Antwerp gaat met veel moeite ronde verder in Croky Cup na verlengingen

130 stemmen
Antwerp gaat met veel moeite ronde verder in Croky Cup na verlengingen

Met heel veel moeite heeft Antwerp zijn eerste bekeropdracht tot een goed einde gebracht. Tegen een stug en moedig Lokeren had The Great Old verlengingen nodig om een blamage te vermijden.

Lokeren probeerde vandaag zijn mislukte competitiestart in de Proximus League wat op te smukken met een stunt in de beker tegen Antwerp. De ploeg van De Boeck lijkt reeds uitgeteld voor de eerste periodetitel, al won het vorig weekend wel voor de eerste keer dit seizoen. Bij The Great Old begonnen vijf nieuwe namen in vergelijking met vorig weekend: onder meer Benson en Miyoshi kregen een basisplaats. Ook de bezoekers roteerden er op los met vier nieuwe spelers.
Antwerp wist droomstart van Lokeren al snel uit
De Waaslanders kenden een droomstart op de Bosuil want na amper tien seconden opende Beridze de score met een prachtige krul in de rechter winkelhaak: 0-1 voor Lokeren zowaar. Antwerp was allesbehalve wakker en ontsnapte een minuut later al aan een dubbele achterstand toen Filipovic van dichtbij over het doel van Bolat knalde. We zagen een uiterst genietbare openingsfase en na vijf minuten spelen hingen de bordjes weer gelijk toen Lamkel Zé de vrijstaande Mbokani vond, die verlengde van dichtbij in doel. Lokeren had nadien een paar (zware) fouten nodig om Rood-Wit af te houden en kwam halfweg de eerste helft goed weg toen Lamkel Zé nipt naast krulde. De thuisploeg duwde door en Hoedt had pech dat zijn poging nog van de lijn werd gehaald. Even later was het toch raak voor Antwerp toen Miyoshi goed zijn man afhield en de 2-1 verdiend voorbij Defourny schoot. Meteen ook de ruststand na een vermakelijke eerste helft.

De Boeck ziet zijn team prima starten, nadien neemt Antwerp over.
Antwerp valt stil en moet verlengen tegen ploeg uit 1B
Na de rust was het lang wachten op kansen, op het uur schoot Miyoshi binnen het bereik van Defourny. Lokeren slaagde er voorlopig niet in om echt een vuist te maken en moest het balbezit aan Antwerp laten. Op twintig minuten van het einde schoot Baby nog eens rakelings naast de kooi van de bezoekende doelman. Antwerp liet zich in de slotfase wat in slaap wiegen en in de laatste tien minuten kwamen de bezoekers weer op gelijke hoogte toen Navarro een voorzet vanop links met het hoofd in doel verlengde. Zo moest The Great Old onnodig nog verlengen tegen een moedig Lokeren.
In de eerste verlenging schoot de thuisploeg weer wakker en Miyoshi schoot oog in oog met Defourny de 3-2 tegen de touwen. Luttele tellen later vloog een poging van Lamkel Zé nipt voorlangs. Antwerp liet zijn prooi nu niet meer los en op dik vijf minuten van het einde schoot Baby van dichtbij de 4-2 in doel. De kwalificatie was meteen een feit voor de thuisploeg.
Scoreverloop:
0-1 (1') Beridze, 1-1 (6') Mbokani, 2-1 (33') Miyoshi, 2-2 (85') Navarro, 3-2 (98') Miyoshi, 4-2 (114') Baby

LEES OOK: Mokerslag voor Antwerp: Club Brugge wil oud-lieveling

Wie haalt het?

Meest recent

'Aajx baalt na mislopen te dure Club Brugge-pion'

Ajax is heel actief op de transfermarkt. Technisch directeur Jordi Cruijff heeft blijkbaar heel wat ...

11
11
Ontvangt Anderlecht verrassende miljoenen?

Bij RSC Anderlecht moet er nog heel wat versterking bij als ze komend seizoen echt willen meedoen ...

158
158
'Nieuwe start Rode Duivels': deze spelers kloppen op de deur

We haalden al aan dat er voor zeven Rode Duivels stilaan een einde aan het komen is bij de nationale ...

121
121
'Nieuwe club Courtois komt meteen in België shoppen'

Thibaut Courtois deed op het WK vooral van zich spreken door te suggereren dat hij zou kunnen ...

49
49
'Club wil stunten met peperdure opvolger Ordoñez'

Bij Club Brugge komt de mercato stilaan helemaal op gang. Er zijn de nodige aanwinsten op komst, ...

208
208
Charleroi slaat weer toe, opvallende transfer Matthys

Binnen iets meer dan drie weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League alweer van start en ...

21
21
'Duivels zien staflid meteen naar Premier League trekken'

De Rode Duivels zijn vorig weekend naar België teruggekeerd na hun uitschakeling op het WK, ...

40
40
'Openda verrast iedereen met keuze voor nieuwe club'

Loïs Openda moest de wereldbeker vanuit zijn zetel volgen, want de spits werd door Rudi Garcia ...

124
124
'Club weigert Tresoldi-bod, Italianen met voetjes op grond'

Nu het WK in zijn eindfase beland is, lijkt de mercato van Club Brugge helemaal op gang te komen. ...

548
548
'Genk heeft oplossing beet voor floptransfer'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KRC Genk. De Limburgers hopen na het vertrek van Nicky ...

207
207
'Knaltransfer Tielemans: alle details over overgang bekend'

Het was al een tijdje duidelijk dat de uitschakeling tegen Spanje in de kwartfinales van het WK zou ...

380
380
'Cruijff jaagt Bounida naar de uitgang bij Ajax'

Vorig seizoen betekende eindelijk de grote doorbraak van Rayane Bounida. Op zijn 20ste wist het ...

227
227
TRANSFERUURTJE: 'Transfervuurwerk bij Club, Genk breekt record'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

256
256
'Fabrizio Romano meldt droomtransfer voor Youri Tielemans'

Youri Tielemans heeft een sterk WK achter de rug. De middenvelder van Aston Villa staat voor een ...

273
273
Yamal zet halve finale op scherp: Frankrijk slaat hard terug

De Rode Duivels gingen in de kwartfinale onderuit tegen Spanje. In de halve finale neemt La Roja het ...

98
98
Kiki Vanrafelghem zorgt voor heel wat emoties naast het veld

Voor Kiki Vanrafelghem was het allesbehalve een gewone oefenwedstrijd. De middenvelder van KV ...

187
187
‘Club zwiert met miljoenen: groot slachtoffer wil plots weg'

Club Brugge is druk in de weer op de zomermercato. Blauw-Zwart gaat vooral hard op de Zwitserse ...

776
776
Neville ziet WK-sensatie: "Hij is dé superster"

Engeland staat in de halve finale van het WK. De Engelsen rekenen op onder meer Jude Bellingham om ...

96
96
Garcia nog bondscoach? Boskamp geeft zijn oordeel

Rudi Garcia leverde sinds hij bondscoach werd van België uitstekend werk. Een coach die alle ...

292
292
'Drama voor Union SG: monstersom valt plots weg'

Een klein voetbaldrama voor Union SG en Anan Khalaili. De rechterflankspeler leek op weg naar een ...

220
220
Patro Eisden flikt het weer: alweer 'onbekende' topdeal?

Patro Eisden kende al een zeer drukke mercato. De Limburgse tweedeklasser is zeker nog niet klaar op ...

60
60
Antwerp rekent op toptransfer: "RAFC is een grote club"

Bij Royal Antwerp FC is er nood aan duidelijkheid in het bestuur, want er is héél veel ...

606
606
Baouf op weg naar absolute knaltransfer?

Bij RSC Anderlecht kunnen ze nog wel een goede centrale verdediger gebruiken. De Brusselaars hadden ...

210
210
'Dossier Adedeji-Sternberg: Club Brugge neemt standpunt in'

KRC Genk werkte afgelopen weekend een oefenduel tegen Fortuna Sittard af (2-1-nederlaag). Daarbij ...

1254
1254
Messi clasht met ref: liplezers onthullen harde woorden

Argentinië is nog steeds in de running om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. De ...

311
311

Meer sportnieuws