Croky Cup: Eupen wint na verlengingen, amateurclubs delven het onderspit

door
Croky Cup: Eupen wint na verlengingen, amateurclubs delven het onderspit

Het bekervoetbal staat meestal garant voor een paar verrassingen, vanavond zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League echter voorlopig bij de les. Enkel in de wedstrijd van Eupen, op bezoek bij Capellen, is nog een verrassing in de maak.

Het gros van de eersteklassers kwam vanavond in actie tijdens de eerste ronde van de Croky Cup. Veel amateurclubs hoopten op een stuntzege en keken reikhalzend uit naar het duel met een ploeg uit de Jupiler Pro League.
Zulte Waregem-Duffel: 4-2
Duffel treedt momenteel aan in de tweede amateurklasse en kwam in het Regenboogstadion zowaar al na vijf minuten spelen op voorsprong toen Verlinden na een vrije trap voor de bezoekers raak trof: 0-1. Zulte speelde een inspiratieloze eerste helft en kwam nauwelijks tot een kans. Lode Vertonghen zorgde vlak voor de pauze nog eens voor bezoekend gevaar, de broer van Jan mikte echter te hoog. Op slag van rust maakte Govea nog gelijk voor Zulte Waregem, halfweg had het echter nog heel wat werk voor de boeg.
Op het uur had Zulte Waregem de situatie helemaal rechtgezet toen Bruno met een kattenpootje de bal in doel verlengde: 2-1. De thuisploeg behield nu de controle en op twintig minuten van het einde besliste Larin de partij helemaal: 3-1. In de laatste tien minuten zorgde Bruno uiteindelijk nog voor de 4-1, aan de overzijde milderde Cobos vanaf elf meter nog tot 4-2. Zo mag Essevee, ondanks een moeilijke eerste helft, een ronde verder.
Mandel United-Oostende: 0-2
Mandel United speelde voor een quasi uitverkocht stadion tegen de kustploeg. KV Oostende begon goed aan de wedstrijd en klom via Rajsel al in de eerste tien minuten op voorsprong, de spits benutte een strafschop. De bezoekers bleven ook nadien baas, al kwam een moedige thuisploeg er een paar keer goed uit. Halfweg mocht Mandel nog hopen op een stunt.
De thuisploeg begon prima aan de tweede helft met een schot van Debouver dat niet zo ver naast de kooi van Ondoa vloog. Ondanks een mindere tweede periode maakte Sakala het in de slotfase helemaal af door de 0-2 in doel te leggen. Zo is Mandel United uitgeteld na een prima prestatie.
Seraing-KV Kortrijk: 1-3
Seraing is nog steeds een klinkende naam in het Belgische voetbal en klom weer op tot in de eerste amateurklasse. Het hoopte vanavond stiekem op een stunt tegen het kwakkelende KV Kortrijk. De Kerels namen vanavond wel de voorsprong toen Hornby halfweg de eerste helft de 0-1 in doel legde na een knappe assist van De Sart. De thuisploeg was nauwelijks aangeslagen en klom op het halfuur opnieuw op gelijke hoogte via spits Sanogo na een blunder van Jakubech. De bezoekers hadden echter het laatste woord in een vermakelijke eerste periode met een doelpunt van Kage.
In de tweede helft zagen we nog weinig grote kansen, al kwam Seraing via Cascio nog dicht bij de gelijkmaker, zijn schot likte de lat. In het absolute slot diepte De Sart de score nog uit tot 1-3. Met een moeizame overwinning zit KVK in de trommel voor de 1/8ste finales.
Union-Verlaine: 3-0
Union was de enige niet-eersteklasser die mocht aantreden tegen een ploeg uit een lagere afdeling. De traditieclub mocht meteen een ronde verder nadat KV Mechelen de toegang werd versperd voor deelname aan de Croky Cup. Verlaine speelde een prima eerste helft in het Joseph Marienstadion maar het was Union dat op slag van rust op voorsprong klom via Young.
In een flauwe tweede periode behield Union de controle maar scoren lukte lange tijd niet meer. In het absolute slot diepte de traditieclub de kloof toch nog uit via Fixelles en Ferber. Union mag zo hopen op een nieuw bekersprookje
Rupel Boom-Charleroi: 2-3
Rupel Boom begon als promovendus aarzelend aan het seizoen in de eerste amateurklasse maar had ondertussen zijn eerste zege te pakken. Vanavond kreeg het bezoek van de Karolo's. De thuisploeg begon prima aan de partij maar kwam na een halfuur spelen op achterstand toen Rezaei zijn eerste voor Charleroi tegen de touwen kopte.(sinds zijn terugkeer van Club) De thuisploeg vocht nog voor de rust moedig terug met een doelpunt van Laureys die mocht slalommen door de bezoekende verdediging.
Met een prachtig doelpunt van Gholizadeh klom Charleroi vlak na de pauze opnieuw op voorsprong. Een moedig Rupel Boom vocht met een groot strijdershart maar moest in het slot van de wedstrijd de 1-3 incasseren toen Rezaei de doelman omspeelde en de wedstrijd besliste. Charleroi liet zich dus eveneens niet verrassen deze avond ondanks de late 2-3 via Laureys.
Capellen-Eupen: 0-0 (3-5 na penalties)
Capellen komt momenteel uit in de tweede amateurklasse en heeft met trainer Bart De Roover een bekende naam in de rangen. Eupen domineerde tijdens de eerste helft maar had pech bij de afwerking. Halfweg stond het nog 0-0. Ook na de rust was er weinig animo, de beslissing moest vallen tijdens de verlengingen/strafschoppen.
In de verlengingen gebeurde er eveneens nog weinig, de strafschoppen moesten uiteindelijk de beslissing brengen in het Stadion Jos Van Wellen. Van Kerckhoven faalde als enige voor de thuisploeg, zo mogen de Panda's uiteindelijk toch een ronde verder.

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

Had u meer verrassingen verwacht?

Meest recent

Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

31
31
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

13
13
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

19
19
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

37
37
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

38
38
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

16
16
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

345
345
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

99
99
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

105
105
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

350
350
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

50
50
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

443
443
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

537
537
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

109
109
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

281
281
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

267
267
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

305
305
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

195
195
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

68
68
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

173
173
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

250
250
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

190
190
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

207
207
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

325
325
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

178
178

Meer sportnieuws