Antwerp gaat met veel moeite ronde verder in Croky Cup na verlengingen

door
Antwerp gaat met veel moeite ronde verder in Croky Cup na verlengingen

Met heel veel moeite heeft Antwerp zijn eerste bekeropdracht tot een goed einde gebracht. Tegen een stug en moedig Lokeren had The Great Old verlengingen nodig om een blamage te vermijden.

Lokeren probeerde vandaag zijn mislukte competitiestart in de Proximus League wat op te smukken met een stunt in de beker tegen Antwerp. De ploeg van De Boeck lijkt reeds uitgeteld voor de eerste periodetitel, al won het vorig weekend wel voor de eerste keer dit seizoen. Bij The Great Old begonnen vijf nieuwe namen in vergelijking met vorig weekend: onder meer Benson en Miyoshi kregen een basisplaats. Ook de bezoekers roteerden er op los met vier nieuwe spelers.
Antwerp wist droomstart van Lokeren al snel uit
De Waaslanders kenden een droomstart op de Bosuil want na amper tien seconden opende Beridze de score met een prachtige krul in de rechter winkelhaak: 0-1 voor Lokeren zowaar. Antwerp was allesbehalve wakker en ontsnapte een minuut later al aan een dubbele achterstand toen Filipovic van dichtbij over het doel van Bolat knalde. We zagen een uiterst genietbare openingsfase en na vijf minuten spelen hingen de bordjes weer gelijk toen Lamkel Zé de vrijstaande Mbokani vond, die verlengde van dichtbij in doel. Lokeren had nadien een paar (zware) fouten nodig om Rood-Wit af te houden en kwam halfweg de eerste helft goed weg toen Lamkel Zé nipt naast krulde. De thuisploeg duwde door en Hoedt had pech dat zijn poging nog van de lijn werd gehaald. Even later was het toch raak voor Antwerp toen Miyoshi goed zijn man afhield en de 2-1 verdiend voorbij Defourny schoot. Meteen ook de ruststand na een vermakelijke eerste helft.

De Boeck ziet zijn team prima starten, nadien neemt Antwerp over.
Antwerp valt stil en moet verlengen tegen ploeg uit 1B
Na de rust was het lang wachten op kansen, op het uur schoot Miyoshi binnen het bereik van Defourny. Lokeren slaagde er voorlopig niet in om echt een vuist te maken en moest het balbezit aan Antwerp laten. Op twintig minuten van het einde schoot Baby nog eens rakelings naast de kooi van de bezoekende doelman. Antwerp liet zich in de slotfase wat in slaap wiegen en in de laatste tien minuten kwamen de bezoekers weer op gelijke hoogte toen Navarro een voorzet vanop links met het hoofd in doel verlengde. Zo moest The Great Old onnodig nog verlengen tegen een moedig Lokeren.
In de eerste verlenging schoot de thuisploeg weer wakker en Miyoshi schoot oog in oog met Defourny de 3-2 tegen de touwen. Luttele tellen later vloog een poging van Lamkel Zé nipt voorlangs. Antwerp liet zijn prooi nu niet meer los en op dik vijf minuten van het einde schoot Baby van dichtbij de 4-2 in doel. De kwalificatie was meteen een feit voor de thuisploeg.
Scoreverloop:
0-1 (1') Beridze, 1-1 (6') Mbokani, 2-1 (33') Miyoshi, 2-2 (85') Navarro, 3-2 (98') Miyoshi, 4-2 (114') Baby

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Wie haalt het?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

18
18
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

66
66
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

23
23
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

70
70
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

132
132
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

127
127
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

105
105
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

154
154
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

283
283
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

18
18
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

440
440
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

732
732
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

158
158
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

109
109
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

98
98
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

123
123
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

501
501
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

303
303
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

146
146
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

458
458
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

669
669
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

336
336
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

152
152

Meer sportnieuws