Croky Cup: Eupen wint na verlengingen, amateurclubs delven het onderspit

door
Croky Cup: Eupen wint na verlengingen, amateurclubs delven het onderspit

Het bekervoetbal staat meestal garant voor een paar verrassingen, vanavond zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League echter voorlopig bij de les. Enkel in de wedstrijd van Eupen, op bezoek bij Capellen, is nog een verrassing in de maak.

Het gros van de eersteklassers kwam vanavond in actie tijdens de eerste ronde van de Croky Cup. Veel amateurclubs hoopten op een stuntzege en keken reikhalzend uit naar het duel met een ploeg uit de Jupiler Pro League.
Zulte Waregem-Duffel: 4-2
Duffel treedt momenteel aan in de tweede amateurklasse en kwam in het Regenboogstadion zowaar al na vijf minuten spelen op voorsprong toen Verlinden na een vrije trap voor de bezoekers raak trof: 0-1. Zulte speelde een inspiratieloze eerste helft en kwam nauwelijks tot een kans. Lode Vertonghen zorgde vlak voor de pauze nog eens voor bezoekend gevaar, de broer van Jan mikte echter te hoog. Op slag van rust maakte Govea nog gelijk voor Zulte Waregem, halfweg had het echter nog heel wat werk voor de boeg.
Op het uur had Zulte Waregem de situatie helemaal rechtgezet toen Bruno met een kattenpootje de bal in doel verlengde: 2-1. De thuisploeg behield nu de controle en op twintig minuten van het einde besliste Larin de partij helemaal: 3-1. In de laatste tien minuten zorgde Bruno uiteindelijk nog voor de 4-1, aan de overzijde milderde Cobos vanaf elf meter nog tot 4-2. Zo mag Essevee, ondanks een moeilijke eerste helft, een ronde verder.
Mandel United-Oostende: 0-2
Mandel United speelde voor een quasi uitverkocht stadion tegen de kustploeg. KV Oostende begon goed aan de wedstrijd en klom via Rajsel al in de eerste tien minuten op voorsprong, de spits benutte een strafschop. De bezoekers bleven ook nadien baas, al kwam een moedige thuisploeg er een paar keer goed uit. Halfweg mocht Mandel nog hopen op een stunt.
De thuisploeg begon prima aan de tweede helft met een schot van Debouver dat niet zo ver naast de kooi van Ondoa vloog. Ondanks een mindere tweede periode maakte Sakala het in de slotfase helemaal af door de 0-2 in doel te leggen. Zo is Mandel United uitgeteld na een prima prestatie.
Seraing-KV Kortrijk: 1-3
Seraing is nog steeds een klinkende naam in het Belgische voetbal en klom weer op tot in de eerste amateurklasse. Het hoopte vanavond stiekem op een stunt tegen het kwakkelende KV Kortrijk. De Kerels namen vanavond wel de voorsprong toen Hornby halfweg de eerste helft de 0-1 in doel legde na een knappe assist van De Sart. De thuisploeg was nauwelijks aangeslagen en klom op het halfuur opnieuw op gelijke hoogte via spits Sanogo na een blunder van Jakubech. De bezoekers hadden echter het laatste woord in een vermakelijke eerste periode met een doelpunt van Kage.
In de tweede helft zagen we nog weinig grote kansen, al kwam Seraing via Cascio nog dicht bij de gelijkmaker, zijn schot likte de lat. In het absolute slot diepte De Sart de score nog uit tot 1-3. Met een moeizame overwinning zit KVK in de trommel voor de 1/8ste finales.
Union-Verlaine: 3-0
Union was de enige niet-eersteklasser die mocht aantreden tegen een ploeg uit een lagere afdeling. De traditieclub mocht meteen een ronde verder nadat KV Mechelen de toegang werd versperd voor deelname aan de Croky Cup. Verlaine speelde een prima eerste helft in het Joseph Marienstadion maar het was Union dat op slag van rust op voorsprong klom via Young.
In een flauwe tweede periode behield Union de controle maar scoren lukte lange tijd niet meer. In het absolute slot diepte de traditieclub de kloof toch nog uit via Fixelles en Ferber. Union mag zo hopen op een nieuw bekersprookje
Rupel Boom-Charleroi: 2-3
Rupel Boom begon als promovendus aarzelend aan het seizoen in de eerste amateurklasse maar had ondertussen zijn eerste zege te pakken. Vanavond kreeg het bezoek van de Karolo's. De thuisploeg begon prima aan de partij maar kwam na een halfuur spelen op achterstand toen Rezaei zijn eerste voor Charleroi tegen de touwen kopte.(sinds zijn terugkeer van Club) De thuisploeg vocht nog voor de rust moedig terug met een doelpunt van Laureys die mocht slalommen door de bezoekende verdediging.
Met een prachtig doelpunt van Gholizadeh klom Charleroi vlak na de pauze opnieuw op voorsprong. Een moedig Rupel Boom vocht met een groot strijdershart maar moest in het slot van de wedstrijd de 1-3 incasseren toen Rezaei de doelman omspeelde en de wedstrijd besliste. Charleroi liet zich dus eveneens niet verrassen deze avond ondanks de late 2-3 via Laureys.
Capellen-Eupen: 0-0 (3-5 na penalties)
Capellen komt momenteel uit in de tweede amateurklasse en heeft met trainer Bart De Roover een bekende naam in de rangen. Eupen domineerde tijdens de eerste helft maar had pech bij de afwerking. Halfweg stond het nog 0-0. Ook na de rust was er weinig animo, de beslissing moest vallen tijdens de verlengingen/strafschoppen.
In de verlengingen gebeurde er eveneens nog weinig, de strafschoppen moesten uiteindelijk de beslissing brengen in het Stadion Jos Van Wellen. Van Kerckhoven faalde als enige voor de thuisploeg, zo mogen de Panda's uiteindelijk toch een ronde verder.

LEES OOK: Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

🚀

Had u meer verrassingen verwacht?

Meest recent

Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

18
18
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

10
10
'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

28
28
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

313
313
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

487
487
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

201
201
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

76
76
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

82
82
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

340
340
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

146
146
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

234
234
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

96
96
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

252
252
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

436
436
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

185
185
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

66
66
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

539
539
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

109
109
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

113
113
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

65
65
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

275
275
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

157
157
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

120
120
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

24
24

Meer sportnieuws