AA Gent is vanwege één reden momenteel (nog) geen titelkandidaat

324
AA Gent is vanwege één reden momenteel (nog) geen titelkandidaat

AA Gent is dit seizoen een lust voor het oog. Geen enkele match van de Buffalo’s is tot heden saai, want spektakel is er altijd te zien. Toch is er één groot probleem voor de ploeg van Jess Thorup en dat was ook vorig jaar al een heikel punt.


Aanvallend is AA Gent misschien wel de sterkste ploeg in België. Met Roman Yaremchuk en Laurent Depoitre heeft het twee sterke aanvallers, maar vooral Jonathan David is een parel. De beste aanvaller – dat is hij van opleiding – in de Jupiler Pro League en dat samen met Dieumerci Mbokani. Als de ploeg draait, dan swingt AA Gent en is het een machine.

In dat geval is Vadis Odjidja vaak de draaischijf en Sven Kums draait dan volop mee in de schaduw, een bewijs dat die rol hem veel beter ligt. Een dragende speler in moeilijke momenten is hij zelden of nooit geweest. Momenteel haalt hij in een goed draaiende ploeg eindelijk weer een zeer goed niveau. De fans van AA Gent genieten, maar stellen ook vast dat de defensieve kwaliteit niet even groot is als de aanvallende.



Als Gent onder druk komt te staan, kraakt het net iets te vaak. Het won mede daardoor geen enkele uitmatch en incasseerde dit seizoen in 14 matchen 17 tegentreffers. Het won geen enkele uitmatch, bij Viitorul, Larnaca, Moeskroen, Rijeka en Zulte Waregem kwam er geen winst. Niet bepaald topteams. Net daardoor is AA Gent momenteel een verre outsider voor de titel, maar een echte grote titelkandidaat is het nog niet.

Daarvoor moet de ploeg defensief - tegen toppers krijgen Ngadeu en Plastun het moeilijk - beter gaan staan, ook het middenveld gaat daarin niet vrijuit. Als het onder druk staat, komen Kums en Vadis soms defensief te kort en moet Owusu te veel gaten dichtlopen. Een groot werkpunt voor AA Gent, dat wél een grote stap voorwaarts heeft gezet tegenover vorig seizoen. Het swingt weer.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Heeft AA Gent het juiste evenwicht tussen aanval en defensie nog niet gevonden?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

71
71
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

73
73
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

47
47
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

72
72
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

169
169
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

149
149
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

322
322
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

291
291
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

124
124
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

128
128
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

226
226
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

190
190
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

257
257
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

318
318
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

219
219
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

260
260
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

1004
1004

Meer sportnieuws