Croky Cup: Eupen wint na verlengingen, amateurclubs delven het onderspit

door
Croky Cup: Eupen wint na verlengingen, amateurclubs delven het onderspit

Het bekervoetbal staat meestal garant voor een paar verrassingen, vanavond zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League echter voorlopig bij de les. Enkel in de wedstrijd van Eupen, op bezoek bij Capellen, is nog een verrassing in de maak.

Het gros van de eersteklassers kwam vanavond in actie tijdens de eerste ronde van de Croky Cup. Veel amateurclubs hoopten op een stuntzege en keken reikhalzend uit naar het duel met een ploeg uit de Jupiler Pro League.
Zulte Waregem-Duffel: 4-2
Duffel treedt momenteel aan in de tweede amateurklasse en kwam in het Regenboogstadion zowaar al na vijf minuten spelen op voorsprong toen Verlinden na een vrije trap voor de bezoekers raak trof: 0-1. Zulte speelde een inspiratieloze eerste helft en kwam nauwelijks tot een kans. Lode Vertonghen zorgde vlak voor de pauze nog eens voor bezoekend gevaar, de broer van Jan mikte echter te hoog. Op slag van rust maakte Govea nog gelijk voor Zulte Waregem, halfweg had het echter nog heel wat werk voor de boeg.
Op het uur had Zulte Waregem de situatie helemaal rechtgezet toen Bruno met een kattenpootje de bal in doel verlengde: 2-1. De thuisploeg behield nu de controle en op twintig minuten van het einde besliste Larin de partij helemaal: 3-1. In de laatste tien minuten zorgde Bruno uiteindelijk nog voor de 4-1, aan de overzijde milderde Cobos vanaf elf meter nog tot 4-2. Zo mag Essevee, ondanks een moeilijke eerste helft, een ronde verder.
Mandel United-Oostende: 0-2
Mandel United speelde voor een quasi uitverkocht stadion tegen de kustploeg. KV Oostende begon goed aan de wedstrijd en klom via Rajsel al in de eerste tien minuten op voorsprong, de spits benutte een strafschop. De bezoekers bleven ook nadien baas, al kwam een moedige thuisploeg er een paar keer goed uit. Halfweg mocht Mandel nog hopen op een stunt.
De thuisploeg begon prima aan de tweede helft met een schot van Debouver dat niet zo ver naast de kooi van Ondoa vloog. Ondanks een mindere tweede periode maakte Sakala het in de slotfase helemaal af door de 0-2 in doel te leggen. Zo is Mandel United uitgeteld na een prima prestatie.
Seraing-KV Kortrijk: 1-3
Seraing is nog steeds een klinkende naam in het Belgische voetbal en klom weer op tot in de eerste amateurklasse. Het hoopte vanavond stiekem op een stunt tegen het kwakkelende KV Kortrijk. De Kerels namen vanavond wel de voorsprong toen Hornby halfweg de eerste helft de 0-1 in doel legde na een knappe assist van De Sart. De thuisploeg was nauwelijks aangeslagen en klom op het halfuur opnieuw op gelijke hoogte via spits Sanogo na een blunder van Jakubech. De bezoekers hadden echter het laatste woord in een vermakelijke eerste periode met een doelpunt van Kage.
In de tweede helft zagen we nog weinig grote kansen, al kwam Seraing via Cascio nog dicht bij de gelijkmaker, zijn schot likte de lat. In het absolute slot diepte De Sart de score nog uit tot 1-3. Met een moeizame overwinning zit KVK in de trommel voor de 1/8ste finales.
Union-Verlaine: 3-0
Union was de enige niet-eersteklasser die mocht aantreden tegen een ploeg uit een lagere afdeling. De traditieclub mocht meteen een ronde verder nadat KV Mechelen de toegang werd versperd voor deelname aan de Croky Cup. Verlaine speelde een prima eerste helft in het Joseph Marienstadion maar het was Union dat op slag van rust op voorsprong klom via Young.
In een flauwe tweede periode behield Union de controle maar scoren lukte lange tijd niet meer. In het absolute slot diepte de traditieclub de kloof toch nog uit via Fixelles en Ferber. Union mag zo hopen op een nieuw bekersprookje
Rupel Boom-Charleroi: 2-3
Rupel Boom begon als promovendus aarzelend aan het seizoen in de eerste amateurklasse maar had ondertussen zijn eerste zege te pakken. Vanavond kreeg het bezoek van de Karolo's. De thuisploeg begon prima aan de partij maar kwam na een halfuur spelen op achterstand toen Rezaei zijn eerste voor Charleroi tegen de touwen kopte.(sinds zijn terugkeer van Club) De thuisploeg vocht nog voor de rust moedig terug met een doelpunt van Laureys die mocht slalommen door de bezoekende verdediging.
Met een prachtig doelpunt van Gholizadeh klom Charleroi vlak na de pauze opnieuw op voorsprong. Een moedig Rupel Boom vocht met een groot strijdershart maar moest in het slot van de wedstrijd de 1-3 incasseren toen Rezaei de doelman omspeelde en de wedstrijd besliste. Charleroi liet zich dus eveneens niet verrassen deze avond ondanks de late 2-3 via Laureys.
Capellen-Eupen: 0-0 (3-5 na penalties)
Capellen komt momenteel uit in de tweede amateurklasse en heeft met trainer Bart De Roover een bekende naam in de rangen. Eupen domineerde tijdens de eerste helft maar had pech bij de afwerking. Halfweg stond het nog 0-0. Ook na de rust was er weinig animo, de beslissing moest vallen tijdens de verlengingen/strafschoppen.
In de verlengingen gebeurde er eveneens nog weinig, de strafschoppen moesten uiteindelijk de beslissing brengen in het Stadion Jos Van Wellen. Van Kerckhoven faalde als enige voor de thuisploeg, zo mogen de Panda's uiteindelijk toch een ronde verder.

LEES OOK: KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

Had u meer verrassingen verwacht?

Meest recent

Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

8
8
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

47
47
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

104
104
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

50
50
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

35
35
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

118
118
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

378
378
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

161
161
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

676
676
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

153
153
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

113
113
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

138
138
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

195
195
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

615
615
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

47
47
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

338
338
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

269
269
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

175
175
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

393
393
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

194
194
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

67
67
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

50
50
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

301
301
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

101
101
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

361
361

Meer sportnieuws