Kompany roeit met te weinig riemen: iedereen moet fit zijn voor PO I

423 stemmen
Kompany roeit met te weinig riemen: iedereen moet fit zijn voor PO I

Royal Antwerp FC overklaste RSC Anderlecht in de tweede helft en Club Brugge deed het 90 minuten lang. Vincent Kompany kreeg zijn grote gelijk… Paars-Wit heeft een veel te smalle kern om mee te doen met de grote jongens.


We beginnen met de ingaande transfers: Hendrik Van Crombrugge, Nacer Chadli, Vincent Kompany en Philippe Sanders zijn absoluut een meerwaarde, Michel Vlap heeft het potentieel en toonde al flitsen van zijn kunnen, Derrick Luckassen en Kemar Roofe kunnen nog niet beoordeeld worden en één man is tot dusver een grote flop: Samir Nasri. De mercato was dus min of meer geslaagd, maar het huidige bestuur had de aanval beter moeten stofferen.


Onder meer Chadli is een toptransfer.
Kompany zag het eigenlijk niet zitten in jongens als Isaac Kiese Thelin, Elias Cobbaut, Alexis Saelemaekers, Adrien Trebel en Pieter Gerkens was niet meer dan een invaller. Tot op heden bewijzen zij het gelijk van de speler/manager: ze voldoen niet voor de top. Trebel moet nog kansen krijgen in dit systeem (de match in Brugge was ondankbaar als debuut in het Anderlecht van Kompany), maar van de andere vier kan je zeggen: gewogen en veel te licht bevonden in de toppers.

Paars-Wit is een gewone Belgische ploeg als het vier, vijf spelers moet missen. Zonder Vincent Kompany, Sambi Lokonga, Kemar Roofe, Landry Dimata en Andy Najar (komt die ooit nog terug op topniveau?) is de spoeling véél te dun. Anderlecht heeft zonder hen maar 7-8 basisspelers die kunnen meestrijden voor PO I. We hoorden sommigen al opperen om ook Kenny Saief en Alexandru Chipciu terug te halen, maar zij zijn ook materiaal voor de middenmoot in België. Anderen opperen dat Anderlecht Sven Kums en Ivan Santini (bankzitter in China) had moeten houden, maar zij bewezen dat zij inzake loon en leeftijd niet aan de eisen konden voldoen. Te weinig leider en geen prestaties die een langer verblijf rechtvaardigden. Doorselecteren, wat ook de komende mercato’s nog gaat moeten gebeuren. Ook dàt proces is nog gaande door het wanbeleid van de afgelopen 3-4 jaar.


Kompany verwacht méér van enkele meer 'ervaren' jongens.
Kompany had graag meer gedaan tijdens de mercato – Bornauw had hij liever gehouden, maar het geld was broodnodig – en daarom hoopte hij op een revanchegevoel bij Nasri. Dat de Fransman na 2 maanden nog niet fit genoeg is, zegt alles over zijn motivatie. Tot op heden een miscast.

Paars-Wit zijn ‘ideale elftal’ zou mogelijk als volgt kunnen zijn, als Kompany zijn 4-3-3 blijft aanhouden: Van Crombrugge – Sardella/Najar – Kompany – Sandler – Dewaele – Lokonga – Trebel/Vlap – Chadli – Verschaeren – Roofe – Dimata.

Op papier een zeer aardig team en we gaan niet mee in de kritiek dat de jeugd door de mand valt. Sardella was tot Club Brugge een revelatie en Dewaele haalt altijd een constant niveau en Lokonga en Verschaeren zijn toptalenten. Het zijn de jongens met meer wedstrijden op de teller die momenteel toch wel tegenvallen, genre Cobbaut, Zulj & co. Dat is het probleem: de weelde in de breedte is er niet…


Het is wachten op de terugkeer van de geblesseerden Roofe, Kompany, Dimata en Najar.
Thomas Didillon is een goede tweede doelman, Jérémy Doku toont veel leuke zaken en brengt altijd wel iets, Luka Adzic kende goede invalbeurten en Marco Kana is een toptalent, maar daarna… Jongens als Edo Kayembe, Peter Zulj, Elias Cobbaut, Francis Amuzu, Alexis Saelemaekers, Zakaria Bakkali, Pieter Gerkens, Samir Nasri, Kenny Saief, Alexandru Chipciu en Isaac Kiese Thelin geven amper thuis. Voor hen mag en moet de lat hoger. Maken zij nog progressie en zouden zij in de selectie zitten bij pakweg Antwerp of Club Brugge?

Conclusie: Anderlecht heeft, indien iedereen fit is, een ploeg die zeker wel wat kan betekenen in België. Maar met dergelijke smalle kern mag er niks gebeuren. RSCA telt wel veel spelers, maar daar is dan ook alles mee gezegd.

Claudio Reulens

LEES OOK: Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Is de kern van Anderlecht te smal inzake kwaliteit?

Meest recent

Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

0
0
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

72
72
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

51
51
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

68
68
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

23
23
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

77
77
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

243
243
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

80
80
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

44
44
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

51
51
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

133
133
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

116
116
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

52
52
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

140
140
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

360
360
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

235
235
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

513
513
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

135
135
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

124
124
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

108
108
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

417
417
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

771
771
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

105
105
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

284
284
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

455
455

Meer sportnieuws