Club heeft veel moeite met Waalse amateurs, STVV wint na verlengingen

285
Club heeft veel moeite met Waalse amateurs, STVV wint na verlengingen

Met meer moeite dan verwacht heeft Club Brugge de verplaatsing naar Francs Borains tot een goed einde gebracht. Blauw-Zwart maakte pas in het slotkwartier het verschil. AA Gent won eenvoudig van Eendracht Aalst, Moeskroen klaarde de klus bij Dessel Sport. STVV en OHL draaien voorlopig overuren.

Francs Borains-Club Brugge: 0-3
Francs Borains speelde vanavond de gastheer voor Blauw-Zwart, de ploeg uit de tweede amateurklasse stond in zijn reeks helemaal bovenaan en had met Dante Brogno een bekende trainer in de rangen. Tijdens de eerste helft versierde Club Brugge een kans of tien, net zoals de voorbije wedstrijden ontbrak het de bezoekers ook vandaag aan efficiëntie, halfweg stond het verrassend nog 0-0.
Ook tijdens de tweede helft duurde het akelig langs voor Blauw-Zwart scoorde, op een kwartier van het einde verloste Percy Tau de ploeg van Clement met de 0-1. Club duwde nu eindelijk door en in de slotminuten kopte Okereke de 0-2 in doel. De bezoekers diepten de score in de slotfase nog uit tot 0-3 via opnieuw Okereke. Met wat moeite mag ook Club Brugge een ronde verder in de beker.
Eendracht Aalst-AA Gent: 0-4
Eendracht Aalst speelde in een niet zo ver verleden Europees maar was ondertussen afgezakt naar de tweede amateurklasse. De Buffalo's begonnen vanavond prima en klommen reeds na tien minuten spelen op voorsprong via Kvilitaia. Via onder meer Dejaegere en nogmaals Kvilitaia kwam het nadien een paar keer dicht bij de 0-2, bij de rust had het echter een verdiende voorsprong te pakken.
Ook na de rust waren de Buffalo's de betere ploeg en via uitblinker Kvilitaia kwam het iets voorbij het uur op 0-2. Toen Kubo even later een derde in het mandje legde, was het verweer van de Ajuinen gebroken. Invaller Mbayo pikte in de slotfase ook nog zijn doelpuntje mee. Zo mag AA Gent hopen op een nieuw bekersprookje.(met deze keer een happy end?)
STVV-OHL: 2-0 (nv)
OHL stond momenteel bovenaan in de Proximus League en mocht hopen op een stunt op Stayen. STVV was in een flauwe eerste helft de betere ploeg maar kwam voorlopig niet tot scoren. Ook de Leuvenaren toonden weinig en zo stond het bij de rust nog 0-0.
Na de rust was het voorlopig opnieuw armoe troef, op het uur vergat Perbet wel om de bezoekers op voorsprong te zetten. Aan de overzijde had Keet een prima redding in huis op een schot van Goncalves. Na 90' viel er nog geen beslissing op Stayen.
In de eerste verlenging schoot Boli de thuisploeg uiteindelijk dan toch op voorsprong. Ondanks nog wat kansen over en weer hield STVV stand, in het slot besliste Botaka de wedstrijd helemaal, zo mag opnieuw de eersteklasser een ronde verder
Dessel Sport-Moeskroen: 0-1
Dessel Sport had de laatste jaren pech: quasi elke keer drong het door tot de 1/16de finales, quasi elke keer werd het uitgeloot tegen het 'kleine' Moeskroen. Via Olinga kwamen Les Hurlus al na tien minuten spelen op voorsprong. De thuisploeg kwam nadien een paar keer dicht bij de gelijkmaker maar moest na één helft achtervolgen.
Dessel kwam na de rust opzetten en drong aan met kansen van Motawakil en Vansimpsen, scoren lukte voorlopig niet. Iets voorbij het uur miste Jutten de grootste kans voor de thuisploeg door oog in oog met de bezoekende doelman te falen. Uiteindelijk hielden Les Hurlus met veel moeite stand en mag het een ronde verder in de beker.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Mag uw team een ronde verder in de beker?

Meest recent

Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

4
4
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

13
13
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

80
80
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

7
7
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

45
45
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

20
20
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

190
190
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

78
78
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

39
39
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

25
25
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

18
18
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

66
66
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

156
156
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

45
45
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

36
36
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

115
115
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

62
62
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

103
103
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

56
56
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

50
50
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

133
133
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

111
111
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

217
217

Meer sportnieuws