Zwak Standard dankt Boljevic in magere zege tegen Lommel

126 stemmen
Zwak Standard dankt Boljevic in magere zege tegen Lommel

Tot voor vandaag waren er nog geen echte verrassingen te noteren in de Croky Cup, althans niet bij de topploegen. Cercle en Waasland Beveren werden wél gewipt door lager geklasseerde teams. Standard wou zich absoluut bij de andere toppers voegen in de 1/8 finales.

Daarvoor moest het zien af te rekenen met tweedeklasser Lommel SK. De Limburgers haalden in 1B amper 3 punten uit 7 wedstrijden, dus dat mocht in principe geen problemen opleveren. Desondanks nam Michel Preud’homme geen risico’s, en bracht hij een sterk elftal tussen de lijnen. De Rouches hebben uiteraard ook wel de weelde daarvoor, maar met Bodart, Vojvoda, Laifis, Amallah, Carcela en Emond kwamen er toch heel wat namen aan de aftrap die zich basisspeler mogen noemen.



Preud’homme had zijn troepen duidelijk op scherp gezet, want de Luikenaars begonnen gemotiveerd aan de wedstrijd. Boljevic werd in het eerste kwartier tot driemaal toe in stelling gebracht, waarbij de derde keer scheepsrecht bleek. De Montenegrijn zorgde in minuut 17 namelijk voor de verdiende 1-0. Net voor rust kreeg de flankspeler nog een mogelijkheid op de 2-0, maar beide teams gingen toch de rust in met het kleinste verschil.



Alles dus nog mogelijk voor Lommel in de tweede helft, en al zeker wanneer Standard wat op de rem ging staan. Dat bekochten de Rouches zich zo’n tien minuten na de pauze al meteen. Sanyang kon ongehinderd voor de gelijkmaker tekenen: 1-1. Na dit doelpunt herstelde Lommel het evenwicht helemaal, en Standard speelde te traag om de Limburgers te verontrusten. Uiteindelijk kwam de verlossing toch nog binnen de reguliere speeltijd voor de thuisploeg. Boljevic wil eigenlijk voorzetten, maar ziet de bal pardoes in doel verdwijnen. Zuur voor Lommel, dat op basis van de tweede helft zeker meer verdiende.

Scoreverloop:
1-0 (17') Boljevic
1-1 (56') Sanyang
2-1 (92') Boljevic



LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

De beker zou altijd een hoofddoel moeten zijn voor Standard...

Meest recent

'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

32
32
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

70
70
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

22
22
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

70
70
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

32
32
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

45
45
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

126
126
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

69
69
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

144
144
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

349
349
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

286
286
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

217
217
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

107
107
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

314
314
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

78
78
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

303
303
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

583
583
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

555
555
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

632
632
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

87
87
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

133
133
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

194
194
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

62
62
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

133
133

Meer sportnieuws