AA Gent zet Europese topclubs een neus met belangrijke slag

door
AA Gent zet Europese topclubs een neus met belangrijke slag

Bij AA Gent deden ze de afgelopen jaren veel te veel ingaande transfers en daar zaten heel wat flops tussen. De beste transfer van allemaal is ongetwijfeld Jonathan David. Die kwam in januari 2018 zo goed als gratis naar AA Gent en hij is ondertussen al 15 miljoen euro waard.
De amper 19-jarige Canadees tekende een jaar geleden een contract tot medio 2022 en dat gaat opnieuw verbeterd worden. 

Sport/Voetbalmagazine weet dat AA Gent onderhandelingen voert om zijn contract open te breken. Daardoor zal David heel wat meer gaan verdienen en staat Gent komende zomer sterker in de onderhandthaelingen, want het staat nu al zo goed als vast dat David de club verlaat.

Afgelopen zomer deden ploegen als FC Porto en Freiburg al een bod en die interesse neemt alleen maar toe, ook van veel grotere clubs. Zo volgt Dortmund hem al maanden. David wist voor het eerste elftal tot op heden in 56 wedstrijden 23 keer te scoren en 9 assists te leveren, voor Canada was hij goed voor 11 goals in 10 wedstrijden. Een fenomeen.

UPDATE 24/09

Afgelopen weekend meldden we al dat AA Gent van plan was om zijn goudhaantje te belonen met een nieuw contract. Volgens Het Nieuwsblad is dat intussen ook gebeurd. De Buffalo’s zouden Jonathan David nu een jaar langer (tot 2023) onder contract hebben staan. Dat lijkt misschien overbodig omdat hij dus sowieso nog een contract had tot 2022, maar dat is niet helemaal waar.

De jonge Canadees geniet namelijk al grote belangstelling in Europa. Door zijn contract nog met een jaar te verlengen versterkt AA Gent zijn onderhandelingspositie en kunnen ze straks een grotere som vangen voor de aanvaller. Dat kan volgens de krant best al eens het geval zijn voor volgende zomer.

David zal dan overigens sowieso de nieuwe recordtransfer worden voor de Buffalo's. Zijn marktwaarde bedraagt namelijk 15 miljoen euro, terwijl de huidige recordtransfer (Sven Kums) 9 miljoen heeft opgebracht. Gezien de huidige markt, lijkt de kans groot dat Gent straks 25 tot 30 miljoen zal kunnen vangen.

LEES OOK: 'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

Zal hij komende zomer al vertrekken?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

87
87
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

113
113
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

157
157
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

265
265
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

461
461
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

196
196
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

246
246
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

297
297
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

145
145
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

366
366
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

237
237
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

332
332
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

612
612
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

428
428
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

145
145
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

168
168
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

869
869
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

367
367
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

80
80
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

354
354
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

618
618
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

144
144
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

284
284

Meer sportnieuws