat merk ik zelfs, maar momenteel ben ik al even geblesseerd, dus ik kan mij volledig richten op mijn taak als trainer." Ook een beetje zoals Kompany op dit moment…

LEES OOK: Standard wil KRC Genk afhouden in enorme strijd

Zal Genk de derby bij STVV winnen?

Meest recent

Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

5
5
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

25
25
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

36
36
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

108
108
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

25
25
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

72
72
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

133
133
Drie goals, twee rode kaarten: Genk wint na hoofdrol Epolo

KRC Genk heeft zondagmiddag een belangrijke thuisoverwinning geboekt: 2-1. Tegen Standard speelden ...

112
112
Leko geeft signaal met wissel, rotaties in basiself STVV

De Belgische deelnemers aan de Europese competities is geen moment rust gegund. Club Brugge en STVV ...

75
75
Heftige beelden! Neymar compleet door het lint na bizar rood

Neymar Jr. verdedigt momenteel nog steeds de kleuren van het Braziliaanse Santos. Maar daar kwam hij ...

30
30
Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

168
168
Hoog bezoek op Jan Breydel: Club Brugge-chouchou in vizier

Slechts enkele dagen na het Europese duel tegen RC Lens moet Club Brugge alweer aan de bank in de ...

315
315
Commotie voor El Clasico: Courtois zorgt spectaculaire twist

Zondagavond wordt de eerste El Clasico van het seizoen afgewerkt. In aanloop naar die clash met FC ...

186
186
Zulte Waregem incasseert mokerslag: "Ik excuseer me"

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

216
216
Thorup maakt heldere keuze; vier wissels bij Standard

Zondag staan in de Jupiler Pro League heel wat fraai duels op het programma. Het is de klassieker ...

37
37
Verrassende move bij Anderlecht: twee grote 'slachtoffers'

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

421
421
TRANSFERUURTJE: 'JPL-toptransfer Ementa, comeback Noa Lang'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

164
164
Mirisola onthult pijnlijke KRC Genk-klap: “Traantje gelaten”

Robin Mirisola heeft de ban gebroken bij OHL. De huurling van KRC Genk scoorde tegen Lommel zijn ...

119
119
Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

Royal Antwerp FC verloor vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League, maar zaterdag won The ...

118
118
Daan Heymans slaat hard terug op kritiek KRC Genk

Daan Heymans moest onder Jess Thorup lang genoegen nemen met een reserverol, maar de middenvelder ...

87
87
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

239
239
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

201
201
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

191
191
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

33
33
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

142
142

Meer sportnieuws