Club heeft veel moeite met Waalse amateurs, STVV wint na verlengingen

door
Club heeft veel moeite met Waalse amateurs, STVV wint na verlengingen

Met meer moeite dan verwacht heeft Club Brugge de verplaatsing naar Francs Borains tot een goed einde gebracht. Blauw-Zwart maakte pas in het slotkwartier het verschil. AA Gent won eenvoudig van Eendracht Aalst, Moeskroen klaarde de klus bij Dessel Sport. STVV en OHL draaien voorlopig overuren.

Francs Borains-Club Brugge: 0-3
Francs Borains speelde vanavond de gastheer voor Blauw-Zwart, de ploeg uit de tweede amateurklasse stond in zijn reeks helemaal bovenaan en had met Dante Brogno een bekende trainer in de rangen. Tijdens de eerste helft versierde Club Brugge een kans of tien, net zoals de voorbije wedstrijden ontbrak het de bezoekers ook vandaag aan efficiëntie, halfweg stond het verrassend nog 0-0.
Ook tijdens de tweede helft duurde het akelig langs voor Blauw-Zwart scoorde, op een kwartier van het einde verloste Percy Tau de ploeg van Clement met de 0-1. Club duwde nu eindelijk door en in de slotminuten kopte Okereke de 0-2 in doel. De bezoekers diepten de score in de slotfase nog uit tot 0-3 via opnieuw Okereke. Met wat moeite mag ook Club Brugge een ronde verder in de beker.
Eendracht Aalst-AA Gent: 0-4
Eendracht Aalst speelde in een niet zo ver verleden Europees maar was ondertussen afgezakt naar de tweede amateurklasse. De Buffalo's begonnen vanavond prima en klommen reeds na tien minuten spelen op voorsprong via Kvilitaia. Via onder meer Dejaegere en nogmaals Kvilitaia kwam het nadien een paar keer dicht bij de 0-2, bij de rust had het echter een verdiende voorsprong te pakken.
Ook na de rust waren de Buffalo's de betere ploeg en via uitblinker Kvilitaia kwam het iets voorbij het uur op 0-2. Toen Kubo even later een derde in het mandje legde, was het verweer van de Ajuinen gebroken. Invaller Mbayo pikte in de slotfase ook nog zijn doelpuntje mee. Zo mag AA Gent hopen op een nieuw bekersprookje.(met deze keer een happy end?)
STVV-OHL: 2-0 (nv)
OHL stond momenteel bovenaan in de Proximus League en mocht hopen op een stunt op Stayen. STVV was in een flauwe eerste helft de betere ploeg maar kwam voorlopig niet tot scoren. Ook de Leuvenaren toonden weinig en zo stond het bij de rust nog 0-0.
Na de rust was het voorlopig opnieuw armoe troef, op het uur vergat Perbet wel om de bezoekers op voorsprong te zetten. Aan de overzijde had Keet een prima redding in huis op een schot van Goncalves. Na 90' viel er nog geen beslissing op Stayen.
In de eerste verlenging schoot Boli de thuisploeg uiteindelijk dan toch op voorsprong. Ondanks nog wat kansen over en weer hield STVV stand, in het slot besliste Botaka de wedstrijd helemaal, zo mag opnieuw de eersteklasser een ronde verder
Dessel Sport-Moeskroen: 0-1
Dessel Sport had de laatste jaren pech: quasi elke keer drong het door tot de 1/16de finales, quasi elke keer werd het uitgeloot tegen het 'kleine' Moeskroen. Via Olinga kwamen Les Hurlus al na tien minuten spelen op voorsprong. De thuisploeg kwam nadien een paar keer dicht bij de gelijkmaker maar moest na één helft achtervolgen.
Dessel kwam na de rust opzetten en drong aan met kansen van Motawakil en Vansimpsen, scoren lukte voorlopig niet. Iets voorbij het uur miste Jutten de grootste kans voor de thuisploeg door oog in oog met de bezoekende doelman te falen. Uiteindelijk hielden Les Hurlus met veel moeite stand en mag het een ronde verder in de beker.

LEES OOK: Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Mag uw team een ronde verder in de beker?

Meest recent

Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

116
116
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

61
61
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

801
801
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

309
309
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

13
13
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

65
65
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

136
136
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

79
79
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

214
214
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

112
112
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

113
113
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

89
89
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

104
104
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

299
299
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

37
37
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

568
568
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

330
330
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

121
121
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

154
154
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

263
263
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

116
116
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

80
80
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

174
174
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

47
47
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

106
106

Meer sportnieuws