Club heeft veel moeite met Waalse amateurs, STVV wint na verlengingen

285 stemmen
Club heeft veel moeite met Waalse amateurs, STVV wint na verlengingen

Met meer moeite dan verwacht heeft Club Brugge de verplaatsing naar Francs Borains tot een goed einde gebracht. Blauw-Zwart maakte pas in het slotkwartier het verschil. AA Gent won eenvoudig van Eendracht Aalst, Moeskroen klaarde de klus bij Dessel Sport. STVV en OHL draaien voorlopig overuren.

Francs Borains-Club Brugge: 0-3
Francs Borains speelde vanavond de gastheer voor Blauw-Zwart, de ploeg uit de tweede amateurklasse stond in zijn reeks helemaal bovenaan en had met Dante Brogno een bekende trainer in de rangen. Tijdens de eerste helft versierde Club Brugge een kans of tien, net zoals de voorbije wedstrijden ontbrak het de bezoekers ook vandaag aan efficiëntie, halfweg stond het verrassend nog 0-0.
Ook tijdens de tweede helft duurde het akelig langs voor Blauw-Zwart scoorde, op een kwartier van het einde verloste Percy Tau de ploeg van Clement met de 0-1. Club duwde nu eindelijk door en in de slotminuten kopte Okereke de 0-2 in doel. De bezoekers diepten de score in de slotfase nog uit tot 0-3 via opnieuw Okereke. Met wat moeite mag ook Club Brugge een ronde verder in de beker.
Eendracht Aalst-AA Gent: 0-4
Eendracht Aalst speelde in een niet zo ver verleden Europees maar was ondertussen afgezakt naar de tweede amateurklasse. De Buffalo's begonnen vanavond prima en klommen reeds na tien minuten spelen op voorsprong via Kvilitaia. Via onder meer Dejaegere en nogmaals Kvilitaia kwam het nadien een paar keer dicht bij de 0-2, bij de rust had het echter een verdiende voorsprong te pakken.
Ook na de rust waren de Buffalo's de betere ploeg en via uitblinker Kvilitaia kwam het iets voorbij het uur op 0-2. Toen Kubo even later een derde in het mandje legde, was het verweer van de Ajuinen gebroken. Invaller Mbayo pikte in de slotfase ook nog zijn doelpuntje mee. Zo mag AA Gent hopen op een nieuw bekersprookje.(met deze keer een happy end?)
STVV-OHL: 2-0 (nv)
OHL stond momenteel bovenaan in de Proximus League en mocht hopen op een stunt op Stayen. STVV was in een flauwe eerste helft de betere ploeg maar kwam voorlopig niet tot scoren. Ook de Leuvenaren toonden weinig en zo stond het bij de rust nog 0-0.
Na de rust was het voorlopig opnieuw armoe troef, op het uur vergat Perbet wel om de bezoekers op voorsprong te zetten. Aan de overzijde had Keet een prima redding in huis op een schot van Goncalves. Na 90' viel er nog geen beslissing op Stayen.
In de eerste verlenging schoot Boli de thuisploeg uiteindelijk dan toch op voorsprong. Ondanks nog wat kansen over en weer hield STVV stand, in het slot besliste Botaka de wedstrijd helemaal, zo mag opnieuw de eersteklasser een ronde verder
Dessel Sport-Moeskroen: 0-1
Dessel Sport had de laatste jaren pech: quasi elke keer drong het door tot de 1/16de finales, quasi elke keer werd het uitgeloot tegen het 'kleine' Moeskroen. Via Olinga kwamen Les Hurlus al na tien minuten spelen op voorsprong. De thuisploeg kwam nadien een paar keer dicht bij de gelijkmaker maar moest na één helft achtervolgen.
Dessel kwam na de rust opzetten en drong aan met kansen van Motawakil en Vansimpsen, scoren lukte voorlopig niet. Iets voorbij het uur miste Jutten de grootste kans voor de thuisploeg door oog in oog met de bezoekende doelman te falen. Uiteindelijk hielden Les Hurlus met veel moeite stand en mag het een ronde verder in de beker.

LEES OOK: 'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Mag uw team een ronde verder in de beker?

Meest recent

"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

58
58
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

16
16
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

92
92
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

23
23
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

171
171
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

97
97
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

74
74
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

562
562
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

57
57
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

121
121
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

145
145
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

880
880
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

62
62
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

574
574
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

398
398
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

769
769
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

752
752
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

126
126
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

443
443
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

748
748
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

363
363
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

201
201
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

225
225
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

208
208
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

360
360

Meer sportnieuws