Saelemaekers hard aangepakt na analyse: "Ik moet denken aan Comical Ali"

door
Saelemaekers hard aangepakt na analyse:

Anderlecht werd zondag door Club Brugge van het kastje naar de muur gespeeld, maar slechte afwerking in het Brugse kamp zorgde ervoor dat de score uiteindelijk bij 'maar' 2-1 bleef. Desondanks bleek wel dat Club een paar klassen sterker was dan Paars-Wit, maar daar bleven ze na de match opvallend positief. Vooral de analyse van Alexis Saelemaekers was zeer opmerkelijk.


De jonge flankspeler opperde dat Play-Off I en zelfs de titel nog niet verloren zijn en dat Anderlecht enkel agressiviteit miste om zijn voet naast Club te zetten. "Alexis Saelemaekers zegt dat als Anderlecht zijn voetbal speelt, dat niemand dan beter is dan de Brusselaars. Wel, dat vind ik straf", sneert Peter Vandenbempt bij Sporza. "Ik moet eerlijk zeggen: als ik dat hoor, moet ik onwillekeurig denken aan Mohammed Saïd al-Sahaf, beter bekend als "Comical Ali", de Minister van Informatie in het regime van Saddam Hoessein tijdens de Tweede Golfoorlog. Die bleef maar volhouden dat Irak de Amerikanen in de pan aan het hakken was terwijl de Amerikaanse tanks in Bagdad net niet over zijn tenen reden. Dat is dus niet ernstig."

En ook in Het Laatste Nieuws zijn ze snoeihard voor Saelemaekers. De krant heeft het zelfs over 'waanideeën'. "
De waarheid is evenwel dat Anderlecht zich zal moeten reppen om de top zes te halen. Het wordt hoog tijd dat de vestiaire dat beseft - het klassement liegt niet. Realiseren jongens als Van Crombrugge, Gerkens en Verschaeren zich dat het stilaan vijf - of zelfs één - voor twaalf is, dan blijft zo een Saelemaekers, net als overigens een (te) groot deel van zijn jonge ploegmakkers, hangen in het 'We Are Anderlecht'-idee. "Als we óns spel spelen, is er niemand beter dan ons." Yeah right."

LEES OOK: Klopt PSV aan bij Anderlecht? Bosz is zéér duidelijk

Is de kritiek op hem terecht?

Meest recent

Rode Duivels smullen nu al: "De nieuwe Eden Hazard?"

De Rode Duivels hebben geen ploeg meer van wereldklasse, maar de Belgen zijn wel nog steeds een ...

8
8
Degryse ziet één vreemde keuze van Garcia in basisploeg

De Rode Duivels nemen het op tegen Kazachstan. Een irritante verplaatsing, waar de Belgen wel ...

18
18
Klopt PSV aan bij Anderlecht? Bosz is zéér duidelijk

PSV lijkt weer dé te kloppen ploeg te zijn in Nederland. Ze staan weer overtuigend op een ...

28
28
Gert Verheyen verrast iedereen met mysterieuze boodschap

Gert Verheyen en Frank Raes waren jarenlang goede collega's. De twee werkten onder meer samen bij ...

13
13
Garcia kiest beste elf: één keuze zorgt voor ophef

De Rode Duivels nemen het om 15u op tegen Kazachstan. Een zege en het WK is binnen. Bondscoach Rudi ...

48
48
Versterking Hayen: fans watertanden na video op socials Club

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een bijzonder druk wedstrijdschema. En dat ...

109
109
Opstelling Duivels: verrassende basisdebutant, Vanaken kapitein

Zaterdagnamiddag is het zover, dan kunnen de Rode Duivels zich mathematisch plaatsen voor het WK ...

165
165
'Stille exit na 238 duels: transfer Verschaeren nabij'

Yari Verschaeren raakt de laatste weken niet meer van de bank bij RSC Anderlecht. Het begint er dan ...

171
171
VTM-bom barst: kijkers in shock door nieuws over Mulder

Deze namiddag nemen onze Rode Duivels het op tegen Kazachstan. De inzet is duidelijk: het WK-ticket ...

525
525
Geurtje aan afhaken Courtois? Philippe Albert reageert

De Rode Duivels zullen zaterdagnamiddag hun WK-kwalificatie moeten afdwingen zonder verschillende ...

131
131
'Arsenal lijkbleek: City haalt PL-smaakmaker in januari'

In de Engelse Premier League staat Arsenal FC na elf speeldagen alleen aan de leiding te pronken. ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Recordsom De Cat, Liverpool lonkt naar Club'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

129
129
'Club Brugge verliest sterkhouder: prijskaartje bekend'

Met een slordige 80 miljoen aan inkomsten verlegde Club Brugge vorige zomer zijn grenzen, maar of ...

250
250
'Anderlecht kan cashen: interesse in De Cat neemt toe'

Doorheen de financiële malaise van de afgelopen jaren bleek Neerpede vaak een levenslijn voor ...

99
99
'Unicum bij Rode Duivels: Garcia broedt op verrassing'

In het verre Kazachstan beginnen de Rode Duivels straks aan hun voorlaatste opdracht van de ...

143
143
'Transfertwist bij Club Brugge: Vermant weg in januari?'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand haar deuren, maar de geruchtenmolen draait nu al ...

335
335
Club-fans in shock: verrassende namen op transferlijst

Club Brugge legt een shortlist op tafel: van U20-parels tot een Premier League-keeper. Het gaat om ...

342
342
Garcia en Tielemans spreken ferme taal: "Dat moét"

Rond 16u45 mogen de Rode Duivels hun WK-kwalificatie vieren. Iets anders zou een blamage zijn. Rudi ...

37
37
Rode Duivel keihard afgemaakt: “Hij liet niks zien”

Sasha Tavolieri heeft zich bij LN24 stevig laten gaan richting één Rode Duivel. De ...

248
248
'Ajax zet twee topnamen op lijstje als opvolger Kroes'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

110
110
Duivel laat Boskamp sprakeloos: "Zo zag ik hem nóóit"

De Rode Duivels willen zich zaterdag, ten laatste dinsdag, verzekeren van hun WK-ticket. In de duels ...

142
142
'Engeland stort zich op De Cat: spectaculair prijskaartje gelekt'

De veelbesproken passage van Nathan De Cat op het WK U17, werd er uiteindelijk één van ...

792
792
Hayen krijgt oplawaai: droomjob wordt gênante afwijzing

Nicky Hayen leek even te flirten met zijn droomjob bij Celtic, met praatjes over monsterloon en ...

204
204
'Supertransfer in JPL: Liverpool klopt aan bij Club Brugge'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers te lanceren richting Europese ...

452
452
Kazachstan-België: Garcia pakt uit met onuitgegeven basiself

De Rode Duivels kunnen zich zaterdagnamiddag verzekeren van hun ticket voor de WK-eindronde van ...

556
556

Meer sportnieuws