Kompany wuift kritiek op fysieke paraatheid weg: "Dat is ons grootste probleem"

626 stemmen
Kompany wuift kritiek op fysieke paraatheid weg:

Vincent Kompany had niet aan de partij mogen beginnen, want hij was niet topfit. Bij Paars-Wit kregen heel wat spelers krampen, vooral de jonge spelers. Kompany kreeg al het verwijt dat de ploeg fysiek niet in orde is. Kompany counterde.


"We hebben geen fysiek probleem, tegen Club Brugge liepen we zelfs 7 kilometer meer. We lopen zelfs meer dan de meeste ploegen in 1A. Misschien hebben we een mentaal probleem, maar het grootste probleem is dat we als ploeg nog niet volwassen zijn, ook al bouwen we goed op en zorgen we voor een beetje gevaar. We werken elke dag aan de details: de tweede bal, stilstaande fases (tegen Beerschot waren er verschillende varianten op hoekschop, nvdr.), het pressen, de opbouw... Uiteraard had ik verwacht dat dit tijd ging kosten, de andere ploegen zijn meer gerodeerd", aldus Kompany aan VTM.

Tegen Beerschot V.A. maakte Kemar Roofe 90 minuten lang oorlog in de spits. De aanvaller deed het niet onaardig en lijkt RSCA veel te kunnen bijbrengen. "We zijn tevreden dat hij 90 minuten kon spelen. Hij ligt op de loer en zoekt zijn momenten in de zestien meter. Ik leg hem echter totaal geen druk op, want hij speelde al maanden niet."

Tot slot over zijn blessure. "Ik wou een signaal geven aan de ploeg en daarom was ik bereid een risico te nemen. Ik zal hiervan herstellen en niet minder sterk zijn in de toekomst. Normaal moet je na dergelijke blessure eerst 30 minuten, dan 60 en dan 90 minuten spelen."

LEES OOK: Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

Goede uitleg van Kompany?

Meest recent

'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

22
22
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

77
77
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

78
78
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

43
43
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

77
77
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

282
282
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

470
470
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

73
73
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

221
221
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

406
406
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

237
237
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

147
147
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

345
345
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

379
379
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

159
159
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

428
428
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

100
100
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

338
338
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

375
375
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

525
525
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

169
169
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

269
269
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

192
192
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

977
977
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

224
224

Meer sportnieuws