AA Gent is vanwege één reden momenteel (nog) geen titelkandidaat

door
AA Gent is vanwege één reden momenteel (nog) geen titelkandidaat

AA Gent is dit seizoen een lust voor het oog. Geen enkele match van de Buffalo’s is tot heden saai, want spektakel is er altijd te zien. Toch is er één groot probleem voor de ploeg van Jess Thorup en dat was ook vorig jaar al een heikel punt.


Aanvallend is AA Gent misschien wel de sterkste ploeg in België. Met Roman Yaremchuk en Laurent Depoitre heeft het twee sterke aanvallers, maar vooral Jonathan David is een parel. De beste aanvaller – dat is hij van opleiding – in de Jupiler Pro League en dat samen met Dieumerci Mbokani. Als de ploeg draait, dan swingt AA Gent en is het een machine.

In dat geval is Vadis Odjidja vaak de draaischijf en Sven Kums draait dan volop mee in de schaduw, een bewijs dat die rol hem veel beter ligt. Een dragende speler in moeilijke momenten is hij zelden of nooit geweest. Momenteel haalt hij in een goed draaiende ploeg eindelijk weer een zeer goed niveau. De fans van AA Gent genieten, maar stellen ook vast dat de defensieve kwaliteit niet even groot is als de aanvallende.



Als Gent onder druk komt te staan, kraakt het net iets te vaak. Het won mede daardoor geen enkele uitmatch en incasseerde dit seizoen in 14 matchen 17 tegentreffers. Het won geen enkele uitmatch, bij Viitorul, Larnaca, Moeskroen, Rijeka en Zulte Waregem kwam er geen winst. Niet bepaald topteams. Net daardoor is AA Gent momenteel een verre outsider voor de titel, maar een echte grote titelkandidaat is het nog niet.

Daarvoor moet de ploeg defensief - tegen toppers krijgen Ngadeu en Plastun het moeilijk - beter gaan staan, ook het middenveld gaat daarin niet vrijuit. Als het onder druk staat, komen Kums en Vadis soms defensief te kort en moet Owusu te veel gaten dichtlopen. Een groot werkpunt voor AA Gent, dat wél een grote stap voorwaarts heeft gezet tegenover vorig seizoen. Het swingt weer.

🚀

Heeft AA Gent het juiste evenwicht tussen aanval en defensie nog niet gevonden?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

78
78
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

30
30
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

225
225
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

90
90
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

194
194
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

128
128
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

147
147
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

346
346
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

231
231
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

120
120
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

271
271
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

60
60
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

148
148
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

139
139
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

268
268
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

266
266
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

421
421
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

335
335
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

552
552

Meer sportnieuws