Zwak Standard dankt Boljevic in magere zege tegen Lommel

door
Zwak Standard dankt Boljevic in magere zege tegen Lommel

Tot voor vandaag waren er nog geen echte verrassingen te noteren in de Croky Cup, althans niet bij de topploegen. Cercle en Waasland Beveren werden wél gewipt door lager geklasseerde teams. Standard wou zich absoluut bij de andere toppers voegen in de 1/8 finales.

Daarvoor moest het zien af te rekenen met tweedeklasser Lommel SK. De Limburgers haalden in 1B amper 3 punten uit 7 wedstrijden, dus dat mocht in principe geen problemen opleveren. Desondanks nam Michel Preud’homme geen risico’s, en bracht hij een sterk elftal tussen de lijnen. De Rouches hebben uiteraard ook wel de weelde daarvoor, maar met Bodart, Vojvoda, Laifis, Amallah, Carcela en Emond kwamen er toch heel wat namen aan de aftrap die zich basisspeler mogen noemen.



Preud’homme had zijn troepen duidelijk op scherp gezet, want de Luikenaars begonnen gemotiveerd aan de wedstrijd. Boljevic werd in het eerste kwartier tot driemaal toe in stelling gebracht, waarbij de derde keer scheepsrecht bleek. De Montenegrijn zorgde in minuut 17 namelijk voor de verdiende 1-0. Net voor rust kreeg de flankspeler nog een mogelijkheid op de 2-0, maar beide teams gingen toch de rust in met het kleinste verschil.



Alles dus nog mogelijk voor Lommel in de tweede helft, en al zeker wanneer Standard wat op de rem ging staan. Dat bekochten de Rouches zich zo’n tien minuten na de pauze al meteen. Sanyang kon ongehinderd voor de gelijkmaker tekenen: 1-1. Na dit doelpunt herstelde Lommel het evenwicht helemaal, en Standard speelde te traag om de Limburgers te verontrusten. Uiteindelijk kwam de verlossing toch nog binnen de reguliere speeltijd voor de thuisploeg. Boljevic wil eigenlijk voorzetten, maar ziet de bal pardoes in doel verdwijnen. Zuur voor Lommel, dat op basis van de tweede helft zeker meer verdiende.

Scoreverloop:
1-0 (17') Boljevic
1-1 (56') Sanyang
2-1 (92') Boljevic



LEES OOK: Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard
25

De beker zou altijd een hoofddoel moeten zijn voor Standard...

Meest recent

Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

4
4
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

23
23
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

25
25
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

36
36
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

218
218
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

130
130
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

195
195
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

110
110
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

401
401
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

225
225
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

161
161
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

139
139
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

201
201
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

64
64
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

627
627
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

54
54
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

74
74
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

111
111
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

416
416
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

63
63
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

149
149
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

107
107
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

172
172
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

366
366

Meer sportnieuws