Croky Cup: Eupen wint na verlengingen, amateurclubs delven het onderspit

185
Croky Cup: Eupen wint na verlengingen, amateurclubs delven het onderspit

Het bekervoetbal staat meestal garant voor een paar verrassingen, vanavond zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League echter voorlopig bij de les. Enkel in de wedstrijd van Eupen, op bezoek bij Capellen, is nog een verrassing in de maak.

Het gros van de eersteklassers kwam vanavond in actie tijdens de eerste ronde van de Croky Cup. Veel amateurclubs hoopten op een stuntzege en keken reikhalzend uit naar het duel met een ploeg uit de Jupiler Pro League.
Zulte Waregem-Duffel: 4-2
Duffel treedt momenteel aan in de tweede amateurklasse en kwam in het Regenboogstadion zowaar al na vijf minuten spelen op voorsprong toen Verlinden na een vrije trap voor de bezoekers raak trof: 0-1. Zulte speelde een inspiratieloze eerste helft en kwam nauwelijks tot een kans. Lode Vertonghen zorgde vlak voor de pauze nog eens voor bezoekend gevaar, de broer van Jan mikte echter te hoog. Op slag van rust maakte Govea nog gelijk voor Zulte Waregem, halfweg had het echter nog heel wat werk voor de boeg.
Op het uur had Zulte Waregem de situatie helemaal rechtgezet toen Bruno met een kattenpootje de bal in doel verlengde: 2-1. De thuisploeg behield nu de controle en op twintig minuten van het einde besliste Larin de partij helemaal: 3-1. In de laatste tien minuten zorgde Bruno uiteindelijk nog voor de 4-1, aan de overzijde milderde Cobos vanaf elf meter nog tot 4-2. Zo mag Essevee, ondanks een moeilijke eerste helft, een ronde verder.
Mandel United-Oostende: 0-2
Mandel United speelde voor een quasi uitverkocht stadion tegen de kustploeg. KV Oostende begon goed aan de wedstrijd en klom via Rajsel al in de eerste tien minuten op voorsprong, de spits benutte een strafschop. De bezoekers bleven ook nadien baas, al kwam een moedige thuisploeg er een paar keer goed uit. Halfweg mocht Mandel nog hopen op een stunt.
De thuisploeg begon prima aan de tweede helft met een schot van Debouver dat niet zo ver naast de kooi van Ondoa vloog. Ondanks een mindere tweede periode maakte Sakala het in de slotfase helemaal af door de 0-2 in doel te leggen. Zo is Mandel United uitgeteld na een prima prestatie.
Seraing-KV Kortrijk: 1-3
Seraing is nog steeds een klinkende naam in het Belgische voetbal en klom weer op tot in de eerste amateurklasse. Het hoopte vanavond stiekem op een stunt tegen het kwakkelende KV Kortrijk. De Kerels namen vanavond wel de voorsprong toen Hornby halfweg de eerste helft de 0-1 in doel legde na een knappe assist van De Sart. De thuisploeg was nauwelijks aangeslagen en klom op het halfuur opnieuw op gelijke hoogte via spits Sanogo na een blunder van Jakubech. De bezoekers hadden echter het laatste woord in een vermakelijke eerste periode met een doelpunt van Kage.
In de tweede helft zagen we nog weinig grote kansen, al kwam Seraing via Cascio nog dicht bij de gelijkmaker, zijn schot likte de lat. In het absolute slot diepte De Sart de score nog uit tot 1-3. Met een moeizame overwinning zit KVK in de trommel voor de 1/8ste finales.
Union-Verlaine: 3-0
Union was de enige niet-eersteklasser die mocht aantreden tegen een ploeg uit een lagere afdeling. De traditieclub mocht meteen een ronde verder nadat KV Mechelen de toegang werd versperd voor deelname aan de Croky Cup. Verlaine speelde een prima eerste helft in het Joseph Marienstadion maar het was Union dat op slag van rust op voorsprong klom via Young.
In een flauwe tweede periode behield Union de controle maar scoren lukte lange tijd niet meer. In het absolute slot diepte de traditieclub de kloof toch nog uit via Fixelles en Ferber. Union mag zo hopen op een nieuw bekersprookje
Rupel Boom-Charleroi: 2-3
Rupel Boom begon als promovendus aarzelend aan het seizoen in de eerste amateurklasse maar had ondertussen zijn eerste zege te pakken. Vanavond kreeg het bezoek van de Karolo's. De thuisploeg begon prima aan de partij maar kwam na een halfuur spelen op achterstand toen Rezaei zijn eerste voor Charleroi tegen de touwen kopte.(sinds zijn terugkeer van Club) De thuisploeg vocht nog voor de rust moedig terug met een doelpunt van Laureys die mocht slalommen door de bezoekende verdediging.
Met een prachtig doelpunt van Gholizadeh klom Charleroi vlak na de pauze opnieuw op voorsprong. Een moedig Rupel Boom vocht met een groot strijdershart maar moest in het slot van de wedstrijd de 1-3 incasseren toen Rezaei de doelman omspeelde en de wedstrijd besliste. Charleroi liet zich dus eveneens niet verrassen deze avond ondanks de late 2-3 via Laureys.
Capellen-Eupen: 0-0 (3-5 na penalties)
Capellen komt momenteel uit in de tweede amateurklasse en heeft met trainer Bart De Roover een bekende naam in de rangen. Eupen domineerde tijdens de eerste helft maar had pech bij de afwerking. Halfweg stond het nog 0-0. Ook na de rust was er weinig animo, de beslissing moest vallen tijdens de verlengingen/strafschoppen.
In de verlengingen gebeurde er eveneens nog weinig, de strafschoppen moesten uiteindelijk de beslissing brengen in het Stadion Jos Van Wellen. Van Kerckhoven faalde als enige voor de thuisploeg, zo mogen de Panda's uiteindelijk toch een ronde verder.

LEES OOK: CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Had u meer verrassingen verwacht?

Meest recent

'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

13
13
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

263
263
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

273
273
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

190
190
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

29
29
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

259
259
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

209
209
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

151
151
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

98
98
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

593
593
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

89
89
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

119
119
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

59
59
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

374
374
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

282
282
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

351
351
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

725
725
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

225
225
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

128
128
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

402
402
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

245
245
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

233
233
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

100
100
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

176
176
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

110
110

Meer sportnieuws