AA Gent zet Europese topclubs een neus met belangrijke slag

door
AA Gent zet Europese topclubs een neus met belangrijke slag

Bij AA Gent deden ze de afgelopen jaren veel te veel ingaande transfers en daar zaten heel wat flops tussen. De beste transfer van allemaal is ongetwijfeld Jonathan David. Die kwam in januari 2018 zo goed als gratis naar AA Gent en hij is ondertussen al 15 miljoen euro waard.
De amper 19-jarige Canadees tekende een jaar geleden een contract tot medio 2022 en dat gaat opnieuw verbeterd worden. 

Sport/Voetbalmagazine weet dat AA Gent onderhandelingen voert om zijn contract open te breken. Daardoor zal David heel wat meer gaan verdienen en staat Gent komende zomer sterker in de onderhandthaelingen, want het staat nu al zo goed als vast dat David de club verlaat.

Afgelopen zomer deden ploegen als FC Porto en Freiburg al een bod en die interesse neemt alleen maar toe, ook van veel grotere clubs. Zo volgt Dortmund hem al maanden. David wist voor het eerste elftal tot op heden in 56 wedstrijden 23 keer te scoren en 9 assists te leveren, voor Canada was hij goed voor 11 goals in 10 wedstrijden. Een fenomeen.

UPDATE 24/09

Afgelopen weekend meldden we al dat AA Gent van plan was om zijn goudhaantje te belonen met een nieuw contract. Volgens Het Nieuwsblad is dat intussen ook gebeurd. De Buffalo’s zouden Jonathan David nu een jaar langer (tot 2023) onder contract hebben staan. Dat lijkt misschien overbodig omdat hij dus sowieso nog een contract had tot 2022, maar dat is niet helemaal waar.

De jonge Canadees geniet namelijk al grote belangstelling in Europa. Door zijn contract nog met een jaar te verlengen versterkt AA Gent zijn onderhandelingspositie en kunnen ze straks een grotere som vangen voor de aanvaller. Dat kan volgens de krant best al eens het geval zijn voor volgende zomer.

David zal dan overigens sowieso de nieuwe recordtransfer worden voor de Buffalo's. Zijn marktwaarde bedraagt namelijk 15 miljoen euro, terwijl de huidige recordtransfer (Sven Kums) 9 miljoen heeft opgebracht. Gezien de huidige markt, lijkt de kans groot dat Gent straks 25 tot 30 miljoen zal kunnen vangen.

LEES OOK: Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Zal hij komende zomer al vertrekken?

Meest recent

Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

29
29
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

28
28
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

34
34
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

124
124
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

269
269
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

121
121
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

87
87
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

327
327
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

393
393
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

95
95
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

63
63
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

239
239
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

474
474
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

239
239
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

408
408
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

208
208
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

156
156
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

235
235
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

415
415
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

153
153
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

642
642
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

238
238
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

194
194
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

186
186
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

396
396

Meer sportnieuws