AA Gent is vanwege één reden momenteel (nog) geen titelkandidaat

door
AA Gent is vanwege één reden momenteel (nog) geen titelkandidaat

AA Gent is dit seizoen een lust voor het oog. Geen enkele match van de Buffalo’s is tot heden saai, want spektakel is er altijd te zien. Toch is er één groot probleem voor de ploeg van Jess Thorup en dat was ook vorig jaar al een heikel punt.


Aanvallend is AA Gent misschien wel de sterkste ploeg in België. Met Roman Yaremchuk en Laurent Depoitre heeft het twee sterke aanvallers, maar vooral Jonathan David is een parel. De beste aanvaller – dat is hij van opleiding – in de Jupiler Pro League en dat samen met Dieumerci Mbokani. Als de ploeg draait, dan swingt AA Gent en is het een machine.

In dat geval is Vadis Odjidja vaak de draaischijf en Sven Kums draait dan volop mee in de schaduw, een bewijs dat die rol hem veel beter ligt. Een dragende speler in moeilijke momenten is hij zelden of nooit geweest. Momenteel haalt hij in een goed draaiende ploeg eindelijk weer een zeer goed niveau. De fans van AA Gent genieten, maar stellen ook vast dat de defensieve kwaliteit niet even groot is als de aanvallende.



Als Gent onder druk komt te staan, kraakt het net iets te vaak. Het won mede daardoor geen enkele uitmatch en incasseerde dit seizoen in 14 matchen 17 tegentreffers. Het won geen enkele uitmatch, bij Viitorul, Larnaca, Moeskroen, Rijeka en Zulte Waregem kwam er geen winst. Niet bepaald topteams. Net daardoor is AA Gent momenteel een verre outsider voor de titel, maar een echte grote titelkandidaat is het nog niet.

Daarvoor moet de ploeg defensief - tegen toppers krijgen Ngadeu en Plastun het moeilijk - beter gaan staan, ook het middenveld gaat daarin niet vrijuit. Als het onder druk staat, komen Kums en Vadis soms defensief te kort en moet Owusu te veel gaten dichtlopen. Een groot werkpunt voor AA Gent, dat wél een grote stap voorwaarts heeft gezet tegenover vorig seizoen. Het swingt weer.

Heeft AA Gent het juiste evenwicht tussen aanval en defensie nog niet gevonden?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

83
83
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

112
112
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

127
127
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

204
204
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

149
149
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

96
96
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

36
36
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

159
159
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

44
44
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

431
431
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

375
375
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

138
138
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

237
237
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

38
38
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

777
777
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

137
137
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

497
497
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

268
268
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

61
61
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

610
610
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

445
445
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

225
225
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

151
151
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

638
638
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

69
69

Meer sportnieuws