AA Gent is vanwege één reden momenteel (nog) geen titelkandidaat

door
AA Gent is vanwege één reden momenteel (nog) geen titelkandidaat

AA Gent is dit seizoen een lust voor het oog. Geen enkele match van de Buffalo’s is tot heden saai, want spektakel is er altijd te zien. Toch is er één groot probleem voor de ploeg van Jess Thorup en dat was ook vorig jaar al een heikel punt.


Aanvallend is AA Gent misschien wel de sterkste ploeg in België. Met Roman Yaremchuk en Laurent Depoitre heeft het twee sterke aanvallers, maar vooral Jonathan David is een parel. De beste aanvaller – dat is hij van opleiding – in de Jupiler Pro League en dat samen met Dieumerci Mbokani. Als de ploeg draait, dan swingt AA Gent en is het een machine.

In dat geval is Vadis Odjidja vaak de draaischijf en Sven Kums draait dan volop mee in de schaduw, een bewijs dat die rol hem veel beter ligt. Een dragende speler in moeilijke momenten is hij zelden of nooit geweest. Momenteel haalt hij in een goed draaiende ploeg eindelijk weer een zeer goed niveau. De fans van AA Gent genieten, maar stellen ook vast dat de defensieve kwaliteit niet even groot is als de aanvallende.



Als Gent onder druk komt te staan, kraakt het net iets te vaak. Het won mede daardoor geen enkele uitmatch en incasseerde dit seizoen in 14 matchen 17 tegentreffers. Het won geen enkele uitmatch, bij Viitorul, Larnaca, Moeskroen, Rijeka en Zulte Waregem kwam er geen winst. Niet bepaald topteams. Net daardoor is AA Gent momenteel een verre outsider voor de titel, maar een echte grote titelkandidaat is het nog niet.

Daarvoor moet de ploeg defensief - tegen toppers krijgen Ngadeu en Plastun het moeilijk - beter gaan staan, ook het middenveld gaat daarin niet vrijuit. Als het onder druk staat, komen Kums en Vadis soms defensief te kort en moet Owusu te veel gaten dichtlopen. Een groot werkpunt voor AA Gent, dat wél een grote stap voorwaarts heeft gezet tegenover vorig seizoen. Het swingt weer.

Heeft AA Gent het juiste evenwicht tussen aanval en defensie nog niet gevonden?

Meest recent

Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

28
28
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

93
93
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

48
48
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

284
284
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

176
176
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

53
53
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

215
215
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

176
176
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

196
196
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

154
154
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

440
440
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

346
346
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

242
242
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

52
52
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

110
110
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

147
147
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

63
63
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

278
278
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

233
233
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

98
98
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

156
156
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

79
79
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

271
271
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

249
249

Meer sportnieuws