AA Gent zet Europese topclubs een neus met belangrijke slag

door
AA Gent zet Europese topclubs een neus met belangrijke slag

Bij AA Gent deden ze de afgelopen jaren veel te veel ingaande transfers en daar zaten heel wat flops tussen. De beste transfer van allemaal is ongetwijfeld Jonathan David. Die kwam in januari 2018 zo goed als gratis naar AA Gent en hij is ondertussen al 15 miljoen euro waard.
De amper 19-jarige Canadees tekende een jaar geleden een contract tot medio 2022 en dat gaat opnieuw verbeterd worden. 

Sport/Voetbalmagazine weet dat AA Gent onderhandelingen voert om zijn contract open te breken. Daardoor zal David heel wat meer gaan verdienen en staat Gent komende zomer sterker in de onderhandthaelingen, want het staat nu al zo goed als vast dat David de club verlaat.

Afgelopen zomer deden ploegen als FC Porto en Freiburg al een bod en die interesse neemt alleen maar toe, ook van veel grotere clubs. Zo volgt Dortmund hem al maanden. David wist voor het eerste elftal tot op heden in 56 wedstrijden 23 keer te scoren en 9 assists te leveren, voor Canada was hij goed voor 11 goals in 10 wedstrijden. Een fenomeen.

UPDATE 24/09

Afgelopen weekend meldden we al dat AA Gent van plan was om zijn goudhaantje te belonen met een nieuw contract. Volgens Het Nieuwsblad is dat intussen ook gebeurd. De Buffalo’s zouden Jonathan David nu een jaar langer (tot 2023) onder contract hebben staan. Dat lijkt misschien overbodig omdat hij dus sowieso nog een contract had tot 2022, maar dat is niet helemaal waar.

De jonge Canadees geniet namelijk al grote belangstelling in Europa. Door zijn contract nog met een jaar te verlengen versterkt AA Gent zijn onderhandelingspositie en kunnen ze straks een grotere som vangen voor de aanvaller. Dat kan volgens de krant best al eens het geval zijn voor volgende zomer.

David zal dan overigens sowieso de nieuwe recordtransfer worden voor de Buffalo's. Zijn marktwaarde bedraagt namelijk 15 miljoen euro, terwijl de huidige recordtransfer (Sven Kums) 9 miljoen heeft opgebracht. Gezien de huidige markt, lijkt de kans groot dat Gent straks 25 tot 30 miljoen zal kunnen vangen.

LEES OOK: AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

🚀

Zal hij komende zomer al vertrekken?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

99
99
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

46
46
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

253
253
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

94
94
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

197
197
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

130
130
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

156
156
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

358
358
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

241
241
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

123
123
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

275
275
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

62
62
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

153
153
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

143
143
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

269
269
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

268
268
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

423
423
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

338
338
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

154
154
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

555
555

Meer sportnieuws