Croky Cup: Eupen wint na verlengingen, amateurclubs delven het onderspit

185 stemmen
Croky Cup: Eupen wint na verlengingen, amateurclubs delven het onderspit

Het bekervoetbal staat meestal garant voor een paar verrassingen, vanavond zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League echter voorlopig bij de les. Enkel in de wedstrijd van Eupen, op bezoek bij Capellen, is nog een verrassing in de maak.

Het gros van de eersteklassers kwam vanavond in actie tijdens de eerste ronde van de Croky Cup. Veel amateurclubs hoopten op een stuntzege en keken reikhalzend uit naar het duel met een ploeg uit de Jupiler Pro League.
Zulte Waregem-Duffel: 4-2
Duffel treedt momenteel aan in de tweede amateurklasse en kwam in het Regenboogstadion zowaar al na vijf minuten spelen op voorsprong toen Verlinden na een vrije trap voor de bezoekers raak trof: 0-1. Zulte speelde een inspiratieloze eerste helft en kwam nauwelijks tot een kans. Lode Vertonghen zorgde vlak voor de pauze nog eens voor bezoekend gevaar, de broer van Jan mikte echter te hoog. Op slag van rust maakte Govea nog gelijk voor Zulte Waregem, halfweg had het echter nog heel wat werk voor de boeg.
Op het uur had Zulte Waregem de situatie helemaal rechtgezet toen Bruno met een kattenpootje de bal in doel verlengde: 2-1. De thuisploeg behield nu de controle en op twintig minuten van het einde besliste Larin de partij helemaal: 3-1. In de laatste tien minuten zorgde Bruno uiteindelijk nog voor de 4-1, aan de overzijde milderde Cobos vanaf elf meter nog tot 4-2. Zo mag Essevee, ondanks een moeilijke eerste helft, een ronde verder.
Mandel United-Oostende: 0-2
Mandel United speelde voor een quasi uitverkocht stadion tegen de kustploeg. KV Oostende begon goed aan de wedstrijd en klom via Rajsel al in de eerste tien minuten op voorsprong, de spits benutte een strafschop. De bezoekers bleven ook nadien baas, al kwam een moedige thuisploeg er een paar keer goed uit. Halfweg mocht Mandel nog hopen op een stunt.
De thuisploeg begon prima aan de tweede helft met een schot van Debouver dat niet zo ver naast de kooi van Ondoa vloog. Ondanks een mindere tweede periode maakte Sakala het in de slotfase helemaal af door de 0-2 in doel te leggen. Zo is Mandel United uitgeteld na een prima prestatie.
Seraing-KV Kortrijk: 1-3
Seraing is nog steeds een klinkende naam in het Belgische voetbal en klom weer op tot in de eerste amateurklasse. Het hoopte vanavond stiekem op een stunt tegen het kwakkelende KV Kortrijk. De Kerels namen vanavond wel de voorsprong toen Hornby halfweg de eerste helft de 0-1 in doel legde na een knappe assist van De Sart. De thuisploeg was nauwelijks aangeslagen en klom op het halfuur opnieuw op gelijke hoogte via spits Sanogo na een blunder van Jakubech. De bezoekers hadden echter het laatste woord in een vermakelijke eerste periode met een doelpunt van Kage.
In de tweede helft zagen we nog weinig grote kansen, al kwam Seraing via Cascio nog dicht bij de gelijkmaker, zijn schot likte de lat. In het absolute slot diepte De Sart de score nog uit tot 1-3. Met een moeizame overwinning zit KVK in de trommel voor de 1/8ste finales.
Union-Verlaine: 3-0
Union was de enige niet-eersteklasser die mocht aantreden tegen een ploeg uit een lagere afdeling. De traditieclub mocht meteen een ronde verder nadat KV Mechelen de toegang werd versperd voor deelname aan de Croky Cup. Verlaine speelde een prima eerste helft in het Joseph Marienstadion maar het was Union dat op slag van rust op voorsprong klom via Young.
In een flauwe tweede periode behield Union de controle maar scoren lukte lange tijd niet meer. In het absolute slot diepte de traditieclub de kloof toch nog uit via Fixelles en Ferber. Union mag zo hopen op een nieuw bekersprookje
Rupel Boom-Charleroi: 2-3
Rupel Boom begon als promovendus aarzelend aan het seizoen in de eerste amateurklasse maar had ondertussen zijn eerste zege te pakken. Vanavond kreeg het bezoek van de Karolo's. De thuisploeg begon prima aan de partij maar kwam na een halfuur spelen op achterstand toen Rezaei zijn eerste voor Charleroi tegen de touwen kopte.(sinds zijn terugkeer van Club) De thuisploeg vocht nog voor de rust moedig terug met een doelpunt van Laureys die mocht slalommen door de bezoekende verdediging.
Met een prachtig doelpunt van Gholizadeh klom Charleroi vlak na de pauze opnieuw op voorsprong. Een moedig Rupel Boom vocht met een groot strijdershart maar moest in het slot van de wedstrijd de 1-3 incasseren toen Rezaei de doelman omspeelde en de wedstrijd besliste. Charleroi liet zich dus eveneens niet verrassen deze avond ondanks de late 2-3 via Laureys.
Capellen-Eupen: 0-0 (3-5 na penalties)
Capellen komt momenteel uit in de tweede amateurklasse en heeft met trainer Bart De Roover een bekende naam in de rangen. Eupen domineerde tijdens de eerste helft maar had pech bij de afwerking. Halfweg stond het nog 0-0. Ook na de rust was er weinig animo, de beslissing moest vallen tijdens de verlengingen/strafschoppen.
In de verlengingen gebeurde er eveneens nog weinig, de strafschoppen moesten uiteindelijk de beslissing brengen in het Stadion Jos Van Wellen. Van Kerckhoven faalde als enige voor de thuisploeg, zo mogen de Panda's uiteindelijk toch een ronde verder.

LEES OOK: Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

🚀

Had u meer verrassingen verwacht?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

29
29
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

50
50
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

32
32
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

100
100
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

212
212
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

32
32
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

112
112
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

93
93
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

184
184
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

97
97
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

323
323
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

143
143
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

139
139
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

272
272
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

118
118
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

233
233
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

658
658
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

140
140
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

708
708
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

317
317
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

701
701
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

194
194
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

462
462
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

225
225
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

85
85

Meer sportnieuws