Club heeft veel moeite met Waalse amateurs, STVV wint na verlengingen

285
Club heeft veel moeite met Waalse amateurs, STVV wint na verlengingen

Met meer moeite dan verwacht heeft Club Brugge de verplaatsing naar Francs Borains tot een goed einde gebracht. Blauw-Zwart maakte pas in het slotkwartier het verschil. AA Gent won eenvoudig van Eendracht Aalst, Moeskroen klaarde de klus bij Dessel Sport. STVV en OHL draaien voorlopig overuren.

Francs Borains-Club Brugge: 0-3
Francs Borains speelde vanavond de gastheer voor Blauw-Zwart, de ploeg uit de tweede amateurklasse stond in zijn reeks helemaal bovenaan en had met Dante Brogno een bekende trainer in de rangen. Tijdens de eerste helft versierde Club Brugge een kans of tien, net zoals de voorbije wedstrijden ontbrak het de bezoekers ook vandaag aan efficiëntie, halfweg stond het verrassend nog 0-0.
Ook tijdens de tweede helft duurde het akelig langs voor Blauw-Zwart scoorde, op een kwartier van het einde verloste Percy Tau de ploeg van Clement met de 0-1. Club duwde nu eindelijk door en in de slotminuten kopte Okereke de 0-2 in doel. De bezoekers diepten de score in de slotfase nog uit tot 0-3 via opnieuw Okereke. Met wat moeite mag ook Club Brugge een ronde verder in de beker.
Eendracht Aalst-AA Gent: 0-4
Eendracht Aalst speelde in een niet zo ver verleden Europees maar was ondertussen afgezakt naar de tweede amateurklasse. De Buffalo's begonnen vanavond prima en klommen reeds na tien minuten spelen op voorsprong via Kvilitaia. Via onder meer Dejaegere en nogmaals Kvilitaia kwam het nadien een paar keer dicht bij de 0-2, bij de rust had het echter een verdiende voorsprong te pakken.
Ook na de rust waren de Buffalo's de betere ploeg en via uitblinker Kvilitaia kwam het iets voorbij het uur op 0-2. Toen Kubo even later een derde in het mandje legde, was het verweer van de Ajuinen gebroken. Invaller Mbayo pikte in de slotfase ook nog zijn doelpuntje mee. Zo mag AA Gent hopen op een nieuw bekersprookje.(met deze keer een happy end?)
STVV-OHL: 2-0 (nv)
OHL stond momenteel bovenaan in de Proximus League en mocht hopen op een stunt op Stayen. STVV was in een flauwe eerste helft de betere ploeg maar kwam voorlopig niet tot scoren. Ook de Leuvenaren toonden weinig en zo stond het bij de rust nog 0-0.
Na de rust was het voorlopig opnieuw armoe troef, op het uur vergat Perbet wel om de bezoekers op voorsprong te zetten. Aan de overzijde had Keet een prima redding in huis op een schot van Goncalves. Na 90' viel er nog geen beslissing op Stayen.
In de eerste verlenging schoot Boli de thuisploeg uiteindelijk dan toch op voorsprong. Ondanks nog wat kansen over en weer hield STVV stand, in het slot besliste Botaka de wedstrijd helemaal, zo mag opnieuw de eersteklasser een ronde verder
Dessel Sport-Moeskroen: 0-1
Dessel Sport had de laatste jaren pech: quasi elke keer drong het door tot de 1/16de finales, quasi elke keer werd het uitgeloot tegen het 'kleine' Moeskroen. Via Olinga kwamen Les Hurlus al na tien minuten spelen op voorsprong. De thuisploeg kwam nadien een paar keer dicht bij de gelijkmaker maar moest na één helft achtervolgen.
Dessel kwam na de rust opzetten en drong aan met kansen van Motawakil en Vansimpsen, scoren lukte voorlopig niet. Iets voorbij het uur miste Jutten de grootste kans voor de thuisploeg door oog in oog met de bezoekende doelman te falen. Uiteindelijk hielden Les Hurlus met veel moeite stand en mag het een ronde verder in de beker.

LEES OOK: De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

Mag uw team een ronde verder in de beker?

Meest recent

Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

12
12
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

106
106
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

56
56
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

105
105
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

177
177
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

106
106
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

93
93
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

406
406
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

124
124
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

88
88
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

106
106
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

29
29
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

77
77
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

290
290
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

40
40
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

55
55
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

119
119
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

59
59
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

226
226
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

77
77
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

222
222
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

32
32
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

90
90
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1101
1101

Meer sportnieuws