Antwerp gaat met veel moeite ronde verder in Croky Cup na verlengingen

130 stemmen
Antwerp gaat met veel moeite ronde verder in Croky Cup na verlengingen

Met heel veel moeite heeft Antwerp zijn eerste bekeropdracht tot een goed einde gebracht. Tegen een stug en moedig Lokeren had The Great Old verlengingen nodig om een blamage te vermijden.

Lokeren probeerde vandaag zijn mislukte competitiestart in de Proximus League wat op te smukken met een stunt in de beker tegen Antwerp. De ploeg van De Boeck lijkt reeds uitgeteld voor de eerste periodetitel, al won het vorig weekend wel voor de eerste keer dit seizoen. Bij The Great Old begonnen vijf nieuwe namen in vergelijking met vorig weekend: onder meer Benson en Miyoshi kregen een basisplaats. Ook de bezoekers roteerden er op los met vier nieuwe spelers.
Antwerp wist droomstart van Lokeren al snel uit
De Waaslanders kenden een droomstart op de Bosuil want na amper tien seconden opende Beridze de score met een prachtige krul in de rechter winkelhaak: 0-1 voor Lokeren zowaar. Antwerp was allesbehalve wakker en ontsnapte een minuut later al aan een dubbele achterstand toen Filipovic van dichtbij over het doel van Bolat knalde. We zagen een uiterst genietbare openingsfase en na vijf minuten spelen hingen de bordjes weer gelijk toen Lamkel Zé de vrijstaande Mbokani vond, die verlengde van dichtbij in doel. Lokeren had nadien een paar (zware) fouten nodig om Rood-Wit af te houden en kwam halfweg de eerste helft goed weg toen Lamkel Zé nipt naast krulde. De thuisploeg duwde door en Hoedt had pech dat zijn poging nog van de lijn werd gehaald. Even later was het toch raak voor Antwerp toen Miyoshi goed zijn man afhield en de 2-1 verdiend voorbij Defourny schoot. Meteen ook de ruststand na een vermakelijke eerste helft.

De Boeck ziet zijn team prima starten, nadien neemt Antwerp over.
Antwerp valt stil en moet verlengen tegen ploeg uit 1B
Na de rust was het lang wachten op kansen, op het uur schoot Miyoshi binnen het bereik van Defourny. Lokeren slaagde er voorlopig niet in om echt een vuist te maken en moest het balbezit aan Antwerp laten. Op twintig minuten van het einde schoot Baby nog eens rakelings naast de kooi van de bezoekende doelman. Antwerp liet zich in de slotfase wat in slaap wiegen en in de laatste tien minuten kwamen de bezoekers weer op gelijke hoogte toen Navarro een voorzet vanop links met het hoofd in doel verlengde. Zo moest The Great Old onnodig nog verlengen tegen een moedig Lokeren.
In de eerste verlenging schoot de thuisploeg weer wakker en Miyoshi schoot oog in oog met Defourny de 3-2 tegen de touwen. Luttele tellen later vloog een poging van Lamkel Zé nipt voorlangs. Antwerp liet zijn prooi nu niet meer los en op dik vijf minuten van het einde schoot Baby van dichtbij de 4-2 in doel. De kwalificatie was meteen een feit voor de thuisploeg.
Scoreverloop:
0-1 (1') Beridze, 1-1 (6') Mbokani, 2-1 (33') Miyoshi, 2-2 (85') Navarro, 3-2 (98') Miyoshi, 4-2 (114') Baby

LEES OOK: Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Wie haalt het?

Meest recent

Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

7
7
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

36
36
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

13
13
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

56
56
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

77
77
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

55
55
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

317
317
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

309
309
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

340
340
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

218
218
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

352
352
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

618
618
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

461
461
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

40
40
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

263
263
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

770
770
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

69
69
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

329
329
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

414
414
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

274
274
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

232
232
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

281
281
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

673
673
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

122
122
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

304
304

Meer sportnieuws