AA Gent is vanwege één reden momenteel (nog) geen titelkandidaat

door
AA Gent is vanwege één reden momenteel (nog) geen titelkandidaat

AA Gent is dit seizoen een lust voor het oog. Geen enkele match van de Buffalo’s is tot heden saai, want spektakel is er altijd te zien. Toch is er één groot probleem voor de ploeg van Jess Thorup en dat was ook vorig jaar al een heikel punt.


Aanvallend is AA Gent misschien wel de sterkste ploeg in België. Met Roman Yaremchuk en Laurent Depoitre heeft het twee sterke aanvallers, maar vooral Jonathan David is een parel. De beste aanvaller – dat is hij van opleiding – in de Jupiler Pro League en dat samen met Dieumerci Mbokani. Als de ploeg draait, dan swingt AA Gent en is het een machine.

In dat geval is Vadis Odjidja vaak de draaischijf en Sven Kums draait dan volop mee in de schaduw, een bewijs dat die rol hem veel beter ligt. Een dragende speler in moeilijke momenten is hij zelden of nooit geweest. Momenteel haalt hij in een goed draaiende ploeg eindelijk weer een zeer goed niveau. De fans van AA Gent genieten, maar stellen ook vast dat de defensieve kwaliteit niet even groot is als de aanvallende.



Als Gent onder druk komt te staan, kraakt het net iets te vaak. Het won mede daardoor geen enkele uitmatch en incasseerde dit seizoen in 14 matchen 17 tegentreffers. Het won geen enkele uitmatch, bij Viitorul, Larnaca, Moeskroen, Rijeka en Zulte Waregem kwam er geen winst. Niet bepaald topteams. Net daardoor is AA Gent momenteel een verre outsider voor de titel, maar een echte grote titelkandidaat is het nog niet.

Daarvoor moet de ploeg defensief - tegen toppers krijgen Ngadeu en Plastun het moeilijk - beter gaan staan, ook het middenveld gaat daarin niet vrijuit. Als het onder druk staat, komen Kums en Vadis soms defensief te kort en moet Owusu te veel gaten dichtlopen. Een groot werkpunt voor AA Gent, dat wél een grote stap voorwaarts heeft gezet tegenover vorig seizoen. Het swingt weer.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Heeft AA Gent het juiste evenwicht tussen aanval en defensie nog niet gevonden?

Meest recent

Grote deceptie bij AA Gent: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

0
0
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

9
9
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

175
175
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

65
65
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

153
153
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

100
100
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

347
347
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

187
187
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

117
117
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

154
154
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

238
238
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

185
185
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

336
336
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

246
246
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

458
458
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

151
151
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

943
943
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

192
192
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

769
769
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

79
79
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

226
226
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

249
249
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

98
98
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

184
184
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

631
631

Meer sportnieuws