Kompany wuift kritiek op fysieke paraatheid weg: "Dat is ons grootste probleem"

626 stemmen
Kompany wuift kritiek op fysieke paraatheid weg:

Vincent Kompany had niet aan de partij mogen beginnen, want hij was niet topfit. Bij Paars-Wit kregen heel wat spelers krampen, vooral de jonge spelers. Kompany kreeg al het verwijt dat de ploeg fysiek niet in orde is. Kompany counterde.


"We hebben geen fysiek probleem, tegen Club Brugge liepen we zelfs 7 kilometer meer. We lopen zelfs meer dan de meeste ploegen in 1A. Misschien hebben we een mentaal probleem, maar het grootste probleem is dat we als ploeg nog niet volwassen zijn, ook al bouwen we goed op en zorgen we voor een beetje gevaar. We werken elke dag aan de details: de tweede bal, stilstaande fases (tegen Beerschot waren er verschillende varianten op hoekschop, nvdr.), het pressen, de opbouw... Uiteraard had ik verwacht dat dit tijd ging kosten, de andere ploegen zijn meer gerodeerd", aldus Kompany aan VTM.

Tegen Beerschot V.A. maakte Kemar Roofe 90 minuten lang oorlog in de spits. De aanvaller deed het niet onaardig en lijkt RSCA veel te kunnen bijbrengen. "We zijn tevreden dat hij 90 minuten kon spelen. Hij ligt op de loer en zoekt zijn momenten in de zestien meter. Ik leg hem echter totaal geen druk op, want hij speelde al maanden niet."

Tot slot over zijn blessure. "Ik wou een signaal geven aan de ploeg en daarom was ik bereid een risico te nemen. Ik zal hiervan herstellen en niet minder sterk zijn in de toekomst. Normaal moet je na dergelijke blessure eerst 30 minuten, dan 60 en dan 90 minuten spelen."

LEES OOK: Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

Goede uitleg van Kompany?

Meest recent

‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

31
31
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

68
68
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

47
47
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

57
57
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

261
261
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

436
436
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

61
61
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

145
145
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

138
138
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

46
46
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

470
470
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

113
113
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

173
173
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

231
231
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

153
153
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

214
214
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

74
74
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

395
395
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

142
142
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

765
765
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

83
83
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

312
312
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

349
349
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

663
663
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

507
507

Meer sportnieuws