Antwerp gaat met veel moeite ronde verder in Croky Cup na verlengingen

130 stemmen
Antwerp gaat met veel moeite ronde verder in Croky Cup na verlengingen

Met heel veel moeite heeft Antwerp zijn eerste bekeropdracht tot een goed einde gebracht. Tegen een stug en moedig Lokeren had The Great Old verlengingen nodig om een blamage te vermijden.

Lokeren probeerde vandaag zijn mislukte competitiestart in de Proximus League wat op te smukken met een stunt in de beker tegen Antwerp. De ploeg van De Boeck lijkt reeds uitgeteld voor de eerste periodetitel, al won het vorig weekend wel voor de eerste keer dit seizoen. Bij The Great Old begonnen vijf nieuwe namen in vergelijking met vorig weekend: onder meer Benson en Miyoshi kregen een basisplaats. Ook de bezoekers roteerden er op los met vier nieuwe spelers.
Antwerp wist droomstart van Lokeren al snel uit
De Waaslanders kenden een droomstart op de Bosuil want na amper tien seconden opende Beridze de score met een prachtige krul in de rechter winkelhaak: 0-1 voor Lokeren zowaar. Antwerp was allesbehalve wakker en ontsnapte een minuut later al aan een dubbele achterstand toen Filipovic van dichtbij over het doel van Bolat knalde. We zagen een uiterst genietbare openingsfase en na vijf minuten spelen hingen de bordjes weer gelijk toen Lamkel Zé de vrijstaande Mbokani vond, die verlengde van dichtbij in doel. Lokeren had nadien een paar (zware) fouten nodig om Rood-Wit af te houden en kwam halfweg de eerste helft goed weg toen Lamkel Zé nipt naast krulde. De thuisploeg duwde door en Hoedt had pech dat zijn poging nog van de lijn werd gehaald. Even later was het toch raak voor Antwerp toen Miyoshi goed zijn man afhield en de 2-1 verdiend voorbij Defourny schoot. Meteen ook de ruststand na een vermakelijke eerste helft.

De Boeck ziet zijn team prima starten, nadien neemt Antwerp over.
Antwerp valt stil en moet verlengen tegen ploeg uit 1B
Na de rust was het lang wachten op kansen, op het uur schoot Miyoshi binnen het bereik van Defourny. Lokeren slaagde er voorlopig niet in om echt een vuist te maken en moest het balbezit aan Antwerp laten. Op twintig minuten van het einde schoot Baby nog eens rakelings naast de kooi van de bezoekende doelman. Antwerp liet zich in de slotfase wat in slaap wiegen en in de laatste tien minuten kwamen de bezoekers weer op gelijke hoogte toen Navarro een voorzet vanop links met het hoofd in doel verlengde. Zo moest The Great Old onnodig nog verlengen tegen een moedig Lokeren.
In de eerste verlenging schoot de thuisploeg weer wakker en Miyoshi schoot oog in oog met Defourny de 3-2 tegen de touwen. Luttele tellen later vloog een poging van Lamkel Zé nipt voorlangs. Antwerp liet zijn prooi nu niet meer los en op dik vijf minuten van het einde schoot Baby van dichtbij de 4-2 in doel. De kwalificatie was meteen een feit voor de thuisploeg.
Scoreverloop:
0-1 (1') Beridze, 1-1 (6') Mbokani, 2-1 (33') Miyoshi, 2-2 (85') Navarro, 3-2 (98') Miyoshi, 4-2 (114') Baby

LEES OOK: Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Wie haalt het?

Meest recent

Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

4
4
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

190
190
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

87
87
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

118
118
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

63
63
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

115
115
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

61
61
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

62
62
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

30
30
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

52
52
'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

489
489
Westerlo heeft Belg beet, volgende aanwinst op komst

Westerlo heeft nog heel veel werk aan de winkel om een competitieve kern klaar te hebben voor de ...

72
72
Sporting Hasselt slaat transferslag bij Zulte Waregem

Sporting Hasselt was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De club van BV-voorzitters Sam ...

74
74
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

252
252
‘Opvolger Garcia: Van Bommel tekent’

De kogel is door de kerk. Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Hij tekent ...

959
959
Anderlecht trekt naar Zweden: pers 'lacht' met Paars-Wit

RSC Anderlecht kende twee jaar geleden een degelijke Europese campagne, maar het is in zijn ...

939
939
Paniek breekt uit bij Club Brugge na recorddeal rond Tzolis

Christos Tzolis trekt voor een recordbedrag naar Arsenal, maar Club Brugge zit meteen met een groot ...

934
934
Bezorgt Kompany Anderlecht fikse miljoenenboost?

Bij RSC Anderlecht incasseerden ze al ruim 45 miljoen euro en daar komen deze mercato ongetwijfeld ...

343
343
Aalborg verrast met ex-speler van Club Brugge

Het Deense Aalborg heeft een opvallende transfer weten af te ronden. De Deense club heeft een ...

67
67
'Charleroi wijst absoluut monsterbod af'

Sporting Charleroi heeft volgens buitenlandse bronnen een zeer hoog bod geweigerd. Spelen de ...

86
86
'Sibierski mikt hoog: RSCA breekt bank voor toptarget'

RSC Anderlecht moet donderdag vol aan de bak in de tweede voorronde van de Europa League. Vitor ...

608
608
'Gegokt en verloren: Club Brugge smijt miljoenen weg'

Club Brugge doet nu al jaren gouden zaken op de transfermarkt, al liet de landskampioen het uit ...

549
549
Bruno verrast met Europese spelerslijst Anderlecht

Donderdag is het al meteen D-Day voor RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa ...

355
355
'Nieuw toptarget voor Club Brugge: bod van 9 miljoen'

Niet alleen staat er nog veel uitgaand verkeer op til, ook op inkomend gebied heeft Club Brugge nog ...

615
615
'Mannaert hakt knoop door: Van Bommel of Vanhaezebrouck?'

Nu het huwelijk tussen Rudi Garcia en de Belgische voetbalbond officieel afgelopen is, wordt er ...

705
705

Meer sportnieuws