Zwak Standard dankt Boljevic in magere zege tegen Lommel

door
Zwak Standard dankt Boljevic in magere zege tegen Lommel

Tot voor vandaag waren er nog geen echte verrassingen te noteren in de Croky Cup, althans niet bij de topploegen. Cercle en Waasland Beveren werden wél gewipt door lager geklasseerde teams. Standard wou zich absoluut bij de andere toppers voegen in de 1/8 finales.

Daarvoor moest het zien af te rekenen met tweedeklasser Lommel SK. De Limburgers haalden in 1B amper 3 punten uit 7 wedstrijden, dus dat mocht in principe geen problemen opleveren. Desondanks nam Michel Preud’homme geen risico’s, en bracht hij een sterk elftal tussen de lijnen. De Rouches hebben uiteraard ook wel de weelde daarvoor, maar met Bodart, Vojvoda, Laifis, Amallah, Carcela en Emond kwamen er toch heel wat namen aan de aftrap die zich basisspeler mogen noemen.



Preud’homme had zijn troepen duidelijk op scherp gezet, want de Luikenaars begonnen gemotiveerd aan de wedstrijd. Boljevic werd in het eerste kwartier tot driemaal toe in stelling gebracht, waarbij de derde keer scheepsrecht bleek. De Montenegrijn zorgde in minuut 17 namelijk voor de verdiende 1-0. Net voor rust kreeg de flankspeler nog een mogelijkheid op de 2-0, maar beide teams gingen toch de rust in met het kleinste verschil.



Alles dus nog mogelijk voor Lommel in de tweede helft, en al zeker wanneer Standard wat op de rem ging staan. Dat bekochten de Rouches zich zo’n tien minuten na de pauze al meteen. Sanyang kon ongehinderd voor de gelijkmaker tekenen: 1-1. Na dit doelpunt herstelde Lommel het evenwicht helemaal, en Standard speelde te traag om de Limburgers te verontrusten. Uiteindelijk kwam de verlossing toch nog binnen de reguliere speeltijd voor de thuisploeg. Boljevic wil eigenlijk voorzetten, maar ziet de bal pardoes in doel verdwijnen. Zuur voor Lommel, dat op basis van de tweede helft zeker meer verdiende.

Scoreverloop:
1-0 (17') Boljevic
1-1 (56') Sanyang
2-1 (92') Boljevic



LEES OOK: Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De beker zou altijd een hoofddoel moeten zijn voor Standard...

Meest recent

'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

4
4
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

10
10
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

174
174
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

113
113
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

214
214
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

43
43
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

118
118
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

52
52
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

134
134
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

135
135
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

198
198
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

180
180
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

331
331
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

166
166
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

163
163
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

225
225
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

332
332
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

170
170
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

115
115
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

420
420
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

240
240
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

525
525
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

89
89
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

94
94
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

60
60

Meer sportnieuws