Saelemaekers hard aangepakt na analyse: "Ik moet denken aan Comical Ali"

door
Saelemaekers hard aangepakt na analyse:

Anderlecht werd zondag door Club Brugge van het kastje naar de muur gespeeld, maar slechte afwerking in het Brugse kamp zorgde ervoor dat de score uiteindelijk bij 'maar' 2-1 bleef. Desondanks bleek wel dat Club een paar klassen sterker was dan Paars-Wit, maar daar bleven ze na de match opvallend positief. Vooral de analyse van Alexis Saelemaekers was zeer opmerkelijk.


De jonge flankspeler opperde dat Play-Off I en zelfs de titel nog niet verloren zijn en dat Anderlecht enkel agressiviteit miste om zijn voet naast Club te zetten. "Alexis Saelemaekers zegt dat als Anderlecht zijn voetbal speelt, dat niemand dan beter is dan de Brusselaars. Wel, dat vind ik straf", sneert Peter Vandenbempt bij Sporza. "Ik moet eerlijk zeggen: als ik dat hoor, moet ik onwillekeurig denken aan Mohammed Saïd al-Sahaf, beter bekend als "Comical Ali", de Minister van Informatie in het regime van Saddam Hoessein tijdens de Tweede Golfoorlog. Die bleef maar volhouden dat Irak de Amerikanen in de pan aan het hakken was terwijl de Amerikaanse tanks in Bagdad net niet over zijn tenen reden. Dat is dus niet ernstig."

En ook in Het Laatste Nieuws zijn ze snoeihard voor Saelemaekers. De krant heeft het zelfs over 'waanideeën'. "
De waarheid is evenwel dat Anderlecht zich zal moeten reppen om de top zes te halen. Het wordt hoog tijd dat de vestiaire dat beseft - het klassement liegt niet. Realiseren jongens als Van Crombrugge, Gerkens en Verschaeren zich dat het stilaan vijf - of zelfs één - voor twaalf is, dan blijft zo een Saelemaekers, net als overigens een (te) groot deel van zijn jonge ploegmakkers, hangen in het 'We Are Anderlecht'-idee. "Als we óns spel spelen, is er niemand beter dan ons." Yeah right."

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Is de kritiek op hem terecht?

Meest recent

JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

8
8
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

21
21
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

20
20
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

65
65
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

106
106
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

298
298
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

217
217
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

213
213
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

176
176
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

155
155
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

134
134
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

86
86
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

270
270
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

428
428
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

174
174
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

211
211
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

289
289
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

474
474
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

277
277
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

93
93
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

887
887
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

244
244
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

277
277
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

246
246
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

113
113

Meer sportnieuws