Kompany roeit met te weinig riemen: iedereen moet fit zijn voor PO I

door
Kompany roeit met te weinig riemen: iedereen moet fit zijn voor PO I

Royal Antwerp FC overklaste RSC Anderlecht in de tweede helft en Club Brugge deed het 90 minuten lang. Vincent Kompany kreeg zijn grote gelijk… Paars-Wit heeft een veel te smalle kern om mee te doen met de grote jongens.


We beginnen met de ingaande transfers: Hendrik Van Crombrugge, Nacer Chadli, Vincent Kompany en Philippe Sanders zijn absoluut een meerwaarde, Michel Vlap heeft het potentieel en toonde al flitsen van zijn kunnen, Derrick Luckassen en Kemar Roofe kunnen nog niet beoordeeld worden en één man is tot dusver een grote flop: Samir Nasri. De mercato was dus min of meer geslaagd, maar het huidige bestuur had de aanval beter moeten stofferen.


Onder meer Chadli is een toptransfer.
Kompany zag het eigenlijk niet zitten in jongens als Isaac Kiese Thelin, Elias Cobbaut, Alexis Saelemaekers, Adrien Trebel en Pieter Gerkens was niet meer dan een invaller. Tot op heden bewijzen zij het gelijk van de speler/manager: ze voldoen niet voor de top. Trebel moet nog kansen krijgen in dit systeem (de match in Brugge was ondankbaar als debuut in het Anderlecht van Kompany), maar van de andere vier kan je zeggen: gewogen en veel te licht bevonden in de toppers.

Paars-Wit is een gewone Belgische ploeg als het vier, vijf spelers moet missen. Zonder Vincent Kompany, Sambi Lokonga, Kemar Roofe, Landry Dimata en Andy Najar (komt die ooit nog terug op topniveau?) is de spoeling véél te dun. Anderlecht heeft zonder hen maar 7-8 basisspelers die kunnen meestrijden voor PO I. We hoorden sommigen al opperen om ook Kenny Saief en Alexandru Chipciu terug te halen, maar zij zijn ook materiaal voor de middenmoot in België. Anderen opperen dat Anderlecht Sven Kums en Ivan Santini (bankzitter in China) had moeten houden, maar zij bewezen dat zij inzake loon en leeftijd niet aan de eisen konden voldoen. Te weinig leider en geen prestaties die een langer verblijf rechtvaardigden. Doorselecteren, wat ook de komende mercato’s nog gaat moeten gebeuren. Ook dàt proces is nog gaande door het wanbeleid van de afgelopen 3-4 jaar.


Kompany verwacht méér van enkele meer 'ervaren' jongens.
Kompany had graag meer gedaan tijdens de mercato – Bornauw had hij liever gehouden, maar het geld was broodnodig – en daarom hoopte hij op een revanchegevoel bij Nasri. Dat de Fransman na 2 maanden nog niet fit genoeg is, zegt alles over zijn motivatie. Tot op heden een miscast.

Paars-Wit zijn ‘ideale elftal’ zou mogelijk als volgt kunnen zijn, als Kompany zijn 4-3-3 blijft aanhouden: Van Crombrugge – Sardella/Najar – Kompany – Sandler – Dewaele – Lokonga – Trebel/Vlap – Chadli – Verschaeren – Roofe – Dimata.

Op papier een zeer aardig team en we gaan niet mee in de kritiek dat de jeugd door de mand valt. Sardella was tot Club Brugge een revelatie en Dewaele haalt altijd een constant niveau en Lokonga en Verschaeren zijn toptalenten. Het zijn de jongens met meer wedstrijden op de teller die momenteel toch wel tegenvallen, genre Cobbaut, Zulj & co. Dat is het probleem: de weelde in de breedte is er niet…


Het is wachten op de terugkeer van de geblesseerden Roofe, Kompany, Dimata en Najar.
Thomas Didillon is een goede tweede doelman, Jérémy Doku toont veel leuke zaken en brengt altijd wel iets, Luka Adzic kende goede invalbeurten en Marco Kana is een toptalent, maar daarna… Jongens als Edo Kayembe, Peter Zulj, Elias Cobbaut, Francis Amuzu, Alexis Saelemaekers, Zakaria Bakkali, Pieter Gerkens, Samir Nasri, Kenny Saief, Alexandru Chipciu en Isaac Kiese Thelin geven amper thuis. Voor hen mag en moet de lat hoger. Maken zij nog progressie en zouden zij in de selectie zitten bij pakweg Antwerp of Club Brugge?

Conclusie: Anderlecht heeft, indien iedereen fit is, een ploeg die zeker wel wat kan betekenen in België. Maar met dergelijke smalle kern mag er niks gebeuren. RSCA telt wel veel spelers, maar daar is dan ook alles mee gezegd.

Claudio Reulens

LEES OOK: Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

Is de kern van Anderlecht te smal inzake kwaliteit?

Meest recent

De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

0
0
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

36
36
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

28
28
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

23
23
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

38
38
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

216
216
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

25
25
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

110
110
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

34
34
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

34
34
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

106
106
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

230
230
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

5
5
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

294
294
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

178
178
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

117
117
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

46
46
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

215
215
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

72
72
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

235
235
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

55
55
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

84
84
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

121
121
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

93
93

Meer sportnieuws