Van kwaad naar erger bij Anderlecht: "Is nog het meest verontrustende"

605 stemmen
Van kwaad naar erger bij Anderlecht:

RSC Anderlecht gaat woensdagavond in de beker op bezoek bij Beerschot VA en de Brusselaars kunnen zich dan absoluut geen nederlaag permitteren. De pijnlijke nederlaag op Club Brugge heeft er immers voor gezorgd dat RSCA momenteel maar 5 punten op 24 telt. Goed voor de slechtste competitiestart sinds 1922 (!).


Bovendien was het spel dat zondag op de mat gelegd werd bijzonder matig. En dat terwijl Paars-Wit in de eerste wedstrijden ook verloor, maar dan wel telkens goed voetbal leverde. "Anderlecht van kwaad naar erger gaat. In de voorgaande wedstrijden zag je nog bij momenten goed voetbal, nu helemaal niet meer. Er was bijvoorbeeld absoluut geen sprake van een opbouw van achteruit, terwijl het in de filosofie van Kompany daar toch moet beginnen. Dat is eigenlijk nog het meest verontrustende: dat je niet vooruit maar achteruit gaat", stelt Jacques Sys, hoofdredacteur van Sport/Voetbalmagazine.

Door het gebrek aan resultaten en nu dus ook goed voetbal, wordt de visie zelfs steeds meer in twijfel getrokken. Momenteel heerst dan ook een pak onduidelijkheid op Neerpede. "Het is op dit moment onduidelijk wat de bedoeling is bij Anderlecht, waar de club naartoe wil. Je kan blijven roepen dat je in het project gelooft, maar als je Trebel weer in de ploeg haalt doe je eigenlijk al een concessie. Het kan niet anders dan dat de huidige situatie intern wordt geëvalueerd. En dat er vragen worden gesteld", aldus Sys.

LEES OOK: 'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Anderlecht moet alles op de beker zetten ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

27
27
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

49
49
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

19
19
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

43
43
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

105
105
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

304
304
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

116
116
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

317
317
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

411
411
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1095
1095
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

44
44
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

116
116
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

431
431
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

160
160
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

176
176
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

86
86
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

259
259
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

130
130
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

51
51

Meer sportnieuws